Povežite se s nama

Sport

Sezona i pol iz snova: Gorica vrijedi 368% više nego kad je ušla u 1. HNL!

Prema procjeni Transfermarkta, najpoznatije svjetske internetske stranice koja se bavi nogometnim transferima, od srpnja 2018. do prosinca 2019. Gorica je svoju vrijednost uvećala daleko najviše od svih momčadi u HNL-u

Objavljeno

na

Vrijeme je nogometnog odmora u svijetu HNL-a, pa tako i u HNK Gorici. Igrači su se “razbježali” na odmore, svatko na svoju destinaciju, manje ili više daleku i egzotičnu, a u tišini se događaju i prvi poslovi, u prvom redu po pitanju dolazaka i odlazaka igrača. Službenih vijesti iz kluba zasad nema, “status quo” vlada i kad je riječ o Kristijanu Lovriću, tržištu najatraktivnijem eksponatu goričke svlačionice, ali i kad je riječ o svima drugima. Međutim, u svakom slučaju će promjena biti, neki će otići, neki su na odlasku, a bit će i dolazaka, to je sigurno…

U međuvremenu, dok se čeka rasplet svih tih situacija, prilika je za zbrajanje učinjenog. Kako ove sezone, tako i u cijeloj ovoj sezoni i pol, koliko je prvoligaškog nogometa iza perjanice turopoljskog loptanja. U skladu s tim stigao je i prilično egzaktan pokazatelj koliko je Gorica u tom razdoblju napredovala. Naime, čuveni Transfermarkt, najpopularnija svjetska internetska stranica koja se bavi nogometnim transferima, objavila je nove vrijednosti igrača, a samim time i momčadi. Po procjeni eksperata za transfere, gorički igrački kadar tako danas vrijedi 15,5 milijuna eura!

Gledajući cijeli HNL, Gorica je s ovom vrijednošću na petome mjestu, na kojem se smjestila i prvenstvenoj ljestvici nakon prve polovice sezone. Na čelu te liste je, naravno, Dinamo, čija momčad ima procijenjenu vrijednost od 137 milijuna eura. Slijede ga Hajduk (28,3 milijuna), Rijeka (25,8) i Osijek (22,2), a odmah iza velike četvorke je naša Gorica. Jednostavan izračun u ovoj kategoriji kaže da svih devet momčadi HNL-a zajedno vrijedi 135,7 milijuna eura, milijun i nešto manje od samog Dinama?!

Međutim, postoji i jedna kategorija u kojoj je Gorica uvjerljivo prva, čak i ispred Dinama. Riječ je o porastu vrijednosti momčadi u posljednjih godinu i pol dana, koliko su Goričani prvoligaši. Budući da je Gorica u srpnju 2018. imala momčad vrijednu svega 3,3 milijuna eura, ovaj rast do današnjih 15,5 milijuna porast je od čak 368,2 posto! Gotovo četiri puta više nego kad je krenula cijela ova priča, s porastom gotovo dvostruko većim od Dinamova, a prvi sljedeći klub na toj listi je Istra 1961, koja je pod velikogoričkim trenerom Ivanom Prelecom narasla za 162 posto.

Pojedinačno, najvrijedniji igrač Gorice očekivano je Kristijan Lovrić, koji je skočio na 3,5 milijuna eura, a među suigračima ima još petoricu “milijunaša”. Cherif Ndiaye prošle je sezone u ovo vrijeme došao u klub kao potpuni anonimac, a danas vrijedi 1,8 milijuna eura, kapetan Kristijan Kahlina je na 1,1, a na okruglom milijunu su Joey Suk, Lukasz Zwolinski i Aleksandar Jovičić. Nisu daleko ni Jiloan Hamad, Dario Čanađija i Marijan Čabraja, a sve skupa govori dvije stvari… Prvo, Gorica je u odličnoj poziciji na tržištu, njezini igrači su na cijeni. I drugo, u Gorici gotovo svaki igrač napreduje, dokaže svoju vrijednost, a u analizama TM-a je i značajno poveća.

– Bravo dečki, bravo svi u klubu – oglasio se s odmora trener Sergej Jakirović vidjevši kakav je napredak zabilježen kod njegovih igrača.

Momčad će na prvom treningu okupiti 7. siječnja u 11 sati, pri čemu će biti zanimljivo vidjeti tko će se sve na njemu pojaviti. Prijelazni rok starta s prvim danom nove godine, a Gorica nastavlja po starom. Plan je i dalje skupljati bodove, razvijati igrače i činiti ih boljima, vrijednijima u svakom smislu, pa u svemu tome na kraju ostvariti glavni klupski cilj – povijesni izlazak u Europu.

Sport

Mraclin napunio mrežu Libertasu

Objavljeno

na

Objavio/la

Mraclin je od početka nametnuo ritam s jasnim ciljem uzeti sva tri boda. Već u 11. minuti Ivan Kos otvara golijadu, a do 24. minute postiže još jedan pogodak i asistira kod akcije za drugi gol koji zabija Fran Krilić. Pred kraj prvog dijela Kos upisuje novu asistenciju, ovaj put za Josipa Tokića, pa se na odmor odlazi s visokih 4:0.


U nastavku potpuna dominacija domaćih. Domagoj Matić preuzima glavnu ulogu i postiže hat-trick uključujući i pogodak iz kaznenog udarca, čime postavlja konačnih 7:0. Mraclin je mogao slaviti i uvjerljivije, ali realizacija u nekim situacijama nije bila na razini rezultata.
Jedina loša vijest za domaće je ozljeda Kaurina, koji je izborio jedanaesterac, ali je pritom stradao i njegov nastup u sljedećem kolu je pod upitnikom.
Mraclin je ovom uvjerljivom pobjedom napravio važan iskorak prema sigurnijoj zoni i dodatno podigao samopouzdanje u završnici sezone. S druge strane, momčadi iz Novske nakon ovakvog poraza situacija izgleda gotovo beznadno.


IV . NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 25. kolo

MRACLIN – LIBERTAS 7:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Bojan Čerkez. Pomoćnici: Martin Štulec i Martin Holetić.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (11), 2:0 – Krilić (20), 3:0 – I. Kos (24), 4:0 – Tokić (43), 5:0 – Matić (57), 6:0 – Matić (11 m – 68), 7:0 – Matić (71).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, Smolković, J. Domitrović, Rajić, Đurašić, Borovac, Tokić (od 56. Matić), Krilić, Hajduk (od 60. Kaurin, od 67. Matejčić), I. Kos (od 60. Jančić). Trener: Marko Pancirov.

LIBERTAS: Mirosavljević (od 67. Jovanović), Mudri-Brežni (od 53. Rajković), Baić, Lipovac, Kovačević (od 73. Vučić), Jagatić, Varga (od 67. Dulaj), Bosnić, Poturica, Dojčinović, Vidić. Trener: Ivan Berić.

Nastavite čitati

Sport

Novih 7 medalja iz Rijeke za goričke karataše – novi izazovi slijede

Dva zlata, dva srebra i tri bronce.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica iza sebe ima iznimno aktivan natjecateljski vikend. U subotu, 2. svibnja, gorički karataši nastupili su na međunarodnom turniru Champions Trophy u Rijeci, gdje su osvojili ukupno sedam medalja, dok su dan kasnije, u nedjelju 3. svibnja, nastupili na Zagrebačkoj karate ligi s čak 26 natjecatelja, većinom iz mlađih dobnih skupina.

Na turniru u Rijeci nastupilo je 457 natjecatelja iz 39 klubova iz Hrvatske, Srbije, BiH, Italije i Crne Gore, a KK Velika Gorica je, u konkurenciji kadeta, juniora i mlađih seniora, osvojila medalju u svakoj od spomenutih kategorija, dva zlata, dva srebra i tri bronce.

Najviše su se istaknuli Ema Jukić (-50 kg) i Luka Lukačić (-75 kg), koji su osvojili zlatne medalje u kategoriji mlađih seniora. Jukić je pritom osvojila i srebro u juniorskoj konkurenciji, dok je Lukačić juniorski nastup završio s broncom.

Do medalja su stigli i Mia Čunčić, koja je osvojila srebro u juniorkama -53 kg te broncu u kadetkinjama, kao i Antonio Brletić, brončani u juniorima -61 kg.

Natjecateljski vikend zaključen je u Zagrebu, gdje su gorički karataši nastupili na drugom kolu Zagrebačke karate lige. Liga se održava kroz tri kola, a završnica je planirana u listopadu. Iz kluba poručuju kako su rezultati nakon dva kola ohrabrujući te očekuju da će do kraja natjecanja imati još veći broj osvajača medalja.

Gorički borci već ovog vikenda ponovno putuju u Zagreb, gdje ih čeka dvodnevno natjecanje za uzraste kadeta U16, juniora U18 i mlađih seniora U21.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Kurilovec nadigrao Veliku Mlaku i preuzeo vodstvo

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 19. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 18 golova.

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kurilovec je u derbi susretu pobijedio Veliku Mlaku rezultatom 3:0 golovima Biljana, Sokola i Ilečića te preuzeo vodstvo u trenutačnom poretku (drugoplasirani Klas ima dvije utakmice manje odigrane).

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu odlično je vodio sudac Stjepan Sučić.

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 04.05.2026. Liga veterana NSVG-a 19.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Kurilovec 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 20. kola igraju se u petak, 08. svibnja i ponedjeljak 11. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 19. kolo

Rezultati 19. kola (04.05.2026.): Posavec – Buna 0:4, Velika Mlaka 1947 – Kurilovec 0:3, Polet – VG Boys 0:0, Lukavec – Lekenik 3:2, Gradići – Hruševec 5:1, Vatrogasac – Klas odgođeno, Dinamo slobodni.

Poredak nakon 19. kola: 1. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 2. Klas 40 (16 12 4 0 74:20), 3. VG Boys 35 (18 11 2 5 52:21), 4. Dinamo 31 (16 10 1 5 54:33), 5. Velika Mlaka 1947 31 (17 10 1 6 46:34), 6. Vatrogasac 30 (17 9 3 5 32:23), 7. Lekenik 26 (17 8 2 7 47:40), 8. Lukavec 21 (18 6 3 9 28:34), 9. Buna 20 (18 6 2 10 25:34), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (18 4 2 12 22:39), 12. Posavec 8 (16 1 5 10 9:57), 13. Hruševec 8 (16 2 2 11 19:72).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopoljac ispustio pobjedu protiv vodećeg Kloštra

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac i Kloštar su u 27. kolu Premier lige odigrali bez pobjednika rezultatom 3:3. Strijelci za domaće bili su Jakov Saraf, Tomislav Horvat i Mijo Jandriš, za goste Leo Matijević (2) i Kerim Kaltak.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad gostiju bolje je otvorila utakmicu i pogotkom Mijatovića u 9, minuti došla u vodstvo, izjednačio je J.Saraf u 16. minuti. Gosti su golom Kaltaka u 22. minuti po drugi put imali prednost os jednog pogotka te se s vodstvom gopstiju otišlo na odmor.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u nastavku susreta golovima Horvata i Jandriša, nakon prodora Filipa Sarafa, prešao u vodstvo i izgledalo je da posve kontrolira zbivanja na terenu. Ipak, Kloštar je uzvratio s nekoliko kontranapada i u 70 . minuti Matijević je svojim drugim golom izjednačio na 3:3!

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Završnica susreta bila je u znaku domaćih, F.Saraf je bio neuhvatljiv za suparničku obranu, ali njegovi prodori i ubačaji nisu realizirani te se vodeća momčad Lige sretno provukla bez poraza.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (27 10 5 12 41:50 35) je s 35 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku, a Kloštar (27 18 5 4 78:34 59) je s 59 bodova na prvom mjestu.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG u dva dana skupio 11 medalja na HALS ligi

Velikogorički atletičari nastupili su na dva kola HALS lige s 14 natjecatelja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica imali su pun natjecateljski vikend 2. i 3. svibnja, nastupivši na dva kola HALS lige, u Zagrebu i Varaždinu. Na stazi se pojavilo 14 članova kluba, a završni saldo govori sam za sebe: 11 osvojenih medalja (šest zlatnih, tri srebrne i dvije brončane) te nekoliko osobnih rekorda.

Najviše medalja stiglo je iz Varaždina. Nelli Komljenović uzela je dva zlata, na 60 metara (8:75) i u skoku u dalj (4,64). Dvostruki pobjednik bio je i Patrik Buntak, najbrži na 200 metara (32:00) i najbolji u bacanju vorteksa (37,14).

Zlatnu medalju u skoku u dalj osvojio je Luka Nikšić (3,41), a odličan nastup zaokružila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Šimek–Adamović–Nikšić–Buntak, koja je također završila na prvom mjestu. Uz to, Maxim Šimek osvojio je broncu na 200 metara (34:70), dok je Nikšić dodao i srebro na istoj dionici (33:70).

Dan ranije, u Zagrebu, članovi kluba natjecali su se u starijim kategorijama. Najbolji rezultat ostvarila je Iva Jurić, koja je na 2000 metara sa zaprekama bila druga s vremenom 9:34. U istoj disciplini Katarina Jurić osvojila je treće mjesto (11:49), dok je Ana Trčak do srebra došla u bacanju vorteksa s rezultatom 46,52 metra.

Od osobnih rekorda istaknule su se Tia Stojković na 100 metara (14:05) i Vita Plepelić na 1500 metara (5:50).

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno