Povežite se s nama

Sport

Udarnik ostao neokrznut

Objavljeno

na

U prvom proljetnom kolu prvenstva Međužupanijske lige središte Zagreb (četvrti rang natjecanja) na gradskom stadionu u Kutini domaća Moslavina i lider Udarnik odigrali su 1:1. Nakon utakmice osjetila se nepotrebna mala nervoza u redovima gostiju (uglavnom kod onih koji nisu igrali) dok je iz svlačionice Moslavine odjekivala pjesma. Odakle i zašto takav epilog dvoboja?

 

Moslavcima bod ne znači mnogo u borbi za ostanak u ligi jer su posljednji u redoslijedu s popriličnim bodovnim zaostatkom. Očito nisu se nadali ni polovičnom uspjehu i stoga je valjda bilo radosti i zadovoljstva. Na drugoj strani lider Udarnik prošao je kolo neokrznut jer remizirali su i Špansko doma protiv Gaja 0:0 te istim rezultatom i Karlovac u Gradiću. Tako Kurilovčani i dalje imaju dva boda više od drugoplasiranog Španskog i čak 14 od trećeg Karlovca a u 3. HNL idu prva dva kluba. Za Udarnik je dakle i dalje sve pod kontrolom. Nije se ni igralo tako loše u formaciji 4-2-3-1.

Mijo Šarić na stadionu u Kutini. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Secirajući igru pojedinaca nema se tu mnogo toga zamjeriti. Vratar Kranjčec bio je uglavnom bez posla. Obranio je bravuroznom paradom zicer Oršiću u 27. minuti a u istoj nekoliko sekundi kasnije nije mogao ništa fantastično rezanoj lopti Turkalja koja je odsjela u “devedest”. Mihanović na desno beku odigrao je solidno a sudjelovao je i u kombinaciji za izjednačenje zajedno sa asistentom Stojićem. Milanović na desnom stoperu besprijekoran i neprelazan a kapetanski je pokušavao bodrenjem “gurati” svoje suigrače iz napada.

Petković u odsutnosti Ladovića (kartoni) na lijevom stoperu solidan. Mijo Šarić na lijevom beku vrlo dobar, posebno u prvom dijelu. Zatvorio je prilaze Kranjčecu a u napadu poduzetan i opasan u suradnji sa Brčićem. Tko je Mijo Šarić 22-godišnji dečko koji živi u Kobiliću?

Pristupio je Udarniku kao junior iz Troglava (BiH). Igrao je zadnjeg veznog kod Senada Harambašića, Željka Pavkovića, Damira Dittricha i Dinka Livade a na lijevi bok preselio ga je sadašnji strateg Boris Perković i pogodio. Miju malo koče radne obaveze (što mu je svakako prioritet) ali pred njim je svijetla nogometna budućnost. U Kutini desnog zadnjeg veznog igrao je borbeni Stojić a lijevog majstor Džaja kojem nije išlo kako nas je navikao. Ipak, na slabije izdanje ima pravo i po mnogima najbolji svih vremena Leo Messi, zar nije to viđeno?

 

E, sada oni koji su trebali više dati u fazi napada. Mladi Ramljak sasvim desno nije mogao ništa konkretno a previše toga je pokušavao solo. Uočio je to i trener Perković te ga na poluvremenu zamijenio Grdenićem koji je unio živost, probojnost, sportsku drskost i okomitost. Šteta što nije zabio iz dvije dobre situacije. Gredenić je očito koleteralna žrtva jer utakmicu moraju započeti trojica mlađih. Mladi Kelava u sredini vezne linije solidan ali nekonkretan prema naprijed. Zamijenio ga je u 73. minuti također mladi Kelihar koji se vratio nakon sanirane ozljede a igrao premalo za neku procjenu. Više se očekivalo i od Brčića sasvim lijevo daleko od gola. U prvom poluvremenu igrao je bolje a nekoliko opasnih ubačaja nije imao tko iskoristiti. U nastavku je pokušavao soliranjem ali nije išlo jer su ga domaći poznavajući ga pročitali i sasvim zatvorili te prikovali uz aut-liniju. Uputio je jedan opasan udarac izdaleka ali to je premalo za Brčićeve kapacitete i renome.

Mijo Šarić u crvenom dresu nema razloga za brigu. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Brajko u špici zabio je gol, borio se i uspješno gradio ali nije imao dovoljno pomoći od suigrača u završnicama akcija. Možda ga trener Perković nije trebao vaditi u 71. minuti. Pralas je svakako trebao ući i pomoći Brajku a s travnjaka je morao možda netko drugi. To je samo mišljenje novinara i ne mora biti ispravno. To također nije kritika treneru jer on ima najbolji uvid u momčad i zna najbolje. To je uostalom i dokazao kroz tekuće prvenstvo a i radom u drugim klubovima. Perković je najmanji “krivac” što Udarnik nije pobijedio a prema nekima je “morao”. Svima koji nisu bili zadovolji nakon remija u Kutini, strateg Perković može pokazati u Sportskim novostima ljestvicu MŽNL središte, podsjetiti dotične na ciljeve prije starta prvenstva i onda mirno i spokojno otići na trening svojim dečkima iz momčadi.

 

Mogu oni opet odigrati slabije, što će im se vjerojatno i još dogoditi ali ukupni zbroj uspjeha na njihovoj je strani. Na kraju rečenica i o domaćim nogometašima. Ostavili su Moslavčani srce na terenu i zaslužili su bod. Oni su glavni krivci što Udarnik nije pobijedio.

Sport

Istrčano šesto kolo turopoljske lige cestovnog trčanja – o pobjedama su odlučivale sekunde

Na dionicama od 4 i 8 kilometara ponovno su se tražile sekunde.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje istrčao je šesto kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja.

Najbrži na 8 kilometara u muškoj konkurenciji bio je Martin Marčec s vremenom 30:49. Iza Marčeca su na 8 kilometara u muškoj konkurenciji stigli Toni Smiljan (31:47) i Kruno Štriga (32:46)

Na kraćoj muškoj utrci od 4 kilometra najbolji je bio Slavko Parlov, koji je stazu istrčao za 15:14. Drugo mjesto pripalo je Sanelu Fazliću (16:00), a treći je bio Danijel Trgovac (16:42).

Na dionici od 8 km kod u ženskoj konkurenciji, najbolji rezultat je ostvarila Luca Žagar (38:05). Drugo mjesto osvojila je Jasna Mikulić (38:21), dok je treća kroz cilj prošla Jasminka Zvonar (39:10).

Na 4 kilometra kod žena najbrža je bila Pia Teskera s vremenom 15:49, ispred Matee Pokas (18:29) i Kristine Terzić (19:39).

Svi rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno