Povežite se s nama

Najave

Sjećanje na Zorana Vrhovca

Minulo je već više od 20 godina kako ga nema, a slike ne blijede

Objavljeno

na

U subotu i nedjelju, 17. i 18. kolovoza 2019. u Novom Čiču igraju se još dva nogometna turnira mladeži kao memorijal i sjećanje na puno prerano otišlog Zorana Vrhovca.

Tko je bio Zoki?

Rođen je 10. studenog 1963. Otac Novak i majka Desanka odgojili su uzornog mladića kojeg su cijenili i voljeli svi koji su ga poznavali. Naizgled tih i povučen onako visok i korpulentan a ustvari je bio veseljak širokog srca. Kao i ostali čički mladići vrlo rano se učlanio u domaći Dinamo kao junior. Dominirao je visinom i beskompromisnom igrom a nije štedio sebe ali ni suparnika. Konstitucija figure i način igranja odredili su mu poziciju stopera a protivnički napadači se nisu naigrali kad je Zoki bio raspoložen. Osim karakterističnog dugačkog koraka i žestine, imao je i zavidnu tehniku i vrlo snažan udarac a u igri glavom nije imao konkurencije. Skok igrom razbio je napade protivnika a znao je doći i u suparnički šesnaesterac i glavom zabiti loptu u mrežu.

Foto-arhiva: Zoran stoji treći s lijeva

Vrlo mlad upao je u prvu momčad seniora što nije bilo nimalo lako. U to vrijeme u Novom Čiču posložila se najbolja škvadra u povijesti kluba. Činjenica je da su dinamovci u tri godine napredovali tri ranga i dogurali do tadašnje Regionalne lige koja je imala vrijednost današnje 3. HNL zagrebačkog prstena. Suparnici Dinamu bili su Samobor, Dugo Selo, Trnje, Zagorec iz Krapine, Moslavina iz Kutine, Udarnik, Vrbovec..Igrali su uglavnom domaći Čički dečki Branko Petrina, Rajko, Ivan, Branko i Marijan Paviša, Boris i Draško Svekrić, Franjo Milanščak, Besim Deraković, Čedo Tomašić, Željko Licitar, Josip Đuksi, Đurašić Blendi i dakako Zoran Vrhovac. Značajna pojačanja sa strane bile su legende turopoljskog nogometa Željko Plepelić Beli, Stjepan Mesarić Čapa, Kruno Zaloker, braća Čužić, Pribić.

Uz nogomet, Zoran je radio i osnovao obitelj. Sa suprugom Lidijom imao je skladan brak i dvoje prekrasne djece Vedrana i Valentinu. Među prvima se uključio u Domovinski rat iz kojeg se vratio živ i zdrav a onda je došao taj nesretni 18. studeni, osam dana nakon 34. rođendana. Kao bomba kroz Novo Čiče je odjeknula vijest da je Zoran nesretno stradao na radnom mjestu. Prošao je kalvarijom nesretnog rata a onda kad je 1998. godine stvorio sve za što vrijedi živjeti, prokleta sudbina ga je uzela. Zašto? To ne znamo i tu ne možemo ništa. Možemo samo memorijalom prisjećati se Zokija. U Dinamu Hidrelu ga nisu zaboravili a koliko je turnir cijenjen govore i klubovi koji su kroz protekle godine igrali u Novom Čiču: Dinamo iz Zagreba, Zagreb iz prvoligaških dana, Hrvatski dragovoljac, Radnik Velika Gorica, HNK Gorica, Segesta, Vrbovec i mnogi, mnogi drugi.

Najave

Velika Gorica opet trči! Kreće cestovna liga trčanja, stiže i polumaraton

Atletski klub Turopolje u travnju pokreće novu sezonu cestovne lige, a krajem svibnja na gradske ulice dovodi Turopoljski polumaraton s utrkama na 5 i 10 kilometara.

Objavljeno

na

Objavio/la

Atletski klub Turopolje najavio je početak nove sezone Turopoljske lige cestovnog trčanja, koja počinje u utorak 7. travnja u 18 sati, kao i povratak velikog cestovnog događaja, Turopoljskog polumaratona, koji će se održati u nedjelju 31. svibnja s početkom u 9 sati.

Turopoljska liga cestovnog trčanja sastoji se od dva ciklusa, proljetnog i jesenskog, a svaki donosi deset kola. Proljetni dio traje od 7. travnja do 9. lipnja, dok je jesenski raspored predviđen od 25. kolovoza do 27. listopada. Sudionici mogu birati između kraće staze od 4 kilometra i duže od 8 kilometara, dok je za najmlađe osigurana utrka na 500 metara. Start i cilj nalaze se na početku pješačko-biciklističke staze prema Vukovini i Starom Čiču, uz nekadašnji radar.

Iako liga ima natjecateljski karakter, organizatori naglašavaju da je otvorena i rekreativcima, uz druženje nakon svakog kola.

Drugi najavljeni događaj je Turopoljski polumaraton, koji se organizira kao nastavak nekadašnje Turopoljske trke, posljednji put održane 2019. godine. AK Turopolje sada preuzima organizaciju i vraća utrku u grad, uz dodatne discipline, Turopoljsku Desetku (10 km) i Turopoljsku Peticu (5 km).

Trasa utrka na 5 i 10 kilometara vodi Zagrebačkom ulicom do posljednjeg semafora, nakon čega se sudionici vraćaju kroz ulice Ljudevita Posavskog i Matice hrvatske do autobusnog kolodvora, preko Trga kralja Tomislava i natrag do cilja kod Muzeja Turopolja. Trkači na 10 kilometara prolaze isti krug dvaput. Polumaratonska ruta nakon izlaska iz grada skreće prema Poštanskoj ulici, prolazi kroz industrijsku zonu i Kurilovec te se vraća prema kolodvoru. Krug je dug oko 10,5 kilometara, a polumaratonci ga trče dvaput.

Start svih utrka bit će zajednički, ispred Muzeja Turopolja, a utrka se održava uz pokroviteljsku podršku Grada Velike Gorice, sportskih i turističkih institucija te Zagrebačke županije i privatnih sponzora. Organizatori najavljuju i nagrade za najbolje, uključujući pokale, medalje i novčane nagrade.

Nastavite čitati

Najave

“Matijaš grabancijaš dijak” po prvi put u Buševcu – rezervacija obavezna

Ulaz uz dobrovoljni prilog.

Objavljeno

na

Objavio/la

Pučko kazalište Ogranka Seljačke sloge Buševec premijerno će izvesti predstavu „Matijaš grabancijaš dijak“ u ponedjeljak, 6. travnja 2026. (Uskrsni ponedjeljak) u 19 sati u Domu kulture Buševec.

Riječ je o scenskoj adaptaciji poznatog djela Tituša Brezovačkog, napisanog prije više od dva stoljeća, koje i danas zadržava prepoznatljivu aktualnost kroz humor i društvenu kritiku.

Režiju predstave potpisuje Irena Rožić, dok je prilagodbu dramskog teksta napravio Ivan Rožić. U predstavi nastupaju glumci Pučkog kazališta: Nenad Lukić u ulozi Matijaša grabancijaša dijaka, Saša Robić kao Smolko te Dario Kovačić kao Vuksan.

Ulaz je moguć uz dobrovoljni prilog, a mjesto se može rezervirati putem telefona na broj 098 829 907 (Nenad).

Nastavite čitati

Najave

U travnju kreće tehnički pregled traktora! Saznajte kada je red na vaše mjesto

Od Orla do Mičevca.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mel/pexels.com

Vozači traktora, s područja Velike Gorice, će tijekom travnja moći dovesti svoje strojeve na tehnički pregled.

Pregledi započinju u utorak, 7. travnja, u Orlu, a već sljedećeg dana, u srijedu 8. travnja i četvrtak 9. travnja, tehnički pregled bit će dostupan u Buševcu, od 13 do 19 sati. U petak, 10. travnja, i subotu, 11. travnja, ekipa će biti u Kravarskom, s tim da subotom pregled traje od 8 do 13 sati.

Nakon vikenda, pregledi se nastavljaju u ponedjeljak, 13. travnja, u Šćitarjevu, te u utorak 14. i srijedu 15. travnja u Pokupskom, oba dana od 13 do 19 sati. U četvrtak, 16. travnja, na red dolazi Ruča, dok će u petak, 17. travnja, i subotu, 18. travnja, pregledi biti u Markuševcu, opet od 8 do 13 sati kao i vikend prije.

U ponedjeljak, 20. travnja, priliku za pregled će imati traktoristi iz Hotnje, a u utorak 21. travnja pregledi će se održati u Novom Čiču. U srijedu, 22. travnja dolaze u Opatiju, dok će tjedan završiti u četvrtak, 23. travnja, pregledom u Mičevcu, svi  termini također od 13 do 19 sati.

 

Nastavite čitati

Najave

Pripremite se za Dječji kros – mogu se uključiti i roditelji

Objavljeno

na

Objavio/la

AK Maraton Velika Gorica, u subotu, 18. travnja, organizira Dječji kros grada Velike Gorice, u Osnovnoj školi Eugena Kumičića.

Utrke su podijeljene u kategorije od 1. do 8. razreda, ali i roditelji će imati svoju priliku da stanu na startnu liniju.

Raspored utrka će izgledati ovako:

  • 10:00 – 1. i 2. razred (cure)
  • 10:15 – 1. i 2. razred (dečki)
  • 10:30 – 3. i 4. razred (cure)
  • 10:45 – 3. i 4. razred (dečki)
  • 11:00 – 5. i 6. razred (cure)
  • 11:20 – 5. i 6. razred (dečki)
  • 11:40 – 7. i 8. razred (cure)
  • 12:00 – 7. i 8. razred (dečki)

Prijave su otvorene do 16. travnja u ponoć, a moguće ih je obaviti i na dan utrke, sve do početka pojedine discipline.

Nastavite čitati

Najave

Župa Sveta tri kralja iz Donje Lomnice slavi 50 godina! Počele pripreme

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mjesni odbor Gradići/FB

Župa Sveta Tri Kralja u Donjoj Lomnici ove godine obilježava veliki jubilej, 50 godina postojanja. Središnja proslava najavljena je za 27. rujna 2026., kada će se održati i svečano misno slavlje koje će predvoditi mons. Dražen Kutleša.

Jučer je održan prvi sastanak u sklopu priprema, na kojem su se okupili predstavnici udruga iz Lomnice i Petrovine. Sastanak je održan na poziv župnika vlč. Ivana Torbara, a cilj je bio zajednički dogovor oko organizacije nadolazeće proslave.

Iz Župe Sveta Tri Kralja pozivaju vjernike i sve ljude dobre volje da se pridruže obilježavanju ovog važnog jubileja i zajedno sudjeluju u proslavi koja će se održati na jesen.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno