Povežite se s nama

Vijesti

FOTO Navalno vozilo kao poklon za 110.obljetnicu DVD-a Kurilovec

To je prvo vozilo takve vrste koje je DVD Kurilovec nabavilo u cilju brže, sigurnije i kvalitetnije pomoći našim sugrađanima…

Objavljeno

na

Vozni park Dobrovoljno vatrogasnog društva Kurilovec bogatiji je za navalno vozilo. Povodom obilježavanja 110.obljetnice rada i djelovanja ovog vatrogasnog društva nabavljeno je novo vozilo.

– To je prvo vozilo takve vrste koje je naše Društvo nabavilo u cilju brže, sigurnije i kvalitetnije pomoći našim sugrađanima i podršci koju ćemo kao dobrovoljni vatrogasci moći pružiti i našim kolegama iz Javne vatrogasne postrojbe Grada Velika Gorica. Vozilo marke Mercedes Benz nabavljeno u domaćoj tvrtki MV Vozila, opremljeno je nadogradnjom Ziegler, pumpom za srednji i visoki tlak sa spremnikom od 1600 litara vode, vitlom za brzu navalu, pjenilima i svom potrebnom opremom za obavljanje vatrogasnih zadataka – istaknuli su iz društva.

Foto: FB Vatrogasci Kurilovec

Novo vozilo dočekali su predsjednica DVD-a Kurilovec, Višnja Jančić, zamjenik gradonačelnika, Neven Karas te zapovjednik Vatrogasne zajednice zagrebačke županije, Boris Fabijančić dok je župnik Župe Navještenja Blažene Djevice Marije, vlč. Norbert Koprivec blagoslovio novo vozilo.

– Ovim putem želimo zahvaliti svim članovima našeg Društva koji su pomogli u realizaciji ovog projekta. Hvala i svim donatorima koji su doprinijeli i financijski potpomogli nabavu. Zahvaljujemo i Vatrogasnoj zajednici Grada Velika Gorica na odličnoj suradnji i pomoći kao i predsjedniku vijeća GČ Kurilovec, Damiru Slojšeku na potpori. Hvala i našim susjedima iz DVD Velika Gorica i prijateljskom DVD-u Buševec na podršci i vodenom pozdravu te bratskom društvu DVD Tugonica Podgrađe, prijateljskom društvu DVD Mraclin, predstavnicima kurilovečkih udruga i nogometnog kluba Kurilovec koji su svojom nazočnošću uveličali dolazak vozila – kazali su iz DVD-a Kurilovec.

Foto: FB Vatrogasci Kurilovec

 

Vijesti

Grom izazvao požar kod Kravarskog – vatrogasci intervenirali u noćnim satima

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: DVD Kravarsko/FB

Na području Miličić vrha u Kravarskom u ponedjeljak navečer izbio je požar nakon udara groma, a dojava je stigla ŽVOC-u u 23:04. Na teren je upućeno ukupno 12 vatrogasaca iz DVD-a Kravarsko i Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica, koji su zajedničkim snagama lokalizirali požar.

DVD Kravarsko na intervenciju je izašao s dva vozila, autocisternom i pick-upom, u kojima je bilo devet vatrogasaca. U pomoć su stigla i tri vatrogasca iz Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica s dodatnom autocisternom. Na mjestu događaja nalazili su se i policijski službenici Policijske postaje Velika Gorica.

Intervencija je završila uspješno, ali uz veliku materijalnu štetu.

Nastavite čitati

Vijesti

Veliki požar progutao dio Vjesnikovog nebodera! Vatrogasci se borili cijelu noć, uzrok još nepoznat

Plamen je zahvatio više katova i krovište, vatrogasci su morali odustati od unutarnje navale, a istraga tek treba otkriti što je izazvalo katastrofu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Neva Zganec/PIXSELL

U Vjesnikovom neboderu na Slavonskoj aveniji u Zagrebu sinoć je nešto iza 23 sata izbio veliki požar koji je zahvatio više katova i krovište zgrade. Kako prenosi Večernji. hr, u gašenju je sudjelovalo gotovo 93 vatrogasaca s tridesetak vozila, a zbog opasnosti od širenja plamena vatrogasci su u jednom trenutku morali napustiti unutarnju navalu i požar gasiti izvana. Uzrok izbijanja vatre zasad je nepoznat, a istraga će utvrditi što se točno dogodilo. Srećom, ozlijeđenih nema.

Požar se vrlo brzo počeo širiti vertikalno, a zapaljene krhotine padale su na okolne objekte. Stanovnici su prijavljivali gust dim te poteškoće s disanjem zbog količine čađe u zraku. Vatrogasna postrojba Zagreb potvrdila je da se vatra širila kroz konstrukcijske i ventilacijske otvore, što je dodatno otežalo intervenciju.

Zapovjednik zagrebačkih vatrogasaca Siniša Jembrih opisao je situaciju kao izuzetno opasnu. Istaknuo je da su vatrogasci, nakon što su se popeli na više katove, primijetili da vatra izbija i ispod njih, što je značilo da se širi na više mjesta istovremeno. Zbog toga su povučeni van i prešli na vanjsko gašenje, iako je to znatno manje učinkovito.

Gradonačelnik Tomislav Tomašević jutros je izjavio da je šteta velika i da je većina zahvaćenih prostora bila prepuna opreme i arhivske dokumentacije. Naglasio je da će statičari procijeniti stanje konstrukcije te hoće li biti potrebna obnova ili rušenje, ali se nada obnovi kako neboder ne bi ostao ruglo u prostoru.

Ministarstvo graditeljstva priopćilo je kako je država suvlasnica kompleksa te da će se, nakon potpunog gašenja požara i očevida, poduzeti sve radnje za sanaciju štete. U zgradi su preventivno isključeni plin i električna energija, a bočni aneks koji koriste državni službenici nije zahvaćen vatrom.

U jutarnjim satima vatra se ponovno razbuktala na vrhu nebodera, a sve raspoložive gradske vatrogasne snage bile su na terenu. Požarište se pregledava termo-kamerama, a promet oko zgrade zatvoren je dok se čeka procjena statičara. Uzrok požara još uvijek nije poznat, no službe očekuju da će očevid dati odgovore na pitanja kako je plamen mogao tako brzo zahvatiti više etaža i proširiti se kroz konstrukciju zgrade. Do tada, okolno područje ostaje blokirano, a intervencija aktivna.

Nastavite čitati

Vijesti

Velika Gorica se prisjeća Vukovara i Škabrnje – građani odali počast žrtvama Domovinskog rata

Građani, gradski čelnici i učenici obilježili su Dan sjećanja paljenjem svijeća, molitvom i zajedničkom procesijom.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

Uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata, sinoć su Velikogoričani paljenjem svijeća, molitvom i procesijom odali počast Vukovaru i Škabrnji. Okupljanje je održano ispred Milenijskog križa, gdje su građani u tihoj večeri odali počast poginulima i svima čiji su životi obilježeni ratom.

Foto: Krešimir Ačkar/FB

Obilježavanju su prisustvovali gradonačelnik Krešimir Ačkar, predsjednik Gradskog vijeća Darko Bekić i pročelnica Lana Krunić Lukinić. Molitvu je predvodio velečasni Norbert Ivan Koprivec iz župe Navještenja Blažene Djevice Marije, dok je glazbenu pratnju pružila klapa Leggero. Nakon molitve, kolona građana uputila se u procesiji prema župnoj crkvi, gdje je služena misa.

Foto: Krešimir Ačkar/FB

Također, učenici velikogoričkih osnovnih škola zapalili su svijeće duž Zagrebačke ulice, nastavljajući tradiciju kojom se kultura sjećanja prenosi na mlađe generacije.

Sinoćnji prizor svjetla u Velikoj Gorici još je jednom pokazao da se sjećanje na Vukovar i Škabrnju ne gasi. U tišini i zajedništvu, građani su potvrdili da žrtve Domovinskog rata i dalje žive u njihovim mislima, sada i zauvijek.

Nastavite čitati

Vijesti

Velika akcija policije i USKOK-a: U tijeku uhićenje zbog sumnje na organiziranu proizvodnju i preprodaju droge

Policija od jutra provodi istragu na području Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na zagrebačkom području jutros je započela policijska akcija u kojoj, u suradnji s USKOK-om, policijski službenici provode uhićenje i hitne dokazne radnje protiv osobe osumnjičene za sudjelovanje u neovlaštenoj proizvodnji i prometu drogama u sklopu zločinačkog udruženja.

Prema službenim informacijama Policijske uprave zagrebačke, kriminalističkim istraživanjem obuhvaćena je jedna osoba čije je uhićenje još u tijeku. Istovremeno se provode hitne radnje prikupljanja dokaza, a sve je dio šireg postupka koji se odvija pod nadzorom USKOK-a.

Nakon završetka istraživanja, osumnjičeni će biti predan pritvorskom nadzorniku. Protiv njega će biti podnesena kaznena prijava Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta.

Policija i USKOK nastavljaju rad na predmetu, a više detalja očekuje se tek nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja.

Nastavite čitati

Kultura

45 godina Biblioteke Albatros – u četvrtak promocija knjiga o Novom Čiču

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POUVG

Biblioteka Albatros obilježava 45 godina djelovanja četvrtkom, 20. studenog u 19 sati, u Gradskoj vijećnici. Povodom obljetnice održat će se tribina i promocija dviju knjiga posvećenih Novom Čiču, a događaj će podsjetiti na dugogodišnji doprinos Biblioteke Albatros lokalnoj književnoj sceni.

Od svog osnutka, Biblioteka Albatros fokusirala se na promociju nepoznatih i domaćih autora te na objavljivanje djela koja obrađuju lokalnu tematiku.

Tijekom godina, iz nje je proizašla i Književna nagrada Albatros, koja dodatno potvrđuje njezinu važnost u kulturnom životu Velike Gorice i Turopolja.

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno