Povežite se s nama

Sport

Turopoljac srušio Rugvicu

Objavljeno

na

Derbi u Kučama za nogometne sladokusce jer igralo se na razini mnogo jačeg ranga od 1. županijske lige. Gosti su stigli kao lider prvenstva i lagani favorit što su u dijelovima utakmice i opravdali. U 10. minuti Kriste je iz dobre situacije pucao iznad grede i time simbolično započeo svoju seriju velikih promašaja.

Turopoljac-Rugvica 01.05 (3)

 

Četiri minute kasnije opasan je bio i Kuninec a vratar domaćih korpulentni Mario Zagorac je paradom skrenuo loptu iz lijevog donjeg kuta u korner. U 20. minuti potez za notes i pljesak. Odličan sudac Dejan Budić iz Vrbovca nakon odbijene lopte van igrališta pokazao je vratarovu loptu (za Rugvicu) a gostujući Josip Barišić reklamirao je arbitru i priznao korner za domaće. Svaka čast mladiću! U 22. minuti Kučani su poveli 1:0. Lijevo je probio Petar Milatović i prekrasno desno uposlio Filipa Mateka koji snažnim udarcem pogađa po skliskoj travi (gotovo čitavo vrijeme sipila je kiša) suprotni kut i takozvanu malu mrežicu. Matek je imao zicer četiri minute potom ali nije bio precizan a u 31. minuti morao je iz igre zbog ozljede. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Turopoljca.

Turopoljac-Rugvica 01.05 (6)

 

U nastavku u 48. minuti Tomislav Jakovljević iz slobodnjaka uzdrmao je gredu a iz kontre Rugvica je izjednačila na 1:1. Dubravko Kriste pobjegao je čuvarima (izgledalo je kao zaleđe ali prvi pomoćni Krunoslav Cvetnić nije vidio tako) i uposlio Franju Majića a mreža domaćih se zatresla nakon efektnog poentiranja. Počeli su tada teški trenuci za Turopoljac a vratar Zagorac u dvije situacije spašavao je maestralno Kučane od vodstve Rugvice.

 

Imao je i Kriste zicer nad zicerima i još nekoliko dobrih situacija za postizanje gola a kada se ne zabije stiže kazna a to je nepisano pravilo! U 77. minuti Petar Nikolić lijepo je desno izbacio u for imenjaka Milatovića koji ljevicom para mrežu za ekstazu i veselje Kučana na igralištu i gledalištu. Pobjedu je pred sam kraj osigurao Tomislav Novosel Ribek majstorskim pogotkom i veliko slavlje domaćih moglo je započeti.

Slavlje igrača Turopoljca počelo je odmah nakon posljednje zvižduka suca Budića

Slavlje igrača Turopoljca počelo je odmah nakon posljednje zvižduka suca Budića

Za igru, zalaganje i sportsko ponašanje Kučanima šešir do poda. Igrači Turopoljca ispraćeni su pod tuševe frenetičnim pljeskom svojih drukera a kuriozitet je da momčad Turopoljca nije vodio trener Vlado Horvat koji je neodgodivo morao na put. Na klupi su ga mijenjali Drago Jakovljeić Gec i Stjepan Trputec Števa a telefonska linija bila je stalno otvorena. Neki su u šali zborili da bi se Horvat morao zabrinuti za svoj posao.

 

TUROPOLJAC – RUGVICA: 3 – 1
KUČE Igralište Turopoljaca na Knejama. Gledatelja 60. Sudac: Dejan Budić (Vrbovec). Pomoćnici: Krunoslav Cvetnić i Karlo Cvetko (oba iz Svetog Ivana Zeline). Delegat: Stjepan Petrac.

 
STRIJELCI: 1:0-Matek (22), 1:1-Majić (49), 2:1-Milatović (77), 3:1-T. Novosel (88).
 

TUROPOLJAC: Zagorac, Starčević, Fabijančić, Hajduk, Šanović (od 55. Komić), T. Jakovljević, Nikolić, J. Dolibašić, Milatovič (od 90. A. Dolibašić), Matek (od 31. Gjurašin), T. Novosel (od 89. Klasnić).
TRENER: Vlado Horvat

 

RUGVICA: Ištvanić, Mujičić, Barišić, Fišter, Krapec, Rajić, Kuninec, Rašić, Smolko (od 64. Stipić), Majić, Kriste.
TRENER: Matej Golubić

 
IGRAČ UTAKMICE: Petar Milatović

Sport

USPON briljirao u Lignanu – pet medalja, dvije u pojedinačnoj konkurenciji i tri u parovima

Velikogorički klub još jednom među vodećima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/FB

Parastolnoteniski klub Uspon osvojio je pet brončanih medalja na ITTF World Para Challenger turniru u Lignanu.

U pojedinačnoj konkurenciji, do medalja su stigle Marija Sečenj i Mirjana Lučić. Sečenj je u kategoriji Women’s Singles Class 2 nakon drugog mjesta u skupini izborila polufinale, u kojem je poražena od domaće predstavnice G. Rossi. Sličan put imala je i Lučić u kategoriji 9, koja je također kao drugoplasirana prošla skupinu, a u polufinalu ju je zaustavila Mađarica Alexa Szvitacs.

U parovima su stigle dodatne tri medalje. Vračan i Borna Zohil osvojili su broncu u muškim parovima (MD18), dok su Zohil i Lučić do trećeg mjesta stigli u mješovitim parovima (XD17-20).

Marko Vračan bio je nadomak medalje u klasi 8. Nakon što je kao prvoplasirani prošao skupinu i slavio u osmini finala, no zaustavljen je u četvrtfinalu. Najmlađa članica ekipe, Lorena Rinčić, natjecala se u klasi 6, ali nažalost nije prošla skupinu.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO PK Barbara dominirala na Regionalnom prvenstvu i osvojila ukupno 39 medalja

Objavljeno

na

Objavio/la

Treće regionalno prvenstvo Regije Sjeveroistok 2026. u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) održano je u Graberju Ivanićkom, u subotu, 21. ožujka 2026. godine.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Plesni klub Barbara natjecao se sa rekordnim brojem mažoretkinja u tri dobna uzrasta i osvojio je rekordan broj medalja – ukupno 39! Seniorke su izvele 11 koreografija i bile nagrađene sa 11 medalja: 8 zlatnih, jedna srebrna i dvije brončane. Juniorke su s 12 koreografija osvojile 12 medalja: 7 zlatnih, 3 srebrne i dvije brončane.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Tri formacije kadetkinja prezentirale su 17 koreografija i osvojile 16 medalja: 6 zlatnih, 9 srebrnih i jednu brončanu te jedno 4. mjesto. Barbarice su sveukupno osvojile 39 medalja: 21 zlatnu, 13 srebrnih i 5 brončanih. Dječja formacija se predstavila u revijalnom dijelu prvenstva.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Regionalno prvenstvo bilo je istovremeno i kvalifikacijsko natjecanje za 13. Državno prvenstvo u Sisku (svibanj 2026.). HUMT će proglasiti sveukupno 10 najboljih u svakoj kategoriji sa tri Regionalna prvenstva, koji će imati pravo natjecati se na Državnom prvenstvu.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Barbarice vjeruju da će se na Državnom prvenstvu natjecati u velikom broju kategorija.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Hrvatska reprezentacija dobila nove dresove! Vraćaju sjećanja na povijesnu utakmicu

“Važno je čuvati uspomenu na te događaje, utakmice i ljude koji su stvarali povijest hrvatskog nogometa te sam siguran da će igrači i navijači s ponosom nositi ovaj dres”

Objavljeno

na

17.12.2022., stadion Khalifa International, Katar - FIFA Svjetsko prvenstvo, utakmica za trece mjesto, Hrvatska - Argentina. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski nogometni savez predstavio je nove dresove hrvatske reprezentacije, koji kombiniraju tradiciju i suvremene inovacije. Kako navode iz HNS-a, inspiracija za dizajn potekla je iz prve službene utakmice Hrvatske protiv SAD-a 1990., odigrane neposredno prije proglašenja samostalnosti, a ove godine SAD je ponovno domaćin važnog međunarodnog turnira.

Prvi dres zadržava prepoznatljive crveno-bijele kvadratiće, ali u manjoj i profinjenijoj izvedbi prilagođenoj modernim standardima. Druga garnitura dolazi u tamnoplavoj varijanti s toniranim kvadratićima, pružajući elegantan kontrast domaćoj opremi. Poseban detalj na unutarnjoj strani dresa nosi poruku “Obitelj”, simbolizirajući zajedništvo reprezentacije i navijača.

“Važno je čuvati uspomenu na te događaje, utakmice i ljude koji su stvarali povijest hrvatskog nogometa te sam siguran da će igrači i navijači s ponosom nositi ovaj dres, koji još jednom naglašava koliko je hrvatska reprezentacija posebna sa svojim prepoznatljivim kvadratićima”, rekao je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

“Iako sam imao sreću 194 puta odjenuti najljepši dres na svijetu, taj trenutak još uvijek mi je poseban i dragocjen jer znam što hrvatska reprezentacija znači svakom hrvatskom nogometašu i našim navijačima. Ovaj dres jako me podsjeća na onaj iz 1990., a svi smo stotinu puta vidjeli te povijesne scene kada je započela ova nevjerojatna priča hrvatske nogometne reprezentacije. Stoga ovaj dizajn doživljavam inspirativnim – podsjeća me na velikane koji su postavili temelje današnjih uspjeha. Dres je moderan, lagan i ugodan za igru, ali najvažnije je što zadržava ono najvažnije – prepoznatljivi hrvatski identitet. Nosit ćemo ga s velikim ponosom, kao i svaki do sada”, dodao je kapetan reprezentacije, Luka Modrić.

Dizajn novih dresova možete pogledati ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin vodio pa izgubio: Najbolji igrač Zeline u preokretu – golman!

Nogometaši Mraclina izgubili su 2-1 na gostovanju kod Zeline, u utakmici 18. kola 4. NL Središte B. Poveli su Mraclinci preko Smolkovića, Zelina se brzo vratila, a pola sata prije kraja i povela…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon remija kod Stupnika i domaće pobjede protiv Jaske-Vinogradar, došao je red i na prvi poraz nogometaša Mraclina u proljetnom dijelu sezone. On se dogodio u Sv. Ivanu Zelini, na gostovanju kod protivnika koji je Mraclince dočekao s dva vezana poraza, ali i sa starim liscem Draženom Biškupom na klupi, čovjek koji je dio trenerske karijere proveo i u Turopolju.

Ovoga puta Biškup je izašao kao pobjednik u trenerskom sudaru s kolegom Markom Pancirovom, iako je moglo sve skupa, da su se neke stvari poklopile, završiti i malo drukčije…

Izvrsno je Mraclin otvorio utakmicu, vodstvom već u šestoj minuti. Strijelac je bio Dominik Smolković, koji je bio najviši u skoku i glavom pogodio za ranih 1-0. Imali su do kraja poluvremena Mraclinci još nekoliko jako dobrih situacija, pokušavali su doći do drugoga gola, no domaći golman Sven Brlek definitivno je imao svoj dan. I nije dozvolio Mraclinu da se vrati u vodstvo.

Da, vrati, jer Zelina je do izjednačenja došla već u 13. minuti, i to nakon sjajno izvedenog slobodnjaka 19-godišnjeg Brune Vlajsovića. Lopta je uz samu vratnicu ušla u gol i stvari su se već i prije trećine prvog dijela vratila na početak. Na kojemu su i ostale u prvom redu zahvaljujući vrlo raspoloženom vrataru Brleku…

U drugom poluvremenu Zelina je razinu svoje igre podigla za jednu razinu, a to se vratilo i kroz rezultat u 59. minuti. Stipe Stanojević donio je preokret, okrenuo rezultat na stranu domaćina, pa je u posljednjih pola sata Mraclin morao juriti izjednačenje. Nije to bio nimalo lagan zadatak, s druge strane bio je protivnik s puno samopouzdanja, ali i s dovoljno kvalitete da odbije sve pokušaje kapetana Hajduka i društva iz navale Mraclina.

Bio je to osmi poraz Mraclina ove sezone, uz po pet pobjeda i remija, a sve to dovoljno je za deveto mjesto u ovom trenutku. Nove bodove Mraclinci će sljedećeg vikenda tražiti protiv Naftaš Ivanića, koji je u ovom kolu doživio prvi poraz u sezoni, i to u sudaru s pretposljednjom Savom Strmec. Koja je, usput rečeno, na pet bodova iza Mraclina…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Jedan gol do čudesnog spasa: Udarnik praznih ruku u Umagu

Rukometašice Udarnika poražene su 28-27 na gostovanju u Umagu, koji ih je preskočio na tablici. Naše djevojke sad drže šesto mjesto, a u rubrici poraza piše brojka sedam…

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometašice Udarnika ne igraju osobito proljeće, drugi dio sezone obilježen je ozljedama, izostancima i problemima, a posljedično i neobično velikim brojem poraza. Posljednji od njih stigao je ove subote, na gostovanju kod Umaga, gdje je upisan rezultatski minimalan poraz, ali pobjeda domaćina nešto je uvjerljivija od tih konačnih 28-27.

Umažanke su već na ulasku u 13. minuti prvi put imale pet golova razlike, Udarnik je u tom razdoblju zabio samo dva gola, ali već u 25. minuti vratile su se djevojke u potpuni egal. Nera Butković pogodila je za tih 10-10, no do poluvremena je Umag napravio seriju 5-1 i ponovno odjurio u puno bolju poziciju.

Tu poziciju su domaće rukometašice iskoristile da se u 38. minuti vrate na plus pet, a malo potom imao je Umag i svojih najvećih šest golova razlike (21-15). U posljednjih 18 minuta ništa se bitno nije mijenjalo, budući da su u 58. minutu Umažanke ušle s pet golova razlike.

Golovi Lorene Belanić i Anje Haramine, a zatim i dva komada Nere Butković, ponudili su nadu u izbjegavanje poraza u zadnjih 25 sekundi, no toliko vremena nije nije bilo dovoljno za još jedan gol, samim time i jedan bod.

Ovako, Udarnik se kući vratio praznih ruku, sa sedmim porazom u sezoni. Spustile su se naše rukometašice tako na šesto mjesto poretka, s bodom manje od Umaga i Lokomotive II.

Sa sedam golova Udarnik je predvodila Iva Žerdin, po šest puta zabijale su Nera Butković i Lorena Belanić, četiri puta Anja Haramina, no taj jedan gol je nedostajao…

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno