Povežite se s nama

Sport

Turopoljski top Marcelo nekad na Jelačiću, a već sutra na – Nou Campu?!

U novom nastavku serijala “Sportski vremeplov” prisjećamo se druženja s Marcelom Brozovićem u njegovu kafiću, ali i na terenima kluba iz Vukovine, komentiramo sadašnjost s predsjednikom Jelačića i vraćamo se u prošlost zbog Turopoljca i Turopolja…

Objavljeno

na

Ovih dana u medijima, u međunarodnom nogometu, dominira naš Turopoljac Marcelo Brozović, dečko iz Okuja, kao najtraženiji Vatreni, još uvijek u dresu Intera iz Milana. Danas se pročulo da se za Broza zanima i velika Barcelona. Uvodna fotografija iznad ovog teksta vlasništvo je Vitomira Štuban, dopisnika City portala i Sportskih novosti, snimljena nakon srebra Hrvatske u Rusiji.

Tekst naslova “Ibanez i Brozović razgalili djecu” je pak iz SN od petka, 3. svibnja 2013., dok je Brozović još igrao za Dinamo Zagreb. U tekstu od 2013. objavljeno je sljedeće:

“U četvrtak popodne igralište četvrtoligaša Jelačića u Vukovini obišli su dinamovci Luis Ibanez i domaći turopoljac Marcelo Brozović, koji su razgalili srca mnogobrojnih malih nogometaša uzrasta prstića i limača. Paralelno su održani treninzi mlađih prstića, koje vodi Davor Grubeša, i utakmica limača trenera i predsjednika kluba Tomislava Pedišića, kontra vršnjaka Gorice. Dinamove zvijezde izdržale su vjerojatno i više od stotinjak grupnih i pojedinačnih poziranja za fotografije, a zahvalu i čestitke za razumijevanje primili su od sportskog direktora Jelačića Vlatka Levara.

Hvalevrijedna akcija Ibaneza i Brozovića ostat će nezaboravan događaj za sve prisutne mlade igrače domaćina i Gorice. ali i mnogobrojnim roditeljima oba spola, te za ostale navijače Jelačića. Organizator posjete Ibaneza i Brozovića Jelačiću bio je bivši igrač kluba iz Vukovine Saša Matejčić (zanimljivo, danas predsjednik!), inače prijatelj prvospomenutog i dobar poznanik dečka iz obližnjeg Okuja.”

Marcelo Brozović u svojem lokalu u Velikoj Gorici 12. listopada 2019. s negdašnjim igračima Radnika i Turopoljca. Snimio: Robert Lihtar, Brozovićev tast

Saša Matejčić je komentirao i aktualna događanja u amaterskom nogometu.

– Od nogometa apstiniramo kao vodeći u 1. ŽNL istok. Zbog koronavirusa špekulira se ovih dana da će amateri ispod trećih liga teško nastaviti natjecanje. Definitivna odluka mogla bi pasti već do 30. travnja. Također, govori se da u tom slučaju iz pojedinih liga nitko ne bi ispadao, a trenutačno vodeći mogli bi napredovati u jači rang. Mi u Jelačiću smo spremni na sve. Bilo bi idealno da odigramo prvenstvo do kraja pa da se o prvaku odluči na terenu. Mi o tome ne odlučujemo, a Jelačić ima momčad kvalitete za Jedinstvenu županijsku ligu, infrastruktura zadovoljava, a vrijedna Uprava je aktivna i sada, uz maksimalno pridržavanje uputa nadležnih u suzbijanju virusa – kazao je Matejčić.

– Travnjak se njeguje, uređuje se okoliš ali i unutrašnjost prostorija kluba. Kapetan momčadi Josip Matejčić (Sašin mlađi brat) predlaže da se na vrata domaće svlačionice stavi fotografija vukova kao asocijaciju na mjesto VUKOVI-na – dodao je predsjednik Jelačića.

Nadamo se da nikome u Jelačiću neće pasti na pamet, pa da na gostujuća vrata nalijepi recimo sliku umiljatih i simpatičnih ovčica ili zečeva. Pa da se onda ovi iz inata na utakmici pretvore u grizlije!

JOŠ I OVO…

P. S. Autoru SPORTSKOG VREMEPLOV Cityportala stižu reakcije na isti (pozitivne). Želimo pojasniti da nastojimo biti raznovrsni i pravedni prema klubovima ili pojedincima našeg podneblja u odabiru tema, ali vlastita arhiva diktira sadržaj. Nije ciljano da prednost možda imaju klubovi koje je autor pratio unazad tridesetak ili više godina.

Jučer je nazvao iskusni nogometni trener Vlado Horvat koji vodi Turopoljac i pitao, vjerojatno povodom objavljene reportaže o NK Turopolju, imam li u arhivi izvještaje s utakmica Turopoljca kontra Dinama Hidrel i Turopolja, kad se odlučivalo o prvaku i kad je bilo nazočno po oko 500 gledatelja. Morao sam se pošteno potruditi i pronaći izvještaj Stjepana Petraca s derbija Turopolje – Turopoljac, objavljenog 3. lipnja 2014., kojeg donosimo u cijelosti. Vlado, duguješ kavu! Bok.

Sport

FOTO Potop Bana Jelačića u susretu s Lonjom

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić je u 32. kolu Premier lige iznenađujuće visoko izgubio od Lonje rezultatom 1:5, iako je došao u vodstvo golom Ivana Smoka. Ubačaj Leona Klasnića u 20. minuti na drugu vratnicu pratio je Smok i glavom proslijedio loptu u mrežu za 1:0.

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gostujuća momčad je tek nakon primljenog pogotka započela ozbiljnije napadati i u 36.minuti je izjednačila autogolom Josipa Markova. Neposredno pred kraj prvog poluvremena Josip Colarić je s dvadesetak metara prizemno pogodio bliži kut za vodstvo Lonje – 1:2.

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora gosti su diktirali događanja na terenu i u samo tri minute su odlučili utakmicu u svoju korist. Matija Dimović je u 60. minuti s preko dvadeset metara zatresao mrežu za 1:3, a minutu kasnije ponovio je svoju majstoriju, skoro s istog mjesta, za – 1:4! Lonja je petardu zaokružila u 63. minuti pogotkom Krešimira Frigana, koji je efektno završio akciju po desnoj strani.

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 29.05.2026. Premier liga-32.kolo: NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (32 10 7 15 51:63 37) je s 37 bodova na 13. mjestu prvenstvene ljestvice, a Lonja (32 19 5 8 68:34 62) je sa 62 boda na 3. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e, 32.kolo

NK Ban Jelačić – NK Lonja (Lonjica) 1:5 (1:2)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 40. Petak, 29.05.2026., 18 sati. Sutkinja: Marija Cikojević (Novaki). Pomoćni suci: Dario Cikojević (Novaki) i Tihana Jagodić (Samobor). Delegat: Tomislav Brebrić (Markuševec Turopoljski). Strijelci: 1:0 – Smok (20), 1:1 – Markov (36-ag), 1:2 – Colarić (45), 1:3 –  Dimović (60), 1:4 – Dimović (61), 1:5 – Frigan (63).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka (od 8. Miletić, od 69. Rupčić), Markov, Smok (od 69. Klenović), M.Nikić (cap.), Grižić (od 69. A.Nikić), Klasnić, Pavlić, Prizmić, Grgić (od 46. Hrženjak). Trener: Tomislav Škrinjarić.

LONJA: Bagarić, Paj (od 66. Krizmanić), Ćosić, Ivoš, Dimović (od 66. Severac), Babić, Sever (od 78. Paić), Kamenarić (od 46. Ranogajec), Tandara, Frigan (od 83. Lončar), Colarić (od 78. Forgač). Trener: Igor Ratkajec. Pomoćni trener: Kristijan Hmelina.

Nastavite čitati

Sport

Erin Fridrih četvrta u Europi! Velikogorička hrvačica nadomak medalje u Poreču

Na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku stigla do borbe za medalju i završila nadomak postolja u konkurenciji do 17 godina.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Velikogorička hrvačica Erin Fridrih osvojila je četvrto mjesto na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku održanom u Poreču. Članica Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 nastupila je u kategoriji do 17 godina i kroz osam borbi tijekom natjecateljskog dana stigla do same završnice turnira.

Fridrih je u jakoj međunarodnoj konkurenciji izborila polufinale, gdje je poražena od predstavnice Srbije, dok je u borbi za brončanu medalju izgubila od hrvačice iz Njemačke.

“Iako je postolje izmaklo za dlaku, biti četvrta na kontinentu nakon ovakvog niza pobjeda je rezultat vrijedan svakog divljenja”, poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Duplo više HNL-a u gradu: Naš stadion u novoj sezoni će imati – podstanare!

U sljedećoj sezoni HNL-a, osim Gorice, svoje će domaće utakmice na našem Gradskom stadionu igrati i nogometaši Rudeša, koji se vraćaju u društvo najboljih. Dinamo i Hajduk dolazit će u naš grad po četiri puta…

Objavljeno

na

Objavio/la

Prolazi već prvi tjedan ljetne pauze za nogometaše Gorice, koji su sezonu u najvišem rangu hrvatskog nogometa završili na sedmome mjestu i time bez većih poteškoća osigurali i devet uzastopnu sezonu u elitnom društvu. Brzo će odmor i završiti, prvo okupljanje trener Mario Carević zakazao je za 22. lipnja na našem Gradskom stadionu, koji će se također morati jako dobro pripremiti, jer ono što slijedi je – dvostruko više nogometa!

Naime, u petak će NK Rudeš odigrati svoju posljednju utakmicu u sezoni SuperSport 1. NL, odnosno drugog ranga, u kojem je društvo sa zagrebačkog zapada osiguralo naslov prvaka kolo prije kraja, pobjedom u Dugopolju. Ovog će petka tako Rudešani odraditi i posljednji meč sezone sa Sesvetama na svom igralištu, a onda će krenuti pripreme za nastup u SuperSport HNL-u, kojeg na svom igralištu neće moći igrati.

Budući da je stadion u Kranjčevićevoj u izgradnji, budući da na Maksimiru igraju Dinamo i Lokomotiva, Rudeš je kao jedinu moguću opciju odabrao – Veliku Goricu. I naš Gradski stadion. Svi uvjeti već su dogovoreni, a kad sezona i definitivno završi, bit će potpisan ugovor o najmu stadiona za domaće utakmice Rudeša u HNL-u.

U tom će ugovoru stajati da NK Rudeš ima pravo koristiti glavni teren, svlačionice i dio uredskih prostorija potrebnih za organizaciju utakmice, dok upotreba semafora i pozicije za službenog spikera ulaze u posebnu kategoriju i o tome će Rudešani zasebno pregovarati s HNK Goricom. To će, naravno, značiti da će se igralište koristiti dvostruko više, da će travnjak toliko više patiti i biti na iskušenju, a dobra okolnost u svemu tome je što se radi o novom travnjaku, bitno kvalitetnijem od onog prethodnog.

Naravno da mu ni takvom, novom i kvalitetnom, neće biti lako, jer broj utakmica koje će biti odigrane ovdje će se udvostručiti, pa će biti vrlo zanimljivo vidjeti kako će se naš travnjak nositi s ovakvim izazovima tako u studenom i prosincu. Međutim, drugog rješenja nema, dogovor je pao, pa će se kroz prvenstvenu kampanju 2026/27. ozbiljno testirati stanje travnjaka…

U nogometnom smislu, za Velikogoričane će to značiti – duplo više HNL-a. To znači da će sljedeće sezone u našem gradu po četiri puta gostovati i Hajduk, i Dinamo, i Rijeka… Samim time, bit će i više posla za policiju, ali i više prilika za zaljubljenike u nogomet da uživo u svom gradu gledaju najbolji klupski nogomet u državi. S obzirom na raspored, nekoliko puta u sezoni dogodit će se i da u istom vikendu imamo dvije utakmice HNL-a na našem stadionnu.

Sretno, travnjače naš, drži se!

Nastavite čitati

Obrazovanje

Veliki uspjeh malih sportaša: Klinci iz Kvaternika prvaci države u graničaru!

Djevojčice i dječaci iz trećih i četvrtih razreda OŠ Eugena Kvaternika najbolji su u Hrvatskoj u graničaru, sportu koji sve više okupira djecu iz nižih razreda. Klinci su u Vinkovcima stvorili uspomene za cijeli život

Objavljeno

na

Lijepi su ovo dani, čak i prekrasni, za velikogorički školski sport. U okruženju u kojem rezultat možda i nije prioritet, u kojem je važnije aktivirati djecu nego pobijediti, konačna pobjeda dođe kao nagrada za sav uloženi trud i odvojeno vrijeme. A upravo to se dogodilo klincima iz najstarije velikogoričke škole na državnoj završnici u graničaru, sportu kojim se u ovom priči bave učenici nižih razreda.

Dakle, nakon osvajanja prvo gradskog, zatim županijskog, pa onda i poluzavršnog državnog natjecanja, učenici OŠ Eugena Kvaternika pobijedili su i na završnom državnom natjecanju i i postali prvaci Hrvatske! Čudesan je to uspjeh naših djevojčica i dječaka, pod vodstvom profesora Ivice Hercega, u sportu koji je sve zanimljiviji klincima iz trećih i četvrtih razreda.

Od utorka do četvrtka u Vinkovcima je održano završno državno natjecanje u graničaru, na koje su se plasirale četiri najbolje ekipe sa regionalnih natjecanja: OŠ Petra Preradovića iz Zagreba, OŠ Dr. Jure Turića iz Gospića, OŠ Retfala iz Osijeka i naša OŠ Eugena Kvaternika, koja nastupa pod imenom ŠŠD Tur.

U polufinalnim utakmicama ekipa iz Zagreba je pobijedila ekipu iz Osijeka, a naša škola na tom je prvom koraku pobijedila ekipu iz Gospića. Ekipa sastavljena od učenica i učenika OŠ Eugena Kvaternika tako je ušla u finale, gdje je pobjedom protiv Zagrepčana osvojila naslov prvaka Hrvatske. U borbi za treće mjesto Gospićani su pobijedili su Osječane, a sve skupa bilo je nezaboravno iskustvo za svu uključenu djecu. Ova naša, iz Kvaternika, imat će uspmenu za cijeli život…

Za osvajanje naslova prvaka zaslužni su:
Grgur Zuanović 4.a, Borna Piličić 4.a, Damjan Zrinski 4.a, Alan Mate Hadžić 4.b, Marko Budak 4.b, Ivan Prahir 4.a, Una Komosar 4.a, Dora Ćosić 4.a, Paula Juranović 4.a, Matea Pavunčec 4.b, Katja Čavar 4.b i Maya Orozović 4.a i njihov voditelj i trener ekipe profesor Ivica Herceg.

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički osnovnoškolci osvojili broncu na državnom nogometnom prvenstvu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica/FB

Na državnom prvenstvu u nogometu za učenike 5. i 6. razreda, održanom 26. svibnja u Vinkovcima, učenici OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica osvojili su treće mjesto.

Mladi Velikogoričani tijekom turnira su prošli kroz niz zahtjevnih utakmica i na kraju stigli do bronce, iza ekipa iz Zadra i Osijeka, dok je četvrto mjesto pripalo Varaždinu.

Za školu su nastupili David Drobnjak, Patrik Katalinić, Jakov Halužan, Niko Jančić, Toni Drmić, Lukas Vrban, Mihael Halar, Mateo Magzan, Vito Bedek, David Karapandžić, Jura Klarić i Luka Safin.

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno