U Kurilovcu slavlje Ponikvi

Još jedan proljetni posrtaj Udarnika i to u svom dvorištu. Ovaj put slavile su Ponikve mada je početak dvoboja sugerirao drugačiji ishod. U 12. minuti nakon kornera Šestoka visoko je skočio stoper Karlo Strunje i glavom efektno poslao loptu u mrežu za 1:0. Šest minuta kasnije Udarnik je imao priliku i za 2:0. Brajko je uposlen dubinski a nadomak gostujućem vrataru nepotrebno je malo zastao i opasnost je otklonjena.

Još jedan proljetni posrtaj Udarnika.

Kazna je došla u dvostrukom obliku u 34. i 36. minuti. Najprije ja nakon kornera i odbijanca Mario Gajić sa 16-tak metara malo iskosa prekrasno opalio projektil neobranjiv za Feljana i bilo je 1:1. Domaći se još nisu ni oporavili od šoka a Robert Klarić je silovito probio lijevu stranu i onda pravovremeno uposlio na drugoj vratnici usprintalog Gajića kojem je preostalo izbliza poentirati za veliko veselje gostiju na igralištu i gledalištu.

Šestok u borbi s Berićem.

Nakon odmora Šestoka je odmah zamijenio mladi Dianežević i očekivala se velika ofenziva Udarnika a onda se dogodio novi šok za Livadinu momčad. U 50. minuti težak kiks Mihanovića a poklon je Vlado Berić bez većih problema pretvorio u 1:3. Trener Livada je još jednom reagirao i poslao u igru iskusnog Marka Rusa te mladog Vjekoslava Lučića a rošadom Kelihara na svoju poziciju sasvim desno, Udarnik je izgledao mnogo bolje.

Borna Katanić u prodoru.

Kontinuirana opsada gostujućeg gola rezultirala je u 76. minuti. Borna Katanić je s lijeva odlično ubacio a junior Vjeko Lučić glavom je spretno pospremio loptu u mrežu za 2:3. Do kraja gosti su opasno živjeli a imali su sreću u 86. minuti kada je Mijo Šarić uzdrmao vratnicu. Nakon posljednjeg zvižduka vrlo dobrog suca Svjentka iz Novske momčad trenera Pipinića pridružila se slavlju svojih navijača.

Igrači Ponikvi pozdravljaju svoje navijače.

UDARNIK – PONIKVE: 2 – 3
VELIKA GORICA SRC Kurilovec. Gledatelja 150. Sudac: Svjantko (Novska) 7,5. Pomoćnici: Iličić (Novska) i Krnic (Sisak).

STRIJELCI: 1:0-Strunje (12), 1:1-Gajić (34), 1:2-Gajić (36), 1:3-Berić (50), 2:3-Lučić (76).

UDARNIK: Feljan, Šestok (od 46. Dianežević 6), Strunje, Radoš, Katanić , Kelihar, Landeka(od 55. Lučić), Mihanović (od 53. Rus), Šarić, Brajko, Pralas

TRENER: Dinko Livada

PONIKVE: Curać, Obšivač, Čukelj, Miklečić, Katić, Štimac, Barun 7, Gajić (od 87. Fistrić-), Glasović, Berić (od 80. Jović-), Klarić.
TRENER: Hrvoje Pipinić

IGRAČ UTAKMICE: Mario Gajić

Lana i Martin Pečnik pobjednici Trail & Canicross utrke na Ključić brdu

Članovi su Maraton kluba Velika Gorica

Lana i Martin Pečnik, članovi Maraton kluba Velika Gorica, pobjednici su kategoriji trail Ključić brdo trail and canicross utrke, koja se održala u subotu.

U ženskoj je konkurenciji ukupnu pobjedu i zlatni pokal odnijela je Lana Pečnik s vremenom 37:03. U muškoj konkurenciji Maraton klub imao je troje predstavnika. Ukupnu pobjedu je odnio član obitelji Pečnik  – Martin Pečnik – s vremenom 29:04. Nešto malo iza Martina, kao trećeplasirani u ukupnom poretku, dolazi Josip Martinović s vremenom 32:13. Kao šestoplasirani, s vremenom 36:06 u cilj ulazi i Nedjeljko Babić.

– Čestitamo našim članovima na odličnom nastupu i zasluženim nagradama, prvenstveno pošto su Lana, Martin i Josip još prošli vikend nastupili na Pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Hrvatske u cestovnom trčanju, a nastupiti će i na Pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu koje će se održati 7. studenog u Varaždinu. Ovo im je zasigurno bilo odlično iskustvo te se nadamo i novim medaljama! – kažu iz Maraton kluba Velika Gorica.

Poraz i pobjeda stolnotenisača VG Stanfar

Treće kolo prvenstvene sezone 2020./2021. u 1.hrvatskoj stolnoteniskoj ligi (zapad) za muškarce odigrano je proteklog vikenda, za STK VG Stanfar to su bile utakmice na gostovanjima u Zagrebu odnosno Zaboku.

Igrači VG Stanfar izgubili su susret protiv STK TIS Zagreb minimalno 3:4 i to im je bio prvi poraz u ovom prvenstvu. Prvi reket TIS-a Borna Petek pobijedio je Marka Habijanca i Martina Petrovića, tako da je za konačni rezultat bio odlučujući meč parova, koji su braća Petek preokrenuli od 1:2 u pobjedu u pet setova (3:2).

Susret Zaboka i Stanfara bio je ekstra turbulentan, posebice u meču Ilijića i Petrovića, Goričani su dobili posljednja tri meča za minimalnu pobjedu. VG Stanfar je s 9 bodova trenutno na 2. mjestu u konkurenciji 10 klubova.

26.10.2020. Velika Gorica. STK VG Stanfar II – pobjeda u 5. kolu 2.HL Zapad. Foto: VG Stanfar

STK VG Stanfar II pobijedio je u 5. kolu 2. lige Zapad rezultatom 4:2 momčad STK Marathon (Zagreb).

Prva hrvatska stolnoteniska liga (m) Zapad 2020./2021. – 03. kolo

STK TIS Zagreb – STK VG Stanfar 4:3

Borna Petek – Marko Habijanec 3:0, Ivan Hencl – Martin Petrović 1:3, Bruno Petek – Karlo Javor 2:3, Bo.Petek/Br.Petek – Habijanec/Petrović 3:2 (11:8, 6:11, 8:11, 11:1, 11:8), Bo.Petek – Petrović 3:0, Br.Petek – Habijanec 1:3, Roko Meter – Javor 3:0.

STK Zabok – STK VG Stanfar 3:4

Posavec – Javor 3:2, Bašić – Jakić 3:0, Ilijić – Petrović 2:3 (17:15, 5:11, 3:11, 11:8, 21:23), Posavec/Ilijić – Habijanec/Petrović 3:2, Posavec – Habijanec 0:3, Ilijić – Javor 0:3, Bašić – Petrović 0:3.

Druga hrvatska stolnoteniska liga (m) Zapad 2020./2021. – 05. kolo

STK VG Stanfar II – STK Marathon 4:2

Domagoj Elger – Gojun 3:0, Ivan Javor – Miković 0:3, Karlo Radošević –Fot 3:0, Elger/Radošević – Gojun/Miković 3:0, Elger – Miković 0:3, Radošević – Gojun 3:1.

Juniorke Poleta pobjeđuju i u muškoj konkurenciji

Dva kola 2. šahovske juniorske lige odigrana su u Đurđevcu prošlog vikenda (subota, 24.10.2020.), a u konkurenciji muških ekipa natjecale su se i juniorke Šahovskog kluba Polet iz Buševca. Kako Polet nema dovoljno dobre juniore za ovu konkurenciju, klub je za natjecanje prijavio svoje juniorke!

24.10.2020. Đurđevac. Druga juniorska liga u šahu. Tereza Dejanović, Mira Trgovac, Dora Jazbec i Marta Trgovac. Foto: ŠK Polet

Ostvareni rezultati u dva kola (5. i 6.) potvrdili su ispravnost ove klupske odluke. Djevojke su zabilježile dvije pobjede! Protiv ŠK Križevci u prijepodnevnom terminu pobjedu 3.5:0.5 ostvarile su Tereza Dejanović, Mira Trgovac, Marta Trgovac i Dora Jazbec (jedino je Dora remizirala). Poslijepodne djevojke su pobijedile i favorizirani ŠK Samobor 2.5:1.5! Pobijedile su Marta i Dora, Tereza je remizirala, a Mira je izgubila.

Trenutno su djevojke na 2. mjestu, a Liga će biti nastavljena 07. studenog 2020. godine u Đurđevcu.