Vodeća Opatija neokrznuta kroz Kurilovec

Raspoložen za igru Kristijan Brčić uz Džaju nije mogao sam

Mirnija i koncentriranija momčad Opatije neokrznuta je prošla Kurilovec i sačuvala vodeću poziciju. Domaći su krenuli dobro i već u 3. minuti lijevo je zatitrao nepredvidivi dribler Kristijan Brčić koji je nakon minijature okrenuo stranu i dugom preciznom loptom pronašao Ivana Horvata a ovaj se lijepo oslobodio pratnje i pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta zakoprcala u mreži za 1:0. U 13. minuti gosti su izjednačili nakon što sutkinja Sabina Bolić nije registrirala jedan prekršaj na domaćem igraču a Viktor Svetić lobom prebacio nepotrebno izašlog vratara Kranjčeca koji je uspio tek vršcima prstiju spustiti loptu u svoju mrežu.

Novi šok za Kurilovec u 29. minuti kada je sutkinja pokazala na 11 metara za goste jer je vidjela prekršaj kojeg većina prisutnih nije primijetila. Iz kaznenog udarca Aleksandar Šolić bio je neumoljiv i prevario Kranjčeca za 1:2. Prije samog odlaska na odmor još dva lijepa pogotka. U 41. minuti Šoljić je dubinski izbacio Toni Rudana pred Kranjčeca kojem se mreža opet tresla i bilo je 1:3. U 45. Brčić je majstorski pucao slobodnjak sa 17 metara i Messijevski finom rezanom loptom pogodio neobranjivo za 2:3.

U nastavku Kurilovec je krenuo napadački ali Čunčić je glavom pucao pored vratnice izvana (48), Horvatu opravdano nije priznat pogodak zbog zaleđa (61), udarac Džaje skinuo je vratar Opatije Borna Magaš (62) a zicer Horvatu nakon novog prodora Brčića opet je čudesno nogom obranio gostujući čuvar mreže. Nakon svega toga, gosti su u 71. izradili brzu kontru koja je načas prekinuta ali lopta je došla do Antonija Pejanovića a ovaj iskosa lijevo pogađa suprotni kut nemoćnog Kranjčeca za konačnih 2:4.

KURILOVEC 2
OPATIJA 4
VELIKA GORICA SRC Udarnik. Gledatelja 150. Sutkinja: Sabina Bolić 5,5. Pomoćnice: Petravić i Pejić (sve iz Zagreba).

STRIJELCI: 1:0-Horvat (3), 1:1-Svetić (13), 1:2-Šolić (29-11m), 1:3-Rudan (41), 2:3-Brčić (45), 2:4-Pejanović (71).

KURILOVEC: Kranjčec 5,5. Grdenić 5,5 (od 77. Čurek-), Ladović 5,5, Čunčić 6, I. Čolić 5,5 (od 77. Šarić-), Povoljnjak 5,5 (od 67. Hodak-), Horvat 6,5, Kovačić 6, Džaja 6,5, Brčić 7,5, Brajko 5,5.
TRENER: Damir Biškup 6

OPATIJA: Magaš 7, Jukičić 6, Cvetković 7, Vlatković 6,5, Bae 6, Ugrina 6,5, Kovačević 6,5, Pejanović 7, Svetić 6,5 (od 49. Matovina 6), Rudan 7 (od 72. Bogolin-), Šolić 7,5 (od 88. Bradfield-).
TRENER: Zoran Bogolin 7

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Šolić

Dani ponosa i slave Deana Klafurića!!!

Trostruka kruna u rukama čovjeka iz srca Turopolja

Varšava: Dean Klafurić na konferenciji za medije uoči zadnje utakmice prvenstva. Foto: Pixell

Dean Klafurić iz Kurilovca živi svoje najljepše nogometne dane. Nakon što je s Legijom iz Varšave u Poljskoj nedavno osvojio nacionalni Kup, u nedjelju 20. svibnja 2018. je njegova momčad slavila u gostima u Poznanju protiv velikog suparnika i rivala Lecha 2:0 (prekid utakmice u 79. minuti) i time osvojila i prvenstvo (13. naslov prvaka). Prekid kojeg su napravili razočarani navijači Lecha (utakmica će biti registrirana 3:0 za Legiju) nije mogao pomutiti veliko slavlje gostiju iz Varšave i Daena Klafurića zajedno s kolonijom iz Hrvatske igračima Domagojem Antoloćem i Eduardom da Silvom te negdašnjim igračem Rijeke Markom Vešovićem.

Varšava: Domagoj Antolić i Eduardo da Silva. Foto: Pixell

Klafurić je tako osvojio trostruku krunu jer ima zasluga i za plasman HNK Gorice u 1. HNL. Slavilo se u Poznanju a iste večeri i u Varšavi, najprije u zračnoj luci gdje ih je dočekalo mnogo navijača a onda do sitnih sati i na stadionu. U ponedjeljak pred više desetaka tisuća navijača, igračima i stručnom vodstvu uručena su odličja i trofeji za još jedan veliki uspjeh. Predstavnike Legije i Deana Klafurića primila je i gradonačelnica Varšave.

Podsjetimo, Klafurić je u Legiju stigao kao pomoćnik Jozaku a u finišu sezone dobio je priliku samostalno zaključiti fenomenalnu sezonu. Sada je na čelnicima kluba da odluče hoće li Klafurić i dalje biti prvi trener Legije. Ogromna nepravda bi bila svaka drugačija opcija ali treba pričekati do kraja tjedna do konačne odluke. U svakom slučaju Klafurić živi svoje najljepše nogometne dane ponosa i slave. Čestitamo majstore!!!

CityLIGHTS

FOTO HNK Gorica okrunjena u Zagrebu, fešta u Gorici

Drugoligaška sezona 2017./2018. završena je jučer utakmicom između GNK Dinamo II i novog prvoligaša HNK Gorica. Na Stadionu Hitrec-Kacian zagrebačka momčad bila je bolja tijekom većeg dijela susreta i zasluženo pobijedila. Minimalna pobjeda dinamovaca nije imala nikakvog utjecaja na konačni poredak, jer je Gorica već prije posljednjeg kola osigurala konačnu pobjedu i prvoligaški status, a ‘plavi’ su ostali na 3. mjestu.
Dinamo je u prvom poluvremenu imao više od igre i dvije velike prigode. Božić je u 14. minuti s dvadesetak metara pogodio vratnicu, a u 20. je ubačaj Lisakovicha volejem zahvatio Plantak i prebacio gredu. Na suprotnoj strani veliku šansu za vodstvo prokockao je Zenko u 32. minuti kada je idealni centaršut Ojamae poslao iznad grede Dinamovih vrata.

Nakon odmora Goričani su konkretnije napadali i u 66. projektil Maslowskog je za nekoliko centimetara otišao iznad grede. Domaćin je u završnici pojačao pritisak i u 75. minuti došao u vodstvo. Opet je Lisakovich dubinskom loptom poslužio Miklića koji je u padu pored stopera i vratara poslao loptu u donji kut za ipak zasluženih 1:0.

Na kraju utakmice kapetanu Gorice Hrvoju Jančetiću pehar za osvojeno prvo mjesto uručio je Marijan Kustić, direktor za infrastrukturu i razvoj HNS-a. Nenad Črnko, član Izvršnog odbora HNS-a i predsjednik HNK Gorica, Ivica Šparovec, povjerenik za 2. HNL i Darko Cvitković, tehnički tajnik 2. HNL, predali su medalje igračima Gorice i stručnom stožeru.

Slavlje igrača i stručnog stožera te kompletne klupske logistike nastavljeno je odmah pri povratku iz Zagreba na Gradskom stadionu uz tamburaše, iće i piće.

Druga HNL – 33. kolo

GNK Dinamo II – HNK Gorica 1:0 (0:0)

Zagreb. Stadion Hitrec-Kacian. Gledatelja 400. Nedjelja, 20.05.2018., 17:30 sati. Sudac: Marino Majstrović. Pomoćnici: Alen Jakšić i Vice Vidović (svi Split). Četvrti sudac: Željko Frković (Gospić). Delegat: Krunoslav Hoffer (Nova Gradiška). Strijelac: 1:0 – Miklić (75.).

DINAMO II: Horkaš, Perković, Čabraja, Muhar, Stolnik, Gabriel, Lisakovich (od 76. Kapitanović), Plantak, Miklić (od 79. Gogić), Đurasek (od 85. Anić), Božić. Trener: Igor Jovičević.

GORICA: Kahlina, Krizmanić, Čagalj, Smoljo, Ojamaa, Šipoš (od 46. Astafei), Zenko (od 60. Jančetić), Mtchedlishvili, Maslowski, Marina (od 75. Dvorneković), Špičić. Trener: Ivan Prelec.

Turopoljac napunio mrežu Dinamu Hidrelu

Lider iz Ponikvi prejak za Polet

Buševčani i dalje plešu na rubu provalije (ispadanje iz četvrtog ranga) jer su u nedjelju 20. svibnja 2018. doma izgubili od vodeće momčadi 4. HNL središta Zagreb Ponikvi što i nije neko iznenađenje. Polet mora bodove spasa tražiti negdje na gostovanjima. U derbiju kola 1. ŽNL istok Turopoljac je u Kučama dinamovcima iz Čiča utrpao pola tuceta a četiri prva je sprašio Vjeko Lučić.

Tako je sada prva pratnja vodećoj Slogi iz Križa momčad Lonje iz Lonjice s četiri boda zaostatka a treći je Kloštar. Treba naglasiti da dečki iz Križa imaju na papiru veoma povoljan raspored u preostala četiri kola. Buna se riješila svih briga oko ostanka u ligi nakon pobjede nad Dubravom iz okolice Vrbovca a dva odlučujuća pogotka djelo su Danijela Škojca. Mraclinci i prekaljeni trener Vlado Horvat melju i dalje a nova žrtva je Mladost iz Obrezine. Dobije li Mraclin i utakmicu iz Meštrice, na koju su se žalili, eto ih pri samom vrhu. Vatrogasac je u Kobiliću sredio Oborovo 74 i sada se lakše diše.

REZULTATI UTAKMICA KLUBOVA NSVG ODIGRANIH 20. SVIBNJA 2018.:

2. HNL 33. KOLO
20. svibnja 2018. 17:30 Zagreb stadion Dinama u Maksimiru DINAMO II-HNK GORICA 1:0