ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Polet sa novim trenerom Ivicom Burićem uz bok vodećima

Objavljeno

na

Kada se prije otprilike mjesec dana pročulo da iz Poleta i Buševca odlaze oni najiskusniji, trener Zoran Tomčić i vezist Siniša Ferenček, mnogi su vrtjeli glavom i predviđali teške dane klubu s bogatom i uspješnom tradicijom. Odigrano je međutim 9. prvenstvenih kola a Polet drži izvrsnu treću poziciju u redoslijedu, 6 bodova iza Španskog i 8 lidera Udarnika. Učinak je to koji zaslužuje pažnju a razgovor s novim trenerom Ivicom Burićem nekako se nametnuo sam od sebe i logičan je.

 

Ivica Burić

Ivica Burić

“Prezadovoljan sam u Poletu i Buševcu tako da ni trenutka nisam požalio što sam prije mjesec dana prihvatio ponudu čelnika kluba da vodim momčad. Pregovore ispred Poleta vodili su članovi nove Uprave na čelu s novim predsjednikom Ivicom Markuzom. Prije desetak dana održana je i službena Izborna skupština tako da je u Poletu zaista sve transparentno i na mjestu. Rezultati su me na startu novog posla recimo pomazili (dvije pobjede i poraz vani) i sve je za pet” – kazao je uvodno Burić dok je u jednom Čičkom lokalu smireno ispijao bezalkoholni osvježavajući napitak i nastavio. “Poznajem sredinu u koju sam došao jer sam dvije sezone igrao za Polet. Novi ljudi iz Uprave kluba su puni poleta i volje za jedan normalan rad sa realnim ambicijama. Osjetio sam maksimalnu podršku na svim razinama od predsjednika do domara i igrača. Momčad me je prihvatila na posebno pravi način uz obostrani respekt i poštovanje. Za spomenuto kao i u adaptaciji moram istaknuti veliku pomoć i podršku kapetana momčadi Ivice Sučića i iskusnog dokapetana Stuparića koji su domicilni Buševčani i imaju veliki utjecaj na momčad u pozitivnom i motivirajućem smislu i hvala im na tome”.

 

Ivica Sučić

Ivica Sučić

Burić je ljetos imao određenih zdravstvenih tegoba jer je bio preopterećen osobnim poslovima pa i onim trenerskim. Sada je to neki drugačiji i novi, nekako mladenački poletan Burke. “Posao kojim se bavim shvaćam ozbiljno i savjesno a teško je onda pomiriti se kada ne ide kako treba. Pred mene u Poletu nisu postavljeni nikakvi imperativi i nerealne ambicije. Cilj je prvenstveno što ranije osigurati ostanak u vrlo kvalitetnom i istina kvalitetnom razredu i mislim da tu većih problema neće biti. Moramo nastojati da u svakom novom dvoboju damo maksimum kao bi si onda i nakon mogućeg neuspjeha mogli međusobno pogledati u oči. Politika kluba je oslonac što više na domaći kadar igrača i one iz bliže okolice. Podrazumijeva se pomlađivanje momčadi i briga o selekcijama iz omladinskog pogona koji je ovih dana pojačan s dva nova trenera. Što se tiče seniorske momčadi, značajnih promjena nema osim što je otišao Ferenček. Nastavio sam raditi tamo gdje je stao Tomčić, jasno uz neke moje finese jer ipak imam svoju osobnost i možda drugačija razmišljanja. Zasad ide sve kako treba, ponavljam uz veliku pomoć iskusnih Sučića pa i Stuparića, a onda i svih ostalih igrača koji su prava klapa i dečki u pozitivnom smislu na mjestu. Ivica Sučić je i član nove Uprave što nije nevažno jer je na terenu produžena ruka kako mene tako i čelnika kluba” – istaknuo je posebno Burić.

 

Mario Stuparić

Mario Stuparić (Polet) i Josip Grdenić (Udarnik)

Polet trenutno drži “broncu” (treće mjesto) ali bit će vjerojatno oscilacija na koje treba biti pripravan. “Doma smo kao Tatari, kako ste u cityportalu nedavno napisali za Goricu. Problem je stava vani gdje malo nestaje odlučnost i vjera u naše mogućnosti. Tek kada zagusti, kao u Maču kod Gaja, zaigramo kako znamo i možemo. Moramo popraviti pristup na gostovanjima od samog starta utakmice ali to je proces koji traje. U svakom slučaju vjerujem da će Polet i dalje letjeti shodno svojoj reputaciji i imenu” – zaključio je Ivica Burić novi strateg Buševčana.

 

 

Crna kronika

Dvostruka tragedija – žena skočila sa zgrade, u stanu pronađeno tijelo maloljetnice

Objavljeno

na

Danas, 12. travnja oko 10.50 sati, žena se bacila sa stambene zgrade u neposrednoj blizini Policijske postaje Velika Gorica, izvijestila je policija.

Kako doznajemo, radi se o sveučilišnoj profesorici.

Nakon toga, u stanu je pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe, a sumnja se da je smrt nastupila kao posljedica nasilne smrti.

Na mjestu događaja u tijeku je očevid, kao i kriminalističko istraživanje kojim će se utvrditi sve okolnosti ove tragedije.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Turopolje u završnici izborilo pobjedu protiv Dinamo Hidrela

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje je u 21. kolu Jedinstvene 1. ŽNL pobijedilo momčad Dinamo Hidrela rezultatom 2:0 golovima Adriana Perića i Antonia Lozića.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gledatelji su u prvom poluvremenu vidjeli uglavnom izjednačenu igru, činilo se da je gostujuća momčad bila malo više ambicioznija. Obrana domaćih je dobro reagirala kod udaraca iz prekida i rijetko je dolazila u kritične situacije.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u drugom poluvremenu bili napadački orijentirani i u zadnjih petnaest minuta to je rezultiralo s dva pogotka u mreži Dinamo Hidrela. Prvo se Perić u solo akciji u 75. minuti nakon slobodnog udarca na lijevoj strani oslobodio suparnika i s dvadesetak metara prizemno pogodio bliži kut za 1:0.

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jednako tako i Lozić je u solo akciji u sudačkoj nadoknadi s lijeve strane iskosa pogodio suprotnu malu mrežicu za konačni rezultat – 2:0!

Turopolje, 11.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-21.kolo: NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr  

Turopolje (21 8 5 8 38:34 29) je s 29 bodova na 7. mjestu u trenutačnom poretku, a Dinamo Hidrel (21 3 4 14 24:56 13) je s 13 bodova na posljednjem 16. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 21. kolo

NK Turopolje – NK Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 2:0 (0:0)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Subota, 11.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Perić (75), 2:0 – Lozić (90+3).

TUROPOLJE: Culović, Ceković (cap.), Zdunić, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Lučić, Matošević, Kos (od 49. Badallaj), Josić. Trener: Stiven Žitnik.

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda (cap.) (od 85. Veljačić), Budimir, Minković, Rebihić, Jandrić, Milanščak (od 75. Maras), Bilokapa, Sečenj, Babić. Trener: Tomislav Posavec.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Kraj smrada: Moderni pročistač donosi rješenje, prvi korisnici uskoro spojeni

Vrijednost projekta Aglomeracije je 104 milijuna eura, dok je vrijednost izgradnje samog pročistača 37 milijuna eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Velika Gorica ulazi u završnu fazu velikog infrastrukturnog ciklusa kojim se dodatno podiže razina komunalnih usluga i zaštite okoliša, a jedan od ključnih projekata je izgradnja novog postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda.

U sklopu šireg zahvata već je izvedeno više od 145 kilometara kanalizacijske mreže te više od 5.000 priključaka, dok će građani do kraja godine dobiti obavijesti o mogućnosti spajanja. Detalje o radovima koje su obišli gradonačelnik Ačkar i predsjednik uprave Vodoopskrbe Ivan Rak, pogledajte u videu:

FOTO galerija:

 

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Sova je sletjela! U Veliku Goricu stigao KTC centar

Zavirite na otvorenje👇

Objavljeno

na

Objavio/la

Sova je sletjela, a kupci napokon dočekali KTC centar!

U Veliku Goricu stigla 15 milijuna vrijedna investicija koja je objedinila sve na jednom mjestu –  zavirite na otvorenje👇

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Dobrodošao Petek na Gorice! Danas hrana ‘po domaći’, gljive na tanjuru i Donat drift

Na jutarnjem izdanju popularnog događanja posjetitelji su obilazili štandove lokalnih proizvođača, a u Centru za posjetitelje obavljala su se i preventivna mjerenja u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Od jutarnjih sati, građani imaju priliku prošetati jednom od omiljenih manifestacija našeg grada, Petek na Gorice. Posjetitelji su mogli obići MLJAC i ART plac, gdje su lokalni proizvođači i kreativci ponudili raznovrsne proizvode, od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i ručno rađenih predmeta.

Osim kupovine i razgledavanja, dio programa bio je posvećen i zdravlju. U Centru za posjetitelje organizirano je preventivno mjerenje dostupno svim posjetiteljima, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Kako je pojasnila Maja Glamuzina, magistrica farmacije iz Ljekarni Zagrebačke županije u Velikoj Gorici, cilj njihova dolaska bio je omogućiti građanima brzu provjeru osnovnih zdravstvenih pokazatelja.

“I ovaj put smo se odazvali na poziv Turističke zajednice grada Velike Gorice. Nama je uvijek drago da možemo izaći iz svojih prostora i družiti se s građanima. Radimo ono što je nekako najbrži screening općeg stanja građana, mjerimo šećer u krvi, određujemo kolesterol, mjerimo krvni tlak. Imamo kolegicu nutricionisticu koja određuje indeks tjelesne mase i sastav tijela. Zanimljivo je uvijek čuti koliki su nam masa mišića i masa kostiju. Imamo i oftalmologinju koja mjeri očni tlak. Također, radimo i savjetovanje o dodacima prehrani koji su korisni u nekakvim zdravstvenim tegobama, za energiju, povišen kolesterol i tako dalje”, pojasnila je.

Popodnevni dio programa nastavlja se u 16 sati k sa sajmom „Gljive na Gorice”, DONUT drift showom te raznim sportskim aktivnostima.

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno