Povežite se s nama

Vijesti

Vidovi dani nastavljaju se danas Dječjim sportskim igrama

Djeca će odmjeriti snage u skakanju u vreći, potezanju užeta i igrama s loptom, a najbrži i najspretniji timovi bit će nagrađeni

Objavljeno

na

Jučer su predstavom „Svoga tela gospodar“ Ogranka Seljačke sloge Buševec počeli XIII. dani svetog Vida u Mraclinu. Riječ je o manifestaciji koju je još davne 2006. godine pokrenulo Kulturno-umjetničko društvo Dučec, a koja svake godine bilježi sve veći broj posjetitelja.

Danas od 17,30 sati na Jančetovom gruntu djeca će moći odmjeriti snage u skakanju u vreći, potezanju užeta i igrama s loptom, a najbrži i najspretniji timovi bit će nagrađeni. Posjetitelji će moći sudjelovati i u kreativnim radionicama.

U srijedu će posjetitelji moći saznati nešto više o pionirki udomiteljstva u Hrvatskoj, sestri Anđeli. U sklopu večeri pod nazivom „Priča o sestri Anđeli“ govorit će se između ostaloga o njezinom velikom doprinosu osnivanju i vođenju dječje kolonije u Mraclinu, tečajevima za žene koje je organizirala i vodila te njezinom radu u lokalnom KUD-u i šahovskom klubu. Program počinje 20,30 sati u Zgradi.

Tradicionalna tamburaška večer održat će se u četvrtak, a na njoj će nastupiti preko 40 tamburaša. Od 23,30 sati u Društvenom domu možete poslušati TS Lajbeki, TS Alibi, TS Modra Galica, TS Takt, TS društva Dobre duše, veliki orkestar KUD-a „Dučec“, ženski tamburaški sastav KUD-a „Dučec“ – Srećice te mraclinskog pjevač i kantautora Peru Rogana.

U petak je na redu „Večer vokalnih sastava“ na kojem će nastupiti Vokalisti svetog Josipa iz Župa Navještenja Blažene Djevice Marije iz Velike Gorice, ženska klapa Kolapjanke iz Siska, klapa Bošket iz Zagreba te ženska vokalna i tamburaška skupina KUD-a Dučec. Početak koncerta je u 20,30 sati u Društvenom domu.

Dobrovoljno vatrogasno društvo Mraclin u subotu će proslaviti svoj 130. rođendan. Osnovan je na „Veliku mešu“ 1888. godine, samo osamnaest godina nakon zagrebačkog. Pod komandom Stjepana Galekovića Gospona ubrzo nakon osnutka nabavljena je ručna štrcaljka, a u godinama uoči Prvog svjetskog rata izgrađen je i Vatrogasni dom. Mimohodom pod barjakom svetog Florijana, mraclinski vatrogasci prisjetit će se velikih natjecateljskih uspjeha Društva poput naslova prvaka Europe osvojenih u Kölnu 1980. i Luksemburgu 1982.. Doček i okupljanje gostiju počet će u 15 sati, a nakon toga slijedi svečano postrojavanje i mimohod kroz Mraclin te svečana sjednica u Društvenom domu. Nakon svečanog dijela bit će organizirana velika fešta uz grupu „Sjaj“.

U nedjelju Mraclin slavi Vidovo, Dan svetog Vida, zaštitnika mjesta. Središnji događaj bit će misna slavlja u kapeli svetog Vida u 11 i 17 sati. Nakon poslijepodnevne mise održat će se veliki folklorni koncert KUD-a Dučec i KUD-a Gradići. Koncert će se održati na prostoru ispred DVD-a Mraclin s početkom u 18,30 sati.

Sport

Devet Goričana u hrvatskoj karate reprezentaciji – Katja Braica donijela srebro

Na Balkanskom prvenstvu u karateu održanom u Rijeci, Hrvatska je osvojila srebro u ekipnom dijelu natjecanja, a važnu ulogu u tome imala je Velikogoričanka Katja Braica.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica (Katja Braica- prva zdesna)

Velikogoričanka Katja Braica, članica Karate kluba Velika Gorica, osvojila je srebrnu medalju s hrvatskom juniorskom reprezentacijom na Balkanskom prvenstvu u karateu održanom od 7. do 9. studenoga u Rijeci. Na natjecanju je sudjelovalo 1293 natjecatelja iz 13 zemalja, a Hrvatsku je predstavljalo devet boraca iz velikogoričkog kluba.

Balkansko prvenstvo okupilo je karatiste iz brojnih zemalja, a hrvatska reprezentacija ponovno je pokazala da može parirati najjačima. Karate klub Velika Gorica imao je čak devet reprezentativaca koji su izborili nastup kroz nacionalne kvalifikacije – Mia Čunčić, Franka Jerkin, Ema Jukić, Katja Braica, Matea Kordić, Antonio Brletić, Vito Hulina, Luka Lukačić i Nikola Huzjak.

U pojedinačnim nastupima Katja Braica i Franka Jerkin bile su najbliže medalji, obje osvojivši peta mjesta u svojim kategorijama. Katja je u juniorskoj konkurenciji -59 kg nizala pobjede protiv Turske, Rumunjske i Srbije, no nesretno je izgubila polufinale i borbu za broncu u zadnjim sekundama. Franka Jerkin, u kategoriji kadetkinja -54 kg, ostvarila je tri pobjede i dva tijesna poraza u konkurenciji od čak 53 natjecateljice.

Zapažen nastup imala je i Ema Jukić, koja je u prva dva kola slavila protiv predstavnica Rumunjske i Kosova, dok su Matea Kordić, Antonio Brletić, Vito Hulina, Luka Lukačić i Mia Čunčić također upisali vrijedne nastupe, ali bez plasmana na postolje.

Vrhunac je stigao posljednjeg dana natjecanja kada su održani ekipni mečevi. Hrvatsku su u juniorskim selekcijama predstavljali Katja Braica, Nikola Huzjak i Vito Hulina. Katja je u ženskoj ekipi nastupala u prvoj postavi i upisala sve pobjede u dvobojima protiv Cipra, Bugarske i Grčke, dok je u finalu od Bosne i Hercegovine poražena 0:2. Rezultat je Hrvatskoj donio srebro i naslov viceprvakinja Balkana.

U muškoj juniorskoj ekipi Nikola Huzjak nastupio je u prvoj postavi i otvorio pobjedom protiv Slovenije, dok su u konačnici hrvatski juniori zauzeli peto mjesto. Vito Hulina je u ekipnim mečevima bio zamjena.

Iako razloga za ponos ne nedostaje, vremena za odmor nema. Već idućeg vikenda velikogoričke karatiste očekuje međunarodni bodovni turnir u Osijeku, važan korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo.

Nastavite čitati

Moja županija

Nova lokacija, novi termin, novi vizual – počele prijave na Dane hrane i tradicijskih proizvoda

Do 01. prosinca!

Objavljeno

na

Zagrebačka županija i Grad Zagreb i ove godine organiziraju tradicionalnu izložbeno-prodajnu manifestaciju „Dani hrane i tradicijskih proizvoda Zagrebačke županije i Grada Zagreba“ koja će se održati 13. i 14. prosinca u prostoru Pučkog otvorenog učilišta Zagreb.

Nakon što se niz godina održavala tijekom listopada, ove godine manifestacija se održava u novom terminu, na novoj lokaciji i ima novo vizualno ruho. Također, uskoro će biti aktivna i nova web stranica manifestacije na kojoj će biti predstavljeni svi izlagači i njihovi proizvodi.

Prijava za besplatno izlaganje je putem službene stranice Zagrebačke županije, a moguća je zaključno s 1. prosincem.

Sama manifestacija će biti obogaćena stručnim predavanjima i interaktivnim radionicama, zatim predstavljanjem inovativnih proizvoda i proizvođača te nastupom glazbenika i KUD-ova.

Nastavite čitati

Vijesti

Megablast ponovno briljira – Velikogorički plesači vraćaju se s devet medalja iz Ljubljane

Mladi plesači iz Velike Gorice još jednom pokazali da mogu stati uz bok svjetskoj eliti.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorički plesni klub Megablast ostvario je novi uspjeh na IDO Svjetskom prvenstvu u breakingu, održanom 28. listopada 2025. u Ljubljani. U konkurenciji plesača iz 36 zemalja svijeta, Megablast je osvojio devet medalja, dvije zlatne, pet srebrnih i dvije brončane i time još jednom potvrdio status jednog od najuspješnijih klubova u Hrvatskoj i šire.

Na prvenstvu su nastupila 30 plesača, u dječjim, juniorskim i seniorskim kategorijama, u solo, paru i timskim nastupima. Klub je u Ljubljanu stigao kao branitelj prošlogodišnjih naslova, a i ovaj put potvrdio je status jednog od najuspješnijih hrvatskih plesnih klubova.

Zlatne medalje osvojili su Izabela Tenžera (pojedinke seniori) te Filip Fabijanković i Roko Župančić (parovi juniori 2). Srebra su pripala Leniju Evanu Pužaru, Noi Strižaku, Karlu Holubu i Lovri Krmpotiću, Luki Havriluku i Noi Strižaku, te Megablast Drobiteljima u kategoriji “Crew juniori”. Broncu su kući donijeli Zara Halić te Leni Evan Pužar i Benni Pranjić.

Posebnu pažnju privukli su najmlađi članovi kluba, koji imaju tek osam godina, ali su već pokazali zrelost i natjecateljski duh. Sudjelovanje na svjetskoj pozornici za njih je, uz natjecateljsko iskustvo, donijelo i nova prijateljstva, među ostalim, s plesačima iz Kineskog Taipeja. Važnu ulogu imao je i trener Gordan Križaj, koji je na prvenstvu bio član sudačkog tima, što dodatno potvrđuje ugled kluba u međunarodnoj razini.

“Iako su medalje važne i poticajne i iza njih stoji mnogo truda i ona je dokaz kvalitete, ali donijeti nova iskustva i prijateljstva je neprocijenjivo. Čestitke svim našim plesačima, trenerima i roditeljima na predanom radu, trudu i zajedništvu koje nas uvijek vodi do novih uspjeha”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Vijesti

Pucnjava u Klinča Selima – metak pogodio kuću u kojoj su bili supružnici

Nepoznati napadač ispalio hitac prema obiteljskoj kući.

Objavljeno

na

Objavio/la

U nedjelju navečer, 9. studenoga oko 18:35 sati, u mjestu Klinča Sela kod Jastrebarskog došlo je do pucnjave u kojoj je, prema dosad poznatim informacijama, nepoznata osoba ispalila hitac iz vatrenog oružja prema obiteljskoj kući u Gornjevoj ulici.

Kako je izvijestila Policijska uprava zagrebačka, metak je pogodio prozorsku roletu kuće u vlasništvu 62-godišnjeg muškarca i njegove supruge. U trenutku incidenta oboje su bili u kući, ali na sreću nisu ozlijeđeni.

Policija je odmah po dojavi izašla na teren, a mjesto događaja je osigurano radi očevida i prikupljanja tragova koji bi mogli pomoći u pronalasku počinitelja. Kriminalističko istraživanje je u tijeku, a okolnosti ovog događaja tek se utvrđuju.

Nastavite čitati

Moja županija

TIK TAK Stižu dani okusa tradicije – ponuda vrhunskih jelovnika zagrebačkog kraja!

Ručno rađena tjestenina, juha od vrganja, samoborska češnjovka, teleća koljenica, tartufi…

Objavljeno

na

(Foto: TZ Zagrebačke županije)

14. studenog počinje gastronomska avantura u sklopu nacionalne manifestacije Dani Okusa hrvatske tradicije, kada će Zagrebačka županija ponuditi „Okus Zagrebačkog kraja“ – vrhunske jelovnike u restoranima, nosiocima standarda Okusi Hrvatske tradicije, po promotivnim cijenama.

Riječ je o ukupno 10 restorana i slastičarnica koji su za svoje goste pripremili posebne menije; od ručno rađene tjestenine, juhe od vrganja, samoborske češnjovke, teleće koljenica, tartufa ili doboš torte… sve to u kombinaciji s vrhunskim vinima i pjenušcima iz našeg vinogorja.

Specijalitete će pripremati i 2 velikogorička restorana: Mon Ami i Babriga, kroz tri slijeda!

Detalji oko jelovnika, restorana i posebne ponude potražite na www.okusi.hr i visitzagrebcounty.hr

„Okus Zagrebačkog kraja“ traje do 30. studenog.

Nastavite čitati

Reporter 454 - 23.10.2025.

Facebook

Izdvojeno