HOTNEWS

Šibenik i Gorica u još jednoj šok utakmici podijelili bodove

Tek tri tjedna su prošla od prve utakmice nastavka u proljeće kada je u gotovo identičnoj utakmici Gorica preokrenulo prednost Šibenčana 0:2 u svoju korist u posljednjim trenucima utakmice. Danas identična utakmica, ali na Šubičevcu. Gorica je već u prvih petnaest minuta vodila 0:2. Prvo je Serdarušić u 9. minuti sapleten na udarcu desetak metara od Slavice, a Španja je bio siguran za 0:1, da bi samo pet minuta kasnije Gorica nakon prekida i skretanja lopte glavom Serdarušića vodila 0:2. Šibenik je bio skroz otvoren za katastrofu, a momčad trenera Milinovića bez previše ideja u napadu, ali u čvrstom bloku u obrani nisu dopustili domaćima ništa ozbiljnije pred Kahlinom.  U 44. minuti Gorica ipak u tri poteza matira obranu Šibenika, a lopta na gol liniji pogađa u ruku jednog domaćeg igrača ali Zeko Pivač se nije usudio pokazati na kazneni udarac. Gorica je u drugoj utakmici zaredom teško oštećena nakon što je u prethodnoj utakmici Dugopolje također izjednačilo iz nedozvoljene pozicije koja nije dosuđena za Goricu.

Nije taj nedosuđeni jedanaesterac nakon prvih 45 minuta izgledao kao nekakva presudna pogreška, jer po igri ništa nije davalo naznaka da bi Šibenik mogao ozbiljnije zaprijetiti Gorici. U nastavku domaći se dižu, a gosti iznova neshvatljivo prepuštaju sredinu terena domaćinu, koji uspijeva smanjiti u 57. minuti. Od Gorice ništa što bi zapamtili nismo vidjeli u drugih 45 minuta, a niti Pejić niti Rašić nisu napravili nikakav pomak zamijenivši danas gotovo neprimjetne Matoševića i Prskala, već su se uklopili u sivilo napadača Gorice, gdje su tek Maloku i Španja odskakali borbenošću i agresivnošću, što je itekako trebalo momčadi Gorice u ovoj utakmici. Kako to uvijek bude, kazna je stigla u 90. minuti, kada je Matoš izgubio jednu čistu loptu na centru i izbacio svojih pet igrača iz igre, obzirom da je Gorica krenula visoko u napad, što je iskoristio Roca, koji je odapeo sa više od 30 metara i iznenadio nespremnog Kahlinu te izjednačio rezultat. Tek nakon poravnanja Gorica se trgnula i u tih nekoliko minuta produžetka stvorila više situacija u kaznenom prostoru Šibenika nego čitavo drugo poluvrijeme, no do kraja se rezultat ipak nije mijenjao. Nakon što je Gorica zasjela na vrh druge HNL ovo je već druga utakmica u nizu bez pobjede i u Gorici nikako ne mogu biti zadovoljni ovakvim raspletom, a želi li se napraviti nešto više momčad mora početi više vjerovati u sebe i svoju kvalitetu.

II HNL 24. kolo
ŠIBENIK – GORICA 2:2 (0:2)

Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 300; Sudac: Ivan Zeko-Pivač – Osijek

Strijelci: 0:1 Španja (10, 11m), 0:2 Serdarušić (14), 1:2 G. Živković (57), 2:2 Roca (90)

ŠIBENIK: H. Slavica, Bartulović, Vukorepa, Bandalo, Musa, G. Živković (od 72. Roca), Diyoke, Maleš (od 72. M. Slavica), Banić (od 46. Brito), Collins, A. Živković.
Trener: Zoran Slavica.

GORICA: Kahlina, Husinec, Matošević (od 70. Rašić), Jančetić, Španja (od 83. Radoš), Maloku, Smoljo, Žutić, Prskalo (od 65. Pejić), Matoš, Serdarušić.
Trener: Damir Milinović.

HOTNEWS

VIDEO CITY PULS: Uspješni i naglavačke te kako biti brži od gripe!

Pogledajte i naše ostale teme – Kako će se u Novom Čiću prerađivati lan, čime je Snježana Dianežević očarala žiri na Izboru za najuzorniju seosku ženu i udomiteljstvo – plemenitost za ljepše odrastanje!

HOTNEWS

FOTO Župnik i vinogradari u Kosnici svečano krstili mošt u vino

10.11.2019. Kosnica. Blagdan Sv. Martina, Martinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Blagdan Sv. Martina, Martinje, proslavljeno je tijekom vikenda diljem Turopolja i Vukomeričkih gorica ceremonijalom simboličnog prevođenja mošta u mlado vino (”krštenje vina”). U Kosnici su sinoć tradicionalnu manifestaciju organizirali župnik Stjepan Tenšek, Udruga vinogradara i vinara Grozd i DVD Kosnica. Nakon mise u Crkvi Svetog Martina u Šćitarjevu spomenuti ceremonijal, špelancija, izveden je u Vatrogasnom domu u Kosnici, koji je bio premali da primi sve pajdaše i pajdašice.

Špelanciju je vodio meštar martinjskog ceremonijala i pučki pjesnik Stjepan Vitez, a kuma je bila Snježana Dijanežević, ovogodišnja prva pratilja najuzornije hrvatske seoske žene. Nakon podužeg podsjećanja na Svetog Martina, čitanja martinjskog statuta i litanija prešlo se na kušanje mladog vina.

Vojni kapelan Željko Savić vodio je zajedničku molitvu prije uživanja u bogatoj trpezi te zabavu uz odličnu živu svirku i pjesmu. Vrijedni članovi DVD Kosnica i djelatnice u kuhinji sve su besprijekorno pripremili i servirali posjetiteljima. Muzički program živom svirkom i pjesmom odradila je tročlana grupa Party Time.

HOTNEWS

Tri gola Mraclina za tri boda u Obrezini

1. ŽUPANIJSKA LIGA ISTOK , 13. kolo

U borbenoj i zanimljivoj utakmici u Obrezini Mraclin je poveo u prvom poluvremenu iz kaznenog udarca, precizan sa bijele točke bio je Ladislav Roginić. U drugoj polovici dvoboja neizvjesno je bilo na obje strane. U 78. minuti sijevnula je kontra Mraclina preko Ivana Kosa koji je uputio snažan udarac u vrata domaćih koji golman Dominik Treščec neutralizira odbijancem. Odbijena lopta dolazi do Brune Augustića najboljeg strijelca mraclinske momčadi, koji sa desetak metara ne griješi. Intenzitet utakmice tada je znatno pao, no Mraclin je uspio stići do još jednog gola. U 83. minuti Josip Jurić je sa lijeve strane odličnom asistencijom pronašao Petra Bartolića u blizini gola, koji se odlično snašao i pogodio za konačnih 0:3.

MLADOST (O) – MRACLIN 0:3