Povežite se s nama

Sport

Kad sam imao 16: ‘U debiju je adrenalin radio, zato sam i mogao toliko skočiti…’

Lovro Nezirović upisao je prve minute u dresu HNK Gorice u 1. HNL sa 16 godina i 345 dana te postao najmlađi prvoligaški debitant u povijesti kluba. Voli Neymara i Liverpool, a ciljeve ostvaruje jedan po jedan…

Objavljeno

na

Okruglih 20 dana prije 17. rođendana, s točno 16 godina, 11 mjeseci i 11 dana, Lovro Nezirović debitirao je u HT Prvoj ligi i u ogledu s Lokomotivom postao najmlađi prvoligaški debitant u povijesti kluba, prenosi službena stranica HNK Gorice.

– Zagrijavali smo se s trenerom Šošom, kad nas je pozvao trener Toplak. Rekao mi je samo: ‘Ajde, mali, samo opušteno’. Svi na klupi dali su mi veliku podršku, a kad sam utrčao na teren, sva trema je praktički nestala. Dobro, naravno da se nisam osjećao kao u svakoj drugoj utakmici, poseban je to adrenalin, ali uspio sam se koncentrirati na utakmicu, na igru – prisjeća se Lovro koji dan poslije debija.

Uspio se koncentrirati, ali i – izboriti jednaesterac. Upravo je Lovro u 90. minuti bio u skoku s braničem Lokomotive, u kojem je Vranjković igrao rukom, a Anthony Kalik dobio priliku izjednačiti na konačnih 3-3.

– Iskreno, ne pamtim baš kad sam zadnji put toliko skočio, ha, ha… – kaže Lovro, pa nastavlja:

– Očito je da je adrenalin ipak bio poseban. Osjetio sam i na zagrijavanju, kad smo radili skokove, skužio sam da skačem malo više nego inače. Kad sam vidio da ta lopta ide prema meni, rekao sam si da moram skočiti, pa što bude… Ispalo je najbolje moguće.

Nije, naravno, ni pokušao konkurirati za izvođenje kaznenog udarca, a nije ni Kalik nudio loptu mladom debitantu…

– Uh, i da je, mislim da bih odbio, mogu samo uprskati, ha, ha.


I lako je moguće da Lovro u posljednje dvije utakmice sezone dobije još poneku minutu, jer i nakon Lokomotive je ostao u kadru prve momčadi. Prvi trening s prvotimcima odradio je u četvrtak, drugi u petak, a nastupom u petak ušao je u klupsku povijest. Sve se događalo jako brzo, a Lovro – uživa.

– Jako je lijep osjećaj biti dio svega ovoga, pogotovo zato što sam toliko dobro prihvaćen. Ima tu i igrača s kojima sam igrao, koje dugo poznajem, a i sa svima ostalima sam se odmah upoznao, svi su mi velika podrška. Iskreno, na prvom treningu sam bio malo ‘stisnut’, ali sad sam se već oslobodio i uživam u svemu. Dečki su stvarno vrhunski u svakom smislu – kaže Nezirović, svjestan svega što nosi status najmlađeg igrača u momčadi.

– Svjestan sam da moram poštivati starije, odrađivati sve zadatke koji imaju mladi igrači. Prije treninga donosim markere i vodu, nakon treninga pospremam stvari… Naravno da mi ništa od toga nije teško.

Lovro je, inače, i dalje kadet, po godištu još nije dogurao ni do juniora, a na toj razini Gorica je ove sezone sjajna. Kadeti predvođeni trenerom Damirom Milanovićem i dalje su bez poraza ove sezone, zajedno s pionirima krče si put prema 1. HNL sljedeće sezone.

– Da, bez poraza smo, a i ovih nekoliko remija događalo se u utakmicama kad smo bili baš jako loši. A i takvi uspijemo izbjeći poraz. Imamo stvarno top momčad, s jako puno dobrih igrača, a s trenerom Milanovićem užitak je raditi – ističe Lovro, uz dodatak:

– Sa svim ovim uspjesima omladinske škole, od juniora, preko nas, pa na dalje, stigao je i veliki respekt protivnika. Onako kako smo mi nekad gledali Dinamo, tako danas protivnici gledaju nas. Svi protiv nas idu ‘na glavu’, često se i postavljaju vrlo defenzivno, a onda to treba probijati, čuvati se kontri… Zahtjevan je ovaj drugi dio sezone, a sad nas čekaju još Dinamo i Lokomotiva, pa onda i kvalifikacije. Ima tu još puno posla.

Oni koji ga bolje poznaju kažu da je ovdje riječ o “novom Lovriću”, jer igraju istu poziciju, krasi ih sjajan udarac, ali Lovro će tu ipak povući ručnu.

– Možda će na prvu djelovati da smo slični, ali ja mislim da smo drukčiji tip igrača. Kiki uvijek primarno traži prostor za udarac, a ja više volim proigravati, tražiti i druga rješenja. Čak bih rekao da mi je udarac u puno situacija zadnja opcija – rekao je Nezirović pa se još malo opisao kao igrača.

– Najbolje se osjećam na lijevom krilu, tu mogu i dolaziti na udarac i razigravati na bok. Volim imati loptu u nogama, koristiti dribling, pokušavam iskoristiti brzinu koju imam…

Unatoč ozljedi, koja ga je odvojila od terena značajan dio druge polusezone, na kontu ima već devet kadetskih golova, a među njima i neke vrlo atraktivne, uključujući one iz slobodnjaka s velikih daljina.

– Idol mi je Neymar, on mi je oduvijek omiljeni igrač, a najdraži strani klub mi je Liverpool. Da, s veseljem čekam finale Lige prvaka… – sa smiješkom se još malo predstavlja 16-godišnji seniorski debitant, pa zaključuje ovu našu priču planovima za budućnost.

– Sanjam o tome da ću živjeti od nogometa. I meni, kao valjda i svakom čovjeku, cilj raditi ono što voliš i živjeti od toga. Želim uspjeti u nogometu, pri čemu ne pričam nužno o najvećim klubovima, iako se ne bih ni žalio, ha, ha… Ali polako, idem korak po korak, jer uvijek na putu do jednog velikog cilja ima puno malih ciljeva koje treba ostvarivati.

Sport

FOTO Poraz odbojkaša Gorice u derbi susretu sa Splitom

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u 17. kolu Prve lige izgubili od momčadi OK Split rezultatom 1:3 te tako prokockali prvu meč loptu za plasman u Superligu.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačena igra u prvom setu sve do završnice, a onda su gosti iskoristili pogreške domaćih i osvojili set. Gorica je u drugom setu bila u stalnom vodstvu i glatko ga osvojila za izjednačenje rezultata.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treći set bio je sličan prvom i opet su gosti u završnici bolje odigrali te ga dobili (21:25) za vodstvo 1:2. Gorica je u četvrtom setu pokušala sve da utakmicu odvede u peti set, ali Splićani su ipak za nijansu bili smireniji dobili set (25:27) za konačnu pobjedu.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je ukupno trajala 114 minuta, poeni 91:95.

Gorica (17 10 7 35:30 20) je s 20 bodova na 2. mjestu pred posljednje kolo, a Split (17 9 8 38:32 18) je s 18 bodova na 3. mjestu.

Galerija fotografija

Prva liga seniori 2025./2026., 17. kolo

OK Gorica – OK Split 1:3 (20:25, 25:18, 21:25, 25:27)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Subota, 14.03.2026., početak u 16 sati. Suci: Marko Antolić i Josipa Jugo. Zapisničar: Fran Pavlović. Delegat: Predrag Dilberović. Granični suci: Dominik Jonathan Rossmantih i Ivana Micek.

GORICA: Bruno Slavica, Matej Martić, Bartol Mandić Baranović (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Ivor Mandić, Gabrijel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

SPLIT: Ivan Barić, Roko Matkovac, Frane Jakara, Lovre Tomić (L2), Ivan Ćosić, Andrija Staničić (L1), Leo Nikolovski Draganić, Karlo Plazibat, Paško Mudnić, Daniel Krnjača, Bruno Doljanin, Toma Soldo. Trener: Fabijan Ćosić.

Nastavite čitati

Sport

Ni blato ih nije zaustavilo – Goričke juniorke trčale državni kros u Vrbovcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mlade juniorke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u subotu, 14. ožujka, na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu održanom u Vrbovcu.

U utrci je sudjelovala 41 natjecateljica iz brojnih hrvatskih klubova, a najbolji pojedinačni rezultat za gorički klub ostvarila je Iva Jurić, koja je kroz cilj prošla kao 23. s vremenom 15:20. Za gorički klub nastupile su i Vita Plepelić, koja je završila na 30. mjestu (16:35), Nika Plepelić na 34. mjestu (17:32) te Katarina Jurić, koja je utrku završila na 39. mjestu s vremenom 19:01.

Utrka se trčala u tipičnim kros uvjetima, po zahtjevnoj i blatnjavoj stazi, no unatoč teškom terenu, goričke su juniorke uspješno završile nastup i ekipno zauzele osmo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Nula sa sadržajem: Gorica se iz Osijeka vraća s jednim i vrijednim bodom

Nogometaši Gorice odigrali su 0-0 s Osijekom na Opus Areni, u utakmici koja je lako mogla otići i na jednu i na drugu stranu. Odmak od Osječana ostao je isti, onaj od Vukovara još se malo povećao…

Objavljeno

na

Objavio/la

Sa samo jednim porazom u posljednjih pet utakmica, onim od Dinama u Maksimiru, samim time i s dobrim ritmom, s lijepom količinom samopouzdanja, nogometaši Gorice stigli su na osječku Opus Arenu. S druge strane bio je protivnik koji je najvećim dijelom ove sezone bio u nogometnoj varijanti nokdauna, ali i momčad puna dobrih pojedinaca, momčad koja je dobila posljednje dvije utakmice…

Trener Gorice Mario Carević nije pripremio nikakva iznenađenja u prvih 11, bez izostanaka ključnih igrača, što bi dalo naslutiti da je ovih 11 i idealna početna postava u trenerovoj glavi u ovom trenutku. Ispred Matijaša su “betonirali” Filipović, Perić i Čabraja, po bokovima jurili Trontelj i Bogojević, u sredini kreirali Pozo, Kavelj, Pršir i Pavičić, a svoj prvi gol u vrhu napada krenuo je tražiti Nigerijac Sule.

Prva prilika bila je osječka, Omerović je gurnuo Jakupovića u sjajnu priliku, ali Gorica se spasila, a potom i zaprijetila. Prvo preko Pavičića, a zatim i preko Filipovića, koji je glavom sjajno ciljao, a Malenica briljantno reagirao. Aktivno je bilo sve do poluvremena, da bi na početku drugog dijela stigla sjajna prilika Pršira. Malo potom prijeti opet Osijek, Teklić je pogodio i stativu, a na kraju od svega toga – ništa!

Ništa od golova, naravno, jer igre je tu bilo, sadržaja je bilo, kao i želje, borbenosti…

– Mislim da je utakmica bila dobra s obje strane, bez obzira na to što nismo vidjeli golove. Moglo je to otići i na jednu i na drugu stranu, a nama fali malo mirnoće u ključnim situacijama. Pogotovo je u drugom poluvremenu bilo dosta prostora, morali smo bolje završavati te situacije… – rekao je trener Mario Carević i nastavio:

– Imali smo u prvom poluvremenu i onu gredu Filipovića, i onu Pavičićevu dobru šansu, Prširovi čisti šut, žao mi je što to nismo realizirali, ali imali su i oni Jakupovićevu šansu, Teklićevu stativu… Sve u svemu, dosta zanimljiva utakmica. Možda nas je malo sputala i njezina važnost, i dalje gledaš međusobni skor i bodovnu razliku.

Gorica je uspjela sačuvati svoju mrežu, uspjela je spriječiti da joj Osijek dođe na samo bod minusa, odvojila se za još jedan bod više od Vukovara, a ohrabruje i to što je forma vrlo stabilna.

– Moram pohvaliti momke, u zadnjih šest utakmica imaš samo jedan poraz, i to od Dinama, uz dvije pobjede i tri remija. I baš ovakve utakmice bi se prije lomile na stranu protivnika, ali sad smo puno stabilniji defenzivno, odgovorniji, a dugoročno gledano to je pravi put – kazao je Carević i odmah se okrenuo sljedećem izazovu:

– Sad imamo Rijeku, mislim da se opet možemo nadigravati, bez obzira na njihovu kvalitetu, i da možemo napraviti dobar rezultat.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

HOTNEWS

Gorica se još uvijek kreće – svake godine s još većim brojem sudionika

Cilj ovogodišnje akcije bio je pružiti podršku Paraboćarskom klubu „Marijan Dobrinčić“, nazvanom po pokojnom sportašu Velike Gorice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Podrška Paraboćarskom klubu „Marijan Dobrinčić“

Velik broj Velikogoričana danas se okupio na još jednom izdanju humanitarne akcije „Gorica se kreće“, koju već četvrtu godinu zaredom organizira Rotary klub Velika Gorica. Cilj ovogodišnje akcije bio je pružiti podršku Paraboćarskom klubu „Marijan Dobrinčić“, nazvanom po pokojnom sportašu koji je ostavio snažan trag u lokalnom sportu i zajednici.

 

Riječ je o Boćarskom klubu osoba s invaliditetom iz Velike Gorice, osnovanom 2014. godine, koji unatoč malom broju članova postiže zapažene sportske rezultate. U samo nekoliko godina djelovanja klub je osvojio Kup Hrvatske, kao i srebrne i brončane medalje u Hrvatskoj ligi te na ekipnim prvenstvima Hrvatske.

“Razlog zašto je grad Velika Gorica grad velikog srca”

Prije početka, svim sudionicima zahvalili su se predsjednik Rotary kluba Neven Balenović, ovogodišnji guverner distrikta Tomislav Paškvalin i gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar.

– Hvala od srca svima koji su danas došli. Okupio se zaista velik broj ljudi i to nam puno znači. Cilj ovogodišnje akcije je pomoći Paraboćarskom klubu ‘Marijan Dobrinčić’. Marijan je, između ostalog, bio dobar prijatelj našeg ovogodišnjeg guvernera distrikta Tomislava Paškvalina i na ovaj način želimo odati počast njegovu sportskom i ljudskom nasljeđu –  poručio je predsjednik Balenović.

– Zahvaljujem svima u ime distrikta i cijelog tima. Predivno je što se na ovaj način održava podrška našem pokojnom prijatelju Marijanu. Lijepo je vidjeti da već četiri godine u kontinuitetu ‘pokrećete Goricu’ u čast svim sportašima i parasportašima koji su izuzetni ljudi s velikom ljubavi prema sportu. Oni su primjer kako se predanošću i strašću postiže izvrsnost u ovom gradu – rekao je Paškvalin.

Podršku događaju dao je i gradonačelnik Velike Gorice koji je istaknuo kako ovakve akcije pokazuju snagu zajedništva u gradu.

– Ponosan sam na vas jer ste upravo vi razlog zašto je Velika Gorica grad velikog srca. Izuzetno mi je drago vidjeti da vas je svake godine sve više i da vaša vizija od prije nekoliko godina danas sjaji u punom sjaju – poručio je gradonačelnik.

Okupljeni građani još su jednom pokazali da Velika Gorica ima veliko srce, a dobra atmosfera, zajedništvo i sportski duh obilježili su cijeli događaj.

FOTO GALERIJA:

Foto: Vanesa Miković/City portal

Nastavite čitati

Sport

FOTO Prekid serije od sedam uzastopnih poraza odbojkašica Velike Gorice?

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkašice Velike Gorice na kraju jesenske polusezone 2025.godine u ‘Prvoj B ligi skupina Sjever za seniorke’ nakon odigranih 11 utakmica plasirale su se na 4. mjesto sa 12 bodova (11 6 5 21:19 12).

Velika Gorica, 13.03.2026. Najava Prva B liga-19.kolo: OK Velika Gorica-OK Kelteks II (Karlovac). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon sedam utakmica u proljetnoj polusezoni Velika Gorica još uvijek na bodovnom kontu ima samo 12 bodova, to je trenutačno stanje i 10. mjesto na ljestvici. To je stanje nakon serije od sedam uzastopnih poraza, još bez pobjede u proljetnoj polusezoni. Spominjana je i eventualna opasnost od ispadanja u niži rang.

Velika Gorica, 13.03.2026. Najava Prva B liga-19.kolo: OK Velika Gorica-OK Kelteks II (Karlovac). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Iz kluba ističu kako je negativna serija rezultat, između ostalog, odlazak iskusne Ive Pehar te se u proljetnu polusezonu startalo s oslabljenim sastavom. Dalje, izgubljene su tri utakmice od sedam proljetnih u 5 setova (HOK Gorica 2:3, HAOK Mladost III 2:3, OK Dinamo II 2:3).

Velika Gorica, 13.03.2026. Najava Prva B liga-19.kolo: OK Velika Gorica-OK Kelteks II (Karlovac). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.03.2026. Najava Prva B liga-19.kolo: OK Velika Gorica-OK Kelteks II (Karlovac). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Paradoks je i u činjenici da, primjerice, Kelteks II ima dvije pobjede više, a dobio je jednak broj setova (30) te Mladost III ima dva boda više od goričke ekipe iako je osvojila dva seta manje i tri seta više izgubila!?

Velika Gorica, 13.03.2026. Najava Prva B liga-19.kolo: OK Velika Gorica-OK Kelteks II (Karlovac). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica protiv OK Kelteks II iz Karlovca je slijedeća prilika za prekid porazne serije. Igra se u Velikoj Gorici u Gradskoj sportskoj dvorani, subota, 14.ožujka 2026., u 20:30 sati.

Scenarij da bi Velika Gorica mogla ispasti iz ove lige do kraja sezone, u slijedeća 4 kola, više je teorijske prirode, a ne realan.

Galerija fotografija

Prva B liga – skupina Sjever – seniorke 2025./2026., 18. kolo

Poredak (jesenska polusezona 2025.): 1. Petrinja (11 11 0 33:4 22), 2. HOK Gorica (11 9 2 30:14 18), 3. OK Nebo II (11 8 3 28:16 16), 4. Velika Gorica (11 6 5 21:19 12), …

Poredak nakon 18. kola: …, 8. OK Kelteks II (18 8 10 30:38 16), 9. HAOK Mladost III (18 7 11 28:43 14), 10. Velika Gorica (18 6 12 30:40 12), 11. HAOK Dubrava (18 4 14 28:44 8), 12. ŽOK Vrbovec (18 1 17 14:51 2).

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno