Spektakl u Gorici: Hajduk otišao kući s tri komada u mreži!
Nogometaši Gorice pobijedili su Hajduk 3-0 na svom stadionu, upisali treću uzastopnu pobjedu na domaćem terenu i došli samo na bod od četvrtog mjesta na tablici, koje vodi u Europu. Miya je zabio dvaput te Zwolinski iz penala za feštu na stadionu
Kakav dan, kakva utakmica! Možda je bilo i boljih izvedbi goričkih nogometaša ove sezone, ali samo možda! Pao je Hajduk, veliki protivnik, izravni konkrent u borbi za Europu, pao je s tri komada u mreži, bez primljenoga gola, i sve to tjedan dana nakon što je na Poljudu sa četiri gola ispratio Rijeku. Sjajna, fenomenalna predstava Gorice donijela je treću domaću pobjedu zaredom, donijela je i tri boda koja su je približila na samo bod od europske pozicije na tablici, a donijela je i još malo samopouzdanja uoči posljednjih pet kola, u kojima slijedi konačni rasplet. Tri puta BRAVO za Goričane! Najmanje tri puta…
Pokušao je Hajduk krenuti agresivno u utakmicu, napraviti štetu pred goričkim golom, a umjesto da to donese rezultat, igrala je Gorica. Samo Gorica. Uganđanin Farouk Miya, koji je možda i pomalo iznenađujuće počeo utakmicu umjesto Michala Maslowskog, prvo je u sedmoj minuti zapucao sjajnu šansu, a onda se u 11. minuti ispravio. Aktivni Marijan Čabraja probio je svoju lijevu stranu, došao gotovo do gol-aut linije, vratio loptu u sredinu, a tamo je čekao Miya, koji je loptu mirno poslao u mrežu. Za veliko slavlje lijepo ispunjene zapadne tribine, ali i za muk na istoku, na kojem se smjestilo nekoliko stotina navijača Hajduka.
Farouk Miya bio je prvo ime utakmice s dva gola, zaslužio je ovaj zagrljaj Joeya Suka… Foto: Matija Habljak/PIXSELL
I već se tu, na samom otvaranju utakmice, vidjelo kamo sve ovo vodi. Hajduk je jalovo pokušavao, a Gorica junački odbijala svaki pokušaj, razbijala prepoznatljivu pas igru Splićana i po svemu – dominirala! Okrunila je tu dominaciju kad je u završnici poluvremena ponovno jednu akciju pokrenuo Miya, apsolutno prvo ime utakmice, loptu je dao lijevo na Kristijana Lovrića, a on je “lažnjakom” izbacio Frana Tudora, koji ga je zakačio po nozi i sudac Batinić je pokazao na bijelu točku. Lukasz Zwolinski uzeo je loptu i zabio penal školski, baš onako kako ga pravi frajeri i zabijaju. Gore, visoko, snažno i precizno! Baš prije nego što se trebalo krenuti na predah Gorica je napravila sve da “ubije” šanse protivnika.
Istrčali su Splićani u nastavku vrlo ambiciozno, sa željom da što prije zabiju i zakompliciraju utakmicu, ali dogodilo se sasvim suprotno. Još jedanput. Ovoga puta asistent je bio Matija Dvorneković – bila mu je to, uz tri gola, već osma asistencija ove sezone! – a strijelac ponovno danas briljantni Miya. Ni ovoga puta nije imao težak posao, našao se na pravome mjestu i definitivno gurnuo Hajduk “niz stepenice”. Bilo je to već u trećoj minuti nastavka, taman na vrijeme da propadnu svi mogući planovi gostujućeg trenera Siniše Oreščanina.
– Da je moj kolega Jakirović sam pisao scenarij ove utakmice, da je birao kad će zabiti golove, ne bi bolje odabrao – rekao je Oreščanin nakon utakmice i dodao:
– Dogode se takve utakmice, kad baš nijedan naš igrač nije bio na nivou, ali na kraju moramo čestitati Gorici na zasluženoj pobjedi. Nismo igrali dobro, ali za to zasluge idu i Gorici.
Nakon trećega gola većina radnje odvijala se na goričkoj polovici, imali su Splićani i svoje šanse, ali tad je došlo vrijeme da Kristijan Kahlina “milijunti” put potvrdi da nije nikakva privremena senzacija nego golman vrhunske klase. Obrana Gorice odolijevala je svim pokušajima Splićana da dođu u šansu da se vrate u utakmicu i na kraju su tri iznimno bitna boda ostala doma. Na oduševljenje publike, među kojima su najsretniji otišli kućama s dresovima igrača, koji su ih podijelili u zajedničkoj proslavi grandiozne pobjede.
Dugo je Gorica bila “gostujuća” momčad, sad to više nije. Dugo se mislilo da Gorica ovisi o Atiemwenu, a već je odavno jasno da to više nije tako. Dugo su trajale sumnje može li Gorica doista izboriti tu Europu, sad je i više nego jasno da može… Ovakva Gorica, na proljeće još i bolja nego jesenas, može sve. S pravim pristupom, s maksimalnim angažmanom svakog igrača – što je protiv Hajduka definitivno bio slučaj – može pobijediti svakoga. Može, uostalom, do nogu potući protivnika poput Hajduka!
Do kraja je još pet kola, Gorici prvo slijedi gostovanje kod Rudeša, zatim domaći ogled s Istrom 1961, gostovanje kod Dinama, pa Osijek doma i Lokomotiva vani. Pet kola koji će dati odgovore na sva otvorena pitanja. Pet kola u kojima Gorica može dodati još malo ružičaste na jednu predivnu sliku svoje premijerne prvoligaške sezone. Trener Sergej Jakirović i njegovi suradnici rade izvrstan posao, igrači su već gomilu puta pokazali koliko vrijede, da mogu igrati na najvišoj razini, a svi u klubu uložili su sebe da ova priča uspije. Konačni uspjeh bio bi i zaslužena nagrada, ali sve i da ne završi po idealnom scenariju, nitko nikad neće moći svima njima oduzeti uspomene iz ove sezone. Svi zajedno, trener, igrači i ljudi iz kluba, vratili su nogomet u ovaj grad na velika vrata. I zato, još tisuću puta – bravo!!!
Odbojkašice Velike Gorice II izgubile su u 10. kolu ‘2.lige Regija Sjever-Skupina Istok’ od igračica OK Foresta u tri seta. Iako su izgubile, domaće igračice zaslužuju pohvale, jer su cijelu utakmicu igrale s velikim zalaganjem i borile se za svaki poen sa znatno iskusnijom ekipom.
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Trenerica Lucija Jozepović čestim je izmjenama dala prigodu da igraju i onim igračicama (najmlađima) koje su u jesenskoj polusezoni imale manju minutažu.
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ukupno trajanje utakmice 74 minute, poeni 61:75.
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 21.12.2025. Druga liga Regija Sjever Skupina Istok-10.kolo: OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nastavak prvenstva je u drugoj polovici siječnja 2026. godine.
Galerija fotografija
Druga liga-Regija Sjever-Skupina Istok 2025./2026., 10.kolo
OK Velika Gorica II – OK Foresta (Zagreb) 0:3 (20:25, 19:25, 22:25)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 40. Nedjelja, 21.12.2025., 15:15 sati. Suci: Dora Ivanković i Mihael Bišćan. Zapisničarka: Helena Floreani.
VELIKA GORICA II: Jurja Markulin (L), Ana Patljak (cap.)(L), Marija Kameščić, Matea Barić, Eva Josić, Isabella Marić, Viktorija Levak, Leona Stijaković, Paola Jurkin, Sara Brcković, Lucija Maglica, Lea Milišić. Trenerica: Lucija Jozepović.
FORESTA: Marija Tereza Kovačić, Aurora Sršek, Ivana Crnec, Maja Ivković, Franka Kruezi, Na Rezo, Patricia Stjepanović, Maria Rimac (cap.), Laura Kovačević, Ana Marina Crnjac, Matea Orešić (L), Marina Jakopic (L), Ane Barić, Ana Antić. Trener: Hrvoje Rimac.
Spartansko obaranje ruku: Vikinzi iz Gorice uzeli dvije medalje u Varšavskoj!
Velikogorički klub obaranja ruke Viking VG sudjelovao je na turniru u Zagrebu, na kojem je zlatnu medalju osvojio Dorian Azenić, a srebrnu Edi Šprajcer
U moru sportskih udruga u našem gradu, svih vrsta i oblika, svoje je mjesto pronašao i KOR Viking VG. Ovo “KOR” skraćenica je za klub obaranja ruke, a iza ove priče krije se skupina Velikogoričana koja uživa u ovakvoj vrsti nadmetanja. Imaju i svoj prostor za treninge, sve su brojniji, a već imaju i neke lijepe rezultate iza sebe.
U tom smislu i s tim povodom oglasili su se iz ovog mladoga kluba nakon turnira u Zagrebu u nedjelju. U dvorani Osnovne škole Josipa Jurja Strossmayera u Varšavskoj ulici okupila se elita ovoga sporta u Hrvata, turnir je ponio ime “Spartanac”, a na njemu su i Velikogoričani imali što za reći.
– Odličan je turnir iza nas. Vikinzi su krenuli u napad, a na kraju se nešto i osvojilo – oglasili su se iz kluba.
– Čestitke Dorianu Azeniću na zlatnoj medalji na desnu ruku u kategoriji 85+, kao i Ediju Šprajceru na srebrnoj medalji u kategoriji do 85 kg. Čestitke i Maksimilijanu Pokupecu, Matku Štambuku i Andreju Azeniću na dobrim i uzbudljivim mečevima, iako su na kraju ostali bez medalje – dodali su “vikinzi” u svojoj objavi.
Obaranje ruke antička je sportska disciplina koja je oživljena u Kaliforniji tijekom 50-ih godina prošlog stoljeća, a nacionalni savezi postoje u 82 zemlje svijeta. Uključujući i Hrvatsku, u kojoj su Velikogoričani sve aktivniji. Kako to otprilike izgleda u praksi, na turniru? Ovako nekako…
Sve u svemu, zanimljiva priča, lijepi rezultati… Samo naprijed!
Putuju li i Goričani u Amerike? Kratak vodič za navijače u kockastom…
Očekuje se između osam i deset tisuća navijača na svakoj od tri utakmice hrvatske reprezentaciji u skupini Svjetskog prvenstva 2026. Skupo je, daleko je, zahtjevno je, ali mnogi će krenuti u avanturu…
Svjetsko prvenstvo 2026. bit će najveći nogometni turnir u povijesti, prvi s 48 reprezentacija i prvi koji se istodobno održava u tri države. Kanada, Meksiko i Sjedinjene Američke Države ugostit će nogometni spektakl koji će trajati više od mjesec dana, a navijači iz cijelog svijeta već mjesecima planiraju svoje putovanje. Hrvatski navijači posebno imaju razloga za uzbuđenje jer Vatrene očekuje izazovna, ali atraktivna skupina i putovanje kroz tri velika sjevernoamerička grada, a svemu tome razveselit će se i Velikogoričani koji vole i mogu pratiti hrvatsku reprezentaciju. Na svakom velikom natjecanju uoči utakmica mogu se sresti naši sugrađani, nema sumnje da će ih biti i preko oceana, koliko god to bilo zahtjevno i skupo..
Svjetsko prvenstvo traje od 11. lipnja do 19. srpnja 2026. Turnir će imati rekordnih 16 gradova domaćina, od čega 11 u Sjedinjenim Državama. Kanada će imati dva grada domaćina, dok će Meksiko ugostiti utakmice u tri velika nogometna središta. Očekuje se više od pet milijuna prodanih ulaznica, što će ovo Svjetsko prvenstvo učiniti logistički najzahtjevnijim u povijesti FIFA-e.
Hrvatska je smještena u skupinu L, a putovanje kroz grupnu fazu uključivat će tri grada u dvije države. Prvu utakmicu, protiv Engleske, Hrvatska igra 17. lipnja u Dallasu, u jednoj od najvećih američkih sportskih metropola. Nakon toga slijedi put u Kanadu, gdje će 24. lipnja protiv Paname igrati u Torontu, gradu poznatom po velikoj hrvatskoj zajednici koja će zasigurno stvoriti domaćinsku atmosferu.
Treća utakmica skupine, u kojoj se za bodove borimo s Ganom, igra se 27. lipnja u Philadelphiji, gradu s bogatom sportskom tradicijom i stadionom koji je već ugostio brojne međunarodne događaje. Takav raspored znači da će hrvatski navijači prijeći velik broj kilometara, ali i doživjeti raznoliku kombinaciju američke i kanadske sportske kulture.
– Očekujemo između osam i deset tisuća navijača iz Hrvatske na svakoj utakmici naše reprezentacije. No u taj broj ne ubrajamo dijasporu, tako da ćemo imati još brojniju podršku, veću nego na Svjetskom prvenstvu u Kataru – kaže Željko Bulić iz udruge Mi Hrvati.
Ako prođemo dalje kao prvi, igrat ćemo s jednom od drugoplasiranih ekipa iz ostalih skupina. Ako prođemo kao drugi, čeka nas netko od osvajača grupu.
Ulaznice za Svjetsko prvenstvo prodaju se u fazama, a za većinu navijača najvažnija je javna prodaja koju FIFA otvara nekoliko mjeseci prije početka turnira. Sustav prodaje funkcionira po principu prijave i ždrijeba, što znači da zainteresirani navijači trebaju imati registriran FIFA račun i biti spremni na brzu reakciju.
Postoji i kategorija ulaznica za neutralne navijače koje nisu vezane uz određenu reprezentaciju, a za one koji žele na sve tri utakmice grupe opcija su i paket ulaznica za cijelu skupinu. Cijene su više nego na prethodnim SP-ima (od 60 dolara), ali interes navijača pokazuje da će većina ulaznica rasprodati vrlo brzo.
Dvije početne faze već su gotove, a u tijeku je i treća faza prodaje, “Random Selection Draw”, koja traje od 11. prosinca do 13. siječnja. U ovoj fazi navijači koji su se registrirali mogu aplicirati za ulaznice za određene utakmice. Faza funkcionira po principu lota, što znači da će zainteresirani dobiti šansu za kupnju ulaznica prema nasumičnom odabiru. Sve informacije o ulaznicama dostupne su na službenim stranicama FIFA-e.
Kako doći na Svjetsko prvenstvo? Putovanje u Sjevernu Ameriku zahtijeva značajno planiranje. Letovi za Dallas, Toronto i Philadelphiju razlikuju se po cijeni, ali već sada je jasno da će ulaznice, smještaj i avionske karte zajedno predstavljati ozbiljan izdatak. Navijačima se preporučuje da smještaj rezerviraju što ranije jer bi cijene u tjednima oko utakmica hrvatske reprezentacije mogle drastično porasti. Dobro je provjeriti i opcije domaćeg prijevoza unutar SAD-a i Kanade jer letovi između gradova ponekad mogu biti jeftiniji od putovanja vlakom ili autobusom.
Procjene i izračuni kažu da bi odlazak na tri utakmice grupne faze mogao stajati između četiri i sedam tisuća eura, ovisno o afinitetima i komforu. Odlazak na jednu utakmicu, primjerice na Englesku u Dallas, stajat će negdje između 1600 i 2700 eura, a ako netko poželi ispratiti reprezentaciju sve do naslova svjetskog prvaka, za cijeli turnir trebat će izdvojiti, procjena je, između sedam i 12 tisuća eura. Pa tko voli, tko može…
Novi poraz košarkaša: Ispromašivali sve živo i propustili veliku šansu
Košarkaši Gorice poraženi su 73-67 u gostima kod zagrebačke Mladosti u posljednjoj utakmici ove godine, a novu će godinu otvoriti već trećeg dana 2026. protiv Škrljeva doma
Loša vijest iz velikogoričke košarke kaže: Gorica je izgubila od Mladosti u gostima i upisala svoj peti poraz u sezoni. Dobra vijest, nakon svega što se događalo posljednjih tjedana, kaže: godina je konačno gotova, slijedi kratki, dvotjedni predah od utakmica…
Nažalost, upravo to što do početka siječnja neće biti utakmica i najbolje je što se moglo dogoditi Goričanima u ovom trenutku. Naime, na izmaku godine koja je bila poprilično dobra i uspješna povezana su tri poraza, a to možemo proširiti i na četiri poraza u posljednjih pet utakmica u ovoj kalendarskoj godini. Definitivno je vrijeme za kratki reset.
Iako, nisu Goričani odigrali lošu utakmicu protiv Mladosti, druge momčadi Cedevite Junior i vodeće momčadi Prve lige. Igrala se na Velesajmu izjednačena utakmica u kojoj je sve bilo otvoreno praktički do posljednjeg trenutka, ali ipak je nedostajalo više raspoloženih igrača da bi se ovdje nešto napravilo. U posljednju četvrtinu Goričani su ušli sa 55-55, počelo se od nule u tih posljednjih deset minuta, no prava šansa zapravo se nije ukazala. Domaćin to nije dopustio…
Konačnih minus šest zapravo je i realan odnos snaga, taman za tu nijansu ili dvije bolja je bila Mladost, a Goričani pritom itekako imaju za čim žaliti. Šansa za vrijedan skalp i pobjedu koja bi donijela ohrabrenje gotovo da se nudila, ali Gorica nije znala uzeti ponuđeno. Puno i previše toga su propustili i promašili igrači trenera Miljkovića da bi se moglo računati na rušenje lidera u gostima.
Ispalo je tako da je Goricu s 19 koševa predvodio Borna Dramalija, ali za takav je učinak potrošio čak 24 lopte. Pogodio ih je sedam, a pritom je za tricu gađa 3-14?! Rinaldo Bljaić dodao je 12 koševa, Pavao Turić ubacio je 11, dok je Filip Kalajžić dodao 10, ali također uz očajan šut, jer ubacio je samo dvije od deset upućenih lopti, pri čemu je za dva gađao 0-6! Niko Rimac ostao je na četiri poena, Kristijan Validžić na tri, Matija Pavlic odigrao je samo šest minuta, bez ijednoga koša…
I to je bilo to za ovu godinu. Nastavak slijedi već 3. siječnja, kad u Veliku Goricu dolazi Škrljevo, još jedan protivnik iz samoga vrha.
Bivši Goričani i dalje ruše Goričane: Ante Matej Jurić ostavio bodove Rijeci
Nogometaši Gorice poraženi su 1-0 u gostima kod Rijeke u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone u HNL-u. Pogodak odluke zabio je Ante Matej Jurić, koji je time samo nastavio niz…
Poznate su i prilično čvrste već neko vrijeme veze između Gorice i Rijeke. Na Rujevici su, naime, odavno shvatili da se u Turopolje može naći vrlo zanimljivih igrača za njihovu svlačionicu, a većina njih dokazala je da je takvo razmišljanje ispravno. I da Rijeka u bivšim igračima Gorice može pronaći vrlo konkretna pojačanja. Prošle sezone, ispalo je tako, Rijeka je triput pobijedila Goricu, zabila je pritom ukupno četiri gola, a zabijali su ih dva igrača – Niko Janković i Gabriel Rukavina. U prijevodu, Gorici su zabijali samo bivši igrači Gorice…
Niz je stao u 22. minuti prvog ogleda Gorice i Rijeke ove sezone, kad je strijelac bio Dantas, no već za drugi gol pobrinuo se – Toni Fruk! Opet, naravno, bivši igrač Gorice, koji je “demolirao” svoj bivši klub u utakmicu u kojoj je za konačnih 3-1 pogodio Adu-Adjei, pa je ta serija golova bivših igrača Gorice protiv Gorice i definitivno stala.
Točnije, malo se primirila, jer prvi sljedeći susret dogodio se ove nedjelje, u posljednjoj utakmici HNL jeseni…
Gorica je na Rujevici igrala pristojnu utakmicu, parirala je koliko je mogla, a možda bi u svemu tome nešto i izvukla da se u 53. minuti nije “ukazao” još jedan bivši igrač Gorice – Ante Matej Jurić! Nije zabijao prečesto ove sezone, samo dvaput do ovog susreta, ali uvijek se nekako pogodi da upravo ex Goričani potope Goricu. Jurić nije želio burno slaviti gol, svjestan da je epizoda u Gorici usmjerila njegovu karijeru, ali svoje je napravio.
Tim je potezom, u tom trenutku, utakmica i riješena, ali nije to u cjelini bilo 90 minuta koje ćemo dugo pamtiti iz goričke perspektive. Desetu utakmicu zaredom Gorica nije uspjela nauditi Rijeci, deveti poraz u tih deset utakmica upisan je nakon partije u kojoj je opet nedostajalo hrabrosti, konkretnosti, odlučnosti, ali i individualne kvalitete u ključnim trenucima.
– U tih prvih 20-ak minuta Rijeka nas je pritisnula, spustili smo se dosta nisko, što nije bio plan, no nakon toga smo uspjeli uspostaviti kontrolu. Međutim, opet se pokazuje da naša boljka, jer imali smo puno situacija u kojima smo morali bolje odraditi taj zadnji pas i ulaziti u šanse. To su one situacije koje ne ulaze u “highlightse” ni u statistiku, ali u mojoj glavi su itekako dobre situacije za gol. To se već dugo i često ponavlja i morat ćemo poraditi na tome i dovesti igrače koji to mogu riješavati – rekao je trener Mario Carević nakon što je završila prva polovica sezone.
Rijeka je kontrolirala stvari na terenu, Gorica prijetila nedovoljno često i nedovoljno opasno, pa je na kraju ispalo da je domaćin odradio posao taman onoliko koliko mu je bilo potrebno.
– Mislim da Rijeka nije imala neke izrazite šanse, koliko god su na momente uzimali kontrolu, jer ipak je to Rijeka, momčad s puno više kvalitete. Ali i mi smo bili na trenutke dobri, u dobrim situacijama, no sve to zapne u lošim odlukama… Ponovio sam to 800 puta od početka prvenstva, ali ne znam što drugo reći. Također, čudne su mi samo tri minute sudačke nadoknade, a imali smo i bakljadu, i šest izmjena… Tri minute nadoknade nisam vidio od Eura 1996., ali dobro, to je tako. Vjerojatno mi ne bismo izjednačili i da je trajalo duže, ne govorim o tom kontekstu, samo kaže da mi je čudno – dodao je Carević.
Gorica je tako jesen završila na sedmome mjestu prvenstvene ljestvice, s istim brojem bodova kao osma Lokomotiva, sa četiri boda više od Vukovara i pet više od posljednjeg Osijeka. Gorica ima čak devet poraza u 18 jesenskih utakmica, jednako kao Vukovar, Gorica je treća u rubrici primljenih golova, a kad se sve zbroji dobivamo jesen koja je definitivno mogla biti i bolja.
Pauza će potrajati do početka siječnja, a onda kreće nova polusezona teške borbe…