Povežite se s nama

Sport

Udarnik ipak drugoligaš! ‘Pravda je zadovoljena, a sad nas čeka velik posao’

Nakon što su Rugvica i Rovinj odustali od natjecanja, otvorilo se mjesto za ŽRK Udarnik u drugoligaškom društvu. Naše rukometašice priliku su objeručke prihvatile i nastupat će sljedeće sezone tamo gdje im je mjesto, u rangu iz kojeg su godinu dana prije nesretno ispale

Objavljeno

na

Razočarani, čak i ljutiti, bijesni bili u Ženskom rukometnom klubu Udarnik nakon što je Savez donio odluku kako sljedeće sezone nitko neće ići u ligu više, niti ispasti iz lige, budući da je prvenstvo prekinuo u ožujku i nije nastavljeno. Pogodila ih je ta odluka jer je sve u klubu bilo usmjereno samo jednom cilju, ekspresnom povratku u drugoligaško društvo, bile su cure prve na tablici u trenutku prekida prvenstva… Nasreću, sve se preokrenulo u petak, nova odluka glasi: Udarnik ipak ide u drugu ligu!

– Čim je donesena odluka da nitko ni ne ispada ni ne ide u ligu više, poslali smo u HRS zahtjev da nas se kontaktira ukoliko netko od drugoligaša u međuvremenu odustane od natjecanja. To se i dogodilo, Rugvica i Rovinj su odlučili odustati i na sjednici izvršnog odbora HRS-a donijeli su odluku da Udarnik postaje drugoligaš – zadovoljan je predsjednik kluba Josip Mučnjak.

Budući da su dva kluba odustala, a samo Udarnik je zasad aktiviran, u drugoj ligi je u ovom trenutku 11 klubova. Moguće je da se priključi još i Opatija, koja ima određene ambicije, no nama je zapravo najvažnije da je stigla nagrada za sve što su u Udarniku poduzeli po pitanju promocije u viši rang.

– Čovjek bi rekao da je pravda zadovoljena! Da, doista smo se željeli vratiti u drugu ligu ekspresno, pogotovo zato što smo iz nje vrlo nesretno ispali godinu prije, i naravno da smo presretni zbog ove odluke HRS-a. I svi mi u klubu, i cure, i trener Mesarov… Ništa, idemo dalje raditi, pripremati se za sve što nas čeka, idemo slagati jednu lijepu sportsku priču – kaže predsjednik Mučnjak.

Sportska ambicija je ostvarena, u klub je stigao novi polet i zanos, no sad je na vodećim ljudima kluba da sve to nekako pokriju. Druga liga i košta, tu su i brojna putovanja, pa svi ostali troškovi…

– S obzirom da nam zbog kvalitetnog rada u omladinskom pogonu Zajednica sportskih udruga nije smanjivala sredstva, vjerujem da ćemo jesen nekako izgurati. Na proljeće, nakon rebalansa proračuna i nove raspodjele, nadam se da ćemo dobiti još značajniju pomoć, budući da nas čeka jako zahtjevna sezona. Ja sam predsjednik koji se uvijek vodio onom ‘pokrij se s onime što imaš’, tako da nećemo sad ni pojačavati momčad, no tu su putovanja u Rijeku, Pulu, Senj, Labin, možda i Opatiju… Mijenja se sustav natjecanja i za omladinske kategorije, i tu će biti puno više putovanja, samim time i puno više troškova – svjestan je težine trenutka Josip Mučnjak.

Međutim, zabrinutosti nema. Puno je važnije što cijela ova priča funkcionira na svim razinama. Tako je, primjerice, u rukama trenera Josipa Mesnika nova talentirana generacija, djevojčica rođenih 2006. godine.

– Vjerujemo da je ta generacija na tragu one 2002., koja je triput bila na završnici prvenstva Hrvatske, i sva tri puta završila na sedmome mjestu – govori Mučnjak.

Seniorke će voditi Tomo Mesarov, legendarni igrač HRK Gorice, klupski djelatnici su uvijek puni energije i ideja, s visokim ambicijama… Djeluje kao dobra kombinacija, kao nešto čemu je mjesto u drugoj ligi. Najmanje.

UDARNIK ZA 2. LIGU:
Golmanice: Lena Dunđerović, Katarina Lokas, Ana Kocet, Dora Ciprić. Igračice: Dora Sertić, Ema Burić, Doris Katalinić, Ana Cerovski, Andrea Antonić, Antea Fratnik, Anja Jambrešić, Anja Vučićević, Erika Štefanić, Franka Gvardiol, Gabrijela Skrbin, Katarina Gujić, Ines Petković, Iva Ovčarić, Mia Marčinko, Marija Kusanić, Marinela Čulo, Magdalena Jurić, Mia Crnolatac, Nika Obajdin

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaši Gorice plasirali se u Superligu

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u posljednjem 18. kolu Prve lige pobijedili u Zadru rezultatom 3:0 i s ukupno 22 boda osvojili 2. mjesto u sezoni 2025./2026. te se plasirali u Super ligu.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u Zadru igrala u sastavu: Bruno Slavica, Matej Martić, Petar Rendulić (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Gabriel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Medalje i pobjednički pehar igračima, treneru i voditelju Marku Barunoviću uručila je Zrinka Petrović, nekadašnja vrhunska odbojkašica i reprezentativka Hrvatske.

Galerija fotografija

Prva Liga – seniori 2025./2026., 18. kolo

Rezultati 18. kola: OK Zadar – OK Gorica 0:3 (19:25, 13:25, 17:25), OK Split – MOK Željezničar (Osijek) 3:1, MOK Rijeka II – OK Zrinski Nuštar 3:1, MOK Čazma – OK Ribola Kaštela II (02.04.2026.), MOK Mursa-Osijek II – HAOK Mladost II (termin još nije određen).

Poredak: 1. HAOK Mladost II (16 14 2 45:18 28), 2. OK Gorica (18 11:7 38:30 22), 3. OK Split (18 10 8 41:32 20), 4. MOK Rijeka II (18 10 8 33:35 20), 5. MOK Željezničar (18 9 9 32:34 18), 6. MOK Čazma (17 8 9 33:32 16), 7. OK Ribola Kaštela II (17 8 9 33:33 16), 8. OK Zadar (8 10 33:37 16), 9. MOK Mursa-Osijek II (17 7 10 28:40 14), 10. OK Zrinski Nuštar (17 2 15 19:45 4).

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno