Povežite se s nama

Sport

‘Ovo je momčad s karakterom, zaboravimo Lokose, idemo po polufinale Kupa’

Nogometaši Gorice u srijedu u 19 sati na velikogoričkom Gradskom stadionu igraju utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske protiv Slaven Belupa. Cilj je prolazak u polufinale, čime bi se izliječile neke rane iz prošle utakmice, a već u subotu slijedi – Belupo doma

Objavljeno

na

Prošla su četiri dana od utakmice u kojoj je Lokomotiva utrpala Gorici četiri komada i nanijela joj najteži poraz otkad je naš klub prvoligaš, ali puno je važnije ono što čeka Goričane u četiri dana koja su pred nama. A težak poraz od “lokosa” je stvar prošlosti. I povod za izvlačenje pouka.

– Upravo tako, to je prošlost. Tu utakmicu smo analizirali, vidjeli gdje smo griješili… Iako, znali smo što nije bilo dobro i tad, već tijekom utakmice. Nakon mjesec i pol dana izgubili smo utakmicu, valjda je moralo doći i do toga, do takvog dana, kad smo podbacili kao momčad – kaže uvodno trener Sergej Jakirović, pa nastavlja na istu temu:

– Nakon prvih 35 minuta nije mi izgledalo da će tako završiti, rekao bih da je utakmica bila 50-50, ali nakon dva laka i brza gola, u jednoj minuti, puno toga otišlo je na njihovu stranu. Probali smo promijeniti nešto sa Cherifom i Hamadom na poluvremenu, imali smo i veliku priliku Lovrića u 49. minuti, ali kad smo to promašili, pa kad je pao i onaj autogol, znao sam da je utakmica gotova, da će to do kraja biti mučenje. Kao što je i bilo. Apsolutno zaslužena pobjeda Lokomotive, a mi se okrećemo onome što nas čeka, a to je Slaven Belupo.

U prijevodu, Goricu čeka povijesna utakmica. Klub nikad ranije nije bio u četvrtfinalu Kupa, sad je tu, među osam odabranih, a sljedeći korak bio bi senzacionalan. Pomalo nestvarno djeluje prilika da Gorica dođe i do polufinala, ali upravo takav je aktualni trenutak. Šansa je tu, treba je ugrabiti, pa je posebno važno što posljedice posljednjeg poraza zapravo i ne postoje u momčadi.

– Momčad se ponaša normalno, sve je apsolutno u redu. Kao što nije bilo euforije nakon nekih velikih pobjeda, tako nema ni drame nakon ovog poraza. Treba nastaviti raditi dalje, ovo je sport… Možda je i dobro što je ovako brzo sljedeća utakmica, da probamo isprati taj gorak okus koji je ostao – pozitivno razmišlja Jakir, svjestan težine posla koji je pred njegovim igračima u srijedu od 19 sati.

– Čeka nas protivnik koji se stabilizirao u zadnje vrijeme, koji je već četiri utakmice bez primljenoga gola. Povezali su dvije pobjede i čini mi se da je Slaven Belupo počeo igrati u skladu s očekivanjima, s rosterom koji ima na raspolaganju. Sigurno nas čeka teška i zahtjevna utakmica, a pitanje je i koliko će naš teren izdržati. Palo je jako puno kiše i tko se bolje snađe u tim uvjetima, taj će profitirati – govori trener Sergej.

Kup ogled s koprivničkom momčadi bit će samo prva polovica onoga što čeka Goričane ovog tjedna, budući da će već u subotu, na istom stadionu, isti protivnici igrati u prvenstvu. Situacija identična kao ona protiv Hajduka, kad je Gorica s dvije pobjede 2-1 napravila dva velika koraka naprijed. Trebat će možda i raspoređivati snage, u nekim trenucima i kalkulirati…

– Prvo smo koncentrirani na ono što nas čeka u srijedu, o suboti uopće ne razmišljamo. Mogu ja neke stvari crtati na papir, ali ovisi to o puno faktora… Nemamo u ovom trenutku širinu kao što smo imali uoči dvostrukog oglelda s Hajdukom, pogotovo na nekim pozicijama, ali probat ćemo nešto složiti. I vjerujem da će oni koji dobiju priliku na najbolji mogući način to i iskoristiti, da će dati sve od sebe da dođemo do pozitivnog rezultata – kazao je Jakirović, misleći prije svega na poziciju stopera.

– Od njih petorice, dvojica su zdrava, tako da postoji opcija i da Mario Marina bude u obrani. Ali vidjet ćemo još sve točno, još ću prespavati, razmisliti i donijeti odluku – rekao je Jakir.

Trener Sergej Jakirović miran je nakon uvjerljivog poraza kao što je bio nakon velikih pobjeda… Foto: Goran Kovačić/PIXSELL

I ne sumnja ni na trenutak u svoje igrače, u način rada koji se pokazao uspješnim. Uz određene preinake, naravno, u odnosu na Lokomotivu.

– Pripremamo se kao i za svaku utakmicu, jer znam da moja momčad ima karakter, to su dečki pokazali više puta u ovih godinu i pol dana i uopće ne sumnjam da će oni dati sve od sebe. U prvom redu tu mislim na energiju i agresivnost, u čemu nismo bili dobri protiv Lokomotive – završio je Jakirović.

A dok trener još razmišlja, mi ćemo pokušati posložiti mogućih 11 za utakmicu u srijedu, koja bi donijela veliki, doslovno povijesni uspjeh za ovu momčad:

Čović – Musa, Marina, Jovičić, Čabraja – Maloča, Suk, Čanađija – Dvorneković, Lovrić – Cherif

Sport

Gorica u Maksimiru: ‘Hajduk smo već zaboravili, a s Lokosima će biti u pet deka’

Nogometaši Gorice u petak od 18 sati u Maksimiru otvaraju 21. kolo SupeSport HNL-a ogledom s Lokomotivom, protivnikom s kojim su ove sezone Goričani najbolje prolazili: dvije utakmice, dvije pobjede, sedam komada…

Objavljeno

na

Objavio/la

Hajduk je, pet dana poslije, davna prošlost za nogometaše Gorice. Pobjeda koja je lijepa, tri boda koja su silno važna, ali ipak prošlost.

– Iskreno, već sam zaboravio tu utakmicu. Svjesni smo da nas već prva sljedeća utakmica može spustiti na zemlju. I zato moramo isključivo biti fokusirani na svaku sljedeću utakmicu – ističe trener Mario Carević, svjestan da je ovo ipak malo drukčija pobjeda.

– Svaka pobjeda za nas je bitna, jer gledamo samo taj bodovni saldo, to je sve što nas zanima. Međutim, naravno da je ovo za igrače bila poticajna pobjeda, jer kad pobijediš Hajduka, kad odigraš onakvo prvo poluvrijeme kao što smo mi odigrali, logično je da dobiješ i dozu samopouzdanja – dodao je Car.

Kadar mu se širi dolaskom novih igrača, dobio je četvoricu u završnici siječnja i prvih pet dana veljače, ali i dobrim zdravstvenim kartonom.

– Trenirali smo dobro ovaj tjedan, nemamo nekih većih problema s ozljedama, svi osim Durakovića trebali bi biti spremni – otkriva Carević.

Prošle sezone “lokosi” su bili nepremostiva prepreka za Goričane, koji su uzeli samo jedan bod iz četiri međusobna okršaja, no ove sezone situacija se okrenula. Gorica je najbolje utakmice igrala baš protiv Lokomotive, upisavši prvo gostujućih 3-1 uz tri remek-djela Ikera Poza, Jurice Pršira i Ante Ercega, a zatim i domaćih 4-1, uz onaj nezaboravni autogol Aleksa Stojakovića sa centra igrališta. Ukupno sedam goričkih komada u dvije utakmice…

– Veselimo se toj utakmici. Sve naše utakmice ove sezone ponudile su zaista dobar nogomet, i s jedne i s druge strane. Čeka nas Lokomotiva, koja je ozbiljan protivnik, koja je puna iskustva i dobrih pojedinaca. Igraju jako zanimljiv nogomet, pri čemu smo mi i oni imali istu problematiku u prvoj polovici sezone, a to je loša realizacija. Po broju stvorenih prilika i jedni i drugi smo u vrhu, ali i promašivali smo. I na temelju tog statističkog podatka smatram da ćemo gledati jednu dobru utakmicu – govori trener Carević, pa još malo predstavlja protivnika:

– Ušli su odlično u proljeće, imaju četiri boda iz dvije utakmice, a vidjeli smo u Puli i da se znaju jako dobro braniti pri pozitivnom rezultatu. Znaju igrati i napadački, dosta su okomiti, imaju dobre mehanizme, dobar prekid… Momčad je to koja je opasna na više načina. Dosta su se pojačali ove zime, doveli su dosta iskusnih pojedinaca, ali mi smo spremi i nadam se pozitivnom rezultatu.

Otvaranje 21. kola SuperSport HNL-a zakazano je za petak u 18 sati na maksimirskom stadionu, a zasad se zna samo da gužve na tribinama neće biti. Zbog broja kibica koji prate i jedne i druge, ali i zbog vremenske prognoze, koja kaže da kiša neće stati, da će je biti i više nego u četvrtak.

– Mi smo spremni. Znamo sve o njima, kao što i oni znaju sve o nama, tako da će to biti, kako se kaže, u pet deka – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11 ZA LOKOMOTIVU
Matijaš – Trontelj, Perić, Filipović, Čabraja – Pozo, Kavelj – Fiolić, Pršir, Vrzić – Čuić

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Pobjedom protiv psihičkih barijera: Goričani stotkom slomili Amforu

Košarkaši Gorice pobijedili su makarsku Amforu 100-88 na parketu Gradske dvorane i time se vratili na pobjedničke staze nakon dva uzastopna gostujuća poraza. Borna Dramalija predvodio je Goričane…

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon dva uzastopna gostujuća poraza, košarkaši Gorice na domaćem parketu su došli do 100-88 pobjede protiv Amfore iz Makarske. Početak susreta pripao je gostima, koji su nakon četiri minute igre imali 11-4, a sedam koševa viška zadržali su sve do rezultata 21-14 u završnici prve četvrtine. Serijom 10-0 na početku druge četvrtine Gorica je povela 29-26, što je bila naznaka da su Goričani naštimali svoje nišanske sprave, a posebno raspoloženi bili su Dramalija i Ivanković.

U istom ritmu naši su košarkaši nastavili dalje te su u 16. minuti imali plus 11, da bi na odmor otišli s osam koševa viška (54-46).

Nakon što na startu treće četvrtine Gorica nije iskoristila tri napada, promašivši pri tome zicere, gosti dolaze na minimalnih 56-54, vrativši utakmicu u neizvjesne vode. Do isteka četvrtine Makarani su konstantno puhali za vratom svom domaćinu, koji je u posljednji period igre ušao s vodstvom 72-68. U posljednjih deset minuta sve je išlo po planu, četiri i pol minute prije kraja poveli su Goričani i s najvećih plus 16 (87-71), nakon čega je utakmica mirno privedena kraju.

– Čestitke mojim igračima ekipi na pobjedi. U blagom smo igračkom padu, ali trebala nam je ova pobjeda. Tri igrača iz petorke su nam ozlijeđena, krpamo se i ovo nam je bila jako važna utakmica za te neke psihičke barijere. Igrači koji su igrali, poginuli su za ovu pobjedu, ali bilo je puno gluposti s naše strane. Igračima Amfore čestitke na htijenju i zalaganju, to je vrlo nezgodna ekipa. Sad se trebamo pripremiti za Osijek, gdje nam je sljedeća utakmica – kazao je nakon utakmice trener Damir Miljković.

S 25 poena najefikasniji igrač u goričkim redovima bio je Borna Dramalija, a double-double učinak imao je Filip Kalajžić, koji je ubacio 23 poena uz 13 skokova. Uz njih, dvocifreni su još bili Niko Rimac (19), Roko Ivanković (15) i Kristijan Validžić (11). Kod Amfore 25 poena Luke Šebreka.

Nastavite čitati

Sport

Iz Rijeke u Goricu! Četvrto zimsko pojačanje moglo bi biti i najveće…

Novi igrač HNK Gorice postao je Bruno Bogojević, 27-godišnjak iz Koprivnice koji je prošle sezone osvojio dvostruku titulu s Rijekom. U Veliku Goricu stiže kao četvrti novi igrač, nakon Šahinovića, Sulea i Epaillyja…

Objavljeno

na

Na Rujevicu igrači Gorice puno češće odlaze nego što s nje u Goricu dolaze – znaju ponešto o tome Fruk, Ndockyt, Rukavina, možda i Janković i Jurić… – ali ovoga puta priča se okrenula. Iz Rijeke u Goricu je stigao Bruno Bogojević, 27-godišnji polivalentni bočni igrač, stigao je kao četvrto zimsko pojačanje, a lako je moguće da se pokaže i kao najveće pojačanje od svih dosad pristiglih novih igrača.

– Moramo dovesti još par igrača, treba nam to da dobijemo dodatnu kvalitetu, ali i proširimo konkurenciju, jer time će i treninzi biti bolji – ponavljao je u posljednje vrijeme više puta trener Mario Carević.

U Bruni Bogojević dobio je, kako sad stvari izgledaju, sve što je tražio. Dobio je iskusnog igrača dokazane kvalitete, koji će biti konkurencija sjajnom Žanu Trontelju, ali i opcija za lijevi bok. Bogojević je tijekom karijere pokazao da može odraditi posao i lijevo i desno, i defenzivnije i ofenzivnije, a takve igrače uvijek je dobro imati. U natjecateljskom je ritmu, dolazi nakon odrađenih priprema s Rijekom i sve govori da bi mogao biti “plug in” pojačanje, igrač koji odmah može u akciju. Možda već u petak kontra Lokomotive dobije poneku minutu…

“HNK Gorica s velikim zadovoljstvom objavljuje da je novi igrač našeg kluba postao Bruno Bogojević! Iskusni krilni igrač potpisao je ugovor s Goricom i odmah se stavio na raspolaganje stručnom stožeru”, objavili su iz kluba.

“Bogojević u Veliku Goricu dolazi s bogatim prvoligaškim iskustvom i dokazanim pobjedničkim mentalitetom. Nogometno je stasao u NK Slaven Belupo, gdje je godinama bio standardan prvotimac i jedan od najkonstantnijih igrača momčadi. S više od 130 službenih nastupa u HNL-u, profilirao se kao pouzdano i energično rješenje na bočnim pozicijama”, dodaje se u objavi.

Bogojević je bivši U-19 i U-21 reprezentativac, osvajač dvostruke krune s Rijekom prošle sezone, osjetio je i europske utakmice… Još detaljnije predstavili su ga iz kluba:

“Riječ je o igraču koji se odlično snalazi duž obaju bokova te je sposoban kvalitetno odgovoriti zahtjevima i u ofenzivnom i u defenzivnom dijelu igre. Jednako je opasan kada napada prostor i sudjeluje u završnici akcija, kao i kad pomaže momčadi u fazi obrane, zatvara koridor i sudjeluje u presingu. Njegova energija, disciplina i radna etika omogućuju mu veliku taktičku fleksibilnost.

Dolaskom Brune Bogojevića HNK Gorica dobiva iskustvo, energiju i dodatnu širinu kadra, ali i igrača naviklog na borbu za trofeje i visoke ciljeve. Njegov pobjednički mentalitet i radna etika savršeno se uklapaju u ambicije našeg kluba.”

Bruno, dobrodošao u Goricu!

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar osvojio 7 medalja na Grand Prixu Međimurja

Objavljeno

na

Objavio/la

Na karate turniru, održanom u subotu u Nedelišću, Karate klub Centar osvojio je ukupno sedam medalja, a najuspješnija je bila Sara Brletić koja je osvojila zlato u kategoriji do 39 kilograma.

Osim zlatne Sare Brletić, do postolja su stigli i Patrik Jeromić koji je osvojio broncu u mlađim kadetima te srebro u kadetskoj konkurenciji. Također, Kim Kumić osvojila je dvije bronce u konkurenciji učenica i mlađih kadetkinja, dok je Lara Dugonjić dva puta bila treća, među mlađim kadetkinjama.

Sve u svemu, s ukupno sedam odličja, Karate klub Centar uspješno je otvorio natjecateljsku 2026. godinu.

 

Nastavite čitati

Sport

Dinamo želi Ikera Poza?! Gorica će ga ili zadržati ili – zaraditi…

Navodni interes Dinama za velikogoričkog Španjolca iz obje perspektive “pije vodu”, ali Iker Pozo ugovorom je vezan s Goricom do ljeta 2027. godine. Dođe li doista ponuda iz Maksimira, tu će biti pregovora…

Objavljeno

na

Objavio/la

Španjolski veznjak u dresu Gorice, ove sezone sjajni Iker Pozo, nakon utakmice s Hajdukom došao je u poseban fokus javnosti. Upravo on je potpisao potez odluke, on je strijelac jedinoga gola na utakmici, autor izvrsnog i neobranjivog udarca s 20-ak metara, ali priča ovdje ne staje na samom golu. Gol je “okidač”, a uzroci i povodi nalaze se u svemu što Pozo pokazuje na terenu cijele ove sezone.

U našem gradu pronašao je svoju nogometnu sreću, u sustavu trenera Marija Carevića pronašao je svoje idealno mjesto, o čemu svjedoče i brojke, budući da po ukupnim ocjenama spada među najbolje igrače lige. S obzirom na to, nije posebno neobično da vrijednog 25-godišnjeg Španjolca iz okolice Malage nogometno tržište sve pozornije prati. Očekivale su se ove zime ponude za kapetana Pršira ili mladog i vrlo potentnog Kavelja, no ne bi bilo nikakvo iznenađenje da se u ulogu tržištu najzanimljivijeg igrača Gorice prometne upravo Pozo.

Upiti, naravno, dolaze s raznih strana, iz država u kojima zimski prijelazni rok još nije završio, a jedna od njih je i – Hrvatska! Mercato u HNL-u zatvara se tek 17. veljače, bio je aktivan i dosad, a ima i još dovoljno vremena za nove aktivnosti u svim klubovima, kako u onima s dna, tako i u onima – posebno važno za ovu priču – iz samoga vrha. Priča se, naime, da Dinamo još nije gotovo s tom famoznom doselekcijom…

I da se iz Maksimira sve više gleda prema – Velikoj Gorici!

Najznačajnije promjene, naime, u Dinamu su se dogodile u veznom redu, otišli su Ljubičić, Villar i Mudražija, što znači da su “modri” ostali na petorici igrača za tri pozicije: Mišiću, Zajcu, Stojkoviću, Bennaceru i Soldi. Pravu zamjenu tu nema samo Josip Mišić, jedina šestica u ovom društvu, i tu u priču ulazi Iker Pozo.

Dostupne informacije kažu da su i u Maksimiru impresionirani onim što Pozo pruža ove sezone, koliko ozbiljan nogomet igra u oba smjera, a uz to je i riječ o igraču koji bi se brzo uklopio, koji poznaje i ligu i okruženje… Uloga “back up” opcije za Mišića za prvu ruku ne djeluje nimalo loše iz perspektive igrača, ali i iz perspektive Dinama, kojem takav tip igrača nedostaje. Međutim, nešto će se tu pitati i Goricu…

Kad je Pozo ovog ljeta došao u Veliku Goricu, potpisao je dvogodišnji ugovor, a dosad je isteklo samo malo više od četvrtine tog ugovora. Drugim riječima, u slučaju da ponuda iz Maksimira doista dođe, da se ove kuloarske priče pokažu točnima, u Gorici bi imali na čemu temeljiti svoja potraživanja. U Dinamu financijska situacija nije blistava kao što je nekad bila, svaki euro dvaput se okreće, ali potpuno je logično da će u Gorici u ovoj situaciji imati svoje uvjete.

Drugim riječima, Gorica će ili zadržati Ikera Poza, što bi u natjecateljskom smislu iz našega ugla bilo daleko najbolje, ili zaraditi pristojan novac. Pozova vrijednost po Transfermarktu je 750.000 eura, točno 150 posto više nego što je bila početkom rujna… Još jedna dobra polusezona u dresu Gorice, nema dvojbe, do ljeta bi tu cijenu još malo podignula.

A opet, dođe li zaista ponuda Dinama…

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno