Povežite se s nama

Sport

VIDEO Jakirović: Moramo nešto napraviti u Maksimiru, nema nam druge…

Nadao sam se da će se Osijek ‘poskliznuti’ protiv Lokomotive, ali to se nije dogodilo i sad moramo izvući pozitivan rezultat u gostima kod prvaka države, kaže trener HNK Gorice Sergej Jakirović uoči gostovanja kod Dinama (srijeda, 18 sati)

Objavljeno

na

Sezona uoči koje je apsolutna većina očekivala da će Gorica tamo negdje uoči 34. kola voditi borbu za opstanak u ligi ulazi u završnu faza. I Gorica tamo negdje uoči 34. kola doista vodi borbu. Samo, ne za opstanak, nego za Europu! U toj su priči još i Osijek, Hajduk i Lokomotiva, a do kraja su samo tri kola. Teško je bilo i zamisliti ljepšu, uzbudljiviju završnicu jedne čudesne sezone…

– Hoću li biti razočaran ako ne uspijemo? Ma ne, zašto biti razočaran… Evo, kad pogledam tko se bori za Europu, od drugog do šestog mjesta, mi smo tu najbolji u međusobnim susretima. Da, može se na kraju dogoditi da prevagnu ona dva boda izgubljena kod Rudeša, ali negdje smo mi i uzeli bodove koje nismo planirali, tako da… U svakom slučaju, smatram da je ovo fantastična sezona, daj Bože da i iduća bude ovakva! – kazao je trener Sergej Jakirović.

Sva ova 33 kola dosad najavljivao je uz mantru “idemo utakmicu po utakmicu”, a to se ni ovoga puta nije promijenilo. Red je na okršaj s Dinamom, prvakom države, pa u nedjelju u grad dolazi Osijek, koji u ovom kolu doma čeka Rijeku.

– Naravno da nam je posebno važno što će se događati u utakmici protiv Osijeka u nedjelju, ali moguće je da to više ni ne bude bitno… Na nama je da do kraja odigramo maksimalno, da pokušamo uzeti što više bodova u ova zadnja tri kola – kaže Jakirović pa se okreće Dinamu:

– Kao što se i vidi na tablici, Dinamo je najbolji klub u Hrvatskoj. Triput smo igrali s njim, triput je bilo knap, gusto, ali naravno da je Dinamo bolja momčad od nas i da je favorit. No, unatoč tome, moramo se nadati! Moramo vjerovati da možemo nešto napraviti. Želimo se dobro prezentirati, odigrati što bolju utakmicu, jer nemamo više vremena. Nakon Istre sam rekao da se nadam da će se Osijek ‘poskliznuti’ protiv Lokomotive, no nije se dogodilo i logično je da moramo nešto uzeti u Maksimiru. To će biti jako teško, ali vjerujemo da možemo, da ćemo izvući pozitivan rezultat.

Kombinira Jakirović i dalje sa sastavom, razmatra opcije u sredini i vrhu napada, možda opcija bude i ona s dvojicom napadača… No zasad je jedino sigurno da neće biti Čabraje i Muse, koji su pod kartonima.

– Imamo problem s Oboabonom, kojem je natekao gležanj, još par igrača je ‘rovito’, ali svi su izrazili spremnost da sutra istrče i odigraju. Svjesni smo da su ostala još samo tri kola i svi ostali su na dispoziciji, a imamo i igrače koji su u stanju kvalitetno zamijeniti Musu i Čabraju – optimističan je trener HNK Gorice.

 

Puno je utakmica u završnici sezone, ritam je zgusnut, ali Goricu to zapravo i ne pogađa previše.

– Idemo iz utakmice u utakmicu, naravno da i zdravstveno stanje često diktira neke stvari. No mislim da smo fizički spremni, vidi se to i po tome što svako drugo poluvrijeme uzimamo na svoju stranu. Znakovito je i to što moj nijedan igrač nije još završio na travi zato što ga je ulovio grč – zadovoljan je Jakirović.

Nenad Bjelica i Sergej Jakirović su kolege, ali i prijatelji… Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

U srijedu od 18 sati na Maksimiru ga čeka okršaj s prijateljem, dragim kolegom Nenadom Bjelicom. Respektiraju jedan drugoga, druže se, čuju, a sad će jedan na drugoga…

– On sigurno ne želi izgubiti od mene, tako da očekujem malo jaču postavu Dinama, ha, ha… – nasmijao se Jakirović pa nastavio:

– Ali nema veze, pa i dosad su protiv nas igrali u ful sastavu, pa su opet to bile, onako, baš dobre utakmice. Znam da Nenad jako cijeni sve što radimo ovdje, da nas maksimalno ozbiljno shvaća. S druge strane, bit će zanimljivo vidjeti koliko mi možemo parirati europskom Dinamu. Kojem, još jednom, kapa do poda za sve što napravili ove sezone – završio je Jakirović.

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Najave

Mali olimpijci preuzimaju Gradski stadion! Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića

Djeca iz šest vrtića natjecat će se u raznim sportskim aktivnostima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.

Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.

Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.

Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.

Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.

Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vratar Budimir spasio Meštricu od poraza u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Meštrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo

NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).

TUROPOLJE: Culović, Križanac, Ceković (cap.), Zdunić (od 75. Jurišić), Jurić, Karlović, Perić, Lučić, Matošević (od 46. Badallaj), Kos, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

MEŠTRICA: Budimir, Mihalinčić (cap.), Puntarić (od 80. Bartolović), Šebek, Štuban, Rukavina (od 75. Jeftić), Meter, Kovačević, Zorić, Karamatić, Tolj (od 80. Radovanac). Trener: Mario Meter.

Nastavite čitati

Sport

Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska

Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.

Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.

Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.

Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG iz Varaždina donosi broncu i niz solidnih rezultata

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG

Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.

Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.

U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno