Zanimljiv nogomet i dobra organizacija turnira u Mičevcu

Trodnevni turnir seniorskih momčadi ‘Kup Mičevec 2017’ u organizaciji NK Klas započeo je jučer, a na njemu sudjeluje 12 klubova: Ban Jelačić (Vukovina), Meštrica (Gornja Lomnica), Odra (Zagreb), Mladost (Obrezina), Dinamo Hidrel (Novo Čiče), Lomnica (Donja Lomnica), Lukavec, Čehi (Zagreb), Rugvica, Vatrogasac (Kobilić), Nur (Zagreb) i Klas (Mičevec). Momčadi su podijeljene u 4 skupine, igra se u trajanju 2×30 minuta, a pobjednici skupina plasirat će se u poluzavršnicu turnira, koja će biti odigrana u nedjelju (13. kolovoza) s početkom u 16 sati. Finale je u 19:30 sati. Tri prvoplasirane momčadi bit će nagrađene peharima, a posebna nagrada namijenjena je najboljem igraču.

U jučerašnjim susretima, u kojima je bila očita razlika u pripremljenosti suparnika, Ban Jelačić, Dinamo Hidrel i Lukavec opravdali su ulogu favorita i zabilježili pobjede te tako istakli kandidaturu za prva mjesta u skupinama. Ovaj turnir poslužit će trenerima da, dva tjedna pred početak novog prvenstva, provjere kvalitetu igrača koji su klubovima pristupili u ovom prijelaznom roku. Utakmice su vodili mladi suci Ivan Marinčević, Marko Klasnić i Nikola Meić.

Natjecateljski dio turnira vodi Igor Barukčić, a kompletnu logistiku Antonio Veldić.

Rezultati

Ban Jelačić – Meštrica 5:2, Mladost – Dinamo Hidrel 1:3 (M. Tadić / V. Novosel 2, Horvatić), Lukavec – Čehi 3:0.

Subota, 12.08.2017.

13:15 Klas – Vatrogasac; 14:30 Odra – Meštrica; 15:45 Mladost – Lomnica; 17:00 Čehi – Rugvica; 18:15 Nur – Vatrogasac; 19:30 Lomnica – Dinamo Hidrel.

Izgubile, pobijedile i proslavile predsjednikov rođendan

Mlade rukometašice Udarnika ovog su vikenda upisale poraz od prve ekipe Samobora i pobjedu protiv njihove druge ekipe, a usput su i darivale Josipa Mučnjaka

Nakon dvije pobjede u 1. krugu Međužupanijske lige u Zaprešiću, mlade rukometašice Udarnika, djevojčice rođene 2006. i 2007., na domaćem parketu su, u gradskoj dvorani u Velikoj Gorici, dočekale favorizirane gošće iz Samobora, koje su osvojile 6. mjesto na završnici prvenstva Hrvatske u svibnju, ali i drugu ekipu Samobora. Prva utakmica završila je rezultatom 13-8 za Samobor 1, dok su utakmicu sa ekipom Samobor 2 djevojčice iz Udarnika pobijedile rezultatom 13-5, te tako upisale nova 2 boda.

Usput je u Udarniku obilježen je rođendan predsjednika kluba Josipa Mučnjaka. U društvu djevojčica te trenera Saše Vučića i Martine Vugrinović, uručeni su mu i pokloni, a nama sa Cityportala preostaje jedino pridružiti se dobrim rođendanskim željama jednom od najvrijednijih sportskih djelatnika koje Velika Gorica ima. Joso, sretan ti rođendan i doživio ih još puno, puno!

FOTO Vatrogasac šesticom ugasio Meštricu

Vatrogasac je u derbiju 14. kola deklasirao Meštricu odličnom igrom i efikasnošću, naročito u drugom poluvremenu. U prvom poluvremenu do 30. minute igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca s većim posjedom lopte domaćina, bez izrazitih prilika za pogodak. Domaći su došli u vodstvo u 33. minuti nakon ubačaja iz kuta kada je Muhić na drugoj vratnici s 2m neometan spustio loptu u donji kut. Na 2:0 podigao je Novak iskoristivši neshvatljivo oklijevanje Mihalinčića i Šimunovića, a prednost domaćina smanjio je J. Trumbetaš kada je u 43. minuti iz drugog pokušaja pogodio mrežu. Isti igrač je neposredno pred odlazak na odmor imao sličnu šansu za izjednačenje, ali je Caput obranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu Vatrogasac je diktirao događanja na terenu i Novak je u 54. minuti efektno realizirao filigransku akciju Kontića, Matanovića i Sambola za 3:1. Meštrica je izmjenama pojačala napad što je ostavilo prostora domaćinu za brze kontraudare. Čumpek je u 69. minuti odbojnim udarcem uposlio Matanovića koji pronalazi na rubu kaznenog prostora Novaka, a on klasičnim volejem trese mrežu! Mat u tri poteza! Gosti su ‘pukli’ i do kraja propustili još dvije lopte u svoju mrežu. Matanović je u 75. minuti iz blizine centaršut s desne strane sproveo u donji kut, a Fabečić je u 86. minuti u padu udarcem glavom efektno pogodio uz samu vratnicu. Sudačka trojka vrlo dobra. Vatrogasac je s 29 bodova na 3. mjestu (14 8 5 1 32:17 29), a Meštrica je s 25 bodova na 6. mjestu (14 8 1 5 26:22 25).

Prva ŽNL skupina Istok – 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Meštrica 6:1 (2:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 100. Nedjelja, 11.11.2018., 14 sati. Sudac: Ivan Antunović. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Tomislav Novosel (svi Velika Gorica). Delegat: Marijan Baršun (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Muhić (33), 2:0 – Novak (39), 2:1 – J. Trumbetaš (43), 3:1 – Novak (54), 4:1 – Novak (69), 5:1 – Matanović (76), 6:1 – Fabečić (86).

VATROGASAC: Caput, Krstanović (od 70. Sudar), Čumpek, Čavar, Krasnić, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 73. Fabečić), Sambol (od 76. Mišković), Matanović,  Ivkić (od 80. Vuković). Trener: Nino Matković.

MEŠTRICA: Mihalinčić (cap.), Cundeković, Brtan, Horvatić (od 46. Dittrich), Beg, Džido, I. Šimunović, J. Trumbetaš (od 61. Bandić), Miličević, Štuban (od 74. M. Trumbetaš), Došen (od 61. Humeljak). Trener: Matija Šimunović.

Polet riješio Rakovec u drugom poluvremenu

Prvo poluvrijeme, iako su domaći nogometaši Poleta prijetili, ali bez realizacije na buševskom Zvrniku završilo je bez golova kontra gostujućeg Rakovca. U nastavku gosti su prvi imali izglednu priliku, Oroz je u 57. minuti uposlio Kobaša koji je izbio pred Bradića koji se istaknuo obranom. Gosti su se dobro držali, domaćini su sve dileme riješili od 59. do 73. minute minuta nastavka, malo iskosa sa lijeve strane brzonogi domaći napadač Pejak u izlasku prema golmanu Rakovca ne griješi, niskom loptom pogađa u suprotan kut za vodstvo.

Poslije vodstva domaći igrači gospodarili su travnjakom stvarajući odlične prilike, u 62. minuti Brajkoviću iz blizine zicer skida iskusni 41-godišnji rakovečki vratar Kosevec, zasigurno jedan od najstarijih igrača lige. Minutu kasnije pokušao je udarcem sa distance Bobesić, fijuknulo je uz vratnicu. U 70. minuti domaći kapetan Sučić našao se u velikoj prilici pred vratima gostiju, Kosovec je odlično reagirao u obrani svog gola. Ipak tri minute kasnije Sučić je uspio nadmudriti golmana gostiju kod podebljanja vodstva za 2:0 poslavši loptu ispod njegovih ruku kod pokušaja obrane. Iako se već tada znao pobjednik ovog dvoboja domaći igrači kontinuirano su prijetili na vrata protivnika što je rezultiralo zasluženim vodstvom od tri gola u završnici susreta. Prethodno je u kaznenom prostoru gostiju srušen mladi napadač Poleta Brajković, iz bijele točke oštrim udarcem u lijevi kut vratara po drugi puta na utakmici u strijelce se upisao domaći kapetan Sučić.

POLET (B) – RAKOVEC 3:0