Velika pobjeda! Rukometaši ludom završnicom preokrenuli u Labinu

Gorica je u gostima kod Rudana u Labinu prvi put povela deset minuta prije kraja, pa “zaključala” svoj gol sve do same završnice. U posljednje četiri utakmice Goričani su skupili pet bodova, dva više nego tijekom cijelog prvog dijela prvenstva…

U cijelom prvom dijelu sezone rukometaši Gorice skupili su samo tri boda, da bi u posljednje četiri utakmice ulovili – još pet! I dalje to ne znači da su se Goričani maknuli s dna ljestvice, prvi sljedeći konkurent je tri boda daleko, ali danas svijet definitivno izgleda ljepše iz perspektive trenera našeg sastava Andrije Nikolića.

– Stalno govorim da je ovo dobra momčad, ovi dečki su kvalitetni igrači, vjerujem da ćemo biti sve bolji – kao papagaj ponavlja Nikolić otkad je došao, a sad su te njegove riječi dobile i konačnu potvrdu.

Nakon pobjede nad Varaždinom, gostujućeg remija u Rudama i minimalnog poraza od vodeće Dubrave, stigla je i velika i važna gostujuća pobjeda. Gorica je pobijedila Rudan iz Labina 28-27 i pokazala da je borba za opstanak u ligi zapravo tek počela. I da će u njoj ova momčadi imati što za reći… Osim dva važna boda, Goričani su ovom pobjedom dobili i važnu injekciju samopouzdanja, što će biti itekako važno u nastavku sezone.

Labinjani su se na otvaranju ove utakmice postavili s autoritetom i odmah odjurili na pet golova razlike. Semafor je u 14. minuti pokazivao zabrinjavajućih 10-5 za Rudan, no već do poluvremena Gorice se vratila u egal. U nastavku je domaćin i dalje držao kontrolu utakmice u svojim rukama, imao gol, dva ili tri viška, da bi u 49. minuti – stao. Ilija Lovrinović zabio je za 25-24, a onda je slijedilo deset minuta u kojima je na parketu postojala samo jedna momčad. Samo Gorica. Ćavar, Laljek, Ćavar, Klarica i u pretposljednjoj minuti utakmice Gorica je imala nedostižnih 28-25!

Završilo je jedan razlike, što je bilo sasvim dovoljno da Goričani na put kući krenu pjevajući… Davor Ćavar bio je u fenomenalnom izdanju, zabio je 11 golova iz 13 pokušaja, a pratio ga je Ivan Laljek sa šest komada, te Klarica i Žarković s po tri gola. Mladi golman Ivan Vekić skupio je deset obrana, a sve to bilo je dovoljno za ovu iznimno važnu pobjedu.

U sljedećem kolu stiže i nova šansa. U subotu u 17 sati u “bakarić” dolazi riječki Zamet, peta momčad na tablici, protiv koje će Goričani imati svoju šansu. Hoće li je i iskoristiti, tek ćemo vidjeti, no stvari u ovom trenutku izgledaju obećavajuće…

Isprobajte ako još niste: Utrka sa psima ovog vikenda na Ključić Brdu

Canicross Croatia organizira dvije utrke, ali dobrodošli su i šetači

Klub za trčanje i planinarenje sa psima “Canicross Croatia” u subotu organizira dvije utrke na Ključić brdu. Sve ljubitelje pasa i trčanja u prirodi pozivaju na canicross utrku koja starta u 10 sati ili pak na kratku trail utrku za trkače s početkom u 10.30 sati.

– Sama utrka duga je nešto više od 7 kilometara te nema ni metra asfalta, a radimo na tome da i količina uspona bude najmanja moguća. Na otprilike pola staze biti će okrjepa s vodom za ljude i pse, a na još dva mjesta na stazi biti će vode samo za pse. Na utrku su dobrodošli šetači! Oni ne mogu konkurirati za pobjedničke nagrade, no očekuju ih vrijedne nagrade na tomboli. Svi trkači koji uspješno završe utrku će dobiti posebno dizajnirane finišerske medalje – kažu organizatori.

FOTO Gorički karatisti osvojili rekordan broj medalja na Državnom prvenstvu

Kući su se vratili s tri zlata, jednim srebrom i 10 bronci

Tijekom vikenda se u Rijeci održalo prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste. Nastupilo je gotovo 500 natjecatelja. Na natjecanju je izvrsne rezultate ostvario naš Karate klub Velika Gorica. Nastupili su s rekordnih 25 natjecatelja, a osvojili čak 14 medalja. Karate klub Velika Gorica tako sada ima tri državna prvaka – Vito Hulina u kategoriji do 35 kilograma, Luka Tačković u kategoriji do 50 kilograma te Lucija Kirinić u kategoriji do 42 kilograma. Osim toga, gorički karatisti osvojili su i jedno srebro (Vita Kučan) i 10 bronci.

– S velikim zadovoljstvom se možemo pohvaliti da smo oborili rekord kluba s čak 14 osvojenih medalja na prvenstvu Hrvatske za mlađe uzraste. Izrazito smo sretni i ponosni na prikazane borbe naših najmlađih i to nam samo pokazuje kako nas očekuje svijetla budućnost i odlični rezultati u godinama pred nama. Svi troje osvajača zlata su mladi, ali već iskusni natjecatelji, te osvajači medalja na prošlim državnim prvenstvima. Zaslužili su zlato, a sigurni smo da nije jedino – komenitrali su iz Karate kluba Velika Gorica.

19.10.2020. Velika Gorica. Članovi Teniskog kluba iTeam osvajaju trofeje na vikend turnirima. Iva Mišković. Foto: TK iTeam

Prošlog vikenda članovi Teniskog kluba iTeam nastavili su s nizom uspjeha te je osvojeno prvo mjesto i izborena  dva polufinala. Iva Mišković se opet ‘pozlatila’, ovaj put na turniru do 16 godina. Ona je na turniru ”Dvoransko OP TK Ogulin” glatko u polufinalu, u dva seta (6:2, 6:0) pobijedila Leu Gojmerec. Finalni susret s drugom nositeljicom Enom Poljan (VAR) bio je mnogo zahtjevniji, ali Iva je u tri seta 6:1, 6:7(5) i 6:4 pronašla put do pobjede i još jednog turnirskog uspjeha u seriji.

19.10.2020. Velika Gorica. Članovi Teniskog kluba iTeam osvajaju trofeje na vikend turnirima. Abbas Nazar. Foto: TK iTeam

Na Velesajmu je održan turnir za uzrast do 12 godina, ”Dvoranski Babolat Zagi kup”, igrali su odlično Lili Kordić i Jan Markan. Lili je u mečevima do polufinala izgubila ukupno 4 gema, ali je u poluzavršnici s prvom nositeljicom Nikom Sunarom u neizvjesnom susretu ipak tijesno izgubila u dva seta, 6:7(3) i 5:7.

19.10.2020. Velika Gorica. Članovi Teniskog kluba iTeam osvajaju trofeje na vikend turnirima. Lucija Turčić. Foto: TK iTeam

Jan Markan se za turnir ”spremao” u samoizolaciji?! Naime, njegov razred je bio u samoizolaciji i Jan je bez uobičajenog treninga izravno krenuo s turnirom i došao do polufinala u kojem je izgubio (2:6, 1:6) od prvog nositelja Ivana Dumbovića.

Pretprošlog vikenda članovi iTeama osvojili su dva turnira u Zagrebu:  Abbas Nazar(2005.) otvorio je dvoransku sezonu pobjedom u konkurenciji U-16, a  Lucija Turčić (2007.) bila je prva u konkurenciji djevojčica U-14.