Perica Vidak trener trećeligaša Kurilovca

U današnjem priopćenju iz HNK Gorica za predstavnike medija stoji slijedeće: ”Obavještavamo Vas da smo zaključno sa današnjim danom dogovorili i uspostavili sportsku suradnju sa Nogometnim klubom Kurilovec. Prvi koraci suradnje su promoviranje dosadašnjeg trenera naše mlade momčadi Perice Vidaka u trenera seniorske momčadi NK Kurilovec. Uvjereni smo zajedno s kolegama iz susjednog Kurilovca kako je ovo  veliki iskorak za turopoljski nogomet i kako ćemo zajedničkim snagama osigurati bolju budućnost za sve nogometaše i klubove našega kraja.”

Perica Vidak je povodom preuzimanja pozicije glavnog trenera u NK Kurilovec kazao: ”Uspostavom suradnje sa NK Kurilovec pojavila se mogućnost i obostrana želja da preuzmem momčad. Kako samostalno vođenje trećeligaša za mene predstavlja veliki izazov i logičan slijed u trenerskom odrastanju, nisam previše dvojio i prihvatio sam novi izazov. Smatram kako će mi samostalno vođenje utakmica u zahtjevnom natjecanju omogućiti ispravan i kvalitetan  razvoj obzirom na godine.”

Odlaskom Vidaka u Kurilovec definitivno je potvrđeno da je druga momčad Gorice, HNK Gorica II (član JŽNL-e od 2016. do 2018.), koju je on vrlo uspješno vodio, prestala postojati, a slijedom toga će i nekoliko igrača iz te momčadi obući dres Kurilovca.

Lomnica slavila na Zvrniku

Čvrsta i korektna prvenstvena utakmica na Zvrniku u kojoj su se gosti bolje snašli. U prvom poluvremenu Polet se ispromašivao, Lomničani su iskorstili prigodu za vodstvo golom Jukić-Sunarića. Domaći nogometaši nivelirali su gostujuću prednost u samom početku druge dionice, Pejak je pogodio iza leđa Klenovića. U 62. minuti Arbanas jedan odbijanac šalje u desni gornji kut domaćeg golmana Bradića za drugo vodstvo. Do kraja utakmice Polet je napadao, tražio je drugi gol, ali uzalud. U dosadašanjih pet kola buševska obrana kapitulirala je samo jednom, Lomničanima uspijeva čak dva puta probiti najjaču kariku Poletovih linija za drugu prvenstvenu pobjedu u nizu.

POLET (B) – LOMNICA 1:2

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 50.
Sudac: I. Čužić. Pomoćnici: Šimunović i Vitez.

STRIJELCI: 0:1 – Jukić-Sunarić (32) , 1:1 – Pejak (47) , 1:2 – Arbanas (62).

POLET (B): Bradić, Šegota, Tičarić, Skrbin, Pejak, Stuparić, F. Sovina, Bobesić, Brajković (od 62. Blažinić), Sučić, Zlodi. TRENER: Mario Paviša.

LOMNICA: Klenović, Beg, Grgić, Arbanas, Ćurić, Dittrich, P. Čurić, Žaper, Jukić-Sunarić, Trumbetaš (od 90. Sudar), Dijanežević. TRENER: Mladen Arbanas.

Ban Jelačić prilično lako do bodova protiv Bune

Momčad Bana Jelačića prilično lako stigla je do bodova protiv neuvjerljive Bune. Prema broju prigoda mogli su vukovinski igrači riješiti utakmicu još u prvom dijelu, ipak konkretniji su bili od 52. do 65. minute kada su trasirali bodove u Vukovinu golovima dvostrukog strijelca Smoka i Prizmića.

BUNA – BAN JELAČIĆ 0:3

MRACLIN. Igralište Stara graba. Gledatelja 50.
Sudac: N. Meić. Pomoćnici: Zobenica i Merkaš (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 0:1 – Smok (52), 0:2 – Smok (62) , 0:3 – Prizmić (65).

BUNA: F. Rak, R. Lučan (od 46. Matak), Sabljo (od 44. Konjević), Golubić (od 70. Rovišan), Ruklić, Kuzmić, Huđber, K. Lučan, Galović (od 66. J. Rak), Šebek, Barišić (od 76. Mikulin). TRENER: Boris Konjević.

BAN JELAČIĆ: Kompes, Herek, Smok, Gale (od 58. Vrban), Nikić, Miletić, Hrkovac, Godinić, Limić (od 84. Rakuljić), Lalić, Prizmić (od 70. Cvek). TRENER: Marin Rakuljić.

FOTO Vatrogasac i Dubrava podijelili bodove

Vatrogasac i Dubrava su remizirali nakon prosječne igre u prvom poluvremenu i sadržajnije te dinamičnije igre u nastavku susreta. Domaćin je došao u vodstvo u 18.minuti nakon što je Hendak obranio kazneni udarac Krasniću, koji je ipak odbijanac pospremio u mrežu. Gosti su iznenada izjednačili samo dvije minute kasnije efektnim pogotkom Vrtara. Sambolek je u 27.minuti imao lijep ulaz u šesnaesterac i neprecizan udarac preko grede, a vratar gostiju iz Dubrave Vrbovečke nogom je u 33.minuti obranio udarac Šošića sa desetak metara.

Nakon odmora Dubrava je zaigrala energičnije i u 55. minuti došla u vodstvo pogotkom Matića, koji je na prvoj vratnici loptu iz kornera spustio glavom u donji kut. Izjednačio je Sambolek tako što je situaciju ‘1 na 1’ riješio niskim udarcem pored istrčalog Hendaka i lopta je završila u mreži. Gosti su žestoko prosvjedovali kod suca, koji je, po njihovom mišljenju, trebao prekinuti akciju koja je prethodila izjednačujućem pogotku zbog prekršaja na njihovom igraču. Na kraju je Hendak odličnim intervencijama spašavao goste, a majstoriju je načinio u sudačkoj nadoknadi kada je Kontićev projektil s dvadesetak metara paradom izvadio iz rašlji za četvrti uzastopni korner za domaće u posljednjoj minuti. Dubrava može biti vrlo zadovoljna osvojenim bodom, Vatrogasac je bio bliži pobjedi.

Prva županijska nogometna liga, skupina Istok – 6. kolo

NK Vatrogasac – NK Dubrava 2:2 (1:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 80. Srijeda, 19.09.2018., 17 sati. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Vedran Barkić i Zvonimir Rončević (svi Dugo Selo). Delegat: Ivan Borovčak (Banovo). Strijelci: 1:0 – Krasnić (18), 1:1 – Vrtar (20), 1:2 – Matić (55), 2:2 – Sambolek (63).

VATROGASAC: Marić, Šošić (od 80. Vodolšek), Čumpek, Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Matanović, Sambol (od 82. Barišić), Kadoić (od 74. Fabečić), Krasnić, Ivkić. Trener: Nino Matković.

DUBRAVA: Hendak, Grbavac, Leboš, Fulir, Matić, Suša, Krivan (od 90. Mesarić), Štefanac, Benedik, Vrtar, L.Crnoja. Trener: Dražen Fulir.