Povežite se s nama

Sport

Sesar: Dobro je ovo, ali moramo i bolje, jer sad je vrijeme za Cibonu i Zadar

Košarkaši Gorice pobijedili su Zabok 87-63, u sedmom kolu upisali šestu uzastopnu pobjedu, ali trener Josip Sesar i dalje traži prostor za novi napredak, u želji da njegova momčad s pravim argumentima krene u obračune s najjačima

Objavljeno

na

Za Josipa Sesara i Ivana Tomasa, igrače koji su obilježili povijest propalog KK Zagreba, kažu da spadaju u kategoriju najperspektivnijih mladih trenera u hrvatskoj košarci. Sesar to definitivno i jest, uostalom čovjek je lani bio trener godine, a i Tomas sasvim sigurno ima svoje kvalitete… Iako, ako je suditi po viđenom u subotu navečer, u okršaju Sesarove Gorice i Tomasova Zaboka, prilično je očito tko je toj priči glavni frajer.

– Dobro smo se pripremili, znali smo odakle prijeti najveća opasnost i odigrali smo jako dobru utakmicu, što potvrđuje i ovih 25 asistencija. Jedinu malu zamjerku mogu imati u velikom broju izgubljenih lopti, ali teško je prigovarati kad dobiješ 24 razlike… Iako, volio bih ja da je to možda izgledalo malo ljepše sa strane, ali tako je kako je. Dobili smo 24 razlike i to je dobro – govorio je Sesar nakon visoke i uvjerljive pobjede 87-63.

Trener Josip Sesar s pomoćnikom Ivanom Perinčićem gradi vrlo, vrlo ozbiljnu Goricu… Foto: Hrvoje Jelavić/PIXSELL

Silno su se trudili gosti, davali posljednji atom snage, Tomas je vrtio razne opcije, ali uporno su Zabočani ove večeri udarali u zid. Već u prvoj četvrtini, unatoč “dizelaškom” startu u utakmicu, otišla je Gorica na dvoznamenkastu prednost, a na poluvremenu je već bilo 17 razlike za dominantnog domaćina (44-27). I opet je to Sesar fino podijelio, svatko je dobio svoju rolu, na startu malo jače povukao Mazalin, u drugoj dionici nastavili su Mašić i Vraneš…

Bilo je početkom i nastavka i ogromnih +21, nakon što je Papac lijepo zakucao, i Gorica se više nije osvrtala. Nije Zabok odustajao, Tomas je pritiskao i suce i svoje igrače, ali spuštanje na minus 12 najbolje je što su uspjeli napraviti. Na kraju 24 koša razlike, uvjerljivo i sigurno, s pravilnom raspodjelom minutaže i uloga. Ivan Vraneš ubacio je 14 koševa i dodao tome 13 skokova, Lovro Mazalin je također ubacio 14, a iskusni dvojac Petar Babić – Ante Mašić dodao je po 13, pri čemu je “profesor Maške” dodao i sedam asistencija, uz tri trice iz tri pokušaja…

Nove tribine u Gradskoj sportskoj dvorani bile su solidne popunjene, gledatelji su mogli uživati u sjajnoj partiji Goričana

I tako, dobiješ utakmicu gotovo 30 razlike, dominiraš cijelu utakmicu, imaš već šest pobjeda zaredom, držiš se u samom vrhu tablice s omjerom 6-1, pa kreneš – tražiti mane. Dobro, ne u punom smislu, ali Sesar je takav tip, stalno traži prostor za novi napredak, za koji nekakav iskorak. Nije da nije zadovoljan, ali…

– Mislim da su igrači klinknuli između sebe, da se uspostavila neka hijerarhija, iako mislim i da tu ima određenih problema, stvari na kojima treba raditi, na kojima mi i radimo. Teško je očekivati da će baš sve sjesti na svoje mjesto u dva mjeseca, ali nadam se da će vrijeme biti naš saveznik. Lijepo je uočavati te neke pogreške kroz pobjede, ispravljati ih, a ja se nadam da ćemo, kako vrijeme i sezona budu odmicali, izgledati sve bolje – ambiciozan je Sesar.

I trebat će mu ta i takva energija za ono što slijedi. Vrijeme je za prave, velike izazove.

– Moramo nastaviti ovako kako smo igrali dosad. Slijedi nam teška serija utakmica, prvo idemo na gostovanje Škrljevu, pa nam dolazi Cibona, i onda idemo u Zadar. Moramo zadržati svježinu i formu u kojoj jesmo, možda se i dignuti za jednu razinu, kako bismo mogli parirati Ciboni i Zadru – govori trener Gorice, uz dodatak za kraj:

– Kad kažem da moramo biti uvjerljiviji, mislim u prvom redu igrački, ne toliko rezultatski. Nadam se da ćemo prije svega napadački podići razinu igre, a za koliko će, za što će to biti dovoljno… Možemo na kraju sezone sjesti i pričati o tome.

Sport

Kamp raste velikom brzinom: ‘Radovi sjajno napreduju, iznimno smo zadovoljni!’

Manje od godinu dana nakon otvaranja gradilišta, budući kamp Hrvatskog nogometnog saveza u Velikoj Gorici poprimio je jasne obrise zahvaljujući odličnoj dinamici izvođenja radova.

Objavljeno

na

U travnju 2025. godine svečano je otvoreno gradilište kampa Hrvatskog nogometnog saveza, a nakon deset mjeseci intenzivnih radova vidljiv je veliki do sada odrađeni posao.

– Iznimno smo zadovoljni dosadašnjom dinamikom radova jer smo ispoštovali sve rokove koji su bili postavljeni. Bez obzira koliko često obiđem gradilište, uvijek se ugodno iznenadim napretkom koji je iz mjeseca u mjesec vidljiv golim okom. Uvjeren sam da će se istim tempom i nastaviti, kako bismo ispunili postavljeni cilj da do ljeta 2027. godine otvorimo toliko željeni kamp. Zahvaljujem našem izvođaču Kamgradu i svim vrijednim djelatnicima, kao i našem odjelu infrastrukture, nadzornim inženjerima i svima zaslužnima za ovako uspješno provođenje ovog kompleksnog projekta. Naravno, velika zahvala ide i Vladi RH te Uefi na značajnoj podršci izgradnji kampa, kao i našem domaćinu, gradu Velikoj Gorici – poručio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

Na budućem stadionu dovršeni su gotovo svi armiranobetonski radovi, dok je u tijeku izvedba armiranobetonske konstrukcije sjedećeg dijela tribina. Izvedena je većina armiranobetonskih stupova za prihvat čelične krovne konstrukcije natkrivanja tribina, kao i trakasti temelji prilaznog pješačkog mosta za pristup stadionu, dok su radovi na njegovim nadzemnim elementima u tijeku.

Istovremeno, na upravnoj zgradi koja će postati novo sjedište HNS-a, dovršeni su svi armiranobetonski radovi konstrukcije. U tijeku je izvođenje radova na unutarnjim elektrotehničkim instalacijama, radovima vodovoda i odvodnje, grijanja, hlađenja i ventilacije objekta kao i izrada pregradnih zidova. Započelo se sa radovima na aluminijskoj ostakljenoj fasadi sa sjeverne strane objekta.

Na prometnim površinama i pripadajućoj infrastrukturi završeni su ključni podzemni instalacijski radovi, uključujući sustave odvodnje i drenaže, kabelsku kanalizaciju, energetske kanale i magistralne vodove grijanja objekta i glavnog terena. Također su definirane prometne i parkirališne površine sa zapadne strane stadiona, te su u tijeku radovi na izvođenju vanjske rasvjete, fekalne odvodnje i magistralnim cjevovodima oko nogometnih terena. Izvedeni su i građevinski radovi na novoj trafostanici.

– Raduje me što imamo odličnu komunikaciju, koordinaciju i suradnju s izvođačem radova i nadzorom, čemu možemo zahvaliti uspješno poštivanje terminskog plana koji smo si postavili. Zahvaljujem predsjedniku Kustiću i rukovodstvu Saveza na iznimnoj podršci u radu – svjesni smo da je ovo strateški važan projekt za razvoj hrvatskog nogometa i zato smo potpuno usredotočeni da svaki detalj bude dobro i pravovremeno riješen. Sve dosadašnje izazove, kakvih u ovakvom projektu uvijek ima, uspješno smo zajednički riješili te sam sigurna da ćemo istim tempom nastaviti sve do konačnog cilja, a to je otvaranje nacionalnog nogometnog centra i novog sjedišta Saveza – izjavila je Andrea Dokuš, voditeljica HNS-ovog odjela infrastrukture.

Nastavite čitati

Sport

Najmlađi na terenu! NK Gradići pokreće nogometni vrtić za djecu od četiri do šest godina

Treninzi počinju u ožujku.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometni klub Gradići otvorio je upise u nogometni vrtić namijenjen djevojčicama i dječacima u dobi od četiri do šest godina. Treninzi počinju u ožujku na ŠRC-u Gradići, a trener će im biti Josip Petrović, sportski direktor i voditelj Škole nogometa

Susreti će biti dva puta jedno po sat vremena, a uključivat će ​​razne vježbe i poligone s nogometnim elementima.

Više informacija možete dobiti putem broja telefona 091 532 7377, putem kojeg se ujedno možete i prijaviti.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenici Ekonomske škole odličnom igrom pobijedili na gradskom natjecanju u košarci

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je jučer (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditelj Marko Novaković, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tomislav Škrinjarić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turnir je odigran po kup sustavu, utakmice su igrane u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Pobjednici su mladići iz Ekonomske škole, koji su u susretu za prvo mjesto pobijedili sastav Srednje strukovne škole rezultatom 40:25.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje u košarci.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće 2025./2026.

REZULTATI  Polufinale  ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 17:31, ŠSD GVG –ŠSD Gorek 28:34. Za 3. mjesto: ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 48:22.  Finale: ŠSD Gorek – ŠSD Velgor 40:25.

ŠSD Gorek: Lukas Galeković, Patrik Đurović, Andrija Hrstić, Patrik Vidak, Ivano Iljkić, Luka Habijanec, Gabrijel Kovačević, Roko Imprić, Dominik Kelava, Vid Mareković, Nikola Huzjak, Leon Ćosić. Voditelj: Marko Novaković, prof.

Nastavite čitati

Sport

Sport u fokusu – Velika Gorica domaćin stručnog skupa o ulozi sporta u zajednici

Tijekom skupa održat će se tri predavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će biti domaćin stručnog skupa posvećenog ulozi sporta u razvoju lokalne zajednice. U organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice i Zavoda za znanstvenoistraživački i umjetnički rad HAZU Velika Gorica, u srijedu 25. veljače s početkom u 18 sati u Interpretacijskom centru Muzeja Turopolja raspravljat će se o širem društvenom značaju sporta, od povijesnog konteksta do današnjih izazova i postignuća.

Program donosi tri tematska izlaganja. Prof. dr. sc. Nino Žganec s Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu govorit će o utjecaju i važnosti sporta u razvoju zajednice. Zatim će doc. dr. sc. Stipica Grgić iz Hrvatskog instituta za povijest predstaviti kako je sport od kraja 19. do sredine 20. stoljeća postao dio svakodnevice u Hrvatskoj. Za kraj, Darko Blažinčić, magistar kineziologije iz Zajednice sportskih udruga Velike Gorice pričat će na temu “Zašto je Velika Gorica Europski grad sporta”.

Više detalja dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Dva vikenda, dva izazova! 4 zlata i novi pehar za Taekwondo klub Velika Gorica

Od Innsbrucka do Rugvice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorički taekwondoaši iza sebe imaju dva važna međunarodna natjecanja. Na G1 Austria Openu u Innsbrucku, jednom od najjačih europskih turnira s 1.650 natjecatelja iz više od 40 država, klub je prvi put nastupio u seniorskoj konkurenciji.

Seniorski debi upisale su Lana Gavrilov (-49 kg), Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg). Iako su zaustavljene u prvom kolu, nastup na bodovnom G1 turniru, koji se računa za svjetsku rang ljestvicu i kriterij je Hrvatskog olimpijskog odbora, predstavlja važan korak u razvoju klupskog seniorskog programa.

Međutim, vrhunac je stigao nekoliko dana kasnije na M2 Openu u Rugvici. U konkurenciji 560 natjecatelja iz pet država, Goričani su osvojili četiri zlatne medalje i ekipni pehar za treće mjesto u ukupnom poretku kadeta i kadetkinja.

Zlato su osvojili Borna Kralj (mlađi kadet), Paula Kučiš (kadetkinja), Matej Turković (kadet) i Patrik Lončar (kadet). U juniorskoj konkurenciji Lana Horvat i Lejla Lea Kajfeš zauzele su peta mjesta na prvom kriterijskom turniru za juniorsko Svjetsko prvenstvo.

Novi ispit čeka ih već 28. veljače na Juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno