Ekipa Scena Gorica nastupit će na Kaštelanskom ljetu

U sklopu Kaštelanskih noći ekipa Scene Gorica u Kaštel Lukšiću nastupit će s edukativnim mjuziklom ‘Tonka Bontonka’. Mjuzikl je namijenjen djeci, koja će kroz uloge pristojne djevojčice Tonke i nestašnog dječaka Stjepka moći naučiti kulturne obrasce ponašanja. Predstavu je režirala Morana Dolenc, a glazbu su napisale Meri Jaman i Anita Valo iz grupe Meritas.

– Ako ste negdje u blizini Kaštel Lukšića, dođite u 20,30 sati, u Školski botanički vrt Osnovne škole Ostrog i pogledajte naš dječji edukativni mjuzikl Tonka Bontonka – poručili su iz Scene Gorica.

Sretna trka goričkih maratonaca u Gorskom kotaru

Utrku su organizirali Maraton kluba Velika Gorica i Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti, a brojni gorički trkači kao i uvijek bili su odlični!

Protekle je subote preko stotinu trkača iz cijele Hrvatske sudjelovalo na trećem izdanju ‘Sretne trke’ u Gorskom kotaru, mjestu Gornji kuti – općina Brod Moravice. Događaj se sastojao od glavne utrke na 12 km i utrke građana na 7.5 km.

Najbrži gorički trkač bio je Bruno Škrinjarić, koji je utrku završio za 0:49:52, zauzevši ovim rezultatom visoko peto mjesto! Ubrzo kroz cilj prolazi i Martin Pečnik s vremenom 0:57:50, što mu je bilo dovoljno za sedmo mjesto ukupno i treće mjesto u kategoriji M40. Treći predstavnik, Goran Grgas, utrku je završio za 0:59:54, zauzevši deveto mjesto ukupno.

Ženske goričke trkačke snage nisu nimalo zaostajale za ovim rezultatima, tako je na utrci od 12 km prva u cilj ušla  naša Lana Pečnik s vremenom 1:06:51, zauzevši peto mjesto ukupno kod žena i zlato u kategoriji Ž35! Potom u cilj ulazi i Vedrana Janjić s vremenom 1:11:32 te zauzima osmo mjesto ukupno i osvaja srebro u kategoriji Ž40. Treća predstavnica u cilju je Tihana Delač koja je 12 km savladala za 1:21:14 i zauzela deseto mjesto ukupno i treće mjesto u kategoriji žena seniorki. Berbu medalja zaključuju Vesna Fabijanov s vremenom 1:39:07 koja je zauzela 18. mjesto ukupno i zlato u kategoriji Ž50 te Suzana Majstorović koja je postigla rezultat od 1:44:01 te zauzela 19. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji Ž35.

Na utrci od 7.5 km pobjedničku trojku kod muškaraca čine Marjan Benc (0:37:22), Damir Benc (0:42:13) te Bernard Crljen (0:44:29) a kod žena Martina Combaj (0:43:05), Marina Marojčić (0:43:40) te Anita Sever iz kluba domaćina (0:46:51). Od ženskih trkačica istaknula se Anita Sever s vremenom 0:46:51 i zauzela ukupno treće mjesto. Sanja Klarin s vremenom 0:47:10 zauzima četvrto mjesto ukupno kod žena. Posebno treba pohvaliti i mladu Severinu Prpu, koja je svoju prvu planinsku trail utrku otrčala za 0:58:28. Kod muškaraca, Esad Tašaković je s vremenom 0:45:41 osvojio ukupno četvrto mjesto.

Uz već uvježbane trkače, organizirane su bile rekreativne rute hodanja, u kojima su sudjelovali Dorijan i Marta Pečnik, Oliver Parabić, Ivan Majstorović i Danijela Parabić.

Crna kronika

Sutra Dan žalosti u Velikoj Gorici

Na mjesnom grublju u Vukovini obitelj i prijatelji oprostit će se od mladog vatrogasca

Gradonačelnik Dražen Barišić proglasio utorak Danom žalosti na području grada Velike Gorice zbog tragične smrti Ivana Galekovića, djelatnika Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica. Na mjesnom grublju u Vukovini obitelji i prijatelji sutra u 17 sati oprostit će se od mladog vatrogasca.

Knjiga žalosti otvorena je u prostorima Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica danas tijekom cijelog dana i sutra do 14 sati. Od 15 do 19 sati bit će otvorena u Društvenom domu u Vukovini. Komemorativni skup zakazan je za srijedu u Društvenom domu u Mraclinu, s početkom u 18 sati.

-Počivaj u miru Božjem hrabri mladiću. Obitelji i pripadnicima Javne vatrogasne postrojbe te DVD-u Mraclin izražavamo iskrenu sućut. Velikogorički vatrogasci svojom hrabrošću i požrtvovnošću bili su kroz povijest, a i danas su spasitelji ljudskih života i čuvari naših domova i na tome smo im vječno zahvalni – poručili su iz Grada na svojim službenim stranicama.

Kemijska reakcija lakozapaljivih tekućina uzrokovala požar

Plamen se na krovište proširio s balkona

– Obavljenim očevidom koji su proveli policijski službenici Ekipe za očevid Policijske uprave zagrebačke u suradnji s vještacima Centra za forenzička istraživanja, ispitivanja i vještačenja Ivan Vučetić utvrđeno je da je požar najvjerojatnije izbio na balkonu stana na 1. katu stambenog objekta, a prema mišljenju vještaka zbog kemijske reakcije lakozapaljivih tekućina odloženih na tom mjestu. Zbog požara došlo je do oštećenja inventara u pet stanova i uništenja krovišta kuće – poručili su iz PUZ-a.

Požar koji je u subotu oko 16 sati izbio u Ulici Mate Lovraka odnio je život 24-godišnjeg Ivana. Tijekom intervencije stradao je i njegov 44-godišnji kolega koji zadržan na liječenju u KBC Zagreb. Ovaj nesretni događaj zavio je Veliku Goricu i cijelo Turopolje u crno. Sućut i riječi podrške stigle su iz svih krajeva zemlje.

Putem Facebooka oglasio se i velikogorički gradonačelnik Dražen Barišić.

– Beskrajno tužna večer za naš grad… Pri gašenju požara obiteljske kuće u Lovrakovoj ulici smrtno je stradao 24-godišnji vatrogasac JVP-a Ivan Galeković. Još jedan vatrogasac je ozlijeđen. Počivaj u miru Božjem hrabri mladiću! Obitelji poginulog vatrogasca i pripadnicima Javne vatrogasne postrojbe izražavam iskrenu sućut. Velikogorički vatrogasci svojom hrabrošću i požrtvovnošću bili su kroz povijest, a i danas su spasitelji ljudskih života i čuvari naših domova i na tome smo im vječno zahvalni – napisao je gradonačelnik

Od Ivana Galekovića oprostili su se i njegovi kolege na Facebook stranici Vatrogasci – Oni su naši heroji.

– Danas je hrvatsko vatrogastvo zamotano u Crno. Ivan Galeković pripadnik Javne vatrogasne postrojbe iz Velike Gorice preminuo je nakon nesreće koja se dogodila prilikom gašenja požara kuće. Bilo mu je tek 24 godine. Bog sebi uzima samo najbolje. Brate po vatri Počivaj u miru i s nekog boljeg i ljepšeg mjesta pazi na nas. Iskrena sućut njegovoj obitelji i kolegama. Vatrogasac nikad ne umire, on vječno živi u srcima onih koje je spasio – poručile su kolege.