Povežite se s nama

Sport

Trener i kapetan ponosni: ‘Pobijedili smo zato što se sjajno pripremili za Rumunje!’

Znali smo koliko je Potaissa neugodna, pripremali smo se za sve što nas čeka i zato me ne iznenađuje ova naša pobjeda, rekao je Andrija Nikolić, trener rukometaša Gorice, dok je kapetan Hrvoje Ceković imao jasan stav o tome što je donijelo pobjedu: “Sjajna priprema za utakmicu je presudila!” Dakle, bravo za trenera i stožer…

Objavljeno

na

Uzmemo li sve u obzir, pogotovo njihovo iskustvo u europskim natjecanjima i činjenicu da je to druga momčad vrlo jake rumunjske lige, Potaissa je favorit. Međutim, ne pobjeđuju favoriti uvijek…, rekao je trener rukometaša Gorice Andrija Nikolić prije polaska za Rumunjsku.

I doista, favoriti ne pobjeđuju uvijek. Favorit, evo, u Turdi nije pobijedio, na kraju je prvu europsku pobjedu u klupskoj povijesti slavila Gorica (26-24). A Rumunji su – šokirani! Vidjelo se to na svakom koraku, u svakoj reakciji, pa tako i u pitanjima domaćih novinara nakon utakmice. Prvo i osnovno što ih je zanimalo bilo je: “Goričani, jeste li vi očekivali ovu pobjedu?!”

– Svaki put očekujem pobjedu, tako je bilo i ovoga puta – uzvratio je trener Nikolić, očito zadovoljan i ponosan zbog načina na koji se njegova momčad predstavila u Rumunjskoj.

– Znali smo da nam neće biti lako, što se i potvrdilo, jer Potaissa je sjajna momčad. Nikad ne možeš sa sigurnošću reći da ćeš dobiti bilo koga, pogotovo tako dobrog protivnika, no dobro smo se pripremili, a imali smo i dozu sreće na našoj strani – dodao je Nikolić.

Zanimalo je nesretne Rumunje i imali li njihova Potaissa šanse u uzvratu…

– Momčad poput Potaisse uvijek ima šanse, tako biti i u uzvratu u Velikoj Gorici. Iskusna su momčad i vjerujem da im nije problem igrati u gostima. Moramo biti jako oprezni i izuzetno dobro spremni za sve što nas čeka – upozorio je trener Gorice.

U prvom poluvremenu naša je momčad djelovala nekako “stisnuto”, no u nastavku se oslobodila i pobjeda je mogla biti čak i uvjerljivija.

– Nisam dečkima u poluvremenu rekao ništa posebno, samo da nam treba potpuna koncentracija, da svatko mora odrađivati svoje zadatke na terenu. Srećom po nas, dečki su to i odradili – zaključio je trener Nikolić.

Odgovorom na pitanje “jeste li očekivali da ćete pobijediti”, kao da su igrali protiv Barcelone, a ne protiv Potaisse iz Turde, svoje obraćanje medijima počeo je i kapetan Hrvoje Ceković.

– Kao sportaši uvijek vjerujemo u pobjedu, naravno da ni ovoga puta nije bilo ništa drukčije. Ako je protivnik bolji, samo je izazov veći. Jako su dobra momčad, znali smo to i prije utakmice, jer puno smo ih gledali i analizirali, a mislim da nam je ta dobra priprema i donijela pobjedu u ovoj utakmici – pohvalio je Ceković trenera i njegove suradnike.

Dva gola viška velika su prednost, nadamo se i dovoljno velika.

– I mi se nadamo da će ova dva gola viška biti dovoljna za uzvrat. Gledajući iz ove perspektive, nakon što je utakmica završila, možda možemo žaliti što pobjeda nije bila i uvjerljivija, ali zadovoljni smo i ovima, uz nadu da će biti dovoljno. Iako, naravno da će nam cilj biti pobijediti i na našem terenu – kazao je Ceković.

Publike nije bilo na tribinama, detalj je to koji je sigurno olakšao posao Goričanima.

– Drukčiji je osjećaj bez publike, čak i kad igraš u gostima fali ta buka s tribina koja donosi dodatni motiv. Mogu se složiti da nam je i to pomoglo da dođemo do pobjede, no situacija je takva u cijelome svijetu i moramo to poštivati – rekao je kapetan Gorice, pa za kraj procijenio šanse jedne i druge momčadi za prolazak u sljedeću fazu:

– Bilo je 50-50 prije utakmice, ali sad se to malo promijenilo. Vjerujem da su sad šanse 60-40 u našu korist!

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Stjepan Trputec novi predsjednik Nogometnog kluba Turopoljac

Objavljeno

na

Objavio/la

Izvanredna izborna sjednica Skupštine Nogometnog kluba Turopoljac održana je jučer (subota, 28.03.2026.) u Društvenom domu u Kučama. Odlično pripremljenu sjednicu vodio je predsjednik Daniel Zagorac. Dnevni red sjednice od sedam točaka glatko je apsolviran.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izvješća o aktivnostima kluba u 2025. godini i financijsko izvješće jednoglasno su usvojeni. Jednako tako jednoglasno su usvojeni plan rada i financijski plan za 2026. godinu.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednoglasno je izabran novi Upravni odbor kluba od 11 članova: Stjepan Trputec – predsjednik, Dragomir Banić – potpresjednik, Danijel Antolčić – potpredsjednik i članovi: Franjo Berković, Stjepan Fabijančić, Matija Fabijančić, Darko Petković, Dominik Marić, Vjekoslav Lučić, Mario Zagorac i Igor Tačković. Tajnik kluba: Daniel Zagorac.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izbornu sjednicu otvorilo je Pjevačko društvo Kučani izvedbom nacionalne himne, a nakon službenog dijela sjednice izveli su još nekoliko glazbenih točaka.

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 28.03.2026. Izvanredna izborna sjednica Skupštine NK Turopoljac. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjednicu su pratili i brojni predstavnici nogometnih klubova, predstavnici Nogometnog saveza Zagrebačke županije i Nogometnog saveza Velika Gorica, članovi kluba i gosti. Poslužen je prigodni domjenak.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaši Gorice plasirali se u Superligu

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u posljednjem 18. kolu Prve lige pobijedili u Zadru rezultatom 3:0 i s ukupno 22 boda osvojili 2. mjesto u sezoni 2025./2026. te se plasirali u Super ligu.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u Zadru igrala u sastavu: Bruno Slavica, Matej Martić, Petar Rendulić (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Gabriel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.03.2026. Prva liga-seniori. OK Gorica – 02. mjesto i plasman u Super ligu. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Medalje i pobjednički pehar igračima, treneru i voditelju Marku Barunoviću uručila je Zrinka Petrović, nekadašnja vrhunska odbojkašica i reprezentativka Hrvatske.

Galerija fotografija

Prva Liga – seniori 2025./2026., 18. kolo

Rezultati 18. kola: OK Zadar – OK Gorica 0:3 (19:25, 13:25, 17:25), OK Split – MOK Željezničar (Osijek) 3:1, MOK Rijeka II – OK Zrinski Nuštar 3:1, MOK Čazma – OK Ribola Kaštela II (02.04.2026.), MOK Mursa-Osijek II – HAOK Mladost II (termin još nije određen).

Poredak: 1. HAOK Mladost II (16 14 2 45:18 28), 2. OK Gorica (18 11:7 38:30 22), 3. OK Split (18 10 8 41:32 20), 4. MOK Rijeka II (18 10 8 33:35 20), 5. MOK Željezničar (18 9 9 32:34 18), 6. MOK Čazma (17 8 9 33:32 16), 7. OK Ribola Kaštela II (17 8 9 33:33 16), 8. OK Zadar (8 10 33:37 16), 9. MOK Mursa-Osijek II (17 7 10 28:40 14), 10. OK Zrinski Nuštar (17 2 15 19:45 4).

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno