Pred Turopoljcima je izuzetno zanimljiv nogometni vikend. Mnogi će vjerujemo u nedjelju potegnuti put naše metropole da bi u vrijeme ručka od 13 sati (?) u predgrađu Rudešu nazočili velikom derbiju između lidera 2. HNL Rudeša i Gorice koja je kao treća u redoslijedu u minusu tri boda. Za momčad trenera Damira Milinovića pravo nastupa nemaju Marina i Postonjski zbog kaznenih kartona što je veliki hendikep ali naš drugoligaš ima poduži kvalitetni kadar i one koji čekaju svoju veću priliku kao zapete puške.
Bit će to taktička partija šaha a o Milinovićevom suparniku na klupi Rudeša Igoru Biščanu ne treba trošiti riječi. Gorica je u formi i realno, za one koji se možda vole kladiti, moguća su sva tri znaka. Utakmicu direktno prenosi HNTV.
U četvrtom rangu lider MŽNL središte naš Udarnik već u subotu popodne ima popravnu zadaću nakon neočekivanog poraza na Zagrebellu u Veslačkoj od Zagreba II. Na SRC Kurilovec stiže Radoboj i sve osim sigurne pobjede kurilovečkog mezimca bila bi prvorazredna senzacija.
Trećeplasirani Polet putuje u grad na četiri rijeke Karlovac a za momke trenera Ivice Burića uspjeh je sve osim poraza. Mnogo težu zadaću imat će Gradići koje će na put trasom Gorice prema Zagrebu ali u Špansko. Još nedavno istoimeni trećeligaš, želi ekspresni povratak u 3. HNL što pokazuje i rezultatima te vodi dvoboj s Udarnikom za tron. Mogu li dečki stratega Zorana Tomčića u Španskom dobrim rezultatom pomoći susjedima iz Kurilovca da oni zadrže žezlo MŽNL?
U petom rangu, Jedinstvenoj županijskoj ligi, Gorica II je u subotu od 10 sati u Velikoj Mlaki favorit kontra Lukavca, dan kasnije u isto vrijeme Lomnici će doma biti teško protiv kvalitetne Bistre. Mraclin na Novoj grabi ima bitku sa Sutlom za bijeg sa začelja kao i Klas koji putuje na megdan doma neugodnom Kupincu.
U 1. županijskoj ligi istok (šesti stupanj našeg nogometa) lider Dinamo Hidrel gostuje kod susjeda u Turopolju i veliki je favorit. Teže će biti drugom na tablici s bodom zaostatka Turopoljcu kod negostoljubivog (samo na terenu) Vatrogasca. Kobilinci su najavili pohod na tri boda ali isto žele i Kučani. Treba doći i vidjeti okršaj, bit će zanimljivo. Buna u Maloj Buni kontra Brcka kao i Meštrica doma protiv Oborova moraju jurišati na trobod za bijeg iz opasne zone ili takozvane zone sumraka. Najlakši posao ima Jelačić u subotu doma u Vukovini. Stiže Zvekovac koji je u prošlom kolu doma remizirao 0:0 protiv snažne Rugvice ali su Jelačićevi gosti utakmicu izgubili za zelenim stolom jer su navodno “švercali” igrača. Zvekovac još nema ni boda.
Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo
NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)
Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).
Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska
Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.
Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.
Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.
Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.
Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.
Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.
Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.
U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.
Nogometašice Gorice su u 09. posljednjem kolu Magenta lige 2025./2026. – Play out izgubile od Osijeka 0:3. Golove za gostujuću ekipu postigle su kapetanica Katarina Đukić, Lucy Elizabeth Stefenelli i autogol Nike Tokić.
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaće su se dobro držale do 27. minute i onda je nakon ubačaja s lijeve strane lopta pogodila Tokić i završila u mreži za 0:1. Velika gužva u sudačkoj nadoknadi rezultirala je pogotkom Đukić, a domaće su prosvjedovale zbog navodnog prekršaja, sutkinja je pokazala na centar.
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Osijek je i u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte te je povisio vodstvo golom snažne Von Stefenelli na konačnih – 0:3!
Galerija fotografija
Magenta liga 2025./2026. Play out – 09. kolo
HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Osijek 0:3 (0:2)
Velika Gorica. Gradski stadion (glavni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 17.05.2026., 17:30 sati. Glavna sutkinja: Elizabeta Rengel (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Maja Brozović i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Andrija Korenika (Vrbovec). Strijelci: 0:1 – Tokić (27-ag), 0:2 – Đukić (45+1), 0:3 – Von Stefenelli (78).
GORICA: Vidrih, Belajsa (od 78. Cvetković), Godinić (cap.), Ožbolt (od 78. Šagovac), Tokić, Crnković (od 46. Stipetić), Pernar Curić, Resanović (od 81. Rimac), Perić, Vrdoljak, Ćurić. Trener: Marko Biljan.
OSIJEK: Ivanova, Žuljević (od 81. Sičaja), Alajbegović, Von Stefenelli, Đukić (cap.), Popić, Ereš, Krunić (od 62. Michieli Tomić), Barišić, Korimova, Unal. Trener: Robert Špehar. Pomoćni trener: Igor Kovačević.
Velikogorički Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” vratio se iz Sarajeva s velikim rezultatom, dvije natjecateljice, Petra i Sanja, osvojile su srebrnu medalju na Europskom kata prvenstvu održanom ovog vikenda u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.
Goričke predstavnice nastupile su u kategoriji Adapted Nage no Kata 1B Ne shisei, u kojoj su odličnim nastupom izborile drugo mjesto i tako Hrvatskoj donijele još jedno europsku medalju.