Prosidba u porazu Hidrela, Polet i Mraclin slavili u turopoljskim derbijima

Čak 16 utakmica odigrali su turopoljski klubovi ovog vikenda, a rezultati su bili raznoliki… Turopoljac je u reprizi zadnje utakmice prošle sezone izgubio od Naftaša, loše je prošla i Lomnica, a prvu pobjedu u šestom rangu upisao je Posavec

Prvoligaš Gorica projurio je kroz Varaždin na krilima show programa u režiji Kristijana Lovrića, trećeligaš Kurilovec ostao je bez pobjede u 93. minuti utakmice u Maču, a u završnici je bez bodova ostao i četvrtoligaš Lukavec. Poveli su Lukavčani u Novskoj protiv Sloge, ali onda i primili gol za izjednačenje pa u 86. minuti i drugi, koji je donio poraz. Ništa bolje nisu prošli ni Gradići, koji su u subotu izgubili 2-0 kod Trešnjevke, a “rubni” turopoljski klubovi, Odra i Dinamo iz Odranskog Obreža, upisali su pobjede.

S prvenstvima se krenulo i u petom, odnosno šestom rangu natjecanja. Lokalni petoligaški derbi u Buševcu dobio je Polet, koji je s 3-0 sredio Klas iz Mičevca, a naša preostala dva petoligaša, Turopoljac i Lomnica, upisali su poraze u Ivanić Gradu i Laduču.

Među šestoligašima se također igrao lokalni derbi, u kojem je Mraclin nadjačao Bunu (2-1), a do sva tri boda došao je i Posavec protiv Kloštra, kao i Meštrica protiv Brcka, te u subotu Jelačić protiv Zvekovca. Bod je ulovio Vatrogasac u Dubravi Vrbovečkoj, a poraze na startu upisali su obrezinska Mladost u Banovu te Dinamo Hidrel u Vezišću.

Utakmicu u Vezišću, između Milka Trnine i Dinamo Hidrela (5-2) ispratila je predsjednica Hidrela Ivana Cesarec.

– Otvaranje sezone donijelo nam je gostovanje kod novaka u ligi, momčad Milke Trnine iz Vezišća i neočekivano visok poraz. Utakmica nije ponudila nogometnu ljepotu, ali su gledatelji mogli vidjeti čak sedam pogodaka i prosidbu domaćeg igrača Karadže prije početka utakmice. Djevojka je, naravno, pristala – kazala je predsjednica kluba iz Novog Čiča.

Na prvi pogodak čekalo se 16 minuta, kad Kopejtko uzima jednu poklon loptu na polovici Dinamam i s ruba šesnaesterca nisko pogađa za vodstvo domaćina. Nepune dvije minute nakon gola uslijedio je još jedan. Neodlučnost obrane u izbacivanju lopte iskoristio je Karadža i povisio vodstvo.

– Nakon toga slijedi buđenje naše momčadi i pokušaji da se sustigne rezultatski minus. Velike prilike nisu iskoristili Vukadin i Kuzmić, ali zato jest Vukadin u posljednjoj minuti, kad zabija glavom nakon ubačaja Hrkovca iz kuta – kazala je predsjednica Cesarec.

Nastavak poluvremena, prepričava dalje, donio je nešto bolju igru, ali rezultat se nije mijenjao. U 73. minuti domaćin povećava vodstvo nakon što je Fešta iz dvojbene situacije izašao sam pred Gligorevića i mirno poentirao za 3-1.

– Dvije minute kasnije naša momčad ostaje s igračem manje nakon što je Panić zaradio izravni crveni karton. Ubrzo nakon toga, u 78. minuti, Vukadin koristi pogrešku vratara Pajka i obrane domaćih i smanjuje na 3-2. S igračem više domaći su potpuno zavladali terenom i pogotkom Šipure (83.) i drugim Karadže (84.) zasluženo osvojili tri boda na otvaranju sezone. Domaćinu čestitamo na pobjedi i korektnosti. Također čestitke upućujemo i našem igraču Tomislavu Jakovljeviću koji je jučer uplovio u bračnu luku i želimo mu puno sreće – završava izvještaj iz Vezišća predsjednice Dinamo Hidrela.

Tomislav Jakovljević imao je dobru ispriku za propuštanje utakmice prvoga kola – baš taj dan uplovio je u bračnu luku

1. ŽUPANIJSKA LIGA – ISTOK , 5. kolo

Rezultat utakmice sve govori. Igrači Mraclina svog su protivnika razmontirali, nadigrali u svim segmentima nogometne igre i sasvim zasluženo ostvarili uvjerljiv trijumf. Već nakon prvog poluvremena bilo je pitanje koliko će golova završiti u mreži gostiju. Domaći igrači goropadni i nezaustavljivi, gosti potpuno izgubljeni. Od 10 golova čak 7 strijelaca, veseli u redovima momčadi sa Nove grabe. Kada utakmica završi 10:0 suvišno je podrobnije opisivati odnos snaga na travnjaku i tijek utakmice.

MRACLIN – OSTRNA 10:0

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Anić i Tišljar.

STRIJELCI: 1:0 – Augustić (11), 2:0 – J. Cvetnić (19), 3:0 – Augustić (30 – 11 m), 4:0 – Roginić (39), 5:0 – Desput (57), 6:0 – Desput (73), 7:0 – M. Kos (80), 8:0 – I. Kos (84), 9:0 – Desput (87), 10:0 – Jurić (89).

MRACLIN: Marić, Petravić (od 46. I. Kos), J. Domitrović, Babić, Bartolić, J. Dolibašić, J. Cvetnić (od 63. M. Kos), Onić (od 59. Cota), Roginić, Augustić (od 46. Desput), Jurić. TRENER: Marko Pancirov.

OSTRNA: Dominković, Lacković (od 46. Cik), Mandić, Radovac, Šego, Žarko (od 46. Jambrek), Habeić, Nestić, Kojundžija (od 79. Tokić), Mamut (od 73. Vešligaj), Sonarić. TRENER: -.

Ivan Zagorec briljirao protiv Samobora

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA , 5. kolo

Sjajnu nogometnu predstavu odigrao je buševski nogometaš Ivan Zagorec, gostima iz Samobora zabio je četiri gola od kojih je njegov prvi majstorski. Mrežu gostiju načeo je Mario Stuparić. Do poluvremena prvo iz slobodnog udarca sa kojih 25 metara buševski topnik Ivan Zagorec poslao je u rašlje, a desetak minuta kasnije na asistenciju Robića prije poentiranja zaobišao vratara gostiju. U nastavku nakon odmora nije se dugo čekalo na njegov treći gol za nedostižnih 4:0. Gosti iz Samobora uspjeli su smanjiti rezultat preko Lovrića i nakratko preuzeti blagu dominaciju. Brzom kontrom domaćih igrača iz 63. minute koja je rezultirala četvrtim golom sjajnog Zagorca potvrđena je zaslužena pobjeda Poleta. Samoborci su tri minute kasnije došli do još jednog smanjenja rezultata, jedna lopta koju je skrenuo domaći stoper Tičarić završila je u domaćoj mreži.
Polet nakon nedjeljnog kiksa u Laduču nastavlja pobjedama, ova protiv Samobora je četvrta ovojesenska.

POLET (B) – SAMOBOR 5:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: Jerbić. Pomoćnici: Šimunović i Aščić.

STRIJELCI: 1:0 – Stuparić (13), 2:0 – Zagorec (25), 3:0 – Zagorec (35), 4:0 – Zagorec (48), 4:1 – Lovrić (57), 5:1 – Zagorec (63), 5:2 – Tičarić (66 – ag).

POLET (B): Bradić, Baćan, Tičarić, Sovina, Stuparić, Dejanović, Matušin, Šastak (od 60. Brajković), Pejak, Zagorec (od 64. Sučić), Robić (od 73. Šafranić). TRENER: Mario Paviša.

SAMOBOR: V. Bišćan, Dilberović (od 46. Burić), Grgečić, F. Bišćan, Ibrahimović, Kleščić (od 67. Ivančević), Brčić (od 63. Kerep), Mamić (od 46. Koritnik), Bedeković, Lovrić, Cvok (od 46. Ašanin). TRENER: -.

Treći poraz Posavca i prva pobjeda Dubrave

18.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga, 5. kolo: NK Posavec – NK Dubrava. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred današnju utakmicu Posavec je imao veliki problem, jer mu je nedostajalo skoro pola startne momčadi zbog obveza na radnom mjestu. Ipak, domaći sastav je došao u vodstvo već u uvodnoj fazi utakmice kada je Denis Kučan iz gužve poslao loptu pod gredu. Izvedeno je još nekoliko obećavajućih akcija bez završne realizacije, a onda su gosti iz Dubrave Vrbovečke uspostavili ravnotežu i prijetili izjednačenjem. Stoper Krivan je iz slobodnjaka sa 30-tak metara u 36. minuti uhvatio vratara Turkovića na krivoj nozi i lopta je završila u donjem kutu za 1:1.

Nakon odmora momčad gostiju bila je bolja i u 63. minuti Crha je izvrtio domaću obranu i plasirao loptu u malu mrežicu za 1:2. Na suprotnoj strani udarci Krivaneka i Horvata zamalo su promašili okvir vrata. U 76. minuti Suša je iskoristio neopreznost domaće obrane i iz blizine pogodio za 1:3! U završnici je Babić efektno prebacio vlastitog vratara i pogodio mrežu za 2:3! Završni napadi domaćih nisu urodili plodom i gosti su radovali prvoj prvenstvenoj pobjedi.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 05. kolo

NK Posavec – NK Dubrava 2:3 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 50. Srijeda, 18.09.2019., 17 sati. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad). Pomoćnici: Josip Očić (Bunjani) i Danijel Gašpar (Križ). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – De. Kučan (5), 1:1 – Krivan(36), 1:2 – Crha (63), 1:3 – Suša (76), 2:3 – Babić (85-ag).

POSAVEC: Turković (od 46. M. Kučan), Lacković, Župetić, A. Breščaković (cap.), S. Budinski, Bencek, De.Kučan (od 78. Andrišević), Smolko (od 68. Ivančić), Vranek (od 80. Andrišević), Radman, Ščrbak (od 50. Horvat). Trener: Mario Črljenec.

DUBRAVA: Jantoljak, Krivan, Grbavac, Babić, Fulir, Crha, Suša, Koren, Grgić, Mesarić (od 82. Gajšek), Ronjak. Trener: Zdenko Dimović.