Grad Velika Gorica bio je pokrovitelj i sponzor Prvog Kongresa zdravlja pod nazivom “Zdravlje i ljepota – siguran put do uspjeha”, koji je u suradnji s tvrtkom Shapeit j.d.o.o održan u Pučkom otvorenom učilištu u Velikoj Gorici, a okupio je eminentne stručnjake koji su održali predavanje namijenjeno zdravstvenim ustanovama, frizerima, pedikerima, kozmetičarima, nail artistima, wellness centrima te make up stručnjacima. Ovo je početak priopćenja koje je cityportal.hr dobio od Jadranke Šepek, vlasnice tvrtke Shapeit j.d.o.o., objavljujemo ga u cijelosti:
”Grad Veliku Goricu predstavljao je pročelnik za Upravni odjel za poduzetništvo investicije i fondove EU Domagoj Ilečić i Ivana Matković, savjetnica za EU fondove, a Turističku zajednicu direktorica Milada Mesarić. Prisutne frizere okupio je Nikola Jančić, predsjednik ceha frizera Velika Gorica.
10.10.2021., Velika Gorica – Na Pučkom otvorenom učilištu održan je Kongres zdravlja s naglaskom na funkcioniranju uslužnih djelatnosti u specifičnim uvjetima pandemije COVID-19. Foto: Slaven Branislav Babić/PIXEL
Posebna gošća za Grad Veliku Goricu bila je Prim. mr. Maja Grba-Bujević, dr.med. spec., saborska zastupnica i ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu i njena tema bila je: – Koronavirus svakodnevno mijenja život kakav smo prije pandemije poznavali. Utjecao je na mnoge aspektne našega života. S obzirom na to da je sve privremeno zastalo ili usporilo, ljudi su postali svjesniji sebe i pronalaze više vremena za brigu o sebi. Dolazi do povećanog zanimanja za fizički izgled i potrebe za korištenjem raznih kozmetičkih usluga. Očito je da nam je pandemija na neki način “darovala vrijeme”, ali i dodatne brige – kako istodobno njegovati fizički izgled, a ne zaboraviti na zaštitu zdravlja te kako istodobno biti u blizini nekoga, a ne ugroziti ga svojom blizinom. Osim svih dosadašnjih mjera koje se provode za suzbijanje pandemije, dosadašnje znanstvene spoznaje, upućuju na cjepivo koje jedino i ima izgleda dovesti do stvarne promjene. Primjena cjepiva i povjerenje u struku udaljava od neizvjesnosti, a približava završetku kriznog razdoblja”.
10.10.2021., Velika Gorica – Na Pučkom otvorenom učilištu održan je Kongres zdravlja s naglaskom na funkcioniranju uslužnih djelatnosti u specifičnim uvjetima pandemije COVID-19. Foto: Slaven Branislav Babić/PIXEL
Tomislav Milunović, savjetnik ministru pri Ministarstvu rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike predstavio je temu predavanja: – Mjere i pomoć Vlade Republike Hrvatske malom i srednjem poduzetništvu. Kako ubrzati oporavak i sanirati u što kraćem roku gubitke koji su uvjetovani pojavom virusa Covid 19.
Obratila se sa svojom temom dr.sc. Anka Jurišić-Kvesić, dr. med dent, spec., Savjetnica ministra zdravstva za dentalnu medicinu te predsjednica Nacionalnog povjerenstva za dentalnu medicinu. Tema predavanja: Što je kozmetologija? Kako djeluje virus COVID-19, kako i na koji način davatelj
usluge iz pojedine grane kozmetologije može osnažiti i zaštititi svoje zdravlje te pružiti sigurnost i zaštitu svojim korisnicima usluga, a da bude sve u skladu sa strukom i traženim propisima te mjerama koje su na snazi.
Dr. med. Branka Grabar profesor dermatologije na Obrtničkoj školi za osobne usluge Tema predavanja: Na koji način prepoznati određena oboljenja kod klijenata koji su korisnici usluga kod frizera, kozmetičara, pedikera, nail-artista, make-up stručnjaka, te kako zaustaviti širenje bolesti.
Ana Tolp, profesor kemije na Obrtničkoj školi za osobne usluge, Tema predavanja: Pojačana higijena prostora i pribora za rad uvjetovana pojavom virusa COVID-19, Prevencija profesionalnih oboljenja – kako ih spriječiti i liječiti.
10.10.2021., Velika Gorica – Na Pučkom otvorenom učilištu održan je Kongres zdravlja s naglaskom na funkcioniranju uslužnih djelatnosti u specifičnim uvjetima pandemije COVID-19. Foto: Slaven Branislav Babić/PIXEL
Dipl.ing.agr. Dubravka Orlić-Bašlin u timu s nkbr.univ.spec. Mijo Miljak. Tema predavanja: Antioksidansi iz ljekovitih mediteranskih biljaka – njihov značaj u njezi kože i prevenciji zdravlja.
Na kraju kongresa, polaznici su dobili certifikat o sudjelovanju te prekrasan poklon paket kojeg je izradila Zlatna nit iz Slatine, a sadržaj je bio dekorativna kozmetika Art deco Covid maske sa grbom grada, sprejevi lavanda i Adriana iz kolekcije Fitoaroma, 100 % eko.
Kao što je gospodin pročelnik Domagoj Ilečić rekao na početku, ovaj kongres trebao bi postati tradicija sa željom da se održi druge godine sa puno više polaznika.”
Gradonačelnik Krešimir Ačkar u danas je obišao radove na izgradnji Centra za starije osobe te dva nova dječja vrtića u Pokupskoj i Kolarevoj ulici.
Centar za starije, prema riječima gradonačelnika, napreduje točno prema planu i da bi do 2027. trebao biti potpuno opremljen, a radovi privedeni kraju.
Foto: Vanesa Miković/Cityportal
Tijekom obilaska, došli su i do vrtića u Pokupskoj ulici. “Što se tiče izgradnje dječjeg vrtića u Pokupskoj, svi su betonski radovi završeni, sad radimo na instalacijama i na osnovnim dijelovima koji će taj vrtić staviti u funkciju”, objašnjava pročelnik Dubravko Katulić.
Foto: Vanesa Miković/Cityportal
Foto: Vanesa Miković/Cityportal
S druge strane, gradilište u Kolarevoj ulici tijekom zime je imalo odgode, pa su radovi kasnili. Trenutno se dovršavaju temelji, a postavljanje prve ploče očekuje se u sljedećih mjesec dana, nakon čega će se nastaviti s armirano-betonskim zidovima.
Foto: Vanesa Miković/Cityportal
“Radovi na našim vrlo važnim kapitalnim objektima u Velikoj Gorici napreduju u jednom jako dobrom dinamikom, kao što ste vidjeli, Centar za starije osobe se nalazi točno prema dinamičkom planu u fazi da ćemo ga 2027. godine moći opremiti u potpunosti i završiti radove. Kada govorimo o dječjem vrtiću u Pokupskoj i ovom u Kolarevoj, riječ je o velikim dječjim vrtićima koji će imati kapacitet za zaprimanje 200 djece, dakle šest mješovitih skupina i četiri jasličke skupine po vrtiću investicija je malo manje od 5,8 milijuna eura, a investicija onoga u Pokupskoj je 5,4 milijuna eura. Drago nam je reći da su svi nadzorni inženjeri potvrdili kako bi vrtić u Pokupskoj ulici trebao biti spreman za akademsku godinu koja je pred nama. Međutim, ovdje je situacija malo drugačija te će radovi malo kasniti, ali nadamo se da će s ovim ljepšim vremenom doći do ubrzavanja i da će oni također biti završeni u ovoj godini. Nakon što smo otvorili u proteklom mandatu 9 objekata dječjih vrtića, nastavljamo jednako intenzivno raditi na tome da materijalna prava zaposlenika u dječjim vrtićima budu bolja”, rekao je gradonačelnik Krešimir Ačkar.
Foto: Vanesa Miković/Cityportal
Gradonačelnik je naglasio da će vrtići i dalje biti besplatni za sve korisnike i kako je cilj da svako dijete koje ima uvjete, pronađe mjesto u nekom od goričkih vrtića.
Tražite posao, razmišljate o zapošljavanju ili dodatnom usavršavanju? Evo prilike da iz prve ruke saznate koje su vam mogućnosti u 2026. godini.
Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područna služba Zagreb i Razvojna agencija Grada Velika Gorica VE-GO-RA u četvrtak, 27. veljače od 10 do 13 sati organiziraju prezentaciju u Poduzetničkom inkubatoru Velike Gorice (Podložnica 6).
Na prezentaciji pod imenom „Zapošljavanja kroz mjere aktivne politike zapošljavanja u 2026. godini” biti će predstavljene mjere zapošljavanja za mlade i osobe u nepovoljnom položaju, program POSAO+, potpore za usavršavanje zaposlenih te vaučeri za obrazovanje nezaposlenih i zaposlenih.
Nakon izlaganja predviđeno je i vrijeme za pitanja, a sudjelovanje je besplatno.
Gotovo dva tjedna nakon dramatične potjere na velikogoričkom području, zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 24-godišnjakom, 26-godišnjakom i maloljetnikom, koje sumnjiči za provalu, krađu automobila i napad na policijske službenike, pri čemu se maloljetniku na teret stavlja i pokušaj teškog ubojstva.
Riječ je o nastavku slučaja iz noći s 5. na 6. veljače, kada su osumnjičeni najprije u Novom Čiču ukrali Volkswagen Polo zagrebačkih registracija, a potom provalili u trgovinu u Šćitarjevu. Tijekom bijega prema Drenju Šćitarjevskom i Ribnici nisu se zaustavili na policijske signale, već su nastavili vožnju, a iz vozila su bacali različite predmete prema službenom automobilu.
Potjera je kulminirala na području Ribnice, gdje su osumnjičeni udarili u policijsko vozilo te se potom automobilom usmjerili prema policijskim službenicima koji su se uspjeli izmaknuti. Jedan policijski vježbenik tada je lakše ozlijeđen, a pomoć mu je pružena u KBC-u Sestre milosrdnice. Nakon slijetanja u jarak osumnjičeni su pokušali pobjeći pješice, a na mjestu događaja tada je uhićen 24-godišnjak.
Dovršenim istraživanjem utvrđena je sumnja da su 24-godišnjak, 26-godišnjak i maloljetnik zajedno počinili kaznena djela teške krađe provaljivanjem i krađe. Maloljetnika se dodatno sumnjiči da je, s ciljem usmrćenja policijskog službenika i policijskog vježbenika, počinio kazneno djelo teškog ubojstva u pokušaju te oštećenja tuđe stvari.
Protiv 24-godišnjaka i 26-godišnjaka podneseno je posebno izvješće Općinskom državnom odvjetništvu u Novom Zagrebu te su u zakonskom roku predani pritvorskom nadzorniku. Maloljetnik, koji je u međuvremenu bio nedostupan policiji, uhićen je u srijedu, 18. veljače 2026., a dan kasnije predan pritvorskom nadzorniku. Protiv njega je kaznena prijava dostavljena Županijskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.
Goričani prijetili, Zagreb ipak prejak, slijedi derbi braće Mišković
Rukometaši Gorice poraženi su 37-26 od Zagreba u Kutiji šibica, no vječni prvak morao se dobro pomučiti da dođe do ovih bodova. U sljedećem kolu čeka nas županijski derbi u Velikoj Gorici…
Osam dana nakon što su senzacionalno pobijedili našički Nexe, što je za posljedicu imalo i smjenu trenera u Našicama, rukometaši Gorice novu su, za nekoliko razina veću senzaciju, tražili u gostima kod vječnog prvaka Zagreba. I ponovno su odigrali jako dobru utakmicu, prijetili i zadavali glavobolje zagrebašima, no ipak nisu imali dovoljno snage da izdrže do kraja. Ovu ćemo vrstu senzacije, dakle, pričekati do neke sljedeće prilike…
Gorica je u utakmicu ušla sjajno, igrači Zagreba u čudu su se pogledavali u tih prvih 12 i nešto minuta, nakon kojih je semafor u Kutiji šibica pokazivao da Gorica vodi 7-5. Tad je Zagreb sa četiri uzastopna gola preuzeo kontrolu nad utakmicom i rezultatom, da bi se na predah otišlo s visokih 20-13 u korist domaćina.
Međutim, Goričani su odbili odustati, pa su i nastavak utakmice otvorili na visokoj razini. Serijom 5-1 ponovno su zabrinuli favoriziranog protivnika, ali bilo je to kratkog vijeka. Sa šest vezanih golova sredinom drugog dijela Zagreb je otišao na nedostižnih 11 golova prednosti, što je razlika s kojom je utakmica i završila.
Devet golova Gorici je zabio reprezentativac Filip Glavaš, a šest je dodao Mateja Dodić. Kod Gorice je prvi strijelac bio Jakov Neralić sa šest golova iz šest pokušaja, po četiri komada zabili su Marko Grubišić i Lucas Pitt, a po tri Andro Lopac i Maksimilijan Jurić. Hendikep je za Goricu bilo neigranje kapetana Hrvoja Cekovića, pa ćemo vjerovati da bi s njim u sastavu sve skupa bilo još malo neizvjesnije.
Unatoč tome, trener Matej Mišković i u ovoj je utakmici imao dovoljno dobrih elemenata za koje se može uhvatiti. Gorica je dobra, raspoložena, spremna za sve izazove, što ćemo imati prilike vidjeti i u jednoj posebnoj utakmici koja slijedi. Naime, u sljedećem kolu Goričani će na svom parketu dočekati Dugo Selo u županijskom derbiju, ali i u – bratskom derbiju! Na klupi Gorice je Matej Mišković, a na klupi Dugog Sela njegov brat Dominik…
Pet žutih minuta: Košarkaši u Trnskom prosuli vodstvo u završnici
Košarkaši Gorice poraženi su na gostovanju kod Zagreba 91-80, pri čemu je u završnim minutama domaćin napravio seriju 21-3 te zasluženo došao do pobjede
Niz od tri pobjede (Amfora, Vrijednosnice Osijek, Crikvenica) u Trnskom je prekinut niz košarkaša Gorice, koji su morali čestitati rivalima iz KK Zagreba u utakmici 19. kola Prve lige. Nažalost, i ovoga su puta naši košarkaši u završnih pet minuta potonuli u poraz. Nakon vodstva 77:70 dogodio se neobjašnjivi pad u igri Goričana, što su domaći košarkaši kaznili serijom 21:3 i uzvratili za poraz iz prvog dijela sezone.
Zagreb je sredinom druge četvrtine imao plus devet (40:31), a nešto bolje prvo poluvrijeme sastav Ante Samca pretvorio je u prednost na odmoru 47:43. U trećoj četvrtini na krilima Borne Dramalije, koji je ubacio tri trice, Gorica je napravila preokret i stigla do prednosti 65:56.
Zakucavanjem Nike Rimca u posljednjih pet minuta zakoračili su igrači trenera Miljkovića s prednošću 77:70. Tada je uslijedila serija Zagreba koju su kreirali Kristijan Joksimović, Filip Bundović i Joshua LeBlanc za konačnih +11 (91:80).
– Zagreb je fizički dominantniji u odnosu na nas i u završnici su nas otjerali od koša. Zaslužena njihova pobjeda jer su u završnici bili bolji i sretniji. Mi smo nažalost propustili jednu pobjedu i moramo se okrenuti novim susretima – kazao je nakon utakmice trener Damir Miljković.
Filip Bundović s 27 poena predvodio je Zagreb, za koji su dvocifren napadački učinak imali još Dorian Jelenek (16), Nino Žarković (14), Kristina Joksimović (12) i Joshua Leblanc koji je uz 10 poena imao i 16 skokova. U našim redovima 20 poena Nike Rimca, 19 Borne Dramalije te 14 Pavala Turića koji je imao 10 skokova i 7 ukradenih lopti.