Povežite se s nama

Sport

Sesar: Pobjedama poput ove u Jazinama gradi se karakter momčadi

Košarkaši Gorice pobijedili su Sonik Puntamiku 74-67 na gostovanju u Zadru, uz sjajnu partiju Lovre Mazalina. Bilo je tu malo više muke nego što se očekivalo, ali kako kaže trener Sesar, parket je ovo na kojem će mnogi ove sezone “polomiti zube”…

Objavljeno

na

Očekivalo se možda, uzimajući u obzir sve dosad viđeno, da će košarkaši Gorice do pobjede u Jazinama doći kudikamo lakše, ali valjda je upravo u tome stvar. U Jazinama. Iako s druge strane odavno više nije Zadar, u kultnoj dvorani domaćin je Sonik Puntamika, ovdje nikad nijednom gostu bilo lako uzeti bodove.

– Uvijek je lijepo vratiti se u Jazine, dvorana je to koja budi posebne emocije svaki put kad dođem. Bilo je tu svega, dolazio sam i kao igrač Cibone, igrao i u dresu Zadra, a nakon svega se nekako zaboravi sve ružno, a pamtim samo lijepe trenutke. Neke velike pobjede s Cibonom u ovoj dvorani, ali i trenutak kad sam potpisao za Zadar, došao na prvi trening, a na tribinama 300, 400 ljudi! I ljudi mi plješću kad god zabijem koš na treningu… Baš Zadrani žive košarku, jako je vole, a to se osjeti na svakom koraku – kaže trener Gorice Josip Sesar nakon teško izborene pobjede 74-67.

Krenulo je loše, zakočeno, s puno problemima s faulima, pa je tek u završnici prve četvrtine Gorica došla u rezultatski plus. U drugoj četvrtini sve je to izgledalo puno bolje, a početkom treće Gorica je otišla i na velikih 11 razlike.

– Mogli smo i ranije možda prelomiti utakmicu, imali smo nekoliko prilika, ali nismo uspjeli. I morali smo se pomučiti, istina, ali vjerujem da će se svi ovdje mučiti. Vrijedni su ovo bodovi, siguran sam da će mnogi ‘polomiti zube’ na ovom gostovanju. Zadrani su dobra momčad, s puno dobrih igrača, za svaki respekt – kaže Sesar.

Tek u samoj završnici konačno su Goričani slomili otpor žilavih domaćina, a konačna statistika kaže da je ponovno pobjedu odnijela momčad. Četvorica igrača bili su dvoznamenkasti, a prvo ime utakmice ipak je Lovro Mazalin s 13 koševa i 14 skokova. Po 12 su ubacili Ivan Vraneš i Ante Mašić, 11 je dodao Ivan Majcunić.

– Znali smo što nas čeka, dobro smo se pripremili za Sonik i uzeli bodove koji su važni iz više razloga. Zbog same tablice, ali i zbog karaktera. Na ovakvim gostovanjima, u sudarima s ovakvim momčadima, gradi se karakter momčadi. Nama je to posebno važno jer hijerarhija u momčad još nije do kraja posložena, što i ne čudi s obzirom na četiri nova igrača, ali i to ide nabolje. Rastemo kao momčad, gradimo se u tom karakternom smislu, a meni je posebno drago što sve to radimo kroz pobjede – istaknuo je trener Sesar.

Gorica je nakon pet kola na učinku od četiri pobjede i jednog poraza, jednako kao Zadar i Šibenika, a na vrhu je Cibona sa svih pet pobjeda. Na petome mjestu, odmah do ovoga društva, smjestile su se Vrijednosnice Osijek, sljedeći protivnik Gorice. Igra se u subotu u Osijeku.

– Tamo su trojica igrača iz lanjske Cedevite, Ćorić, Buljević i Jordano, a sve to vodi Lovre Bašić, koji je došao iz Zadra. Sve u svemu, odlična momčad, morat ćemo se opet dobro pripremiti, istrčati na parket hrabro i pokušati biti što bolji – zaključio je Josip Sesar.

Sport

Šansa je tu! Spačva je pala, dobre vijesti stigle iz Umaga i Ruda

Rukometaši Gorice uoči posljednjega kola Lige A sve ima u svojim rukama. Pobijedili su Goričani u svojoj dvorani Bjelin Spačvu (32-27), dok su konkurenti uzeli jedan (Trogir) odnosno nijedan bod u svojim utakmicama…

Objavljeno

na

Objavio/la

Poseban je ovo bio vikend u životima rukometaša Gorice. Vikend pun strepnje, nade, ali i uz jedan ozbiljan izazov. U grad je dolazila Bjelin Spačva, uvijek neugodan protivnik, no istovremeno su misli išle i prema Umagu, i prema Rudama, jer sve je to bilo važno za konačan rasplet za plasman u Ligu za prvaka…

Poraz u Čakovcu u prošlom kolu, ali i onaj u Umagu dva kola prije toga, doveli su Goričane u poziciju da više ne ovise o sebi. I da, osim što moraju uzeti bodove protiv Spačve, za pravu šansu uoči posljednjega kola moraju dočekati i kiks barem jednog od konkurenata. Drugoplasirani Trogir, ujedno i protivnik Gorice u zadnjem kolu, gostovao je u Umagu, a treći Čakovec išao je u Rude. A opet, fokus je morao ostati na Bjelin Spačvi.

I tako je i bilo. Gorica je silovitim otvaranjem susreta Vinkovčanima jasno dala do znanja da je ideja da bodovi ostanu u Turopolju. Naime, nakon nepunih 12 minuta igre Goričani su vodili s velikih 8-1. Uspjeli su se gosti iz Slavonije spustiti na četiri gola minusa (14-10) u sljedećoj fazi, no u završnici poluvremena Gorica je malo pojačala tempo i na predah odnijela lijepih šest golova viška (18-12).

Igrači trenera Mišković zadržali su isti nivo koncentracije i izvedbe i u drugom poluvremenu. Igrali su pametnu, mudro, mirno, a zahvaljujući tome prednost se kretala između šest i osam golova. Tek u samoj završnici gosti su uspjeli probiti tu granicu, ali ni blizu dovoljno da ugroze pobjedu jako dobre Gorice.

Svoj dio posla Goričani su tako odradili sa stilom, a pritom su Marko Grubišić i Marko Karaula pošteno natrpali mrežu gostiju. Prvi je zabio devet, a drugi osam komada, svatko iz svojih 11 pokušaja. Ruku je dao i Matej Komljenović sa pet golova, triput je pogodio Bruno Mlakar, po dvaput Andro Lopac i Lucas Pitt.

A kad je to odrađeno, pogledi su otišli prema konkurenciji. I Trogir u Umagu i Čakovec u Rudama gostovali su dan poslije, a ispalo je da je to jako dobra nedjelja. Ništa lošija nego pobjednička subota. Trogir je, naime, u velikoj drami podijelio bodove s Umagom (26-26) i popeo se na 17 bodova, a Čakovec je doživio uvjerljiv poraza kod Rudara (31-23) i ostao na svojih 14 bodova. Gorica ih ima 15, što je svrstava na željeno treće mjesto kolo prije kraja.

U prijevodu, Gorica ima sve u svojim rukama. Doduše, ima i teško gostovanje kod Trogira u tih posljednjih 60 minuta, ali važno je da je šansa tu. Ako zasluže otići u Ligu za prvaka, u njoj će Goričani i završiti. I pritom neće morati gledati što radi Čakovec protiv Varaždina, jer pobjeda u Trogiru Goricu vodi tamo gdje Gorica želi biti.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Poznati četvrtfinalisti 5. Super malonogometne lige VG 2025

Objavljeno

na

Objavio/la

Drugo kolo 5. Super malonogometne lige u kojoj se natječe 9 malonogometnih momčadi iz tri Ljetne malonogometne lige odigrano je jučer (nedjelja, 07. prosinca 2025., početak u 15 sati) u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za 5. Super MNL prijavljeno je 9 momčadi: Velika Buna, Kozjača, Lučelnica, Strezojevo (svi iz Breške lige), Šćitarjevo, Velika Mlaka, Kurilovec, Obrezina (svi iz MNL VG Sjever) i Pešćenica (MNL Turopolja i Posavine).

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugog dana Lige odigrano je 5 utakmica i prema postignutim rezultatima poznati su četvrtfinalisti. Unaprijed se znalo da od 9 momčadi samo jedna neće proći u daljnje natjecanje. Parovi četvrtfinala: Velika Mlaka – Pešćenica, Lučelnica – Velika Buna, Šćitarjevo – Obrezina, Kurilovec – Strezojevo.

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.12.2025. 5.Super malonogometna liga VG2025 – 02.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice su odigrane u trajanju 2×12 minuta. Jučer su sudili Zlatko Petrac, Velibor Miličević i Tihomir Bratković. Četvrtfinale je u subotu, 13.12.2025.

Galerija fotografija

5.Super malonogometna liga VG 2025

Rezultati 02. kola (07.12.2025., 15 – 18 sati): Šćitarjevo – Kozjača 3:0 (Caganić 2, autogol), Velika Buna – Obrezina 0:0, Kurilovec – Pešćenica 4:1 (Klasnić 2, M.Čumpek, Trčak / Ivančić), Šćitarjevo – Strezojevo 1:0 (Adis Smajić), Pešćenica – Kozjača 4:2 (Jan Dolački 2, Matija Ivančić 2 / Luka Kovačić, Nikola Šebek).

Nastavite čitati

Sport

Katja Braica do finala u Veneciji! Novo srebro za Karate klub Velika Gorica

U konkurenciji 80 natjecateljica mlada juniorka izborila je finale i osigurala nastup na Europskom prvenstvu 2026.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na prestižnom turniru Svjetske lige mladih, održanom od 4. do 7. prosinca u Venecija, Velikogoričanka Katja Braica osvojila je srebrnu medalju u juniorskoj kategoriji do 59 kilograma. U konkurenciji od čak 80 prijavljenih natjecateljica iz cijelog svijeta, Braica je nanizala pet uvjerljivih pobjeda i donijela svom klubu prvu juniorsku medalju s turnira ovog ranga.

Na ovogodišnjem izdanju Svjetske lige mladih okupilo se 3383 natjecatelja iz 83 zemlje, što ovaj turnir svrstava među najjače u svijetu za uzraste U14, U16 i U18. Braica je do finala stigla dominantno: nakon slobodnog prvog kola redom je pobjeđivala predstavnice Švedske (9:1), Italije (6:0), Ukrajine (8:0), Bosne i Hercegovine (5:1) te Egipta (12:4). U finalu je tijesno izgubila od predstavnice Ukrajine rezultatom 0:2.

Srebrna medalja donosi joj i osiguran nastup na Europskom juniorskom prvenstvu koje će se u veljači 2026. održati na Cipru, kao i 3. kategoriju Hrvatskog olimpijskog odbora, budući da se ovaj turnir vrednuje na razini europskog i svjetskog prvenstva.

I dok je Braica bila najuspješnija predstavnica hrvatskog kluba, nastupili su i drugi natjecatelji. U istoj kategoriji Matea Kordić zaustavljena je u tijesnom meču protiv domaće karatistice (2:3), dok je Ema Jukić nakon uvjerljive pobjede nad Talijankom (5:0) izgubila od Belgije 0:3.

U muškoj juniorskoj konkurenciji Nikola Huzjak (+76 kg), Luka Lukačić (-76 kg) i Vito Hulina (-68 kg) ispali su u prvom kolu. Kod kadetkinja, Franka Jerkin (-54 kg) i Mia Čunčić ostvarile su dobre nastupe, no nedostajalo je malo sreće i povoljnijih okolnosti za prolazak u završnicu. Jerkin je poražena od Ukrajine zbog pravila prvog boda nakon remija 3:3, dok je Čunčić nakon dvije uvjerljive pobjede zaustavljena od domaće natjecateljice 2:7.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Održan hrvački turnir Sveti Nikola u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Objavio/la

Hrvački turnir Sveti Nikola u organizaciji Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 i Hrvačkog kluba Metalac iz Zagreba održan je jučer (subota, 06. prosinca 2025.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sudjelovalo je ukupno 374 natjecatelja iz 28 klubova iz 22 grada (Bistra, Čazma, Szigetvar, Dugo Selo, Donji Miholjac, Gospić, Pula, Klinča Sela, Ludbreg, Sveta Nedjelja, Petrinja, Vrbovec, Koprivnica, Sesvetski Kraljevac, Sisak, Slatina, Split, Šibenik, Varaždin, Virovitica, Velika Gorica i Zagreb).

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najveći broj natjecatelja ukupno 113 došao je iz sedam klubova iz Zagreba, Sesvetskog Kraljevca 34, Dugo Selo 24, Velika Gorica 22, Donji Miholjac 17, Bistra 16, Vrbovec 16, Sisak 15, Bistra 15.

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 06.12.2025. Hrvački turnir Sveti Nikola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladi hrvači natjecali su se u kategorijama: početnici, mlađi početnici, mlađi dječaci, stariji dječaci, djevojčice početnice, starije djevojčice i kadetkinje.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Jesenski osvrt – Sezona Mraclina puna kontrasta

Objavljeno

na

Objavio/la

Deseto mjesto nakon prvog dijela prvenstva uz učinak od 15 odigranih utakmica, 4 pobjede, 4 remija i 7 poraza te gol-razliku 23:23 za ukupno osvojenih 16 bodova najbolje oslikava jesensku sezonu Mraclina – punu oscilacija i neiskorištenih prilika. Ipak, treba istaknuti da je momčad u čak dva navrata ostvarila po dvije uzastopne pobjede, što pokazuje da je u određenim fazama prvenstva imala pozitivan ritam, no kontinuitet dobrih igara nije uspjela zadržati kroz dulje razdoblje.
Sezonu je započeo trener Milan Marinić, no nakon samo dva prvenstvena kola napustio je klupu Mraclina, a njegovo mjesto preuzeo je Saša Sabljak. Dolazak Sabljaka donio je novu energiju, profesionalniji pristup radu te vidljiv pomak u igri momčadi, što se posebno očitovalo u nekoliko vrlo dobrih prvenstvenih nastupa i pobjeda.
Najveće slavlje u jesenskom dijelu sezone zabilježeno je u domaćoj utakmici protiv Save Strmca, svladane rezultatom 7:0, čime je ostvarena najuvjerljivija pobjeda polusezone. S druge strane, najteži porazi doživljeni su u gostima kod Naftaša Ivanića 5:1 te u posljednjem kolu kod Rugvice 3:0, što su susreti koji su ostavili nešto lošiji dojam na završetku jeseni.


U prvenstvu je Mraclin ostvario sljedeće rezultate: poraz od Stupnika 1:2 uz pogodak Brune Dandića za vodstvo, zatim minimalni porazi kod Jaske Vinogradara 1:0 i od Zeline 0:1 te težak poraz kod Naftaša Ivanića 5:1 uz pogodak Davida Marjanovića. Nakon toga slijedi sjajna predstava i pobjeda nad Savom Strmec 7:0 golovima Josipa Domitrovića, Adriana Manuela Perića (2), Igora Hajduka (2), Domagoja Matića i Brune Dandića, a potom i trijumf protiv Topuskog 3:0, kada su strijelci bili Domagoj Matić, Karlo Strunje i Ivan Kaurin – prva serija od dvije uzastopne pobjede u sezoni. Uslijedio je remi s Moslavcem 1:1 uz gol Karla Strunja, domaći remi s TOP Kerestincem 2:2 u kojem je oba pogotka postigao Igor Hajduk, poraz kod Kobri Samobor 2:1 uz strijelca Ivana Jančića te remi bez pogodaka kod Libertasa 0:0. Slijedio je poraz u Vrbovcu 4:1 uz počasni pogodak Jurice Brdeka i domaći remi s Lekenikom 1:1 uz pogodak Adriana Manuela Perića. Potom su upisane nove dvije uzastopne pobjede – gostujućih 3:0 protiv Metalca iz Siska golovima Jurice Brdeka, Domagoja Matića i Marka Rakasa te domaćih 2:1 protiv Moslavine s dva pogotka Igora Hajduka. Jesen je zaključena porazom kod Rugvice 3:0.
Uz prvenstvo, Mraclin je nastupio i u dvije utakmice Kupa NS Zagrebačke županije. U šesnaestini finala 27. kolovoza svladana je Lonja 3:0 golovima Tonija Borovca i dvama pogodcima Igora Hajduka, dok je u osmini finala 10. rujna pobijeđena Sava iz Strmca Samoborskog 2:0 pogocima Tonija Borovca i Ivana Rajića. Nastup u Županijskom kupu nastavlja se na proljeće.


Najbolji strijelac momčadi u jesenskom dijelu bio je Igor Hajduk sa 6 pogodaka. Slijede Adrian Manuel Perić i Domagoj Matić s po 3 gola, Bruno Dandić, Karlo Strunje i Jurica Brdek postigli su po 2, dok su po jedan pogodak postigli Ivan Jančić, Marko Rakas, Josip Domitrović, Ivan Kaurin i David Marjanović.
Unatoč oscilacijama i promjenama na klupi, jesenski dio pokazao je da Mraclin ima kvalitetu, što potvrđuju dvije serije od po dvije uzastopne pobjede, ali i potencijal za bolji rezultat u proljetnom nastavku ako se pronađe potrebna stabilnost i kontinuitet dobre igre.
U klubu najavljuju rezove u igračkom kadru i osvježavanje momčadi za proljeće, uz zahvalu pojedincima koji ove sezone nisu pružili ono što se od njih očekivalo, a sve s ciljem jačanja konkurencije i boljih rezultata u nastavku prvenstva.

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno