Poveži se s nama

Sport

Pola Gorice ide u Koprivnicu: Jedan navijački bus pun, već se puni i drugi!

HNK Gorica odlučila je počastiti navijače besplatnim gostovanjem u Koprivnici, a ljudi su reagirali sjajno. Dan prije utakmice (subota, 15 sati) jedan autobus je ispunjen, kao i pola drugog, a ostalo je još 30-ak mjesta… Požurite, ugrabite svoje mjesto!

Objavljeno

U želji da nagrade svoje navijače za vjernost i iskazanu ljubav prema klubu, u HNK Gorici odlučili su počastiti sve koji to žele gostovanjem u Koprivnici. Klub časti prijevozom, a u suradnji sa dugogodišnjim sponzorima i partnerima, Klarom i Cetinom, pripremljeni su i sendviči te voda za svakoga tko se odluči prijaviti za nogometni izlet u Podravinu. I čim je objavljeno da su se u klubu odlučili na ovakav potez, turopoljski nogometni kibici oduševljeno su prihvatili inicijativu i reagirali – fenomenalno!

Konkretno, u prva tri dana prijavilo se nešto više od 70 ljudi, što znači da je “jedan i pol” autobus već pun. Ima tu i starih, i mladih, i muškaraca, i žena, pa čak i male djece!

– Kad sam vidio obavijest iz kluba, odmah sam prijavio sebe, kćer i sina. Ona ima šest godina, on četiri, kažu mi neki prijatelji da su možda premali, ali uvjeren sam da će uživati u svemu ovome, bit će im to lijep cjelodnevni izlet. Jako sam sretan što smo došli do toga da bez problema mogu povesti djecu tog uzrasta na jedno ovakvo gostovanje, budući da znam da su navijači Gorice odreda normalni ljudi, da nikad nema nikakvih ekscesa, a takvi su i ljudi u Koprivnici. Ma siguran sam da ćemo svi skupa uživati – rekao nam je navijač Marin.

I nije jedini koji se odlučio na ovaj naizgled neobičan potez. Tako to ide s navijačima Gorice, među kojima ima onih koji se predstavljaju kao Šljakeri, onih koji se nazivaju Good Boysi, ali i onih koji se ne nazivaju nikako. Nego žele samo uživati u druženju, u nogometu, u putovanju koje traje nepunih sat i pol u jednome smjeru. Gorica je već neko vrijeme prepoznata kao klub koji mijenja trendove u HNL-u, a očito ništa drukčije nije ni s njezinim navijačima i simpatizerima, kojih je iz dana u dan sve više.

– Navijač sam Hajduka od malih nogu, znao sam ići i na gostovanja po cijeloj Hrvatskoj, ali nekako se poklopilo da nikad nisam bio u Koprivnici. A sad se, eto, dogodilo da tri dana prije utakmice lovim mjesto u autobusu za Koprivnicu zbog Gorice, koja je također moj klub. Iskreno, na trenutke ni sam ne mogu vjerovati koliko me sve ovo obuzelo, koliko uživam pratiti klub iz svoga grada – kazao nam je navijač Domagoj.

I opet, nije jedini koji je zbog Gorice pomalo u drugi plan potisnuo klub za koji navija cijeli život, bio to Dinamo, Hajduk ili netko treći. Iz kluba sad pozivaju sve zainteresirane, koji to još nisu učinili, da se prijave za putovanje u Koprivnicu. Kako bi navijači dobili više vremena za definitivnu odluku, čak su i produžili rok za prijavu, pa se može prijaviti sve do subotu prijepodne.

Autobusi će svoje motore upaliti u subotu u 13 sati, nadamo se da će na kraju oba biti dupkom puna, a sasvim je sigurno da nitko, zahvaljujući Klari i Cetini, neće ostati ni gladan ni žedan. Kao što je sigurno da nitko iz toga društva nikoga neće vrijeđati, da neće navijati protiv protivnika, nego isključivo za svoju momčad. Jer takvi su, nasreću, navijači Gorice… I uvijek je tu prisutna doza humora, simpatičnih dobacivanja i navijačkih pjesmica koje često zabave čak i protivničke navijače. Ajmo, Gorica, svi u Koprivnicu!

Sport

Bilo jednom u Zaprešiću: Elegancija jednog Nindže i ‘bomba’ koja se pamti

Nogometaši Gorice u subotu od 16.30 sati gostuju kod Intera u Zaprešiću, na mjestu na kojem su već pobijedili ove sezone. Nema više nekih ključnih likova iz te utakmice, preselili su se u Maksimir, ali okršaji Intera i Gorice ionako su važni zbog – Goričana

Objavljeno

on

Nakon dvije vezane domaće pobjede, što im je uspjelo prvi put ove sezone, nakon što su se ponovno potpuno vratili u borbu za europske pozicije, pred nogometašima Gorice je novi gostujući izazov. Klupski autobus povest će ih na kraće putovanje do Zaprešića, na ogled jedina dva prvoligaša koje ima Zagrebačka županija. Bit će to četvrti put da se momčad aktualnog trenera Sergeja Jakirovića sudara s momčadi bivšeg trenera Gorice Samira Toplaka…

Prvi prvoligaški “El Županico” odigran je 11. kolovoza u Velikoj Gorici, u 3. kolu prvenstva, u kojem je Inter odnio puni plijen u Zaprešić. Gorica je povela u petoj minuti preko Atiemwena, danas igrača Dinama, a Inter je izjednačio preko Komnena Andrića, danas njegova suigrača u Dinamu… Farouk Miya je doveo Goricu u prednost u 47. minuti i taj je rezultat bio važeći sve do 83. minute. Tad je pogodio Karlo Muhar, Goričanin u žutom Interovu dresu, da bi odluka pala u 93. minuti, kad je Ivan Mamut “zamrznuo” tribine golom za konačnih 2-3…

– Toliko me pratila nesreća kao trenera Gorice da sam znao da mi se to mora negdje vratiti. Vratilo mi se ovdje, jako sam sretan i ponosan na svoje igrače – govorio je tad Samir Toplak.

Bio je Inter još jedanput u Gorici, 16.  veljače u 21. kolu, i opet je bilo dramatično. I opet je Gorici zabio Goričanin. Bila je to ona utakmica u kojoj je Inter vodio 2-0 već nakon šest minuta, nakon što su zabijali Rus Serderov i naš Nikola Rak, a Goricu je u život vratio Kristijan Lovrić već u 11. minuti. I kad se već činilo da će Zaprešićani opet uzeti sve u Velikoj Gorici, “ukazao” se Joey Suk. Zabio je u 86. minuti, završilo je 2-2 i svakome je pripao po bod.

A bila je Gorica i jednom u Zaprešiću… Bio je to ugodan jesenski dan, 27. listopada, u 12. kolu prvenstva Goričani su došli na ovo gostovanje ambiciozni, odlučni da uzvrate Interu za onih 2-3 u trećem kolu. I opet je krenulo loše, već u 10. minuti pogodio je Komnen Andrić, ali Gorica je tog poslijepodneva bila predodređena da dobije utakmicu. I već do poluvremena su preokrenuli. Prvo je Iyayi Belive Atiemwen asistirao Matiji Dvornekoviću – e, sad je Goričanin zabio Interu! – za njegov prvi gol u sezoni. Elegantno je, lakoćom, proslijedio u mrežu loptu koja je stigla s boka… Zatim je Beli uzeo stvari u svoje ruke i u 43. minuti zabio strašan gol iz daljine, jedan od najljepših ove sezone u HNL-u, a priču je u nastavku zaključio Mario Marina, svojim dosad jedinim golom u sezoni. I završilo je 3-1.

I sad se Gorica, eto, opet vraća u Zaprešić. Samir Toplak vjerojatno više nije jednako ponosan na svoje igrače kao u trećem kolu, budući da je u prošlom kolu Inter “popio” sedam komada na Rujevici (0-7), pa će s posebnom pozornošću čekati svoj bivši klub. Nema više Andrića u njegovu kadru, nema ni Atiemwena, ali tu su neka nova lica. Lovrić je uskočio u cipele koje je nosio Beli, a tu su i svi Goričani koji su se već pojavljivali u prijašnjih sekvencama. Dvorneković i društvo protiv Raka, Muhara i ostatka “žutih” iz Zaprešića… Gorica se bori za Europu, ima snažan motiv, a ima i iskustvo pobjeđivanja na ovom terenu. Ne bi bilo loše da se ponovi nešto slično kao tog 27. listopada, nova tri boda učinila bi svima u našem klubu Uskrs još ljepšim, još vedrijim…

Nastavi čitati

Sport

Nogometni ‘vikend’ traje od četvrtka do ponedjeljka, ali bez nedjelje

U četvrtak Kurilovec ugošćuje Ponikve, a Gradići kontra Tondacha traže bodove spasa

Objavljeno

on

Zbog Uskrsa amaterski klubovi svoje prvenstvene utakmice igraju u četvrtak, subotu i ponedjeljak. U četvrtak će svoje odraditi trećeligaši i četvrtoligaši. Kurilovec na ŠRC Udarniku od 16.30 ugošćuje Ponikve i očekuje se nastavak sjajnog niza momčadi trenera Vidaka. Paralelno u susjednom Gradićima istoimeni četvrtoligaš tražit će nove bodove protiv Tondacha. Odra ide na put u Petrinju, gdje Mladost nema milosti prema nikome. Lako neće biti ni dinamovcima iz Obreža kod Save u Strmcu Samoborskom.

Županijski ligaši svoje utakmice igraju u subotu i ponedjeljak, već prema željama. Tako petoligaš Polet u subotu u Buševcu čeka drugoplasirani Dinamo iz Jakovlja, a prema najavama stižu i vodeći Lukavčani bodriti domaće. Klas kontra Zrinskog također igra u subotu, dok će Lukavec i Kupinec, kao i TOP i Lomnica, snage odmjeriti u ponedjeljak.

Od županijskih prvoligaša za Uskrsni ponedjeljak odlučili su se Dinamo Hidrel i Mraclin, Meštrica i Zvekovac te Oborovo 74 protiv Jelačića iz Vukovine. Ostali parovi 1. ŽNL istok igraju ranije, u subotu, kao i županijski drugoligaši Posavec u Leknenom protiv Jelačića iz Banovog i Turopolje kontra Graničara. Kupa iz Pokupskog je za Uskrs slobodna.

3. HNL ZAPAD, 26. KOLO
Četvrtak
Kurilovec – Ponikve (16.30)

4. HNL SREDIŠTE, 23. KOLO
Četvrtak
Mladost – Odra (16.30)
Gradići – Tondach (16.30)
Sava – Dinamo (OO) (16.30)

JŽNL, 22. KOLO
Subota
Polet – Dinamo (J) (17.00)
Klas – Zrinski (17.00)
Ponedjeljak
TOP – Lomnica (17.00)
Lakave – Kupinec (17.00)

1. ŽNL ISTOK, 22. KOLO
Subota
Vatrogasac – Lonja (17.00)
Turopoljac – Brcko (17.00)
Buna – Kloštar (17.00)
Mladost – Dubrava (17.00)
Ponedjeljak
Oborovo 74 – Jelačić (17.00)
Dinamo Hidrel – Mraclin (17.00)
Meštrica – Zvekovec (17.00)

2. ŽNL ISTOK, 18. KOLO
Subota
Posavec – Ban Jelačić (16.30)
Turopolje – Graničar (16.30)
Kupa slobodna

Nastavi čitati

Sport

FOTO Velika Gorica je bila nemoćna protiv Karlovca

Objavljeno

on

15.04.2019. Velika Gorica – Prva B hrvatska odbojkaška liga – seniorke, skupina Sjever. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice očekivano su izgubile u tri seta protiv ekipe Karlovca, trećeplasirane ekipe na ljestvici, u odgođenoj utakmici iz 12. kola. Ovom utakmicom ekipe su okončale natjecateljsku sezonu 2018./2019.

15.04.2019. Velika Gorica – Prva B hrvatska odbojkaška liga – seniorke, skupina Sjever. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Karlovčanke su već u 1. setu naglasile svoju premoć (6:10, 8:13), domaće su se približile na 15:17, ali nakon minute odmora trenerice Irene Zdjelar gošće su hitro (15:23) okončale prvu dionicu. Drugi set je bio posve jednosmjeran (2:8, 5:12, 8:24) sve do set lopte. Domaće su napravile 7:0 seriju i igračice Karlovca su iskoristile tek 8. set loptu za dobitak seta. U 3. setu identična slika iz prethodnog, serija vezanih pogrešaka domaćih igračica i lagano poentiranje Elle Badanjak i društva za maksimalnu pobjedu. Susret je trajao točno jedan sat.

15.04.2019. Velika Gorica – Prva B hrvatska odbojkaška liga – seniorke, skupina Sjever. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon završetka utakmice sudac Igor Pihler je u ime Hrvatskog odbojkaškog saveza uručio pehar i brončane medalje odbojkašicama Karlovca za osvojeno 3. mjesto u 1. B ligi.

Galerija fotografija

Prva B hrvatska odbojkaška liga – seniorke, skupina Sjever, 12. kolo

OK Velika Gorica – OK Karlovac 0:3 (17:25, 15:25, 11:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 80. Ponedjeljak, 15.04.2019., 19:45 sati. Suci: Igor Pihler i Marin Maganić (oba Zagreb). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

VELIKA GORICA: Stela Mlinac (L), Ines Barukčić, Marija Vuglenović, Antonia Mlinac (L), Marija Uzelac (cap.), Nika Kovačević, Lea Meštrović, Matea Bukša, Martina Karlović, Magdalena Fabijanec, Lucija Jukić, Valentina Pavišić, Matea Fabijanec. Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

KARLOVAC: Gabrijela Brčić, Tjaša Malnar, Melani Brita Luketić, Dorotea Kolaković, Maja Prahović, Lara Maradin, Petra Banjavčić, Kristina Vuk, Tara Dujmović (cap.), Tea Šolić, Lora Grubešić, Dora Vrbanić, Ella Badanjak, Sanja Belobaba. Trenerica: Irena Zdjelar.

Rezultati 22. kola (13./14.04.2019.): HAOK Mladost II (Zagreb) –  OK Velika Gorica 3:0, OK Don Bosco (Zagreb) – OK Nebo (Zaprešić) 3:0, OK Olimpik II (Zagreb) – OK Karlovac 0:3, OK Kitro Varaždin – ŽOK Kaštel (Pribislavec) 3:0, OK Novi Zagreb – ŽOK Vrbovec 1:3, OK Medveščak (Zagreb) – OK Sisak 3:0. (14. kolo: OK Olimpik II – OK Sisak, 17. travnja 2019.)

Redoslijed: 1. Mladost II 63 (22 21 1 64:5), 2. Don Bosco 58 (22 20 2 63:18), 3. Karlovac 53 (22 18 4 57:20), 4. Nebo 45 (22 15 7 49:28), 5. Kitro Varaždin 41 (22 14 8 46:30), 6. Novi Zagreb 33 (22 11 11 41:36), 7. Kaštel 30 (22 9 13 38:44), 8. Vrbovec 23 (22 7 15 30:49), 9. Medveščak 16 (22 4 18 23:56), 10. Velika Gorica 14 (22 6 16 18:56), 11. Olimpik II 12 (21 5 16 21:55), 12. Sisak 4 (21 1 20 9:62).

Nastavi čitati

Reporter 380 - 14.03.2019.

Facebook

Izdvojeno