Pobjeda Dinama u susjedskom derbiju.

U 23. kolu Prve ŽNL-a Istok danas je odigran susjedski derbi između Dinamo Hidrela i Jelačića, a domaćin na kraju slavio visokim rezultatom od 3:1. U prvih 45 minuta susreta treba izdvojiti tri prilike za domaće od kojih je najbolja bila ona Vukadina koji je malo iskosa pogodio vratnicu u 19. minuti. Na poluvremenu susreta domaći igrači i mnogobrojni gosti okupili su se ispred klupske zgrade kako bi otkrili postavljenu spomen ploču u čast legendi kluba pok. Frani Milenščaku, spomen ploču otkrio je unuk pok. Frane s obitelji.

U nastavku drugoga dijela vodila ravnopravna borba na sredini terena sa blagom inicijativom domaćina. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika u svega 10 minuta pala su čak 4 pogotka.
Seriju pogodaka započeo je Vukadin u 71, Novosel u 78 i Vukadin u 80 minuti susreta za domaćina, dok je Matković u 82 minuti postigao pogodak za konačnih 3:1.

DINAMO HIDREL – JELAČIĆ 3:1 (0:0)

Igralište ŠRC Čiče. Igrano 30. travnja 2017. od 17 sati. Gledatelja 100. Sudac: Dejan Budić (Vrbovec). Pomoćnici: Kristijan Galović (Vinkovci) i Karlo Cvetko (Zagreb). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec).

STRIJELCI: 1:0 Vukadin (71), 2:0 Novosel (79), 3:0 Vukadin (80), 3:1 Matković (82).

HIDREL: Sabolić, Sabljak, Sabljo, Novosel, M. Milenščak, Rus, Pudić, Godinić, Gmižić (od 90. Miljković), Belanović, Vukadin (od 87. Kučan)
TRENER: Stiven Žitnik

JELAČIĆ: Šipušić, Vuksan, K. Šipušić, Hmelina, Orešković (od 55. Panić), Mikulin, Matejčić, Matković, Šanović, Horvat, Karlović
TRENER: Mladen Arbanas

IGRAČ UTAKMICE: Petar Vukadin

Žetva medalja u Daruvaru

Četiri zlatne, šest srebrnih i četiri brončane medalje goričkih karatista

Gorički karatisti nastupili su u subotu na međunarodnom natjecanju u Daruvaru. Darfest ove godine okupio je 564 natjecatelja iz četiri države i 56 klubova. Karate klub Velika Gorica nastupio je u 22 kategorije, a u ukupnom poretku klubova u borbama zauzeli su treće mjesto iza Zagrebačkog karate saveza i karate kluba Globus.

Zlatom su se okitili Lucija Kirinić, Vito Hulina, a Dominiku Kučanu pošlo je za rukom da osvoji zlato u kategorijama kadeta i juniora. Matea Kordić, također je uzela medalju u dvije kategorije, osvojila je srebro u kategoriji mlađih učenica i učenica, a srebro su osvojili i Mihael Potočki, Luka Tačković, Nikola Huzjak i Ema Novak. Brončanu medalju osvojili su Emanuel Dundović, Ema Jukić, Ema Filković i Julija Dundović.

„Iznimno smo zadovoljni rezultatima i činjenicom što mlađa natjecateljska ekipa vidno napreduje iz turnira u turnir. Naredna tri mjeseca imamo popunjen raspored natjecanja za stariju natjecateljsku ekipu. Započinjemo krajem listopada  tradicionalnim turnirom u Slavonskom Brodu koji će nam biti zadnja provjera prije prvenstva Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore. Nakon toga slijedi Balkansko prvenstvo u Dubrovniku, Tatami Cup u Mađarskoj, ekipno prvenstvo Hrvatske i kao šećer na kraju turnir Premier lige za uzrast od 14. do 18. godine u Veneciji. To je najjači svjetski turnir za uzrast kadeta i juniora i bodovni je za ranking na listi Svjetske karate federacije.Treninzi su u punom jeku, a pomažu nam kolege iz karate kluba Samobor, Mladost Ivanić Grad i Trbovlje Slovenija koji nam dolaze u Veliku Goricu na treninge svaki utorak. Prijatelji iz Slovenije se pripremaju za Europsko prvenstvo u Danskoj, dok je nama u fokusu državno prvenstvo koje je glavni kvalifikacijski turnir za Dansku“, poručili su iz Kluba.

FOTO Vatrogasac usporio lidera iz Ivanić Grada

Vatrogasac je uspio sačuvati mrežu protiv vodećeg na ljestvici i tako zaustavio odnosno usporio pobjedonosni hod Naftaš Ivanića, koji je nakon poraza u 1. kolu (2:3 u Lonjici) nanizao 7 pobjeda i jedan neodlučen rezultat. Domaćin nije ustuknuo pred favoriziranim gostima, tražio je svoju šansu u brzim kontranapadima. Gosti iz Ivanića demonstrirali su tečnu igru sitnog veza, ali samo do kaznenog prostora domaćih. U prvom poluvremenu bile su dvije kritične situacije (17. i 21. minuta) pred vratima domaće momčadi koje nisu realizirali Radoš i Mišić.

U nastavku je Vatrogasac propustio zicer za vodstvo u 68. minuti kada su se nakon ubačaja iz prekida napadači spetljali i izgurali loptu u golaut umjesto u nebranjeni dio mreže. Vrata domaćih bila su u opasnosti u 77. minuti kada je Joveš silovito pucao, ali je lopta završila u bloku Čumpeka. Vrlo dobri sudac Kocek zatražio je u 70. minuti liječniku pomoć zbog grča u nozi, nakon kraćeg prekida nastavio je susret.

Prva ŽNL skupina Istok – 10. kolo

NK Vatrogasac – ŠNM NK Naftaš Ivanić 0:0

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 70. Nedjelja, 14.10.2018., 15:30 sati. Sudac: Tomislav Kocek. Pomoćnici: Kristijan Kršak i Nikola Kamenarić. (svi Sv. Ivan Zelina). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb).

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Krasnić, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 80. Fabečić), Sambol, Matanović, Barišić, Ivkić, Šošić (od 46. Kadoić). Trener: Nino Matković.

NAFTAŠ IVANIĆ: Leš, Kelšin, D. Bilandžija, Lasić, Barić (od 67. Maras), I. Bilandžija, Marković, Škulec, Radoš (cap.), Joveš, Mišić. Trener: Patrik Oković.

Limačice Maraton kluba na tronu u Varaždinu

Ništa manje uspješni nisu bili niti Limači

Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever u Varaždinu Maraton klub Velika Gorica pokazao je dominaciju u kategoriji Limačica na utrci od 600 m, gdje su sva tri postoja zauzele članice Kluba. Najviše postolje zauzela je Tena Petračić s vremenom 1:45,50, dok su srebro i broncu odnijele Hana Tašaković (1:52,12) i Livia Debelić (1:53,03). Tara Petračić utrku je završila na 4. mjestu s vremenom 1:55,28.

Ništa manje uspješni nisu bili niti Limači. Ivan Aščić Toma na utrci od 600 m zauzeo odlično 3. mjesto s vremenom 1:57,48.

Konačno, mlađa juniorka Nina Vuković osvojila je zlato na utrci od 1500 m s vremenom 5:00,58.