Povežite se s nama

Sport

VIDEO ‘Zaslužili smo ovu priliku, zaslužujemo i otići u Europu’

Objavljeno

na

“Uh, ovo je jako loše za moje zdravlje…”

Tom je rečenicom svoju analizu onoga što se događalo na terenu započeo trener Gorice Sergej Jakirović i time je, zapravo, rekao sve. Luda je to bila utakmica, nogometno pomalo shizofrenična, s nekoliko lica unutar tih 90 minuta opako zabavnog nogometa. Palo je sedam golova, dogodila su se dva preokreta, konačno rješenje stiglo je u dramatičnom finišu, bilo je i golova i autogolova…

– Kontrolirali smo veći tijek susreta, na 3-1 smo trebali zabiti i četvrti, možda i peti gol. A kad smo propustili i tu zadnju šansu, kako to već biva u nogometu, bili smo kažnjeni. Naravno da je odmah ‘frka-strka’, ali imali smo i onu šansu Zwolinskog, kad je Filipović odlično obranio… I taman kad sam se spremao uvesti Ljubisavljevića, dobijemo gol za 3-3. Imao sam dvojbu da li otkazati zamjenu, ali ipak smo odlučili pojačati skok u obrani, jer Krstanović i Lima su nam očekivano stvarali probleme. Na kraju nas je nagradilo, ali mislim da smo ipak zasluženo pobijedili – govorio je Jakirović.

Usporen je bio gorički početak, opet se od prve minute nije krenulo žustro i agresivno, što je Slaven Belupo i iskoristio, poveo.

– Čak meni i nije izgledalo tako loše u početku, ali naravno da ne valja kad gubiš u devetoj minuti. Uspjeli smo se vratiti, mislim da smo srcem i zalaganjem došli do ove pobjede – kazao je Jakirović.

Matija Dvorneković zabio je treći gol, ali je i “zakuhao” prvi… Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

Odlučio je ovoga puta dati šansu Matiji Dvorneković na poziciji “desetke”, odmah iza leđa Cherifu, i pogodio. Ninja je zakuhao sve kod prvoga gola, briljantno zabio treći i istaknuo ozbiljnu kandidaturu za igrača utakmice.

– Igrač utakmice? Ja bih rekao Zwolinski, iako je igrao samo 20 minuta, ipak je on odredio pobjednika. Meni su jako dobri bili i Marina i Suk, Dvorneković je opravdao očekivanja, zabio je super gol…

Super je prečku pogodio Kristijan Lovrić, već po običaju, ali pogodio je i mrežu. Iz penala, kojeg je izborio Justin Mathieu, njegov sedmi ove sezone, sedmi ovoga proljeća…

– Teška utakmica za igrati… Na 3-1 smo praktički mislili da je gotovo, ali opet se pokazalo da u nogometu nije kraj dok sudac ne fućka. Uspjeli smo na kraju izvući tu pobjedu, koja nam je jako važna u borbi za Europu – rekao je Lovrić pa u naletu emocija uputio čestitku svima:

– Čestitam svim mojim suigračima, stručnom stožeru, ali i svim ljudima u klubu. Mislim da smo svojim radom i poštenjem zaslužili sve ovo.

Kristijan Lovrić zabio je svoj sedmi gol ovog proljeća, za vodstvo 2-1 u 34. minuti… Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

Gorica je pobjedom nad Slavenom preuzela peto mjesto na tablici od Lokomotive, koja je kao domaćin izgubila od Hajduka (1-0). Tako tablica nakon 29 kola kaže da je Osijek treći s 50 bodova, Hajduk četvrti sa 47, a Gorica peta s 45, jednim bodom više od “lokosa”.

– Moramo ići dalje i napadati Europu, jer mislim da to možemo. Mislim da možemo i više od toga! – ispalio je samouvjereni Lovrić i dodao:

– Pokazali smo karakter kao momčad već bezbroj puta i mislim da nas taj karakter i vodi prema Europi. Korak po korak idemo prema tom cilju!

Previše smo griješili da to momčad poput Gorice ne bi kaznila, kaže trener Slaven Belupa Ivica Sertić… Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

Trener je, naravno, na stvari gledao mrvicu trezvenije. Iako, uputa glasa – idemo do kraja!

– Sve dok je matematički moguće, dok sami o tome odlučujemo, napravit ćemo sve da izborimo Europu. Evo sad smo povezali dvije domaće pobjede, što je prije bilo nemoguće, a to nam je samo poticaj za dalje. Imamo dobar kadar, imamo širinu, a to će biti jako važno za sve ono što nas čeka – kazao je Sergej Jakirović.

Borba za Europu nastavlja se na Veliku subotu, za šest dana, u gostima kod Inter. Županijski derbi igra se u Zaprešiću.

– Sve je to 50-50, bez obzira na to što je Inter jako stradao u Rijeci… Znam da igraju i polufinale kupa nekoliko dana nakon te utakmice, ali to su već njihovi problemi. Mi ćemo se pripremiti da odvedemo utakmicu u našu korist – zaključio je Jakirović.

Sport

FOTO Turopoljac izgubio utakmicu u prvih 13 minuta

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je u 20. kolu Premier lige izgubio na domaćem terenu od Lomnice rezultatom 2:4, u utakmici koju su domaći otvorili – katastrofalno! Serijom kardinalnih pogrešaka primili su tri pogotka u samo 13 minuta. Lomnica je u tom vremenu skoro nesmetano ugrožavala mrežu domaće momčadi, tako da je katastrofa mogla biti i viša.

Kuče, 22.03.2026. Premier liga-20.kolo. NK Turopoljac – NK Lomnica 2:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 22.03.2026. Premier liga-20.kolo. NK Turopoljac – NK Lomnica 2:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom prvog poluvremena Turopoljac je počeo ozbiljnije igrati, izveli su i nekoliko udaraca iz kuta, ali bez rezultatskog efekta. Lomnica je bila zadovoljna postignutim i mirno je odigrala do odmora.

Kuče, 22.03.2026. Premier liga-20.kolo. NK Turopoljac – NK Lomnica 2:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 22.03.2026. Premier liga-20.kolo. NK Turopoljac – NK Lomnica 2:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena gostujuća momčad je povisila na nedostižnih četiri gola razlike. Sredinom drugog poluvremena domaći su u samo pet minuta prepolovili prednost Lomnice, ali za nešto više nisu bili dovoljno efikasni.

Kuče, 22.03.2026. Premier liga-20.kolo. NK Turopoljac – NK Lomnica 2:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (20 8 3 9 28:32 27) je sa 27 bodova na 12. mjestu u trenutačnom poretku, a Lomnica (20 7 5 8 25:29 26) je s 26 bodova na 13. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 20.kolo

NK Turopoljac – NK Lomnica (Donja Lomnica) 2:4 (0:3)

Kuče. Stadion: ŠRC Kuče. Gledatelja: 70. Nedjelja, 22.03.2026. Sudac: Alen Hrgović. Pomoćni suci: Katarina Ćulumović i Dario Anđel. Delegat: Marko Pancirov. Strijelci: 0:1 – Galić (3), 0:2 – Bogović (ag-8)), 0:3 – Ćurić (13), 0:4 – Gudelj (51), 1:4 – F.Saraf (67), 2:4 – Matasić (72).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Martinić, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Jandriš, Krasnić, Milić (od 46. Đuđić), Preradović, J.Saraf (od 46. Matasić). Trener: Romano Župetić.

LOMNICA: Žugaj, Garvanović (od 77. Kevrić), Gudelj, Dijanežević, Burazer, Skupnjak (od 63. Delić), Ćurić (cap.)(od 63. Mostarlić), Šoštarec, Galić (od 90. Deverić), Kovačević (od 77. Vojnić), Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Prva pobjeda Velike Mlake u proljetnoj polusezoni

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Mlaka 1947 je u 18. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Milke Trnine rezultatom 1:0 pogotkom Ante Kneževića u završnici prvog poluvremena.

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je u drugom poluvremenu bila dinamičnija, igralo se posve otvoreno, domaći su imali nekoliko zrelih prigoda za pogodak, ali nije bilo dovoljno mirnoće za realizaciju. Dinamičan susret bio je u nekoliko navrata prekidan zbog ozljeda odnosno intervencija medicinske osobe.

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su zasluženo došli do prve pobjede u proljetnoj polusezoni, nakon 2:2 u Novom Čiču (16. kolo) i poraza 1:3 u Gornjoj Lomnici (17. kolo).

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka (18 8 2 8 41:37 26) je sa 26 bodova na 7. mjestu u trenutačnom poretku, a Milka Trnina (18 8 4 6 34:31 28) je s 28 bodova na 4. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 18.kolo

NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina (Vezišće) 1:0 (1:0)

Velika Mlaka. Stadion: ŠRC Jure Mihalj – Đuro. Gledatelja: 40. Subota, 21.03.2026., 17:30 sati. Sudac: Antonio Jurakić. Pomoćni suci: Ivan Jurakić i Jurica Šarić (svi Dugo Selo). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec). Strijelac: 1:0 – Knežević (44).

VELIKA MLAKA: Bedeković, Đenđinović, Knežević (od 57. Jantol, od 86. Jurić)), Orešković, Jelovčić (od 46. Čolić), Božić, Cerovski (od 66. Lončarević), Milanović (cap.), Rendulić (od 86. Plepelić), Merlić, Marđetko (od 86. Batur). Trener: Stjepan Đuračić.

MILKA TRNINA: Moguljak (cap.), Kipson, Dumbović (od 66. Milković), Avelar, Bilać, Radman, Woidella (od 80. Felix), Hmorinski, Košutić, Marić, Podgorski. Trener: Marijo Moštak.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Ban Jelačić izgubio od Poleta u derbi susretu susjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić je u 20. kolu Premier lige izgubio u susretu s Poletom iz Buševca minimalnim rezultatom 0:1, strijelac je bio Josip Raković u 11. minuti.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odlučena u ranoj fazi obostrano otvorene igre nakon akcije Poleta po desnoj strani. Antonio Ivkić je spasio skoro izgubljenu loptu i odigrao dupli pas te onda skoro od korner zastavice ubacio na peterac domaće momčadi. Nitko nije pazio na Rakovića, koji je u skoku neometano loptu glavom poslao pod gredu za – 0:1.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rano vodstvo gostujuće momčadi odredilo je i daljnje odvijanje derbi susreta, jer domaći su tražili izjednačenje, a Polet je tražio nove šanse u protunapadima preko bočnih pozicija.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme nije se znatno razlikovalo od prvog, promjene u sastavima donijele su više sigurnosti Poletu u obrambenoj taktici te češćim napadima Jelačića. Spornih situacija nije bilo.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (20 8 4 8 33:32 28) je s 28 bodova na 8. mjestu, a Polet (20 12 2 6 40:22 38) je s 38 bodova na 2. mjestu prvenstvene ljestvice.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 20. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet (Buševec) 0:1 (0:1)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 60. Subota, 21.03.2026., 16 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćni suci: Matej Mrkoci (Mraclin) i Ivan Mirenić (Velika Gorica). Delegat: Danijel Gašpar (Križ). Strijelac: 0:1 – Raković (11).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 60. Milatović), Pušić, M.Nikić (cap.), Grižić (od 46. Harambašić), Klasnić, Kotrman (od 69. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

POLET: Halilić, Šečić, Kaurin (od 72. Karaula), Jušić, Galović, N.Šestak, Raković (od 60. B.Šestak), Stuparić (od 72. Roginić), Golubić (od 60. Matković), Ivkić, Debijađi. Trener: Dejan Debijađi.

Nastavite čitati

Moja županija

Turopolje ispustilo bodove u završnici, Pušća preokretom iz dva penala do pobjede

Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Turopolja, oslabljeni za nekoliko bitnih igrača, poraženi su na svom Leštandu od Pušće rezultatom 1:2, iako su sve do same završnice držali prednost u rukama. Nakon većeg dijela utakmice bez pogodaka i uz dosta opreza s obje strane, ključni trenuci dogodili su se u posljednjih desetak minuta. Domaći su u 81. minuti stigli do vodstva kada je Matej Karlović lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora, preciznim udarcem u desni kut gostujućeg vratara.

Ipak, samo tri minute kasnije uslijedio je prvi šok za domaće. Sudac Mihael Milin pokazao je na bijelu točku nakon duela u kaznenom prostoru, procijenivši da je prekršaj napravljen nad Vrabecom. Siguran realizator bio je Matija Zaplatić koji poravnava rezultat na 1:1. Nedugo zatim, u 88. minuti, nova slična situacija u kaznenom prostoru Turopolja. Ovoga puta pao je Martin Nemčić, a sudac je ponovno dosudio najstrožu kaznu, što je izazvalo negodovanje domaćih igrača i navijača. Zaplatić je i drugi put bio precizan s bijele točke za potpuni preokret i veliko slavlje gostiju.

Domaći sastav tako je u svega nekoliko minuta ostao bez bodova, a dvije sudačke odluke u samoj završnici zasigurno će još neko vrijeme biti tema rasprava. Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda, dok Turopolju ostaje žal za propuštenom prilikom i vrlo bolnim raspletom utakmice.

JEDINSTVENA I. LIGA NSZŽ , 18. kolo

TUROPOLJE – PUŠĆA 1:2

ŠRC Turopolje. Gledatelja 50.
Sudac: Mihael Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić i Cetin.
Strijelci: 1: 0 – Karlović (81), 1:1 – Zaplatić (84 – 11 m), 1:2 – Zaplatić (88 – 11 m).                                                                    Crveni karton: Luka Kapović (87).

TUROPOLJE: Culović, Kapović, Kos, Ceković, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Šejić, Matošević, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

PUŠĆA: Jelačić, Prša (od 68. Janušić), Pinek (od 46. Gaiser), Martin Nemčić, Vrabec, Jandras, Pulek, Zaplatić, Starjački (od 61. Horvat), Marko Nemčić, Penezić (od 66. Javorić). Trener: Nikola Božić.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Najave

Nakon sedam godina pauze, polumaraton se vraća u Veliku Goricu – donosimo sve detalje

Na rasporedu su tri discipline.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Nakon sedmogodišnje stanke, polumaraton se vraća na ulice našeg grada. Novo izdanje utrke, pod nazivom Turopoljski polumaraton, održat će se u nedjelju, 31. svibnja 2026., u organizaciji Atletski klub Turopolje, a start i cilj bit će ispred Muzeja Turopolja.

Na rasporedu su tri discipline, utrka na 5 kilometara, 10 kilometara i polumaraton (21,097 km), a sve tri startaju u 9 sati. Staze su certificirane prema WA/AIMS standardima, a trčat će se zatvorenim gradskim prometnicama i označenim stazama.

Polumaraton je namijenjen natjecateljima starijima od 16 godina, uz vremensko ograničenje od tri sata, dok kraće utrke imaju limit od 90 minuta. Organizatori su predvidjeli i dobne kategorije za muškarce i žene u svim disciplinama, kao i nagrade za najbolje, uključujući novčane nagrade za ukupne pobjednike polumaratona.

Prijave su već otvorene, uz niže cijene startnina za rane prijave do sredine travnja, dok će se sudionici moći prijaviti i na dan utrke, ali bez startnog paketa. Više detalja možete saznati ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno