Povežite se s nama

Sport

Usred pandemije pokrenuli Čiče Run&Bike i – uspjeli!

Osim rekreacije važno je i druženje. Nakon utrke se natjecatelji osvježe u plićaku, popiju piće i dočekaju zajedno zalazak sunca

Objavljeno

na

U godini kad su mnoga sportska događanja odgođena, pa čak i otkazana, u Velikoj Gorici pojavila se skupina entuzijasta koji su odlučili pokrenuti jednu rekreativnu priču, i nakon četiri tjedna mogu reći da su uspjeli.

Sportsko-rekreativno društvo S34 iz Velike Gorice, osnovano također ove godine, organiziralo je u Čiču ligu za trkače i bicikliste Čiče Run&Bike.

– Tamo sam biciklirala i trčala, i palo mi je na pamet kako bi bilo super napraviti utrku. A kako se radi o ruti od svega pet kilometara, nije mi se radio samo jedan događaj, pa sam odlučila raditi ligu. Uz to, palo mi je na pamet da uključimo i bicikliste – kaže organizatorica Sara Posedel Laić.

Kako ističe, iznenadila ju je privrženost natjecatelja, jako se vesele, vole dolaziti, a nakon četvrtog kola već se stvorilo društvo s lige, i to je baš divan osjećaj.

Prvo kolo održano je 10. srpnja, u ljetnom dijelu bila su četiri kola i unatoč tome što je malo toplije, sjajna je to ljetna priča jer se ljudi osvježe u plićaku, popiju piće (od prvog kola sponzor je jedna pivovara), dočekaju zajedno zalazak sunca, i druže se.

Četiri, tri, dva, jedan, AJMO! ?Ovim startom prvog kola u BIKE + RUN kategoriji vas pozivamo da se prijavite i za drugo kolo.Link za prijave je ovdje: https://bit.ly/3gTDJ2T, a prijaviti se možete i na samoj startnoj liniji u petak ?

Gepostet von Čiče Run & Bike am Sonntag, 12. Juli 2020

Boduje se svaki dolazak, što ne znači da će netko tko je brži, a bio je tri puta biti bolji, netko može biti sporiji, ali kontinuirano dolaziti i biti bolje plasiran.

Na zadnjem kolu ovog petka odlučili su i nagraditi natjecatelje, pa su organizirali tombolu.

– Zamolila sam prijatelje iz drugih klubova i organizatore utrka da nas podrže u prvoj godini i poklone poneku startninu, članarinu u klubu…Nagradu je dao i jedan gorički frizerski salon, pizzeria, dva fitness centra, bilo je i vitamina i suplemenata, kao i bon ustanove za zdravstvenu njegu u kući i rehabilitaciju koja je od samog početka s nama – kaže Sara.

Četiri kola su završila, sad kreće ljetna stanka, a optimizma za dalje ne nedostaje. Kako kaže Sara na jesen se očekuje i više ljudi, ali i jedno kolo u kojem će skupljati sredstva za Sigurnu kućicu. Tu priču odradit će s Canicross Croatia, klubom za trčanje i planinarenje s psima. Bit će dakle tada i puno pasa, pa ako imate ljubimca eto prilike da i on trči s vama, iako je trčanje s psima na ligi uvijek dozvoljeno.

Foto: Čiče Run&Bike

Osim toga Sportsko-rekreativno društvo S34 u planu još ima kros duatlon utrku na Čiču ove jeseni, trail utrku u okolici Velike Gorice (2021.) i trail utrku u Istri (2021.) otkud je Sara rodom, također namjera je i osnovati rekreativnu trkačku grupu u Gorici.

Planira se već i završna fešta koju će raditi u Etno selu Novo Čiče.

– Nećemo taj dan održavati kolo, nego ćemo se svi podružiti, natjecatelji i sponzori, te ćemo dodijeliti nagrade najboljima, a bit će tu i još jedan krug tombole –

Nažalost, na ligu dolazi više natjecatelja iz Zagreba nego iz Velike Gorice, ali i to bi se od jeseni moglo promijeniti. Podjednako su se pridružili i muškarci i žene, a najmlađa sudionica ima 12, dok je najstarijem sudioniku 63 godine.

Start trke je na Čič beachu, prvo startaju biciklisti, a nakon njih trkači. Staza je zanimljiva, ima makadama, trave, dio asfalta, šumice, svega. Ako vas je sve ovo zainteresiralo, zabilježite si datum 28. kolovoza, vrijeme 18 sati i 30 minuta, te i vi postanite dio ove sjajne sportske priče, a za više detalja škicnite facebook stranicu Čiče Run&Bike.

Foto: Čiče Run&Bike

Sport

Kreće nova sezona Turopoljske lige cestovnog trčanja – od travnja ponovno na stazi

Sezona je podijeljena na proljetni i jesenski dio.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Nova sezona Turopoljske lige cestovnog trčanja počinje u utorak, 7. travnja, a trkači će se i ove godine okupljati na pješačkoj stazi između Velike Gorice i Starog Čiča, odnosno Vukovine. Ligu organizira Atletski klub Turopolje, a natjecanja će se održavati utorkom u poslijepodnevnim satima s početkom u 18 sati.

Sezona je podijeljena na proljetni i jesenski dio, a svaki od njih donosi po deset kola. Sudionici mogu birati između utrke na četiri ili osam kilometara, dok je za najmlađe predviđena staza od 500 metara.

Za ulazak u službeni završni poredak potrebno je nastupiti najmanje šest puta u pojedinom dijelu sezone. Organizatori preporučuju dolazak najmanje pola sata prije početka utrke kako bi se obavila registracija i zagrijavanje. Više informacija možete pronaći ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Sjajan vikend za goričke karatiste – Jukić i Huzjak brončani na Prvenstvu Hrvatske

Dvije medalje stigle su sa seniorskog prvenstva Hrvatske, a mladi borci donijeli su čak devet odličja s međunarodnog turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica osvojio je dvije brončane medalje na seniorskom Prvenstvu Hrvatske održanom u nedjelju, 8. ožujka u Zagrebu. Do odličja su stigli Ema Jukić u kategoriji do 50 kilograma i Nikola Huzjak u kategoriji do 75 kilograma, iako oboje još uvijek pripadaju juniorskom uzrastu.

Za klub su na prvenstvu nastupila četiri borca. Uz spomenute borce, nastupili su i Petar Orešković (-67 kg) te Luka Lukačić (-75 kg), koji su natjecanje završili u prvom kolu bez mogućnosti repasaža.

Uspješan vikend gorički karatisti započeli su dan ranije na međunarodnom turniru Grand Karate Fun, koji je u Zagrebu okupio 470 natjecatelja iz 54 kluba u kategorijama do juniora. Velikogorički klub nastupio je sa sedam boraca, a kući se vratio s devet medalja, tri zlata, četiri srebra i dvije bronce.

Najuspješniji pojedinac bio je Vito Miletović koji je osvojio zlato u uzrastima U12 i U14 u kategoriji do 40 kilograma, pritom pobijedivši u svih sedam svojih mečeva. Zlato je osvojio i Vito Hulina u juniorskoj kategoriji do 61 kilogram, a istom je turniru dodao i srebro u open kategoriji. Srebrne medalje osvojili su još Gabrijel Zagorac, Ena Lukačić i Nikola Krnjaja, dok su dvije bronce pripale Sari Banović u kategorijama mlađih kadetkinja i kadetkinja.

Nastavite čitati

Sport

Limači AK Maraton VG najbolji na kros prvenstvu u Donjoj Stubici

Zlato, srebro i bronca.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton VG ostvarili su vrlo dobre rezultate na HALS ekipnom prvenstvu u krosu održanom u subotu, 7. ožujka u Donjoj Stubici. Najveći uspjeh za velikogorički klub ostvarili su najmlađi natjecatelji, limači rođeni 2017. godine, koji su na utrci dugoj 600 metara osvojili ekipno prvo mjesto.

Pobjedničku ekipu činili su Luka Nikšić, Maxim Šimek, Vid Šimičić i Albert Adamović, koji su svojim nastupima klubu donijeli maksimalnih 15 bodova.

Dobar rezultat ostvarila je i ekipa limača 2015 na dionici od jednog kilometra. Matej Marinčić, Noa Šimičić i Franjo Đuričić osvojili su ekipno drugo mjesto. U konkurenciji limačica 2016 na 800 metara nastupile su Nelli Komljenović, Eva Plepelić i Marta Marinčić, a njihova ekipa natjecanje je završila na četvrtom mjestu.

Velikogorički klub imao je predstavnicu i u utrci kadetkinja na 1,6 kilometara, gdje je Vita Plepelić zauzela sedmo mjesto s vremenom 7:29.

U seniorskoj utrci na tri kilometra nastupile su Iva Jurić, Nika Plepelić i Katarina Jurić. Najbolji pojedinačni rezultat ostvarila je Iva Jurić, koja je s vremenom 15:25 zauzela deveto mjesto, dok su seniorke ekipno osvojile treće mjesto.

U ukupnom poretku svih kategorija AK Maraton VG zauzeo je šesto mjesto među 16 klubova, s ukupno osvojenih 36 bodova.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvači Velike Gorice osvojili četiri medalje u jakoj međunarodnoj konkurenciji

Četiri medalje za velikogoričke hrvače u konkurenciji 267 natjecatelja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 osvojili su četiri medalje na međunarodnom turniru Zlatni pijetao 2026 održanom u Koprivnici, na kojem je nastupilo 267 natjecatelja iz 31 kluba i šest država. Velikogoričani su na natjecanje stigli s 12 hrvača, a kući se vraćaju s jednim zlatom i tri brončane medalje.

Najuspješniji među njima bio je Marko Šoljić koji je u kategoriji do 44 kilograma (U11) osvojio prvo mjesto i donio klubu zlatnu medalju.

Bronce su izborili Mato Margit u kategoriji do 30 kilograma (U13), Vanja Grgić u kategoriji do 49 kilograma (U13) te Jakov Ključar u kategoriji do 34 kilograma (U15).ž

Blizu medalje bili su i Andrija Margit te Mihael Šoljić koji su poraženi u borbama za treće mjesto te su natjecanje završili na petoj poziciji. Za Hrvački klub Velika Gorica 1991 na turniru su još nastupili Egon Borilović, Marko Ivelj, Šimun Hranilović, Jakov Gašparac, Mark Grgić i Josip Kirinčić, dok su natjecatelje vodili treneri Anri Targuš, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dinamo Hidrel i Velika Mlaka 1947 odigrali neodlučeno u prvom proljetnom kolu

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamo Hidrel i Velika Mlaka 1947 u prvom proljetnom kolu, 16. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e, odigrali su u Novom Čiču neodlučeno 2:2. Strijelci za domaće bili su Hrvoje Babić i Nebojša Jandrić, a za goste Antonio Jantol i Jan Đenđinović.

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mlaka je odlično otvorila utakmicu i došla u vodstvo pogotkom Jantola u 3. minuti. Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji i sačuvali su minimalno vodstvo do kraja prvog poluvremena. Domaći su drugo poluvrijeme otvorili s dva igrača s klupe za pričuve i to je donijelo rezultatsku prevagu. Prvo je Babić bio najprisebniji u gužvi i poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačenje je ubrzalo igru, lopta se prenosila brzo s jedne na drugu stranu i nakon udarca Jandrića iz kuta u 70. minuti lopta je završila u maloj mrežici za vodstvo domaćih 2:1. Deset minuta kasnije i udarca iz kuta nastala je velika gužva u petercu domaće momčadi, najbrže je reagirao Jan Đenđinović i silovito zabio loptu u mrežu za izjednačenje – 2:2!

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo Hidrel (16 2 3 11 18:48 9) je s 9 bodova na 15. mjestu, a Velika Mlaka (16 7 2 7 39:34 23) je s 23 boda na 8. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 16.kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Velika Mlaka 1947 2:2 (0:1)

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 100. Nedjelja, 08.03.2026., 12:30 sati. Sudac: David Vrljić (Zagreb). Pomoćni suci: Danijel Zgurić (Kravarsko) i Katarina Ćulumović (Velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Jantol (3), 1:1 – Babić (50), 2:1 – Jandrić (72), 2:2 – Đenđinović (82).

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda, Maras, Minković (od 46. Mišura), Rebihić, Jandrić, Milanščak, Sečenj, Babić, Hemen (od 46. Budimir). Trener: Tomislav Posavec.

VELIKA MLAKA: Paver, Đenđinović, Batur (od 59. Cundeković), Rendulić (od 65. Lončarević), Zagorac, Božić, Milanović, Jantol (od 46. Gusak), Orešković, Merlić, Marđetko (od 68. Čolić). Trener: Stjepan Đuračić.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno