ktc
Povežite se s nama

Vijesti

Zahvala iz Gline: “Doći iz Velike Gorice i humanitarno raditi cijeli dan, i to u nedjelju, svaka čast! “

Akciji se odazvao velik broj stanovnika Gline.

Objavljeno

na

Jutros je iz Velike Gorice prema potresom pogođenoj Glini krenula kolona vozila. A u vozilima frizeri, volonteri, humanitarci! U svega par dana dogovorili su i vrlo brzo krenuli u realizaciju ideje da tamošnjem stanovništvu uljepšaju ove doista teške dane.

Svi volimo izgledati lijepo, uredno i ošišano, i komentari poput onih da je tim ljudima u ovom prekrasnom malom gradiću gdje je stolovao ban Josip Jelačić, gdje je Josip Runjanin skladao hrvatsku himnu, zadnje što sad trebaju – frizura, danas se pokazalo potpuno neutemeljeno. Otkad su frizeri došli u prostorije Osnovne škole Gline ljudi samo pristižu. I puno to stanovnicima Gline znači. Potvrdila nam je to i Jasna Kozarčanin koja je na šišanje dovela svog sina Mislava.

– Ja sam oduševljena, stvarno doći iz Velike Gorice u Glinu i humanitarno raditi cijeli dan, i to u nedjelju, svaka čast na odvojenom vremenu i trudu, ma na svemu! Lijepo je znati da nismo zaboravljeni. Mislila sam na prvu da nećemo ići. Zvala sam našu tetu frizerku u petak, ali mi je ona rekla da salon ne radi zbog urušene zgrade, i da su morali sve iz salona iseliti, tako da je ova akcija došla u pravi trenutak! Mom Mislavu je ovo bio pravi doživljaj, a uz to nismo morali ići u Sisak u potragu za frizerom. Hvala svima još jednom!

Kako kaže, nije očekivala da će doći tako puno ljudi, ali sretna je da su došli, jer, još uvijek su svi u strahu, mnogi nisu u svojim domovima, a ova gesta im je svima puno značila. Voljela bi kaže u nekim normalnim okolnostima zahvaliti i frizerki koja je šišala njenog sina, danas su se uspjeli odužiti samo čokoladom za energiju.

Još jednom možemo reći da se stvarno samo srcem dobro vidi i zahvaliti ekipi VG Legacya koja misli na one kojima je pomoć potrebna!

 

 

 

Vijesti

Ponovno dojave o bombama u školama! Jutros uzbuna u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Tijekom jutra više zagrebačkih gimnazija zaprimilo je dojave o mogućim postavljenim eksplozivnim napravama. Među školama koje su primile prijeteću poruku navodno je i XIII. gimnazija, piše 24sata.

Riječ je o novom valu prijetnji koji dolazi samo dan nakon slične situacije u Splitu, gdje je splitsko-dalmatinska policija jučer izašla na teren zbog dojava o bombama u školama.

Tada su obavljeni pregledi školskih objekata, a naknadno je utvrđeno da su dojave bile lažne.

Nastavite čitati

Sport

USPON se vratio iz Preloga s devet medalja i trećim mjestom u ukupnom poretku

Zlato je pripalo Mirjani Lučić.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/FB

Parastolnotenisači kluba USPON imali su vrlo uspješan nastup na državnom prvenstvu održanom ovog vikenda u Prelogu. Klub je natjecanje završio kao treći u ukupnom poretku, a iza rezultata stoji čak devet osvojenih medalja u različitim kategorijama.

Zlatnu medalju, osvojila je Mirjana Lučić, koja je svojim nastupom donijela klubu naslov državne prvakinje.

Srebro su osvojili Sara Điković, Lana Artić, Marija Sečenj, Marko Vračan i Boris Đuračić, dok su brončane medalje pripale Ruži Šolić, Loreni Rinčić i Igoru Nosiću.

Nastavite čitati

Sport

Od Španjolske do Zaprešića, Taekwondo klub Velika Gorica osvojio dva srebra u jednom vikendu

Taekwondo klub Velika Gorica donio je medalje s prestižnog Spanish Opena u La Nucíi i državnog prvenstva u Zaprešiću, a uspješan niz nastavili su i mlađi natjecatelji na nekoliko turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica iza sebe ima iznimno uspješan vikend, obilježen nastupima na više natjecanja istovremeno.

Najveći međunarodni rezultat ostvarila je Lejla Lea Kajfeš, koja je na G1/E1 Spanish Openu 2026 u La Nucíi osvojila srebrnu medalju. Na turniru je nastupilo više od 1300 natjecatelja iz preko 30 zemalja, a gorička juniorka do finala je stigla s tri pobjede. U borbi za zlato tijesno je poražena od predstavnice Španjolske, no kući se vratila sa srebrom i vrijednim bodovima za rang-listu.

U Španjolskoj su nastupile i juniorke Meri Muža i Lana Horvat, koje su natjecanje završile u osmini finala, dok su seniorke Lana Gavrilov i Dora Habijančić imale tijesne mečeve, ali su obje zaustavljene s 2:1 u rundama.

Paralelno s time, na Seniorskom prvenstvu Hrvatske u Zaprešiću, klub je imao samo jednu predstavnicu, Petru Prlić, koja je također stigla do finala i osvojila srebro, čime je postala viceprvakinja Hrvatske.

Mlađi članovi kluba nastupili su i na dodatnom turniru u Zaprešiću, gdje su osvojili nove medalje u borbama i formama. Zlatne medalje osvojile su Lota Borić (mlađe kadetkinje), Paula Kučiš (kadetkinje) te Katja Kajfeš u formama u paru. Kajfeš je pritom dodala i srebro u pojedinačnoj konkurenciji.

Iz kluba ističu kako je ovo nastavak niza dobrih rezultata nakon što je tjedan ranije Na turniru u Ozlju Kira Mei Davidović osvojila je srebro, dok su gorički natjecatelji u formama na međunarodnom turniru u Sloveniji ponovno bili među najboljima. Iva Becić osvojila je zlato, a Iva Hapać srebro, dok je Katja Kajfeš u kadetskoj konkurenciji uzela zlato u paru i srebro pojedinačno.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

ANKETA Velika Gorica traži mišljenje građana: kako poboljšati uvjete za djecu i mlade

Naglašavaju i da se razvoj zajednice prilagođene djeci može ostvariti jedino uz aktivno sudjelovanje roditelja i djece.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Velika Gorica otvorila je anketu namijenjenu prikupljanju mišljenja građana o tome kako dodatno unaprijediti uvjete odrastanja i kvalitetu života djece i mladih u gradu.

Riječ je o aktivnosti koja se provodi u kontekstu dvadesetogodišnjeg sudjelovanja u programu „Gradovi i općine – prijatelji djece“, kroz koji je Velika Gorica bila među prvim hrvatskim gradovima s dodijeljenim statusom grada prijatelja djece.

Program je pokrenut 1999. godine, povodom desete obljetnice Konvencije Ujedinjenih naroda o pravima djeteta, a danas okuplja oko 200 gradova i općina diljem Hrvatske. Status prijatelja djece trenutno nosi gotovo stotinu lokalnih sredina. Nositelji programa su Savez društava „Naša djeca“ Hrvatske i Hrvatsko društvo za preventivnu i socijalnu pedijatriju, uz podršku Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.

Temeljna ideja inicijative je povezivanje lokalne uprave, institucija, organizacija civilnog društva, roditelja i djece kako bi se prava djece provodila sustavno i učinkovitije na lokalnoj razini.

Iz gradske uprave poručuju kako su ponosni na postignuti status, ali i svjesni odgovornosti koje iz njega proizlaze. Upravo zato građane pozivaju da se uključe i izdvoje nekoliko minuta za ispunjavanje aketne, kako bi svojim prijedlozima doprinijeli daljnjem razvoju mjera i aktivnosti.

Naglašavaju i da se razvoj zajednice prilagođene djeci može ostvariti jedino uz aktivno sudjelovanje roditelja i djece, dok će se prikupljeni podaci koristiti isključivo za unapređenje postojećih programa i kvalitete života najmlađih stanovnika.

Anketu možete ispuniti ovdje.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Ekonomska škola Velika Gorica otvara vrata budućim srednjoškolcima

Posjetitelji će moći dobiti detaljne informacije o programima Referent za poslovnu ekonomiju i Komercijalist, koji su među ključnim obrazovnim smjerovima ove škole.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Ekonomska škola Velika Gorica

Ekonomska škola Velika Gorica organizira Dan otvorenih vrata u petak, 24. travnja 2026., u terminu od 10 do 15 sati, tijekom kojeg će posjetitelji moći upoznati obrazovne programe i svakodnevni život škole.

Događaj je namijenjen svim zainteresiranim učenicima i roditeljima koji žele iz prve ruke doznati više o upisu i školovanju. Tijekom dana bit će organizirane prezentacije škole, kao i predavanja o zanimanjima koja se u njoj mogu steći.

Poseban naglasak stavljen je na interaktivni dio programa – radionice i druženje s učenicima i nastavnicima, kroz koje će posjetitelji imati priliku osjetiti kako izgleda biti srednjoškolac.

Program uključuje predstavljanje škole i upoznavanje s obrazovnim smjerovima u vremenu od 10 do 15 sati, kao i predavanja o zanimanjima kroz neposredno druženje s učenicima. U 11 sati predviđeno je i posebno predavanje te radionica na temu cijene energije.

Posjetitelji će moći dobiti detaljne informacije o programima Referent za poslovnu ekonomiju i Komercijalist, koji su među ključnim obrazovnim smjerovima ove škole.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno