Povežite se s nama

Sport

Polet na krilima Ivana Zagorca deklasirao Zelinu

Objavljeno

na

Polet je ovog vikenda pred domaćom publikom predstavio novog trenera Ivicu Burića, koji je svojevremeno ostavio traga i kao igrač u redovima Poleta, a nakon ozlijede u travnju i dionice u drugom dijelu u Kurilovcu od samog početka se danas domaćoj publici predstavio i Robert Zlodi, kao i novo pojačanje Poleta u liku povratnika iz Udarnika Ivana Zagorca. Nakon utakmice slobodno možemo konstatirati da su baš ova trojica imena (trener Burić na klupi i Zlodi i Zagorec na terenu) potpisali visoku i više nego zasluženu pobjedu Poleta nad Zelinom. Nikako ne smijemo zaboraviti i kapetana Sučića koji je i danas dijelio lopte za pogotke, ali ni ostatak momčadi koja je požrtvovnošću pokrpala sve nedostatke i minuseve na papiru pretvarala u pluseve na terenu.

 

polet-zelina-25-09-2016-14

 

Već u prvoj minuti utakmice Matušin je lijepo prsima loptu spustio za Zlodija koji sigurno poentira za vodstvo Poleta. Mogao je Zlodi u 21. minuti povisiti na 2:0 kada je izbio sam pred vratara Zeline ali je bio zamalo neprecizan. Najveću priliku Zelina propušta u 27. minuti utakmice kada Palčić sa svega nekoliko metara po sredini promašuje okvir vrata na sreću vratara Poleta. Promašaj Zeline kažnjavaju domaći u 40. minuti. Prekršaj je bio na centru nad Zlodijem, a Sučić lukavo dok se obrana gostiju nije posložila prebacuje loptu na drugu stranu za utrčalog Zagorca koji smireno poentira za 2:0.

 

polet-zelina-25-09-2016-4

 

U nastavku Zelina postiže pogodak, ali pomoćni sudac opravdano zbog zaleđa poništava isti, a samo minutu kasnije Zlodi ulazi u vrlo izglednu poziciju no sudac u ključnom trenutku presuđuje prekršaj u napadu. Obje situacije su uzrokovale burne proteste jedne i druge momčadi. U 71. minuti Ovčar prolazi obranu Poleta dolazi na svega nekoliko metara iskosa na Šoića, ali vratar Poleta odlično kroti udarac Ovčara i čuva svoju mrežu. Samo minutu kasnije Sučić još jednom odlično proigrava Zagorca koji bježi obrani Zeline i poentira za nedostižnih 3:0.  Isti igrač koristi u 83. minuti neodlučnost vratara Zeline i svojim trećim pogotkom potvrđuje visoku pobjedu Poleta, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Batarilo postiže počasni pogodak za konačnih 4:1.

 

MŽNL Središte

POLET – ZELINA 4:1 (2:0)

 

Buševec, SRC Zvrnik, gledatelja: 100, glavni sudac: Saša Svjantko (Novska), pomoćnici: Tomislav Krznarić i Berislav Repić (Kutina), četvrti sudac: Davor Ješić (Sisak), delegat: Veljko Škrinjarić (Zagreb)

 

STRIJELCI: 1:0 Zlodi (1), 2:0 Zagorec (40), 3:0 Zagorec (72), 4:0 Zagorec (83), 4:1 Batarilo (90+2)

 

POLET: Šoić, Stuparić, Tičarić, Pejak, Župetić (od 87. Brajković), Zagorec (od 83. Šafranić), Sučić (od 82. Blažinić), Zlodi (od 75. Petrlin), Sovina, Matušin (od 82. Sokol), Klasnić

Trener: Ivica Burić

 

ZELINA: Jurić-Bare, Borovčak, Gilanj, Bošnjak, Eterović, Batarilo, Pajač, Posavec, Zmazek (od 65. Zubić), Ovčar, Palčić

Trener: Damir Biškup

 

Igrač utakmice: Ivan Zagorec

 

galerija fotografija:

 

Sport

Kreće nova sezona Turopoljske lige cestovnog trčanja – od travnja ponovno na stazi

Sezona je podijeljena na proljetni i jesenski dio.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Nova sezona Turopoljske lige cestovnog trčanja počinje u utorak, 7. travnja, a trkači će se i ove godine okupljati na pješačkoj stazi između Velike Gorice i Starog Čiča, odnosno Vukovine. Ligu organizira Atletski klub Turopolje, a natjecanja će se održavati utorkom u poslijepodnevnim satima s početkom u 18 sati.

Sezona je podijeljena na proljetni i jesenski dio, a svaki od njih donosi po deset kola. Sudionici mogu birati između utrke na četiri ili osam kilometara, dok je za najmlađe predviđena staza od 500 metara.

Za ulazak u službeni završni poredak potrebno je nastupiti najmanje šest puta u pojedinom dijelu sezone. Organizatori preporučuju dolazak najmanje pola sata prije početka utrke kako bi se obavila registracija i zagrijavanje. Više informacija možete pronaći ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Sjajan vikend za goričke karatiste – Jukić i Huzjak brončani na Prvenstvu Hrvatske

Dvije medalje stigle su sa seniorskog prvenstva Hrvatske, a mladi borci donijeli su čak devet odličja s međunarodnog turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica osvojio je dvije brončane medalje na seniorskom Prvenstvu Hrvatske održanom u nedjelju, 8. ožujka u Zagrebu. Do odličja su stigli Ema Jukić u kategoriji do 50 kilograma i Nikola Huzjak u kategoriji do 75 kilograma, iako oboje još uvijek pripadaju juniorskom uzrastu.

Za klub su na prvenstvu nastupila četiri borca. Uz spomenute borce, nastupili su i Petar Orešković (-67 kg) te Luka Lukačić (-75 kg), koji su natjecanje završili u prvom kolu bez mogućnosti repasaža.

Uspješan vikend gorički karatisti započeli su dan ranije na međunarodnom turniru Grand Karate Fun, koji je u Zagrebu okupio 470 natjecatelja iz 54 kluba u kategorijama do juniora. Velikogorički klub nastupio je sa sedam boraca, a kući se vratio s devet medalja, tri zlata, četiri srebra i dvije bronce.

Najuspješniji pojedinac bio je Vito Miletović koji je osvojio zlato u uzrastima U12 i U14 u kategoriji do 40 kilograma, pritom pobijedivši u svih sedam svojih mečeva. Zlato je osvojio i Vito Hulina u juniorskoj kategoriji do 61 kilogram, a istom je turniru dodao i srebro u open kategoriji. Srebrne medalje osvojili su još Gabrijel Zagorac, Ena Lukačić i Nikola Krnjaja, dok su dvije bronce pripale Sari Banović u kategorijama mlađih kadetkinja i kadetkinja.

Nastavite čitati

Sport

Limači AK Maraton VG najbolji na kros prvenstvu u Donjoj Stubici

Zlato, srebro i bronca.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton VG ostvarili su vrlo dobre rezultate na HALS ekipnom prvenstvu u krosu održanom u subotu, 7. ožujka u Donjoj Stubici. Najveći uspjeh za velikogorički klub ostvarili su najmlađi natjecatelji, limači rođeni 2017. godine, koji su na utrci dugoj 600 metara osvojili ekipno prvo mjesto.

Pobjedničku ekipu činili su Luka Nikšić, Maxim Šimek, Vid Šimičić i Albert Adamović, koji su svojim nastupima klubu donijeli maksimalnih 15 bodova.

Dobar rezultat ostvarila je i ekipa limača 2015 na dionici od jednog kilometra. Matej Marinčić, Noa Šimičić i Franjo Đuričić osvojili su ekipno drugo mjesto. U konkurenciji limačica 2016 na 800 metara nastupile su Nelli Komljenović, Eva Plepelić i Marta Marinčić, a njihova ekipa natjecanje je završila na četvrtom mjestu.

Velikogorički klub imao je predstavnicu i u utrci kadetkinja na 1,6 kilometara, gdje je Vita Plepelić zauzela sedmo mjesto s vremenom 7:29.

U seniorskoj utrci na tri kilometra nastupile su Iva Jurić, Nika Plepelić i Katarina Jurić. Najbolji pojedinačni rezultat ostvarila je Iva Jurić, koja je s vremenom 15:25 zauzela deveto mjesto, dok su seniorke ekipno osvojile treće mjesto.

U ukupnom poretku svih kategorija AK Maraton VG zauzeo je šesto mjesto među 16 klubova, s ukupno osvojenih 36 bodova.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvači Velike Gorice osvojili četiri medalje u jakoj međunarodnoj konkurenciji

Četiri medalje za velikogoričke hrvače u konkurenciji 267 natjecatelja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 osvojili su četiri medalje na međunarodnom turniru Zlatni pijetao 2026 održanom u Koprivnici, na kojem je nastupilo 267 natjecatelja iz 31 kluba i šest država. Velikogoričani su na natjecanje stigli s 12 hrvača, a kući se vraćaju s jednim zlatom i tri brončane medalje.

Najuspješniji među njima bio je Marko Šoljić koji je u kategoriji do 44 kilograma (U11) osvojio prvo mjesto i donio klubu zlatnu medalju.

Bronce su izborili Mato Margit u kategoriji do 30 kilograma (U13), Vanja Grgić u kategoriji do 49 kilograma (U13) te Jakov Ključar u kategoriji do 34 kilograma (U15).ž

Blizu medalje bili su i Andrija Margit te Mihael Šoljić koji su poraženi u borbama za treće mjesto te su natjecanje završili na petoj poziciji. Za Hrvački klub Velika Gorica 1991 na turniru su još nastupili Egon Borilović, Marko Ivelj, Šimun Hranilović, Jakov Gašparac, Mark Grgić i Josip Kirinčić, dok su natjecatelje vodili treneri Anri Targuš, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dinamo Hidrel i Velika Mlaka 1947 odigrali neodlučeno u prvom proljetnom kolu

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamo Hidrel i Velika Mlaka 1947 u prvom proljetnom kolu, 16. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e, odigrali su u Novom Čiču neodlučeno 2:2. Strijelci za domaće bili su Hrvoje Babić i Nebojša Jandrić, a za goste Antonio Jantol i Jan Đenđinović.

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mlaka je odlično otvorila utakmicu i došla u vodstvo pogotkom Jantola u 3. minuti. Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji i sačuvali su minimalno vodstvo do kraja prvog poluvremena. Domaći su drugo poluvrijeme otvorili s dva igrača s klupe za pričuve i to je donijelo rezultatsku prevagu. Prvo je Babić bio najprisebniji u gužvi i poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačenje je ubrzalo igru, lopta se prenosila brzo s jedne na drugu stranu i nakon udarca Jandrića iz kuta u 70. minuti lopta je završila u maloj mrežici za vodstvo domaćih 2:1. Deset minuta kasnije i udarca iz kuta nastala je velika gužva u petercu domaće momčadi, najbrže je reagirao Jan Đenđinović i silovito zabio loptu u mrežu za izjednačenje – 2:2!

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo Hidrel (16 2 3 11 18:48 9) je s 9 bodova na 15. mjestu, a Velika Mlaka (16 7 2 7 39:34 23) je s 23 boda na 8. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 16.kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Velika Mlaka 1947 2:2 (0:1)

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 100. Nedjelja, 08.03.2026., 12:30 sati. Sudac: David Vrljić (Zagreb). Pomoćni suci: Danijel Zgurić (Kravarsko) i Katarina Ćulumović (Velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Jantol (3), 1:1 – Babić (50), 2:1 – Jandrić (72), 2:2 – Đenđinović (82).

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda, Maras, Minković (od 46. Mišura), Rebihić, Jandrić, Milanščak, Sečenj, Babić, Hemen (od 46. Budimir). Trener: Tomislav Posavec.

VELIKA MLAKA: Paver, Đenđinović, Batur (od 59. Cundeković), Rendulić (od 65. Lončarević), Zagorac, Božić, Milanović, Jantol (od 46. Gusak), Orešković, Merlić, Marđetko (od 68. Čolić). Trener: Stjepan Đuračić.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno