ktc
Povežite se s nama

Sport

Turopoljac pošteno iskontrirao TOP iz Kerestinca

Četiri pogotka je TOP primio od Turopoljca koliko i na uvodnih šest kola

Objavljeno

na

Za Cityportal se javio Zlatan Sever koji piše za stranicu Turopoljca:
U nedjelju 20. rujna 2020. u 7. kolu JŽNL-a na igralištu Turopoljca na Knejama gostovao je TOP iz Kerestinca, vodeća momčad lige nakon odigranih 6 kola. Igralo se po lijepom, sunčanom vremenu, a utakmici je nazočilo više od 200 gledatelja, od čega i jedna skupina gostujućih navijača.

Foto: Zlatan Sever

Već na samom početku utakmice gosti su opasno priprijetili s lijevog krila, ali udarac je završio pored gola. Odmah u sljedećem napadu, u 3. minuti u gol-šansi se našao domaći igrač Perić, ali ni on nije bio precizan. Na sredini terena vodila se taktička borba igrača u vezi, a više uspjeha imao je domaći vezni red u sastavu Mlinarić, Lučić, Sesar i Dejanović. U 14. minuti kapetan domaćih Vjeko Lučić uputio je dobar udarac, ali malo iznad gola. A onda u 28. min susreta oduševljenje za domaće igrače i navijače – kapetan Lučić postigao je gol nakon pogrešne procjene zadnjeg reda TOP-a, kada je došao sam ispred gostujućeg golmana i poentirao. Zasluženo.

Foto: Zlatan Sever

Vrlo brzo nakon toga, u 35. min, dok su se gosti još oporavljali od šoka, Perić je prihvatio loptu upućenu u dubinu od Horvata, te od drugog pokušaja centrirao opet na glavu Horvata koji je pratio akciju i postigao svoj prvijenac u dresu Turopoljca za 2:0. Publika je u transu, a igrači puni motiva. Do kraja poluvremena igrači Turopoljca uspješno su odolijevali pokušajima organiziranja napada igrača TOP-a, pa se na odmor otišlo s više nego zasluženih 2:0 za Turopoljac.
U drugom dijelu, gosti su pokušavali postići gol, ali u tome nisu uspjeli sve dok igrač Turopoljca Matasić u 52. minuti nije postigao autogol glavom u jednom nesporazumu s golmanom Kovačićem. Odmah u sljedećem napadu domaćih, Perić je bio u prilici zabiti, ali njegov udarac otišao je iznad prečke. Autogol domaćih dao je krila gostima, ali osim slobodnog udarca u 61. min nakon kojeg je lopta pogodila stativu, odbila se u prečku i ravno u ruke golmana Kovačića, nije bilo prijetnje za gol domaćih iako je bio dojam da gosti imaju veći posjed lopte.

Foto: Zlatan Sever

Kako to obično biva, ako ne zabiješ gol, onda ga dobiješ. To se dogodilo i ekipi TOP-a u 63. minuti kada je Perić nakon dodavanja Sesara rutinirano plasirao loptu u lijevi kut nemoćnog vratara gostiju i poentirao za 3:1. Ovime je praktički utakmica bila riješena. Oba trenera su mijenjali nekoliko igrača u drugom dijelu, ali tempo igre je ostao visok, a mladi Leon Jaki našao se u dvije izgledne prilike, ali nije imao sreće postići gol. Što nije uspjelo njemu, uspjelo je Horvatu koji je u zadnjoj minuti realizirao jedanaesterac nakon igranja rukom gostujućeg igrača. Time je postignut konačni rezultat 4:1 za Turopoljac, na opće veselje domaćih igrača i navijača. Može se kazati da je u dobroj i borbenoj utakmici domaćin bio konkretniji, motiviraniji i efikasniji i zabio četiri, isto koliko je u proteklih 6 kola primio TOP.

Foto: Zlatan Sever

TUROPOLJAC – TOP 4:1
KUČE Igralište na Knejama. Gledatelja 200. Sudac: Tin Debogović (Bjela Gorica). Pomoćnici: Zlatko Ilčić (Dugo Selo) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Marijan Baršun (Zagreb)
STRIJELCI: 1:0-V. Lučić (28), 2:0-Horvat (35), 2:1-Matasović (52-auto-gol), 3:1-Perić (63), 4:1-Horvat (90-11m).
TUROPOLJAC: Kovačić 7, Martinić 7, Avramović 7, Matasić 7, Šestok 8 (od 81. Markulin), Dejanović 7, Mlinarić 8 (od 68. Jaki 7), Sesar 7(od 78. Fabijančić -), Lučić 8(od 81. Cavrić-), Horvat 8,5, Perić 8(od 68. Anđelić 7).
TRENER: Milan Marinić 8
TOP: Maglica 6, Jukić 6, Krnjus 5,5 (od 46. Dizdarević 5,5), Žuti 5 (od 47. Noršić 5,5), Labrović 5 (od 46. Delač 5), Pagadur 5 (od 51.Sviben 5,5), Ivanović 5, Holetić 6,5, Škarica 6, Garašić 5, Rupčić 5.
TRENER: Hrvoje Komar 5
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Horvat”

Sport

Bez energije, bez bodova: Lokomotiva uzela ponuđeno u Gorici

Nogometaši Gorice poraženi su 2-0 od Lokomotive na svom stadionu, uz golove Suška i Vasilja, po jedan u svakom poluvremenu. Neprepoznatljiva Gorica nije uspjela ni stvoriti pravu šansu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak od 15.30 sati, radni dan i dalje u tijeku, samim time i svega nekoliko stotina ljudi na tribinama, sparno vrijeme… Idealni su to bili uvjeti za jednu, pokazalo se, vrlo slabu utakmicu Gorice. Najblaže rečeno vrlo slabu, jer Goričani su protiv Lokomotive odigrali možda i jednu od najlošijih partija ove sezone.

Doduše, nisu ni gosti s Kajzerice odigrali partiju za pamćenje, ali u zadnje vrijeme ih baš ide protiv Gorice. Onu prethodnu dobili su 3-0 ni krivi ni dužni, a ovoga puta su im za pobjedu 2-0 bile dovoljno tri prilike. Gorica, s druge strane, nije imala niti jednu pravu, izrazitu šansu u ovih 90 minuta, što će reći da su Lokosi samo – uzeli ponuđeno.

Na prvu opasnost čekali smo do 27. minute, kad je Wisdom Sule pokušao nakon kornera, ali nije bio precizan. Puno precizniji bio je u 36. minuti Mirko Sušak, koji je Belcarovo dodavanje iz blizine glavom preusmjerio u mrežu. I to je u prvom poluvremenu bilo to.

Tražio je trener Mario Carević rješenje i na klupi, od prve sekunde nastavka ušao je Ante Erceg, nešto kasnije i Fiolić i Kučiš, potom i Vrzić i Gashi, ali rješenja nije bilo. Sve što je Gorica kreirala u drugih 45 minuta svelo se na udarce Ercega i Pršira s distance u razmaku od dvije minute, a Lokomotiva je posao dovršila polovicom nastavka.

Prvo je u 58. minuti Bošković sam izašao na Matijaša, no golman Gorice izašao je kao pobjednik iz tog okršaja. Ništa Davor Matijaš nije mogao deset minuta poslije, kad je Stojaković pronašao Ivana-Antona Vasilja praktički na gol liniji. Ni u jednom trenutku ta prednost Lokomotive nije došla u pitanje i Goričani su na kraju mogli jedino čestitati protivniku.

– Još od zagrijavanja sam imao osjećaj da će utakmica biti ovakva. Energetski smo bili užasni, mentalno ispražnjeni… Možda nam je na naplatu stigao težak niz utakmica, taj zgusnuti raspored, ali ne želim to uzimati kao alibi. Jednostavno moramo biti puno življi… – rekao je trener Carević i dodao:

– Način na koji primamo golove me ljuti, ovoga puta s tri metra glavom i s jednom metra nogom. Baš smo bili izvan fokusa, bez energije i sad moramo gledati kako ćemo se osvježiti, pripremiti za sljedeću utakmicu, koja opet dolazi za pet dana.

U utorak će Gorica gostovati kod Vukovara na osječkom Gradskom vrtu, pobjeda u toj utakmici donijela bi dodatni mir i sigurnost, ali i vratila pozitivno ozračje. Bila je ovo četvrta utakmica nizu bez pobjede, koje nema još od onih fenomenalnih 4-0 protiv Rijeke…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Meštrica nastavila seriju od 6 uzastopnih pobjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Graničara iz Tučenika rezultatom 2:1 golovima Marka Tolja i Marca Bana, strijelac za goste Borna Pršlja.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je od početka susreta otvorenom igrom pritiskala obranu gostiju i u 8. minuti došla u vodstvo. Tolj se izborio za poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora i dijagonalom pogodio suprotni kut, parada Kosovca samo je uljepšala pogodak. Uslijedila je obostrano otvorena igra s nekoliko povoljnih prigoda, ali zbog nepreciznosti mreže su mirovale.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Meštrica je otvorila bez igrača-trenera Maria Metera (čini se zbog ozljede), a njegovu poziciju stopera preuzeo je iskusni Bartolović. Graničar se posve otvorio, ali nije uspio izjednačiti rezultat. Domaći su iskoristili neopreznost gostiju u 78. minuti i Ban je povisio vodstvo na 2:0.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Graničar je tek u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu domaćih za konačni rezultat 2:1 jedne vrlo dobre i dinamične utakmice. Meštrica je tako nastavila proljetnu seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 22. kolo

NK Meštrica – NK Graničar Tučenik 2:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Petak, 17.04.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Sopić. Pomoćni suci: Dejan Kupres i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Krunoslav Kos (Mraclin). Strijelci: 1:0 – Tolj (8), 2:0 – Ban (78), 2:1 – Pršlja (90+1).

MEŠTRICA: Budimir, Tolj (od 62. Jeftić), Ban (od 82. Krajina), Puntarić, Šebek (od 82. Božić), Štuban, Karamatić, Rukavina, Kovačević (od 82. Radovanac), Meter (cap.)(od 46. Bartolović), Zorić (od 70. Kalisar). Trener: Mario Meter.

GRANIČAR: Kosovec (cap.), Hmelina, Čerkez, Huff, Gašparac (od 46. Babok), Ivančin, Karačić, Kokot (od 73. Sabljić), Sučić (od 46. Komes), Zlomislić (od 62. Pršlja), Miklečić (od 38. Očić). Trener: Bojan Čerkez.

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica osvojio tri medalje na Kupu Hrvatske

Najbliže zlatu bio je Vito Miletović, koji je finale izgubio nakon preglasavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica

Mladi članovi Karate kluba Velika Gorica osvojili su tri medalje na Kupu Hrvatske za mlađe uzraste, održanom u nedjelju, 12. travnja, u Zagrebu. Velikogorički klub nastupio je sa šest natjecatelja, a natjecanje je završio s  jednim srebrom i dvije bronce.

Najuspješniji među njima bio je Vito Miletović, koji je u kategoriji 2014. godišta do 42 kilograma izborio finale. U odlučujućem meču za zlato poražen je nakon preglasavanja, nakon što je borba završila rezultatom 3:3, pa je kući ipak ponio srebrnu medalju.

Brončana odličja osvojili su Gabrijel Zagorac u kategoriji 2013. godišta do 45 kilograma te Nikola Krnjaja u kategoriji do 55 kilograma.

Uz osvajače medalja, za Karate klub Velika Gorica nastupili su i Ena Lukačić, Borna Miletović i Ema Žagrović. Lukačić i Borna Miletović ostali su nadomak postolja, ali su poraženi u borbama za broncu te su natjecanje završili na petom mjestu.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno