Super gol Zwolinskog, remi s “lokosima”, Golubickas djeluje – odlično!

Nogometaši Gorice odigrali su 2-2 s Lokomotivom u prvoj pripremnoj utakmici ove zime. Goricu je u vodstvo doveo Lukasz Zwolinski, “lokosi” su preokrenuli preko Tucija i Majića, a konačni rezultat postavio je Martin Maloča iz penala u zadnjoj minuti

Osim Dinama, od kojeg je u pravilu dosad gubila, Gorica ni s jednim prvoligašem nema toliko loš omjer kao s Lokomotivom. Jedna pobjeda, dva remija i tri poraza, među kojima su dva bila posebno uvjerljiva (0-3 i 0-4), učinak su koji nije spriječio stručni stožer Gorice da prvu pripremnu utakmicu dogovori upravo s “lokosima”.

Uostalom, zašto i ne bi, Sergej Jakirović u odličnim je odnosima s Goranom Tomićem, kolegom s klupe Lokomotive. Zadržali su se njih dvojica u podužem razgovoru prije početka utakmice, srdačnom i prijateljskom razgovoru, a onda su se okrenuli prema terenu. Tomić je otišao na svoje mjesto na klupu, a Jakir se odlučio za malo drukčiji pristup. Igralo se na pomoćnom terenu goričkog stadiona, pa se trener popeo na stepenice koje vode prema tribinama i pratio utakmicu iz kudikamo bolje perspektive.

Na popisu sudionika ovoga puta nije imao Kristijana Lovrića, Cherifa Ndiayea, Joeya Suka, Aleksandra Jovičića, Maksa Ćelića, Michala Maslowskog i Matthewa Steenvoordena. Čak trojica iz obrane, zbog čega je Jakirović morao improvizirati. Ispred Kahlina su tako bili Matija Dvorneković u ulozi desnog beka, Patrik Periša i Krešo Krizmanić kao stoperski par, i Marijan Čabraja lijevo. Sredinu su držali Dario Čanađija i Hrvoje Babec, desno Jiloan Hamad, lijevo Justin Mathieu, a u vrhu napada Lukasz Zwolinski.

A iza Poljakovih leđa, na poziciji “desetke”, po prvi put u dresu Gorice, predstavio se 20-godišnji Litavac Paulius Golubickas. S brojem 21 na leđima, kojeg mu je u naslijeđe ljetos ostavio Farouk Miya, plavokosi ofenzivni veznjak pokazao je u svojih prvih 45 minuta da je itekako zanimljiv materijal, mladi igrač koji bi mogao puno donijeti Gorici… Brz, okretan, tehnički jako dobar, vižljast, okomit, s puno trke u oba smjera, djeluje kao veliki potencijal, no naravno da ćemo za prave, konkretnije ocjene morati pričekati još neko vrijeme.

– Mislim da je Paulius u ovih 45 minuta pokazao da ima kvalitetu potrebnu našoj momčadi. Na toj poziciji ‘desetke’ jako je inteligentan, ima rješenje i prije nego što dobije loptu, hitar je i vižljast, a kao takav može napraviti puno problema svakom protivniku. S nama je tek nekoliko dana, ali pažljivo smo ga skautirali, znamo što s njim dobivamo, i uopće ne sumnjam da će se jako dobro adaptirati na našu momčad. Ovo je svlačionica koja je brzo i lako prihvatila sve igrače sa strane, siguran sam da će tako biti i s njim. I da će biti još bolji na terenu – kaže trener Jakirović.

Isto vrijedi i za Goricu u cjelini, samo su četiri dana dečki u pogonu bili prije prve utakmice na pripremama, no ono što smo vidjeli djeluje ohrabrujuće. Pogotovo kad je riječ o prvom poluvremenu, jer ova se utakmica i mora podijeliti na dva dijela. U prvom su igrale nominalno startne postave, pri čemu je Lokomotiva više kombinirala, a u nastavku su se obje postave kompletno promijenilo.

Upravo zato mjerodavan dojam trebao bi biti onaj iz prvih 45 minuta. Igralo se relativno ravnopravno, s ipak nešto više opasnosti u režiji goričkih ofenzivaca, iako ni gosti nisu došli “praznih pušaka”. Povela je Gorica, bilo je to u 20. minuti, kad je Zwolinski jednu dugu loptu briljantno primio prsima i opalio iz prve, prije nego što je dotakla zemlju. Golman Lokomotive Ivo Grbić mogao je samo ispratiti pogledom loptu koja para mrežu za prvi gorički gol u 2020. godini…

U nastavku su oba trenera promijenila svih 11 igrača, a Gorica je igrala s Čovićem na golu, Musom, Maločom, Ljubisavljevićem i Žutićem u obrani, Gluićem (Božićem), Matteonijem i Gadžeom u sredini te Kelavom, Šrolerom i Cahanijem u napadu. Dakle, Maloča na stoperu, šestorica na probi, plus Damir Žutić, koji trenira s Goricom dok čeka novi angažman… Pokazalo se, previše da bi se sačuvala pobjeda.

Lokomotiva je izjednačila preko Luke Smolje, nekadašnjeg stopera Gorice, koji je iz “poluškarica” efektno zabio nakon prekida, a potpuni preokret donio je Indrid Tuci iz penala. Imala je i “šarena” Gorica neke svoje situacije, a na kraju je uspjela i zabiti za izjednačenje. U samoj završnici netko od braniča Lokomotive igrao je rukom, sudac Kovač pokazao je na bijelu točku, a konačnih 2-2 postavio je Martin Maloča.

– Zadovoljan sam kako smo odigrali, pogotovo zato što nam je ovo prvi izlazak na prirodni travu nakon četiri dana na umjetnoj. Neke igrače smo poštedjeli, a nakon svega mi je važno da je sve prošlo bez ozljeda. Dali smo priliku i igračima na probi, da vidimo mogu li pratiti prvoligaški nivo, a rezultat mi je bio najmanje važan. Razbili smo monotoniju treninga, a ujedno mi se potvrdio dojam da radimo dobro, da smo na pravom putu. Idemo tako dalje, u iščekivanju ponekog pojačanja, koje bi nam dobro došlo za ostvarivanje ciljeva koje imamo – kazao je trener Jakirović.

Sljedeća pripremna utakmica u planu je za srijedu, no protivnik je zasad nepoznat. Trebao je to biti Inter, ali zbog promjena u klubu iz Zaprešića došlo je i do promjene ovog plana. Ne pronađe li se protivnik do tad, kaže trener Jakirović, igrat će se međusobno. A onda, u četvrtak, kreće se za Medulin.

GORICA – LOKOMOTIVA 2-2 (1-0)

STRIJELCI: 1-0 Zwolinski (20), 1-1 Tuci (65), 1-2 Majić (78-11m), 2-2 Maloča (90-11m)

GORICA: Kahlina (Čović) – Dvorneković (Musa), Periša (Maloča), Krizmanić (Ljubisavljević), Čabraja (Žutić) – Babec (Matteoni), Čanađija (Gluić, Božić) – Hamad (Kelava), Golubickas (Gadže), Mathieu (Šroler) – Zwolinski (Cahani)

LOKOMOTIVA: Grbić (Lukić) – Jurić (Gluhaković), Kolinger (Karačić), Mersinaj (Smoljo), Marković (Čeliković) – Petrak (Cokaj), Vojković (Halilović) – Kastrati (Majić), Emerson (Beriša), Uzuni (Maružin) – Budimir (Tuci)

Jelačić minimalno dobio mladu momčad Poleta

Treneri Stiven Žitnik i Mario Paviša zadovoljni pred nastavak priprema

JELAČIĆ MINIMALNO DOBIO MLADU MOMČAD POLETA

U četvrtak 13. veljače od 19 sati na igralištu u Vukovini pod rasvjetom pripremnu utakmicu odigrali su Jelačić i Polet iz Buševca. Pogotkom Marka Rusa pobijedio je županijski prvoligaš Jelačić a nakon dvoboja oba trenera su bili zadovoljni.
Trener Jelačića Žitnik: “Dobra pripremna utakmica a bilo je i odličnih poteza. Istaknuo bi pred kraj dobro izveden slobodni udarac Stuparića s 18 metara i bravuroznu paradu vratara Sakača koji je loptu izvadio iz samih rašlji. U nedjelju igramo doma od 15.00 sati novi test utakmicu a suparnik je NK Pešćenica iz istoimenog mjesta nedaleko Lekenika u Sisačko-moslavačkoj županiji.”

Trener Poleta Mario Paviša: “Zadovoljan sam igrom svojih većinom mladih igrača. Jelačić ima dobru momčad i bit će zanimljivo pratiti njihovo proljetno nadmetanje s Mraclinom za prvaka 1. ŽNL istok. Upravo Mraclin je sljedeći suparnik Poletu u nastavku priprema.”

JELAČIĆ 1
POLET (B) 0

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano pod električnom rasvjetom. Gledatelja 30. Sudac: Marinčević (Mičevec).
STRIJELAC: 1-0-Rus (12).

JELAČIĆ: Sakač, Prizmić, Sabljak, Ivanjko, Cvek-Šekuljica, Štulić, Nikić, Relota, Smok, Rus, Mršić (još su igrali: Godinić, Matejčić, Jambrešić, Jambrečina, Gmižić). Trener: Stiven Žitnik

POLET BUŠEVEC: Bradarić, Kovačević, Ban, Žordić, D. Brajković, Pejak, Jušić, Sovina, Robić, Stuparić, M. Brajković (Kvasina). Trener: Mario Paviša

FOTO Košarkašice iz Zaprešića ipak najbolje u županiji

12.02.2020. Velika Gorica. Županijsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. ŠSD GVG Gimnazija. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje srednjoškolskih sportskih društava (ŠSD) Zagrebačke županije u košarci za djevojke održano je danas u dvorani Srednjih škola u organizaciji Gimnazije Velika Gorica. Natjecale su se 4 ekipe: ŠSD Martin (SŠ Dugo Selo, voditeljica Mirjana Prelec, prof.), ŠSD Mladost (SŠ ”Ivan Švear” Ivanić Grad, voditelj Jurica Jakšić, prof.)), ŠSD Ban (SŠ Ban Josip Jelačić Zaprešić, voditeljica Bore Kolaj, prof.) i ŠSD GVG (Gimnazija Velika Gorica, voditelj Gordan Polan, prof. savjetnik).

12.02.2020. Velika Gorica. Županijsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice su igrane u trajanju 4×6 minuta efektivne igre, a sudili su Toni Čičin-Šain i Luka Paleka. Za sve sudionike priređen je ručak, kao sendviči i sok za prijepodnevni gablec. Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su medaljama i peharima.

Košarkašice iz Zaprešića su očekivane pobjednice, iako su u najvažnijoj utakmici protiv goričkih gimnazijalki ispustile vodstvo od 12 poena razlike i dozvolile izjednačenje (35:35)! Obrat je napravila kapetanica GVG-a Ema Sabljaković s tri vezane trice. Ipak, u završnici su igračice voditeljice Bore Kolaj imale mirniju ruku i pobijedile (40:37) te tako nastavile višegodišnji niz pobjeda na županijskim natjecanjima. ŠSD Ban se plasirao na državno natjecanje.

Županijsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke 2020.

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Srijeda, 12. veljače 2020. godine. Suci: Toni Čičin Šain i Luka Paleka (oba Zagreb).

Rezultati ŠSD Martin – ŠSD Mladost 3:30, ŠSD GVG – ŠSD Ban 37:40, ŠSD Ban – ŠSD Mladost – 33:9, ŠSD Martin – ŠSD GVG 8:39, ŠSD GVG – ŠSD Mladost 37:14, ŠSD Ban – ŠSD Martin 35:10.

Redoslijed: 1. ŠSD Ban 6 (3 3 0 108:56), 2. ŠSD GVG 5 (3 2 1 113:62), 3. ŠSD Mladost 4 (3 1 2 50:76), 4. ŠSD Martin 3 (3 0 3 21:104).

ŠSD Ban: Sara Konjević, Petra Galić, Ana Matijašević, Margareta Jozić, Tea Bučević, Ivana Krkač-Tucibat, Ema Mušan, Helena Vasiljević, Laura Bulić, Darija Bradač, Marija Barišić, Lucija Stiperski. Voditeljica: Bore Kolaj, prof.

FOTO Rukometašice Ekonomske škole najbolje u gradu

11.02.2020. Velika Gorica. Gradsko natjecanje srednjih škola u rukometu za djevojke. ŠSD GVG Gimnazija. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u rukometu za djevojke održano je danas u dvorani Srednjih škola, a domaćin natjecanja bila je Ekonomska škola (Vesna Ban, prof.). Natjecale su se samo dvije ekipe, ŠSD Bumbar (Ekonomska škola) i ŠSD GVG (Gimnazija Velika Gorica). Odigrale su utakmicu u trajanju 2×15 minuta, a sudio je Dubravko Benko.

11.02.2020. Velika Gorica. Gradsko natjecanje srednjih škola u rukometu za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je većim dijelom bio ravnopravan, na poluvremenu je Bumbar bio u vodstvu s dva pogotka razlike. Nakon odmora ekonomistice su predvođene Gabrijelom Skrbin, Doris Katalinić i Emom Burić povisile na 12:9 i propustile zicer za 4 pogotka razlike. Gimnazijalke su preko Doris Ciprić, Ane Cerovski i Sare Sremić uhvatile priključak i izjednačile na 14:14. Ipak, Gabi Skrbin je u završnici odigrala dovoljno dobro za konačni uspjeh i plasman na županijsko natjecanje.

Gradsko natjecanje srednjih škola u rukometu za djevojke

ŠSD Bumbar – ŠSD GVG 20:18 (9:7)

Dvorana Srednjih škola. Utorak, 11.02.2020., 12:30 sati. Sudac: Dubravko Benko (Virovitica). Nadzornica: Karla Nedić (Velika Gorica).

ŠŠD Bumbar: Matea Veliki, Gabrijela Skrbin 7(1), Lea Antolić, Doris Katalinić 9, Ema Burić 4(2), Lorena Ćosić, Helena Ćosić, Lana Pavlić, Gloria Anzulović, Lea Čolić, Željka Tadić, Maja Borovec, Lana Hapač. Voditeljica: Vesna Ban, prof.

ŠSD GVG: Petra Mesić, Sara Sremić 3, Dora Ciprić 8(4), Katarina Ćulumović 1, Ana Cerovski 4, Marija Lukač 2, Stella Dikšić, Tea Šaban, Maria Blaškić, Anastazija Vedrina, Paola Franjić, Tena Golubić. Voditeljica: Vesna Kirin, prof.

Sedmerci: Bumbar 3(3), GVG 5(4).