Škola plivanja na goričkim bazenima dobila nove ‘plivače’

Gradski bazeni pun su pogodak, interes je tolik da postoje liste čekanja, a osnovnoškolci od sada školu plivanja pohađaju u svom gradu

U četvrtom mjesecu svoga rada, broj plivača i korisnika goričkog bazena dosegao je konstantu od tri tisuće. Ubrzo se u sklopu kompleksa očekuje sunčalište, planirani wellness i fitness, kao i ugostiteljski objekt, te naposljetku toliko željeni vanjski bazeni.

Voditelj Gradskog bazena Darko Ćopić istaknuo je kako su svi programi koje nude Gradski bazeni popunjeni, interes je toliki da već postoje i liste čekanja.

– Mjesečno oko tri tisuće kupača posjeti naš bazen. Imamo i šest programa, od toga pet za djecu i jedan za umirovljenike. Tu je program za ‘bebe ribe’ i ‘bebe vidre’, kroz koji se djeca od jedne ili dvije godine u pratnji roditelja uče plivati i općenito privikavaju na vodu, imamo i programe usavršavanja plivanja, zatim malu školu plivanja, ciljane skupine djece do 15 godina. Za sve ostale, koji se žele baviti plivanjem, tu su i plivački klubovi – rekao nam je Darko Ćopić, voditelj Gradskog bazena.

Gradonačelnik Barišić izrazito je zadovoljan interesom Goričana za gradske bazene, otkrio nam je da se okupao u bazenima, istaknuvši kako je temperatura vode idealna za plivanje.

– Škola plivanja do sada je za osnovnoškolce uvijek bila u Zagrebu, a od prosinca djeca trećih razreda goričkih osnovnih škola uz školovane profesore kineziologije i nazočnost svojih učitelja prolaze školu plivanja u svom gradu. Bazen je u četvrtom mjesecu svoga rada, iznimno me veseli odaziv i interes građana – rekao nam je gradonačelnik Dražen Barišić.

U šetnji kompleksom, naišli smo na devetogodišnje male plivače Dorijana i Romanu, koji su na goričkim bazenima naučili plivati i jako su sretni što imaju dobre trenere.

– Tu smo naučili plivati, škola plivanja nam je baš super i jako nam je lijepo, a uskoro ćemo možda uskočiti i u veliki bazen – uz dječje osmijehe, otkrili su nam odvažni mali plivači Dorijan i Romana.

Meštrica usporila Mraclin

1. županijska liga – istok , 10. kolo

Da nogometaši Mraclina lagano gube dah vidjelo se u zadnje dvije utakmice. Nakon poraza u Vukovini prošlog kola igrače trenera Marka Pancirova na putu za vrh usporila je Meštrica na Novoj grabi. Čvrsta i nezgodna momčad Meštrice bila je pretvrd orah za domaće igrače. Mraclin je poveo u 73. minuti iz akcije kada se Ivan Kos probio kroz nekoliko gostujućih igrača i asistirao Josipu Juriću koji pogađa za vodstvo. Slavlje domaćih navijača nije se još kako treba ni stišalo, a gosti su već došli do poravnanja. Gostujući ubačaj u kazneni prostor pokraj statične mraclinske obrane, akciju završava Ivan Britvec niveliranjem rezultata. U završnici dvoboja, točnije u 90. minuti Josip Jurić imao je priliku iz slobodnjaka, pogodio je prečku gola Meštrice.

MRACLIN – MEŠTRICA 1:1

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici:Tišljar i Gašpar.

STRIJELCI: 1:0 – Jurić (73) , 1:1 – Britvec (80).

MRACLIN: Marić, M. Kos (od 46. Petravić), J. Domitrović (od 65. Bartolić), Kapović, Babić (od 20. Desput), J. Dolibašić, Onić, Jurić, Roginić (od 59. J. Cvetnić), Augustić (od 78. Perić), I. Kos. TRENER: Marko Pancirov.

MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Cundeković, Radaš, Babić (od 58. Stojčević), Bartolović, G. Mihalinčić, Hanžek (od 78. Drk), Britvec, Skorin (od 84. Krajina), Pazman, Miličević. TRENER: Matija Šimunović.

Dinamo iz Jakovlja slavio na Zvrniku

Jedinstvena županijska liga , 10. kolo

Opravdano su se u Buševcu pribojavali sraza protiv Dinama iz Jakovlja što se na kraju pokazalo točnim. Gosti iako sa igračem manje u polju od 21. minute, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Mateo Piškor, odnijeli su puni pljen. Iako je vrijeme bilo poprilično toplo domaće gledatelje na Zvrniku dočekao je “hladan” tuš u 62. minuti. Jalovu domaću inicijativu prekinula je kontra gostiju iz koje je Matija Šipek odlično uposlio najmlađeg i najnižeg igrača na terenu Dinu Konjevoda. Poletarac Dinama eurogolom završava akciju, odmjerenim udarcem sa oko dvadesetak metara prebacuje vratara Hrvoja Bradića, a lopta od prečke završava iza linije buševskog gola. Do kraja susreta domaći su imali posjed, pokašavali poravnati, ali nisu bili konkretni u završnici. Čak štoviše za goste je u 85. minuti vratnicu pogodio Suhina. Polet je odigrao ispod prosjeka ovojesenskih izdanja, zabilježio prvi domaći poraz. Unatoč porazu nogometaši Poleta ostali su na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, njihov najbliži pratitelj momčad Rugvica Sava također je poražena.

POLET (B) – DINAMO (J) 0:1

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 80.
Sudac: Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić i Šarić.

STRIJELAC: 0:1 – Konjevod (62).

POLET (B): Bradić, Baćan, Tičarić, Sovina, Stuparić, Robić (od 58. Sučić), Šestak (od 46. Milanović), Zagorec, Pejak, Matušin, Brajković. TRENER: Mario paviša.

DINAMO (J): Šimunić, Škrlin, Petin, Bjelobradić, Patrčević (od 46. Suhina), Šipek, Piškor, Dutković, D. Konjevod, A. Konjevod, Svetec. TRENER: Ivica Pintarić.

CRVENI KARTON: Piškor (21. min – drugi žuti karton).

FOTO Ceković brži od sirene za pobjedu Gorice

19.10.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 05. kolo: HRK Gorica – GRK Varaždin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dramatičan završetak utakmice između rukometaša Gorice i Varaždina koja je pogotkom Hrvoja Cekovića dvije sekunde prije isteka vremena završena pobjedom Goričana. Tijek utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, nije nagovještavao neizvjesnost sve do posljednje tri minute.

Gorica je prvo poluvrijeme okončala s 4 pogotka prednosti, prije isteka 39. minute imala je komotno vodstvo 25:18, a u 47.minuti semafor je pokazivao 28:24 i igrača više za domaće. Gosti su se ipak uspjeli približiti na 32:30 (56’50”) te s igračem manje čak i izjednačiti32:32 (59’26”)!! Zadnji napad nisu završili u 2. poluvremenu ubojiti Laljek odnosno Šafranko, lopta je upućena u ruke Cekoviću, koji je s krila pogodio za ipak zasluženu pobjedu.

Premijer liga rukometaša – 05. kolo

HRK Gorica – GRK Varaždin 33:32 (18:14)

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 19.10.2019., 19 sati. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 5, Ereš 1, Laljek 6(1), Negran 2, Šalić, Vrbić, Čavar 8(1), Žarković, Kraljević, Šafranko 7, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2, Ljubić 2. Trener: Andrija Nikolić.

GRK VARAŽDIN: Baranašić, Meštrić, Črnila, Špruk 1, Vujović 1, Trojko 4, Šagij 5, Vidaček 8(4), Puček, Budinski 4, Novak 7, Tači 1, Tompić, Kranjec 1. Trener: Damir Turković.

Sedmerci: Gorica 3(2), Varaždin 5(4). Isključenja: Gorica 8 min., Varaždin 16 min. Diskvalifikacija: Luka Trojko (3x2min.).