Povežite se s nama

Sport

Spoj Udarnikove mladosti i dovedenog iskustva i kvalitete moraju dati rezultat

Objavljeno

na

Četvrtoligaš Udarnik se ljetos značajno pojačao. Kurilovčani su krenuli od glave i najprije doveli poznatog nogometnog djelatnika Darka Janječića Žicu koji je imenovan za sportskog direktora. Janječić je pak ljetos odmah za trenera angažirao Borisa Perkovića i s njim u suradnji dovedeno je još i 8 novih igrača koji bi morali biti velika pojačanja.

 

Udarnik-Lokomotiva juniori (3)

Trener Udarnika, Boris Perković

 

Stratega Borisa Perkovića nema potrebe posebno predstavljati ali ipak za one koji su manje pratili nogomet u našoj metropoli, razgovarali smo s poznatim stručnjakom za amaterski nogomet, samo za Cityportal. “Rođen sam prije pola stoljeća+jednu godinu. Magisterij kineziologije stekao sam na zagrebačkom fakultetu a iskustvo za trenera nogometa stjecao sam 5 godina u školi nogometa Hrvatskog dragovoljca. Trener seniora bio sam u Dragovoljac Hrašću (3. HNL), trenirao sam Maksimir, Trnje 4 godine, Stupnik 5 godina a u dva perioda vodio sam i Dinamo iz Odranskog Obreža. Trenerskim poslom bavim se od svoje 32. godine” – predstavio se uvodno izuzetno pristupačan stručnjak koji nije opterećen svojim uspjesima.

 

Udarnik, Boris Perković (1)

 

“Svaki novi posao novi je izazov i malokoga u konačnici zanima što sam bio prvak sa Maksimirom i Stupnikom a dva puta doprvak s Trnjem. Spomenute činjenice mogu krasiti biografiju ali svjestan sam da Kurilovčane zanima samo proboj u 3. HNL. Imperativ je postavljen, zadatak nije lagan ali naučio sam živjeti pod pritiskom i čvrsto vjerujem u konačni uspjeh, bili mi prvaci ili u lošijem scenariju drugoplasirani (u 3. HNL sele dva najbolja iz MŽNL središte)”  -istaknuo je Perković i odmah izbacio svoje impresije o novom klubu.

 

Trener Udarnika Boris Perković.

 

“Primljen sam u Udarniku na izuzetan način a uvjeti rada su fantastični i hvala ljudima koji vode klub na ukazanom povjerenu. Hvala i bivšem treneru Dinku Livadi koji me kroz razgovor upoznao sa igračima starosjediocima. U proteklih deset dana priprema potvrdile su se Dinkove riječi da se radi o vrlo talentiranim i karakternim mladićima koji vole raditi i učiti. Udarnik ima u svojoj mladosti bogatstvo i dragulje koje treba samo kvalitetno izbrusiti. Mislim da smo pogodili u dovođenju starijih, iskusnih i kvalitetnih igrača uz čiju će podršku domaći mladići stasati i dodatno se razvijati. Vjerujem da će spoj mladosti i kvalitetnog iskustva donijeti i željeni rezultat iako je za uigranost i koheziju potrebno određeno vrijeme. Vjerujem da će Kurilovčani imati određenog strpljenja u našoj nadogradnji željenog” – zaželio je novi strateg Udarnika a ujedno iskazao zadovoljstvo prinovama.

 

Udarnik, Boris Perković (2)

 

“Od ranije poznajem Milanovića, Brčića, Ladovića, Džaju, Kranjčeca, Petkovića, Kelavu a mladi Zagorec je također veliki potencijal. Svi se oni moraju dobro pripremiti jer popusta neće biti za nikoga a onda će i željeni rezultati doći. Svaki prvenstveni dvoboj moraju započeti minimalno troje mlađih od 21 godine ali tom brojkom nisam opterećen jer igrati će najspremniji, najbolji i najkarakterniji bez obzira na godine. Ciljano sam birao jače suparnike kroz pripremni period. Do sada smo odigrali protiv Gorice (1:3), Vinogradar (2:2), HAŠK-a (1:0) i vrlo kvalitetnih juniora Lokomotive (1:1). U subotu od 10 na SRC Kurilovec igramo kontra trećeligaša Samobora, 3. kolovoza od 18 sati ugošćujemo Špansko, 6. kolovoza idemo u Vrapče, 9. nam stiže Trnje, 12. Kustošija, 17. Dubrava a generalka je 20. kolovoza u Pisarovini protiv Jamnice. Svi igrači imaju priliku dokazati se a želim naglasiti da momčad ne čine jedanaestorica koja starta, ne čine je ni samo oni koji uđu u zapisnik (18) već svi koji treniraju i rade. Prvenstvo je dugo i zahtjevno i svaki igrač nam je neophodan jer neočekivani problemi vrebaju. Osobno uživam raditi u ovako sređenom klubu pa pozivam i igrače da uživaju dok igraju ali i treniraju. Kada stignu željeni rezultati, a vjerujem da će stići, onda će zadovoljstvo biti potpuno u čitavom klubu” – poželio je iskusni novi strateg udarnika Boris Perković. Nema razloga da i mi ne poželimo isto.

HOTNEWS

FOTO Mladost prošla dalje golom iz kaznenog udarca

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladost Obrezina pobijedila je u šesnaestini finala Kupa Grada Velika Gorica momčad Dinamo Hidrela golom Adisa Smajića iz kaznenog udarca.

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon prodora po lijevoj strani u 54. minuti, Noa Šalković je srušen u kaznenom prostoru u izglednoj prigodi, sudac je bio u blizini i odmah je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Smajić, vratar je pogodio stranu, ali bio je prekratak da zaustavi prizemnu loptu koja je odsjela u donjem kutu.

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 22.02.2026. Kup Grada Velika Gorica-1/16 finala: Mladost-Dinamo Hidrel 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su pokušavali otvorenom igrom doći do izjednačenja, izveli su i nekoliko udaraca iz kuta, a dva puta je vratar domaćih Kerkez odlično reagirao i paradama spriječio izjednačenje. Domaći su uzvraćali kontranapadima, ali u završnici je falilo mirnoće i preciznosti tako da se rezultat nije promijenio.

Galerija fotografija

Kup Grada Velika Gorica 2026., 1/16 finala

Mladost Obrezina – Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 1:0 (0:0)

Obrezina. Stadion: ŠRC Obrezina. Nedjelja, 22.02.2026., 15 sati. Gledatelja: 70. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćni suci: Franjo Pranić i Jan Cetin. Delegat: Zoran Smrekar (Turopolje). Strijelac: 1:0 – Smajić (54-11m).

MLADOST: Kerkez, Ćurić, Matić, Đurašin, Kunić, Šalković, Lucin, Lacković, Kokorić, Groznica (još su igrali: Čuić, Geljić, Budin, Špoljar). Trener: Goran Klipa.

DINAMO HIDREL: Ogrić, Jurić, Smilović, Maras, Budimir, Mlinković, Hasanović, Varivoda, Vidak, Sečenj, Babić (još su igrali: Žarina, Šimić). Trener: Tomislav Posavec.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – Dvije uvjerljive pobjede seniora

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u 9. kolu Prve hrvatske lige dvije pobjede i tako povećali  odnosno potvrdili svoju vodeću poziciju. Igrači domaćeg sastava u prvom susretu pobijedili su maksimalnim rezultatom 4:0 momčad Stubice. Ugodno je iznenadio Marko Vrčan koji je u pet setova pobijedio iskusnog Alana Jalžabetića.

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Goričani su u poslijepodnevnom terminu u derbi susretu nadigrali drugoplasiranu momčad Zaboka rezultatom 4:2 i tako najvjerojatnije osigurali titulu prvaka. Po dvije pobjede raspoloženog Domagoja Elgera odnosno razigranog Marka Habijanca bile su dostatne za vrijednu pobjedu.

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2026. Prva HL zapad muški-09.kolo: HSTK Velika Gorica-Stubica 4:0, -Zabok 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 21.02.2026. Sudac: Anton Tomkić.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 09. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Stubica 4:0  Domagoj Elger – David Iveković 3:0, Marko Vračan – Alan Jalžabetić 3:2, Ante Jakić – David Gospočić 3:1, Elger / Marko Habijanec – Iveković /Jalžabetić 3:0.

HSTK Velika Gorica – STK Zabok 4:2  Domagoj Elger – Mislav Posavec 3:1, Ante Jakić – Petar Bašić 1:3, Marko Habijanec – Neven Samac 3:2, Elger / Habijanec – Samac / Posavec 1:3, Elger – Bašić 3:0, Habijanec – Posavec 3:2.

Nastavite čitati

Sport

Gorica u Puli: Dosta je priča o suđenju, ajmo malo na pobjede…

Nogometaši Gorice u subotu od 15 sati gostuju kod Istre 1961 na pulskoj Aldo Drosini. Neće biti Ognjena Bakića, upitna su još dva igrača, ali dobra je vijest da je u kadru opet kapetan Jurica Pršir

Objavljeno

na

Objavio/la

Gorica je u petak otputovala u Pulu, u subotu od 15 sati naši će nogometaši odmjeriti snage s domaćom Istrom 1961, a prva i osnovna želja zvuči ovako: neka se ne ponovi sve što se događalo u posljednje dvije utakmice! Nakon gostujućeg poraza kod Lokomotive pričalo se praktički isključivo u suđenju, a nešto slično događalo se i nakon remija (0-0) s Vukovarom u prošlom kolu. I zato bi bilo sjajno da ovoga puta nogomet bude u prvom planu. I da se Gorici vrati sve što joj je oduzeto…

– Nadam se da ćemo biti na našem najboljem mogućem nivou, da možemo izvući pozitivan rezultat. Znamo da nas čeka stvarno dobra Istra, s odličnim pojedincima, pogotovo u prednjoj liniji. Ako budemo pravi, prije svega defenzivno stabilni, ako ne budemo ništa poklanjali, sigurno ćemo kreirati prilike – rekao je trener Carević u najavi ogleda s Puljanima.

U kadar se nakon odrađene “žutice” vraća kapetan Jurica Pršir, najveće je to moguće pojačanje u ovim trenucima, ali “žutica” je i ovoga puta napadala.

Carević je dodao da vjeruje u svoju momčad unatoč određenim kadrovskim problemima.

– Bakić je suspendiran zbog četiri žuta kartona, a imamo i dvije ozljede, pa su dvojica igrača upitna. Ostali su na raspolaganju i vjerujem da možemo odigrati dobru utakmicu – rekao je Carević pa se okrenuo Istri.

– Sigurno su bolji doma nego u gostima, to je činjenica. U analizi smo se više bazirali na njihove domaće utakmice. Uz sav respekt njima, fokusirani smo prije svega na svoju organizaciju igre i stvari koje moramo popraviti – naglasio je Carević.

Slično razmišlja i Marijan Čabraja, nesuđeni strijelac protiv Vukovara. Zabio je sjajan gol, koji je vrlo vjerojatno morao biti priznat, ali nije se dogodilo.

– To je bila specifična utakmica zbog terena i vjetra, ali sigurno je da smo poboljšali defenzivu u drugom dijelu sezone. Prema naprijed moramo stvarati još više šansi i češće dolaziti u kazneni prostor. Oni su ekipa s baš dobrim pojedincima. Uvijek netko iskoči i napravi razliku, zato moramo biti oprezni i čvrsti u obrani te čekati svoje prilike – rekao je ove sezone sjajni Čabraja.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenice Gimnazije pobjednice gradskog natjecanja srednjih škola u košarci

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za djevojke u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je prije dva dana (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se samo dva ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik) i ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.).

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odigrana u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Djevojke iz Gimnazije bile su bolje i pobijedile su rezultatom 27:19. Odlučujuća je bila prva četvrtina koju su gimnazijalke dobile s 10:0.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednice su se plasirale na županijsko natjecanje u košarci.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke 2025./2026.

ŠSD GVG – ŠSD Gorek 27:19

GVG: Borna Benković, Antea Meštrović, Ema Duspara, Nika Jukić, Nika Krišto, Ana Mirenić, Magdalena Dalić, Lucija Drezga, Ema Rogić, Lana Buhin, Lana Derbuc, Nika Baričić. Voditelj: Gordan Polan, prof.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik dobio 145 tisuća eura iz EU fonda za projekt „Rukom podrške za Rukomet“

Velikogorički klub pokreće dvogodišnji projekt kojim će omogućiti uključivanje djece i mladih iz ranjivih skupina u organizirane sportske aktivnosti.

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik Velika Gorica osigurao je bespovratna sredstva za provedbu projekta „Rukom podrške za Rukomet“. Projekt je odobren na natječaju ESF+, trajat će od 10. veljače 2026. do 10. veljače 2028. godine, a ukupna mu je vrijednost 148.257,50 eura, od čega je 145.292,35 eura osigurano kroz bespovratna sredstva.

Projekt predviđa besplatno sudjelovanje u programima rukometa za djecu i mlade u riziku od socijalne isključenosti, djecu s teškoćama u razvoju, mlade s invaliditetom te djecu i mlade iz jednoroditeljskih i višečlanih obitelji. Cilj je potaknuti njihovo uključivanje u sport, razvijati socijalne i motoričke vještine, jačati samopouzdanje i timski duh te im pružiti kontinuiranu podršku kroz strukturirane sportske aktivnosti.

Partner na projektu je Hrvatski rukometni klub Gorica Velika Gorica.

Dokumentacija za prijavu dostupna je ovdje. Prijave se zaprimaju prema redoslijedu te ih se može poslati na [email protected]

“Ovo je potvrda da se trud, godine rada, odricanja, volontiranja i ljubavi prema rukometu isplate. Ovo je naša prilika da svakom djetetu damo šansu. Da netko dobije svoj prvi trening. Svoj prvi osjećaj pripadnosti. Hvala svima koji su vjerovali u nas. Ovo je tek početak naše nove priče”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno