U Obrežu gostuje Moslavina iz Kutine

Igra se 4. runda prvenstva 4. HNL središta Zagreb

Danas od 17 sati na rasporedu je 4. kolo prvenstva 4. HNL središta Zagreb. Turopoljski klubovi Gradići, Lukavec, Odra i Dinamo iz Obreža startali su u novo prvenstvo i dobro i loše. Dinamovci iz Odranskog Obreža mogu biti više no zadovoljni. Na kontu je maksimalnih devet bodova (jedini u ligi) i vodeći su na ljestvici. Današnji gost Moslavina iz Kutine nova je prepreka koja se može preskočiti prije nedjeljnog lokalnog derbija u Gradiću. Naši ostali predstavnici četvrtoligaši gostuju i teško je bilo što prognozirati. Odri neće biti nimalo lako kod Zeline u Svetom Ivanu Zelini, Gradiću također u Novskoj kod Sloge Lukavec ide na noge Tondachu u Bedekovčinu. Svaki osvojen bod bit će dobrodošao.

1. HNL središte, 4. kolo

Srijeda, 11.rujna 2019.:

Sloga – Gradići (Novska, 17 sati)

Dinamo – Moslavina (Odranski Obrež, 17 sati)

Zelina – Odra (Sveti Ivan Zelina, 17 sati)

Tondach – Lukavec (Bedekovčina, 17 sati)

Kakav transfer! Mladi Argentinac iz druge argentinske lige u – Vukovinu

Román Galinsky, 21-godišnji argentinski nogometaš, odlučio je svoju sreću potražiti u Europi. Posredstvom Jadranka Vladušića, bivšeg igrača Jelačića, porijeklom Argentinca, Galinsky će se aklimatizirati pokušati u Vukovini. A nakon toga pokušati nešto više…

Vijest je zanimljiva i intrigantna. Nazvao je predsjednik Jelačića iz Vukovine i najavio veliko pojačanje, i to ni manje ni više nego iz Argentine.

– Naš negdašnji igrač porijeklom iz Argentine, Jadranko Vladušić, kojeg smo zvali Crespo, nije zaboravio dane u Jelačiću. Preporučio nam je zemljaka imenom Román Galinsky, koji ima 21 godinu. Stiže iz Deportivo Riestre, iz druge argentinske lige! – kazao nam je Matejčić i dodao:

– Trenutačno stanuje u Zagrebu, a mi mu tražimo smještaj u Velikoj Gorici. Ima ambicije za nešto više, a dok se ne aklimatizira, igrat će za nas. Odradio je trening u petak, a u nedjelju dolazi podržati momčad u Kobilić i donosi papire. Samo administracija odlučuju kad će imati pravo nastupa za Jelačić

Bit će zanimljivo pričekati epilog ove zanimljive priče… Na kraju, predsjedniče, sretan rođendan!!!

FOTO Kurilovec pobijedio Mlaku u ‘tvrdom’ susretu

20.09.2019. VelikaGorica, SRC Udarnik. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 07. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica 07. kola Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velike Gorice 2019./2020. između Kurilovca i Mlake imala je sve značajke derbi susreta, iako ih je na ljestvici razdvajala razlika od 6 bodova. Susret su vodila tri suca, umjesto jednog kako se to inače prakticira (to je, navodno, tražila Mlaka poradi veće regularnosti).

Početak susreta nije obećavao favoriziranoj Mlaki puno dobroga, jer su došli nekompletni, bez glavnog aduta Šulentića, a Rajterić je stigao u tijeku utakmice. U sastavu domaćih nije bilo Gere Trčka i starijeg Barbarića, a stariji Jankeš stigao je na drugo poluvrijeme. U 13. minuti Ivica Ceković je nezadrživo prošao desnom stranom i oštro ubacio na 6-7 metara, Marko Škorpil je podmetnuo nogu i lopta se zakoprcala u mreži za vodstvo domaćih – 1:0. Izjednačio je Marko Kovač u 32. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog zbog udaranja lopte u ruku.

Nakon odmora Mlaka je pojačala napade, ali ritam suparnika opet je presjekao Ceković, koji je na desnoj strani izvrtio obranu i zavrnuo u sredinu šesnaesterca, a Mislav Munđer je prizemno pogodio donji kut za ponovno vodstvo – 2:1! Otvorena igra donijela je nekoliko vrlo zrelih prigoda koje nisu iskorištene zbog dekoncentracije. Bilo je i (vrlo) oštrih startova odnosno neurotičnih reakcija što je za posljedicu imalo, između ostalog, isključenje kapetana Mlake Kovača. Sudio je Ivan Marinčević, pomagali su mu Ivica Malkoč i Davor Merkaš.

Kurilovec je zabilježio treću pobjedu i trenutno ima 10 bodova (7 3 1 3 12:13 10), a Mlaka je doživjela drugi poraz i ostala na 13 bodova (7 4 1 2 18:4 13).

VIDEO ‘Protiv Slavena je dosad bilo svega i svačega, ali mi smo spremni!’

Nogometaši Gorice u subotu u 16:30 sati gostuju u Koprivnici kod Slaven Belupa, protivnika s kojim nikad nije dosadno. Na posljednjem gostovanju u Podravini Gorica se nije proslavila, ovoga puta trener Jakirović i igrač Maslowski najavljuju bolji nastup

Prvu domaću utakmicu u svojoj prvoligaškoj povijesti odigrala je protiv Slaven Belupa. Završilo je 3-3 u jednoj ludoj utakmici punoj preokreta. U kojoj je, usput rečeno, zamijenjeno domaćinstvo. Pa je Gorica u nastavka sezone dvaput išla u Koprivnicu – prvi put pobijedila je 1-0 u odličnoj partiji, drugi put izgubila 0-2 u vrlo slaboj predstavi. I onda, za kraj, opet utakmica u Velikoj Gorici. I opet spektakl! Slaven je rano poveo, Gorica do poluvremena okrenula na 3-1, pa onda u nastavku primila dva gola i na kraju zabila u 90. minuti za dramatičnu pobjedu. Ove subote opet je protivnik Slaven Belupo…

– Da, bilo je doista svega i svačega u tim našim utakmicama protiv njih, tako da i ovoga puta očekujem tešku i zahtjevnu utakmicu. Na raspolaganju nemam Marinu zbog tri žuta kartona i Šrolera, koji se oporavlja od ozljede, no svi ostali su na raspolaganju. Imamo dovoljno opcija i moramo sad odabrati najbolju – kazao je trener Gorice Sergej Jakirović.

– Momčad je u dobrom stanju, nemamo većih problema s ozljedama i treneru će to sigurno dati razne opcije u slaganju prvih 11. Sigurno nas čeka teška utakmica, dobar protivnik, no mi se moramo fokusirati na sebe i razmišljati o svojoj igri. Protiv Lokomotive smo zakazali u realizaciji, ali imamo dobre napadače, Cherifa i Zwolinskog, i vjerujem da ćemo u tom segmentu biti bolji – dodao je Michal Maslowski.

Utakmica u Koprivnici igra se u subotu u 16:30 sati, Gorica u nju ulazi kao peta momčad prvenstva, s 12 bodova na kontu, a početna postava mogla bi izgledati ovako nekako:

Kahlina – Musa, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Čanađija, Maslowski – Hamad, Suk, Lovrić – Cherif