ktc
Povežite se s nama

Sport

Zlatna generacija Mraclina marširala kroz ligu i na Grabi dočekala Dinamo

Već je 15 godina prošlo otkad su nogometaši Mraclina, nakon što su tri sezone zaredom ostajali za korak prekratki, izborili ulazak iz petog u četvrti rang natjecanja. Bila je to sjajna generacija, na čelu s uspješnim trojcem Cvetko – Štuban – Galeković

Objavljeno

na

Da je nogometno amatersko prvenstvo nastavljeno, Mraclin i Jelačić vodili bi mrtvu trku za naslov prvaka 1. ŽNL istok i višu Jedinstvenu županijski ligu, odnosno peti rang našeg nogoloptanja. Kako vrijeme leti! Već je prošlo gotovo 15 godina otkako je Mraclin bio prvak u petom rangu i izborio četvrti. Dogodilo se to sezone 2004/2005.

Prije toga, tri sezone zaredom, od 2002. do 2004., Mraclin je osvajao druga mjesta i dalje redom propuštao Vinogradar, Polet Buševec i Lukavec. Titulu prvaka prije 15 godina Mraclin je osvojio na zaista impresivan način. Pod vodstvom trenera i po potrebi igrača Damira Cvetka i asistenta mu Nedjeljka Pavlice, 19 puta je Mraclin pobijedio, jednom odigrao remi i dva puta izgubio. Gol razlika 69 postignuta i samo 13 primljenih pogodaka!!

Drugoplasiranom Klasu iz Mičevca šampioni iz Mraclina pobjegli su čak 16 bodova! Igrali su tada Branimir Grilec, Ivica Feljan, Ivan Dandić, Ivan Domitrović, Bruno Kos, Dražen Šmint, Darko Balić, Danijel Zgodić, Ivan Grđan, Josip Grilec, Igor Krpačić, Robert Nastevski, Alen Barjaktarević, Dražen Dandić (kapetan), Damir Cvetko, Danijel Muić, Ivica Kušan, Dubravko Kriste, Mario Lešković, Marko Kos, Željko Cvetnić, Dinko Livada i Krešimir Mikas. Za fizičku pripremu brinuo se Zvonimir Jerbić. Prvi strijelac s 12 pogodaka bio je Nastevski, 11 su zabili Muić i Dražen Dandić.

U danima ponosa i slave predsjednik Mraclina bio je Davor Štuban kojem su najviše pomagali članovi Uprave Marijan Vinetić, Mladen Štuban, Milivoj Galeković, Vitomir Štuban, Juraj Cvetnić i Dražen Dandić. Glavni sponzor Mraclina bio je legendarni Mladen Galeković, koji je u svojim prostorijama znao organizirati i fešte za igrače, struku pa i najvjernije navijače. Odmah nakon proslave naslova prvaka, prionulo se poslu.

Finiširali su se radovi na novom igralištu Novoj Grabi, svlačionicama, postavljanju ograde, tunelu za dolazak igrača na teren, montiranju klupa i kabina za pričuve, golova (vrata). Započela je i organizacija turnira Memorijala Josip Galeković Joškec. Daleka 1932. vodi se kao godina osnutka pa se radilo i na dovođenju u goste najdražeg gosta, Dinama iz Zagreba.

OTVARANJE NOVE GRABE UVELIČAO DINAMO ZAGREB

Mraclin je novi četvrtoligaš, a zgotovljeno je i ušminkano novo igralište Nova Graba. Ima li ljepše prigode da se ugosti najdraži gost? Zaključite sami. Mraclin i Dinamo igrali su 13. rujna 2005. od 16.30. na Novoj Grabi!

Prijateljsku utakmicu došlo je pogledati tisuću ljudi. Sudio je Jurica Mihalj a pomagali su Zlatko Petrac i Drago Kos. Za Mraclin su igrali B. Grilec, Rozić, Šmint, Balić, Jelić, Tolić, D. Dandić, Rošić, Lovrić, Ambroš, Balinčić (Lučan, I. Dandić, Lešković, Kos, Muić, Cvetnić, Nastevski, Zgodić, Vukašinec, J. Grilec, Grđan). Trener je bio Damir Cvetko. Plave boje Dinama branili su Šarlija, Buljat, Lučić, Bosnar, Čale, Etto, Mamić, Chago, Tomić, Ljubojević. Mitu (Lončarić, Kardum, Kim, Šarić, Zahora, Lovren, Marini), na čelu s trenerom Josipom Kužeom.

Rezultat je bio važniji Dinamu no Mraclinu. Za modre su zabili Ljubojević (4), Šarić i Tomić, a za Mraclin Jelić. Veliki gospodin i glavni donator Mraclina Mladen Galeković nakon utakmice odveo je obje momčadi, pratnju, novinare pa i navijače na večeru u svoje prostorije. Zna se da dinamovci putuju i na svjetski poznate destinacije, ali bili su vidno ugodno iznenađeni načinom na koji su ugošćeni i počašćeni. Iznenađen je bio i Zdravko Mamić, tada izvršni dopredsjednik Dinama koji je utakmicu pratio u delegatskom prostoru u društvu trenera Josipa Kužea i pažljivo pratio poteze svojih igrača.

Sport

Protiv Dinama za finale Kupa: ‘Vjerovat ćemo da je iznenađenje moguće!’

Nogometaši Gorice u srijedu od 18.30 sati na Gradskom stadionu, u polufinalu Kupa Hrvatske, dočekuju Dinamo, vodeću momčad prvenstva, koja je u briljantnoj formi. Međutim, Goričani znaju što je potrebno za uspjeh…

Objavljeno

na

Objavio/la

Polufinale Kupa, treći put! Stigao je i taj trenutak, vrijeme za treći pokušaj, ali prvi na svom stadionu. Jedanput je koban bio upravo Dinamo na Maksimiru, i to nakon produžetaka, a drugi put Hajduk na Poljudu. Treći pokušaj je, eto, stigao u zeznutom izdanju, jer koliko god igraš doma, toliko ti je s druge strane strašni Dinamo… Gaze “modri” sve pred sobom u posljednje vrijeme, izgledaju zaista impresivno, ali valjda moraju jedanput imati i lošiji dan.

– S psihološkog aspekta sigurno je ovo drukčija utakmica, budući da ovdje sve stane u tih 90 minuta. Ili ćeš igrati finale ili nećeš. Priprema će biti drukčija u tom psihološkom smislu, ali u taktičkom i nogometnom sve je otprilike isto – kaže trener Mario Carević najavljujući utakmicu koja može donijeti iskorak u povijest.

S obzirom na Dinamova izdanja u posljednjih nekoliko utakmica, prolazak Gorice u prvo finale Kupa ikad sportska bi javnost doživjela kao prvorazrednu senzaciju. Neće pomoći ni to što je zdravstveni karton fino popunjen, ali bijelih zastava ovdje nema, niti će ih biti.

– Da, imamo problema s ozljedama. Pozo nam je u Varaždinu izašao na poluvremenu zbog ozljed, upitan je, kao i Erceg, koji se ozlijedio pred kraj utakmice i jedan period ćemo morati biti bez njega. Ali dobro, nećemo plakati, ni zbog toga ni zbog ždrijeba. Dobili smo najtežeg mogućeg protivnika, ali nema kukanja, ulovit ćemo se u koštac i sa njima. Naravno da je Dinamo favorit, u vrhunskoj su formi i teško ih je pobijediti. Međutim, mi smo to već jedanput napravili – podsjetio je Carević.

Dogodilo se to još tamo sredinom rujna prošle godine, Trontelj i Pozo golovima su odveli Goricu do prve gostujuće pobjede protiv Dinama, a sad bi valjalo primijeniti sličan recept. I, za početak, vjerovati.

– Ja čvrsto vjerujem u ove momke, vjerujem da možemo napraviti iznenađenje, bez obzira što su oni favoriti, što je na njihovoj strani puno toga. Opet kažem, jedna je to utakmica, mi ako budemo pravi, ako nas malo i poljubi sreća, ako oni ne budu imali svoj najbolji dan, možemo očekivati dobar rezultat. Svjesni smo da ćemo patiti, da će oni nametnuti svoju igru, jer Dinamo ima ogromnu kvalitetu, no spremni smo na sve to – zaključio je trener Gorice.

Nastavite čitati

Najave

Proljetni dječji kros stiže! “Očekujemo i do 300 djece, stižu i poznati sportaši”

Ovogodišnji kros će okupiti osnovnoškolce iz Velike Gorice i okolice.

Objavljeno

na

Atletski klub Maraton Velika Gorica priprema “Proljetni dječji kros grada Velike Gorice“, koji će se održati u subotu, 18. travnja 2026. godine, s početkom u 10 sati na igralištu Osnovne škole Eugena Kumičića.

Kako je istaknuo predsjednik AK Maraton Velika Gorica Darko Mišerić, kros je zamišljen kao natjecanje po dobnim skupinama, odnosno po razredima. Trčat će učenici 1. i 2., 3. i 4., 5. i 6. te 7. i 8. razreda, pri čemu će djevojčice i dječaci nastupati odvojeno.

“Trčat će se 400 metara, odnosno 800 metara za starije kategorije te na kraju će biti i organizirana prigodna utrka za roditelje od 400 metara. Samo proglašenje bit će oko 13 sati. Svi sudionici će dobiti poklon pakete te će doći poznati gorički sportaši koji će im to dodijeliti”, dodao je.

Prema njegovim riječima, na krosu bi se moglo okupiti oko 200 do 300 djece iz velikogoričkih osnovnih i područnih škola, ali i dio mladih atletičara iz klubova sa šireg područja Zagrebačke županije.

“Nadam se da se vidimo u što većem broju. Veselimo se vašem dolasku”, zaključio je Mišerić.

Nastavite čitati

Sport

Trkač iz AK Turopolje popeo se na Sinjal nakon zahtjevnog uspona

Marijan Malčević predstavljao je AK Turopolje na Dinara Verticalu, a nakon utrke otišao je i do Sinjala.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Dinari je jučer održana trail utrka Dinara Vertical, koja se boduje kao Prvenstvo Hrvatske u disciplini vertikal, a među natjecateljima je bio i predstavnik Atletskog kluba Turopolje. Marijan Malčević završio je zahtjevnu dionicu dugu 5,8 kilometara, uz 1100 metara visinske razlike, u vremenu 1:27:10.

Riječ je o stazi koja vodi preko planinskog kamenjara, a trkače su na pojedinim dijelovima dočekali i snježni uvjeti, što je dodatno otežalo uspon.

Malčević se, međutim, nije zaustavio na cilju utrke. Budući da je Dinara Vertical bila dio događaja „Utrka na vrh Hrvatske“, nakon službenog dijela s klupskom zastavom nastavio je prema Sinjalu, najvišem vrhu Hrvatske, udaljenom nekoliko kilometara od završetka utrke.

Nakon uspona slijedio je i povratak, pa je ukupno tijekom dana skupio više od 17 kilometara na, kako navode iz kluba, tehnički iznimno zahtjevnom i opasnom terenu za trčanje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Hattrick Filipa Sarafa za prekid negativne serije Turopoljca

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je u 22. kolu Premier lige pobijedio na domaćem terenu Slogu Križ rezultatom 3:2 i tako prekinuo negativnu seriju od tri uzastopna poraza. Sva tri gola za domaće postigao je Filip Saraf, za goste su uspješni bili Nikola Anić i Lovro Krivec.

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sve najvažnije na ovoj utakmici desilo se u zadnjih petnaestak minuta. Nakon promašaja zrelih prigoda i na jednoj i drugoj strani, uslijedio je brzopotezni festival golova. Prvo je Filip Saraf s lijeve strane u 79. minuti skoro iz mrtvog kuta pogodio malu mrežicu na suprotnoj strani za vodstvo 1:0. Samo minutu kasnije Saraf krade loptu neopreznom stoperu i pogađa za 2:0!

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su uzvratili jednakom mjerom preko Anića (83.) i Kriveca (87.) za 2:2. Domaći su izvršili dodatni pritisak i napucana lopta pogodila je braniča Sloge u ruku, sudac je odmah pokazao na 11m. Najstrožu kaznu Saraf je pretvorio u pogodak i pobjedu – 3:2!

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 06.04.2026. Premier liga-22.kolo: NK Turopoljac – NK Sloga Križž 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (22 9 3 10 32:36 30) je s 30 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 22.kolo

NK Turopoljac – NK Sloga Križ 3:2 (0:0)

Kuče. Stadion: ŠRC Kuče. Gledatelja: 70. Uskrsni ponedjeljak, 06.04.2026., 17 sati. Sudac: Tomislav Bionda. Pomoćni suci: Božo Radišić i Marko Matijašec (svi Zaprešić). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – F.Saraf(79), 2:0 – F.Saraf (80)), 2:1 – Anić (83), 2:2 – Krivec (87), 3:2 – F.Saraf (90+2, 11m).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Đuđić (od 64. Milić), Blažičko, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Matasić, Krasnić, Preradović, Blažev. Trener: Romano Župetić.

SLOGA KRIŽ: Leš, Supan, Mihaljević, Janeković, Anić, Krivec, Gršić, Oković (od 83. Zakarić), Ćosić, Križe, Korečić (od 90+1 Jurkić). Trener: Davor Kunert.

Nastavite čitati

Sport

Jedan gol, jedan penal i podjela bodova u Maloj Buni

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret je bio vrlo čvrst i izjednačen, a svaka momčad uzela je po bod. Gosti iz Lomnice poveli su u 27. minuti kada je nakon kornera glavom precizan bio Zvonimir Čizmadija. Domaćin je do izjednačenja stigao u 75. minuti iz kaznenog udarca, upravo je spomenuti strijelac Čizmadija skrivio penal prekršajem nad Robertom Vukašincem, a siguran realizator bio je Matko Đurašin.

Iako nije bilo puno pogodaka, utakmica je bila borbena i neizvjesna do samog kraja, obje momčadi su imale svoje prilike, ali su na kraju morale podijeliti bodove.

PREMIER NSZŽ , 22. kolo

BUNA – LOMNICA 1:1

Mala Buna. Igralište Bune. Gledatelja 150.
Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćnici: Matić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – Čizmadija (27), 1:1 – M. Đurašin (75 – 11 m).

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić, Žlebečić, Čumpek (od 46. Vukašinec), Stipančić (od 88. Kalisar), Đurašin, Gorenc (od 46. Forjan), Huđber, Đuretić (od 88. Zlodi), Justin (od 63. Đurašić). Trener: Mario Đuretić.

LOMNICA: Luter, Garvanović (od 73. Deverić), Vojnić (od 62. Stepanić), Dijanežević, Burazer, Skupnjak (od 23. Havliček), Ćurić, Šoštarec, Čizmadija, Mostarlić, Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno