Slovačka nogometna reprezentacija (žene) trenirala u Obrezini

Reprezentativne noge opet trče na igralištu Nogometnog kluba Mladost u Obrezini! Samo mjesec i pol dana nakon što je taj travnjak koristila za trening reprezentacija Engleske U-19 prije prijateljskog susreta protiv U-19 reprezentacije Hrvatske, danas je tu trenirala ženska reprezentacija Slovačke, dva dana prije prijateljskog susreta s reprezentacijom Hrvatske. Gošće nisu imale posebne zahtjeve osim što je domaćin, NK Mladost, pripremio dva pokretna gola. Izvršni tajnik NK Mladost Miro Magdić je naglasio da je za logističku potporu najzaslužnija tvrtka Gradnja Čukelj (vlasnik Zdenko Čukelj) – valjanje travnjaka i dostava pokretnih golova te aktualna klupska uprava s predsjednikom Sinišom Benšakom.

24.11.2016. Obrezina, igralište NK Mladost-Trening Slovačke nogometne reprezentacije. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na igralište je u 15 sati izašla kompletna slovačka selekcija: 17 igračica, 3 vratarke, 4 trenera, liječnik i fizioterapeut. Nakon obveznog i klasičnog zagrijavanja, radilo se po skupinama, vratarke s trenerom posebno. Situacioni trening bio je vrlo zanimljiv u kojem su igračice, 8 protiv 8, igrale na tri gola na jednoj polovici igrališta. Vrlo ozbiljan pristup zahtijevao je puno trke i ”crvene” su u tom segmentu bile nadmoćne ”modrima” i bile su češće u prigodi da pogode vrata. Kada je vidljivost postala slabija upaljeni su reflektori. Trening je okončan točno nakon 90 minuta.

U pratnji slovačke reprezentacije bio je Alen Mohorić iz Hrvatskog nogometnog saveza, koji je naveo glavni razlog za odigravanje utakmice s reprezentacijom iz prijateljske države: – Slovačka reprezentacija je trenutačno na puno višoj kvalitetnoj razini od naše reprezentacije i u stvaranju kvalitetnije seniorske reprezentacije Hrvatske odlučili smo igrati s nacionalnim vrstama koje su osjetno bolje. Vjerujem da ćemo tako brže napredovati u želji da u doglednoj budućnosti budemo ravnopravni u nadmetanju s kvalitetnim europskim selekcijama.

Mraclinu šesta pobjeda u nizu i vrh tablice

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 6. kolo

Šestom uzastopnom pobjedom nogometaši Mraclina zasjeli su na vrh. Rezultat 2:0 prema prikazanoj igri mogao i trebao je biti izraženiji, nedostajalo je finalne realizacije. U utakmici protiv Posavca iz Orla igrači trenera Marka Pancirova bili su daleko uvjreljivija momčad na terenu. Oba pogotka postigao je Bruno Augustić, po jedan u svakom poluvremenu. Na samom početku dvoboja u šesnaestercu gostiju srušen je Ladislav Roginić, kazneni udarac izveo je Bruno Augustić što je golman gostiju obranio odbivši loptu opet prema njemu, drugi udarac završava u mreži. Kod drugog domaćeg pogotka Ivan Kos petom je proigrao Filipa Onića koji daje povratnu za Augustića, najbolji mraclinski strijelac rutinirano pronalazi lopti put u mrežu za konačnih 2:0. Sa 6 pobjeda u nizu, igrači Mraclina i trener Pancirov pokazali su se kao rivali vrijedni poštovanja.

MRACLIN – POSAVEC 2:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gletalja 80.
Sudac: I. Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Dolibašić i Rožić.

STRIJELAC: 1:0 – Augustić (5), 2:0 – Augustić (60).

MRACLIN: Dražić, M. Kos (od 85. Guduraš), J. Domitrović, Babić, Bartolić (od 85. Ćevid), J. Dolibašić, Onić, Desput (od 46. I. Kos), Augustić (od 70. J. Cvetnić), Roginić (od 78. Cota), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

POSAVEC: M. Kučan, Lacković, Mirenić (od 54. Župetić), A. Breščaković, Budinski, M. Breščaković (od 65. Smolko), Bencek, Benkovčić, Horvat (od 58. Ščrbak), D. Kučan (od 68. Andrišević), Radman. TRENER: Mario Črljenec.

Zvekovac odnio bodove iz Novog Čiča

Prevagu režirali vratari, odlični Ištvanić i Gligorević krivac za prvi pogodak na utakmici

Zvekovac je imao zicer već u 1. minuti međutim najprije obrana Gligorevića i promašaj nakon odbijanca krivci su za mirovanje domaće mreže. Uzvratio je snažnim udarcem Vukadin a proslavio se vratar Ištvanić izbacivanjem lopte u korner. U 45. minuti dinamovac Blažević projektilom je pogodio gredu i to je uglavnom bilo sve do, za domaće kobne 63. minute.

Loptu je imao vratar Gligorević i gurnuo si predug for a onda napucao ni krivog ni dužnog utrčalog Horvata od kojeg se zabila u mrežu za 0-1. Dvije minute kasnije nervozni dinamovci opet su si sami zakuhali u vlastitom kaznenom prostoru za 11 metara. Uvjeravanje suca da je pogrešno sudio nije urodilo plodom i Valentino Krivan je bez problema prevario Gligorevića i pogodio za 0-2. U obostranoj nervozi do kraja samo je još Tomislav Jakovljević pogodio s distance za konačnih 1-2. Krivnju za poraz Čičani prvenstveno moraju tražiti u vlastitim slabostima a začuđuje i mizerna posjeta utakmici.

DINAMO HIDREL – ZVEKOVAC 1-2

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Igrano 22. rujna 2019. od 16.30. Gledatelja 35. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 0-1 Horvat (63), 0-2 Krivan (65-11 metara) 1-2-Jakovljević (90).

DINAMO HIDREL(4-3-3): Gligorević-Zorić (od 76. Čurla), Hladni, Pudić, Ž. Josić (od 69. Jurišić)-Furić (od 72. D. Josić), Slivak, Jakovljević-Blažević (od 78. Španiček), Hrkovac, Vukadin.

TRENER: Mario Kajinić

ZVEKOVAC (4-4-2): Ištvanić-Škulec, Lovrić, M. Kovačević, Majić-Dario Pucelj (od 89. Dominik Pucelj), Dorijan Pucelj, Antičević, Krivan-Dino Pucelj (od 88. D. Kovačević), Horvat (od 85. Škrivanek).

TRENER:nema

IGRAČ UTAKMICE: Igor Ištvanić

FOTO Vatrogasac prekinuo pobjednički niz Jelačića

22.09.2019. Kobilić. Prva županijska nogometna liga – 6.kolo: NK Vatrogasac – NK Ban Jelačić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi susret Vatrogasca i Bana Jelačića bio je tipičan susret s dva različita poluvremena, u prvom je momčad iz Kobilića bila bolja i zasluženo je bila u vodstvu 2:0, a u drugom je, do danas vodeća momčad u prvenstvu, uspjela stalnim napadima izjednačiti i ostati neporažena. Vatrogasac je na početku utakmice uhvatio suparnika ‘na spavanju’ i došao u vodstvo u 3. minuti pogotkom Muhića, koji je ubačaj Matanovića zahvatio glavom i matirao Sakača. Skoro na identičan način domaći su postigli i drugi pogodak kada je oštar Matanovićev ubačaj Ivkić pospremio u mrežu u završnici prvog dijela.

Ban Jelačić je od početka drugog poluvremena zagospodario terenom, jer su domaći posve izgubili bitku na sredini terena. Napadi su dolazili s oba boka, vrata domaćih su bili u stalnoj opasnosti, ali vratar Caput je dva-tri puta odlično intervenirao i sačuvao mrežu netaknutom. Ipak, u 61. minuti gosti smanjuju iz kaznenog udarca preko Rusa na 2:1, uz žustre prosvjede domaćih koji su negirali da je lopta nakon centaršuta Prizmića udarila Muhića u ruku.

Jelačić je pritiskao tražeći izjednačenje i ono je pomalo iznenađujuće stiglo u 76. minuti kada je oštar ubačaj Godinića, skoro iz mrtvog kuta, pogodio Matkovića u nogu i završio u mreži nemoćnog Caputa za 2:2! Tek nakon toga domaći su odlučili i napadati, ali obrana gostiju bila je sigurna. U posljednjoj minuti Matanović je s lijeve strane u padu gađao suprotni kut za odličnu reakciju Sakača i udarac iz kuta.

Vatrogasac u 7. kolu (Nedjelja, 29. rujna, 16:30 sati) igra protiv Meštrice u Gornjoj Lomnici, a Ban Jelačić u Vukovini dočekuje Lonju (Subota, 28. rujna, 16:30 sati).

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 06. kolo

NK Vatrogasac – NK Ban Jelačić (Vukovina) 2:2 (2:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 120. Nedjelja, 22.09.2019., 16:30 sati. Sudac: Filip Krznarić (Zagreb). Pomoćnici: Jurica Huzjak (Zagreb) i Marko Matić (Velika Gorica). Delegat: Mario Fabečić (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Muhić (3), 2:0 – Ivkić (41), 2:1 – Rus (61-11m), 2:2 – Matković (76).

VATROGASAC: Caput, Šošić, Čumpek, Barišić (od 71. Vodelšek), Muhić, Kontić (cap.), Matanović, Debijađi, Ivkić (od 90. Sambol), Smolković, Krasnić (od 83. Krstanović). Trener: Goran Smolčić.

BAN JELAČIĆ: Sakač, Ivanjko, Sabljak, Jambrešić, Matejčić (od 71. Matković), Rus, Nikić, Miletić, Godinić, Relota, Prizmić. Trener: Stiven Žitnik.