Povežite se s nama

Najave

Prvu službenu utakmicu u ovoj godini Bikovi igraju protiv košarkaša iz Zaboka

Utakmica je na rasporedu u nedjelju 16. siječnja s početkom u 16 sati. Igra se u Gradskoj sportskoj dvorani, a prijenos je na HTV-u.

Objavljeno

na

U 17. kolu HT Premijer lige košarkaši Gorice dočekuju ekipu Zaboka. Bikovi su propustili utakmicu 16. kola protiv Sonika zbog COVID protokola, a za otvaranje nove košarkaške godine čeka ih jedna od najvažnijih utakmica u prvenstvu. Naime, igrači Bože Radoša s omjerom 8-7 drže 5. poziciju na prvenstvenoj ljestvici, dok je Zabok s omjerom 6-8 na 7. mjestu i predstavlja ekipu s najviše šansi da ugrozi ulazak Gorice među prvih šest ekipa što donosi Ligu za prvaka. Igrači Zaboka u odnosu na prvi dio sezone pojačali su se s nekoliko igrača od kojih je svakako najopasniji Jarvis Garrett koji je u prošlom kolu s 29 poena torpedirao Cibonu i katalizirao otkaz treneru Vladi Jovanoviću.

Goričanima je najveće pojačanje povratak Ivana Batura u pogon nakon 8 mjeseci odsustva zbog ozljede i činjenica da su svi ostali igrači sada zdravi i spremni. Borna Kapusta je i ove sezone najbolji asistent lige koju predvodi s 6,3 uspješnih dodavanja po utakmici.

– Mislim da je Zabok dosta promijenio igru i ekipu od zadnjeg puta kad smo igrali s njima. Došao je i novi trener i par igrača koji nisu tada igrali protiv nas tako da mislim da će biti jako teška i tvrda utakmica. Ali ponavljam opet, mi smo kod kuće favoriti, bar tako gledamo na sebe i vjerujem da ćemo doći do važne pobjede – zaključio je Kapusta.

Foto: KK Gorica

Bože Radoš uspješno je nastavio s vođenjem momčadi nakon što je tijekom sezone preuzeo kormilo od Josipa Sesara.

– Nakon gotovo 25 dana bez prvenstvene utakmice, što zbog blagdana što zbog korona virusa, na domaći teren nam stiže ekipa Zaboka. Nismo bili u ritmu treninga kakav je uobičajen, ali nadam se da ćemo istrčati na teren u punom sastavu. Zabok se dosta izmijenio u odnosu na prvi dio sezone, tj. dosta su se pojačali. Tu su Gunjina, Garret i Jacović koji nisu prije bili u sastavu, a tu je i trener Jakša Vulić. Igraju jako čvrsto i agresivno, vrlo su iskusni i mislim da je to ekipa koja može pobijediti svakoga u našem prvenstvu. To su i demonstrirali protiv Cibone, ali bez obzira na sve okolnosti mislim da ćemo se skupiti, vjerujem u ove momke i nadam se još jednoj domaćoj pobjedi – riječi su glavnog trenera Gorice.

Foto: KK Gorica

Utakmica je na rasporedu u nedjelju 16. siječnja s početkom u 16 sati. Igra se u Gradskoj sportskoj dvorani, a prijenos je na HTV-u. Dolazak na utakmicu dozvoljen je prema važećim epidemiološkim protokolima za otprilike 100 navijača s važećim COVID potvrdama ili negativnim testom. Cijena ulaznice je 20kn i može se kupiti pri ulasku u dvoranu.

Najave

Brza provjera zdravlja u Gradićima – besplatno mjerenje i savjetovanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mikhail Nilov/Pexels.com

U srijedu, 29. travnja, u Društvenom domu Gradići, od 9 do 11 sati, organizira se besplatno mjerenje krvnog tlaka, razine šećera u krvi i saturacije kisikom, uz mogućnost zdravstvenog savjetovanja.

Riječ je o preventivnoj akciji namijenjenoj svim građanima koji žele brzo i jednostavno provjeriti osnovne zdravstvene pokazatelje.

Najava nije potrebna, samo dođite i prekontrolirajte svoje zdravstveno stanje.

Nastavite čitati

Najave

Počinje prodaja otpisanih knjiga, sve po 1 euro

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradska knjižnica Velika Gorica u četvrtak, 30. travnja, organizira prodaju knjiga po jedinstvenoj cijeni od 1 eura. Akcija će trajati od 11 do 17 sati, a održat će se u Središnjem odjelu za odrasle.

Riječ je o knjigama koje su izdvojene nakon provedene revizije fonda u Dječjem odjelu i Područnoj knjižnici Galženica.

Svi zainteresirani mogu tijekom dana doći i odabrati knjige koje žele, uz cijenu koja vrijedi za svaki primjerak, 1 euro po knjizi.

Nastavite čitati

Najave

Besplatne kontrole zdravlja u Velikoj Gorici i Samoboru! Građani mogu provjeriti tlak, šećer i masnoće

Javne akcije organiziraju se 30. travnja povodom Nacionalnog dana hitne medicinske službe, u sklopu europskog projekta usmjerenog na prevenciju bolesti srca i krvnih žila.

Objavljeno

na

Foto: Dražen Kopač

Goričani će u četvrtak, 30. travnja, moći besplatno provjeriti zdravstveno stanje i saznati imaju li povećan rizik od bolesti srca i krvnih žila. Preventivna akcija održat će se od 9 do 13 sati ispred ispostave Zavoda za hitnu medicinu u Ulici Matice hrvatske 5, povodom Nacionalnog dana hitne medicinske službe.

Istoga dana, u istom terminu, akcija će se provoditi i u Samoboru na Trgu kralja Tomislava.

Tijekom akcije građani će moći izmjeriti indeks tjelesne mase, krvni tlak, razinu lipida i šećera u krvi te zasićenost krvi kisikom. Iz Zavoda za hitnu medicinu Zagrebačke županije ističu da svi koji dođu mogu očekivati i savjet liječnika, ovisno o rezultatima mjerenja.

Riječ je o prvim dvjema akcijama koje se ovog proljeća organiziraju u ukupno devet gradova, a cilj im je prevencija kardiovaskularnih bolesti, koje su i dalje vodeći uzrok smrtnosti u Hrvatskoj.

Preventivne aktivnosti dio su dvogodišnjeg projekta RACE 2 (Utrka za život), koji se provodi u suradnji s partnerima iz Mostara i Crne Gore. Projekt je vrijedan nešto manje od 2 milijuna eura, a većinom se financira sredstvima Europske unije. Uz javnozdravstvene akcije, projekt uključuje i ulaganja u modernizaciju hitne službe kroz edukacije, digitalizaciju procesa te nabavu vozila i medicinske opreme.

Nastavite čitati

Najave

Mali kuhari preuzimaju kuhinju Lekenika – kreće borba za Mini Chefa

Tema je „Proljeće u Lekeniku”.

Objavljeno

na

Objavio/la

U Lekeniku se idući tjedan održava prvo izdanje dječjeg kulinarskog natjecanja „Leken Mini Chef”, novog događaja koji okuplja mlade zaljubljenike u kuhanje iz cijele općine. Natjecanje će se održati u utorak, 28. travnja 2026. u 17 sati u Društvenom domu Lekenik.

Riječ je o programu namijenjenom djeci od 10 do 14 godina, a sudjelovat će 12 mladih natjecatelja koji će pod stručnim vodstvom pripremati jela na temu „Proljeće u Lekeniku”. Gotova jela ocjenjivat će stručni žiri.

Organizatori događanja su Općina Lekenik, u suradnji s Turističkom zajednicom Općine Lekenik i Kul Inom, a cilj je potaknuti kreativnost kod djece, razvoj osnovnih kulinarskih vještina te promicanje zajedništva i zdravih navika.

Nastavite čitati

Najave

Besplatna akcija na Cvjetnom u svibnju – provjerite ono što mnogi zanemaruju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pexels.com

Zagrebačko dijabetičko društvo u ponedjeljak, 12. svibnja 2026. godine, organizira javnozdravstvenu akciju na Cvjetnom trgu u Zagrebu, s ciljem prevencije, ranog otkrivanja i bolje kontrole šećerne bolesti. Akcija će trajati od 9 do 13 sati, a građanima će biti dostupna besplatna mjerenja i savjetovanja sa zdravstvenim stručnjacima.

Tijekom akcije posjetitelji će moći izmjeriti razinu glukoze u krvi i krvni tlak te napraviti analizu sastava tijela, uključujući indeks tjelesne mase (BMI), udio mišićnog i masnog tkiva te procjenu bazalnog metabolizma. Organizatori najavljuju i procjenu rizika od pretilosti i razvoja kroničnih bolesti.

Osim mjerenja, građani će imati priliku dobiti individualne savjete dijabetologa, nutricionista, kineziologa i farmaceuta, s naglaskom na svakodnevne navike koje mogu pomoći u kontroli bolesti ili smanjenju rizika od njezina razvoja.

Akcija se održava uoči Hrvatskog dana šećerne bolesti, a iz Zagrebačkog dijabetičkog društva poručuju kako je cilj približiti građanima jednostavne načine provjere zdravstvenog stanja i potaknuti ih na pravovremenu reakciju.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno