Veterani Šibenika u Kurilovcu

U subotu 11. ožujka 2017. od 16 sati na igralištu s umjetnom travom SRC Kurilovec prijateljsku utakmicu trebali bi odigrati veterani Udarnika i Šibenika (najvjerojatnije se igra 8+1). Odakle Šibenčani u Kurilovcu? Pojasnio je Dalibor Meić, naš negdašnji renomirani nogometni sudac a danas povjerenik za suđenje Međužupanijske lige središte Zagreb (četvrti rang natjecanja).

Dalibor Meić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

“Poznajem određene ljude iz Šibenika i poveznica sam za gostovanje veterana Šibenika ali onih U-50 i više koji igraju uglavnom mali nogomet. Spomenuta najiskusnija selekcija dolazi u Zagreb već u petak i ima određeni planirani program u metropoli pa i nogometnu utakmicu. U subotu igraju na SRC Kurilovec protiv domaćih vršnjaka ili možda malo mlađih. Planiramo organizirati tijekom godine gostovanje i one “udarne” Šibenikove momčadi veterana pa bi se igralo na prirodnom travnjaku prvog Udarnikovog terena”- otkrio je Meić.

Vjerujemo da se treće poluvrijeme podrazumijeva, koje je obično i najveselije te najzanimljivije. Spomenimo da veterani Udarnika službeno natjecanje (prvenstvo NSVG) započinju na jesen.

Kurilovec i nakon Karlovca ostaje neporaženi lider u dosadašnjem dijelu prvenstva

3. HNL središte , 6. kolo

KURILOVEC – KARLOVAC 1919 3:1

Utakmica za vodeću momčad lige Kurilovec nije mogla bolje početi. Već u prvom dolasku pred šesnaesterac Mijo Šarić je sa kojih osamnaestak metara puca u okvir gola, vratar Bermanac je loptu skrenuo u vratnicu od koje ona i uz pomoć Bermanca završava iza gol linije. Na podebljanje vodstva nije se dugo čekalo, Marin Sudar izbio je pred golmana gostiju, pogodio je visoko u desni kut gostujućeg gola. Prvi ozbiljniji izlazak Karlovčana prema domaćim vratima završava u mreži, Kurečki se probio po desnoj strani, ulazak u peterac, Debijađi kapitulira. U samo 25 minuta igre pada i četvrti gol na utakmici. Ovaj puta iz kaznenog udarca, prethodno je lopta nekog od igrača gostiju pogodila u ruku. Iz bijele točke neumoljiv je Luka Sedlaček. Do kraja poluvremena spomenimo još pogođenu vratnicu Čunčića.
U drugom dijelu utakmice Kurilovec je imao terensku inicijativu, no sve je to bilo jalovo. Karlovac se organizirano branio i svoju je priliku čekao iz kontra napada.

Velika Gorica. SRC Udarnik. Gledatelja 100.
Sudac: Kunštek (Zagreb). Pomoćnici: Trklja (Petrinja) i Landeka (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – Šarić (1), 2:0 – Sudar (10), 2.1 – Kurečki (19), 3:1 – Sedlaček (25 – 11 m).

KURILOVEC: Debijađi, Šarić, Marinić, Čunčić, Rajić, Tominac (od 70. Althaller), Sedlaček, Mandura (od 82. Kovačić), Hodak (od 70. Bakula), Matoš, Sudar (od 88. Ćosić). TRENER: Perica Vidak.

KARLOVAC 1919: Bermanec, Vratarić (od 65. Ramić), Magdić, Basar, Mamić, Kurečki (od 79. Pahanić), Veselić (od 79. Popovački), Maletić, Prpić (od 65. Kelava), Turkalj (od 70. Šprajcer), Pausić. TRENER: Matija Štefančić.

Žuti kartoni: Maletić (56), Prpić (69), Bakula (73).
Crveni karton: Josip Marinić (90 – drugi žuti karton).

Stala serija pobjeda, Gorica s igračem manje došla do boda s Istrom

Nogometaši Gorice odigrali su 2-2 s Istrom 1961 i tako okončali svoju seriju pobjeda na početku prvenstva. Gorica je gubila, izjednačila, ostala bez isključenog Steenvoordena i opet otišla u minus, pa s igračem manje izjednačila… Slijedi gostovanje u Osijeku

Navijači su se vratili na stadion, u grad je stigla posljednja momčad na ljestvici, Gorica je utakmicu dočekala sa sve četiri pobjede na otvaranju prvenstva… Ukratko, sve je bilo spremno za novo slavlje, za nastavak niza. Međutim, nisu uzalud iz goričkog tabora upozoravali su ovo najopasnije utakmice, da je tu sve moguće ako se samo malo digne noga s gasa… I svega je, doista, tu i bilo.

Počelo je šansom Istre, morao je već u petoj minuti spašavati Kahlina, a u 12. minuti Istra je i povela. Pomalo naivno popustila je gorička obrana, loptu nabačenu s centra na peterac glavom je dočekao napadač Istre Fuentes, spustio za Mateja Vuka, a igrač Rijeke na posudbi u Puli pogodio je za šokantno vodstvo gostiju.

Pokušavala je nakon toga Gorica uspostaviti svoj ritam, graditi svoju igru, djelomično u tome i uspjevala, stvorila neke solidne situacije, ali opasna je bila i Istra iz kontranapada. Međutim, uspjela se vratiti Gorica u utakmicu, i to preko Darija Špikića, koji je u 29. minuti u gol proslijedio loptu koju je s desne strane pred peterac poslao Josip Mitrović. Zabio je u 42. minuti i Joey Suk, na asistenciju Špikića, ali VAR je taj gol poništio zbog zaleđa u kojem je bio Suk.

Na odmor se tako otišlo s 1-1, a u nastavak je Gorica ušla sa samo jednom željom – zabiti za vodstvo! Radila je puno toga po tom pitanju domaća momčad, pokušavala i stvarala šanse, no zabila je opet Istra. U 73. minuti dogodio se možda i ključan trenutak utakmice. Šime Gržan pobjegao je u kontru, Matthew Steenvoorden zaostao je korak, došlo je do kontakta, a sudac Dario Bel odlučio je da je to jedanaesterac za goste i – crveni karton Steenvoordenu! Gržan je sam i realizirao kazneni udarac za vodstvo 2-1.

I tu se činilo da je stvar izgubljena, s minusom na semaforu i igračem manje teško je bilo očekivati čuda, no Goričani nisu odustajali. Prijetila je Istra, ali prijetila je i Gorica, a nagrada je stigla u 89. minuti. Lovrić je nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, lopta je u petercu došla do 19-godišnjeg Iranca Younesa Delfija, debitanta u goričkom dresu, koji je uspio loptu poslati u mrežu.

Krenula je Gorica odmah i po treći gol, no to je otvorilo šansu i za Istru, koja je imala dvije vrlo, vrlo opasne situacije. Na kraju je ostalo 2-2, podjela bodova i završetak goričke serije pobjeda. U sljedećem kolu slijedi gostovanje kod Osijeka, kojim se otvara niz od četiri utakmice protiv klubova iz “velike četvorke”.

Remi Dinama i Hruševca u Novom Čiču

Obostrano korektno za primjer.

U petak 18. rujna 2020. od 18 sati na igralištu Dinama Hidrel u Novom Čiču, odigrana je prvenstvena nogometna utakmica 5. kola veteranske lige NS Velika Gorica između domaćeg Dinama i Hruševca. U vrlo korektnom nadmetanju završnica je bila pod svjetlima reflektora a završilo je također miroljubivo 1:1. Nakon dužeg mirovanja zbog ozljede, za Dinamo je zaigrao i korpulentni Darko Vrbičić. I to vrlo dobro kao i Mario Stipetić. Zapazio je to i jedan igrač gostujuće momčadi.

Dinamovci Darko Vrbičić i Mario Stipetić istaknutiji igrači Dinama

Istaknuo se još jedan dinamovac. Hrvoje Jambrešić opet je bio odlično raspoložen i sklon dobroćudnim šalama na račun svih na terenu, pa i prema sebi. Bravo dečki, veteranske utakmice i služe za druženje, igranje nogometa i dobro raspoloženje te sve ono za što služi takozvano treće poluvrijeme.

Hrvoje Jambrešić zadužen za dobru atmosferu

Kod Hruševca moramo izdvojiti nekoliko igrača. Najiskusniji a ponajbolji su bili vratar Stjepan Kordić (55 godina?) i Zlatko Cavrić. Nešto mlađi a najbolje su odigrali vezist Damir Vujnović (efektno zabio za vodstvo Hruševca) i libero Stjepan Skrbin. Ovaj posljednji, nadimaka Krpica, u mladosti je igrao za Dinamo Hidrel, i to odlično.

Super iskusni Cavrić u akciji

Pogodak Dinama za 1:1 također je bio efektan. Akcija je krenula od libera Malbaše, proigran Vrbičić majstorski je odigrao dubinsku desno za Jukića koji nakon sprinta od prve ubacio u sredinu a utrčali Mentor Stafa je neobranjivo zabio.

Dinamo-Hruševec 1:1

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Sudac Davor Merkaš (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0:1-Damir Vujnović (34), 1:1-Stafa (38).

DINAMO: Radović, Kelemenić, Hemen, Malbaša, Vrbičić, Stipetić, Jambrešić, Penić, Župetić, Stafa, Jukić (još su igrali: Horvatić, Jorgić, Grgar, Duvnjak, Šantek, Đuksi). Voditelj: Damir Malbaša

HRUŠEVEC: S. Kordić, D. Vujnović, Habuš, Skrbin, Cavrić, Markuz, Srbić, Godinić, Kalendar, Muža, T. Kordić (još su igrali: Brstilo, Bradić, Ilijević, T. Vujnović). Voditelj: Damir Vujnović.