Otvorena sezona ribičije

Nogometaš Turopoljca Andreas Šejić veliki je majstor i u ribičiji

Andreas Šejić i na otvorenju dobio je kapitalca!!. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Jutros, 14. travnja 2018. od 7:00 sati otvorena je sezona sportskog ribolova Športske ribolovne udruge Odra iz Velike Gorice. Bili smo već prije sedam sati na jezeru Ježevo u Novom Čiču gdje se zarana po prekrasnom vremenu okupilo tridesetak ljubitelja te vrste sporta.

Ribič Zvonko Svekrić iz Novog Čiča. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Pribor je bio već spreman ali mamci nisu bili bačeni ni sekunde prije određenog vremena. Prepoznali smo Zvonka Svekrića iz Novog Čiča sa unukom (prvi su imali ulov), iskusnog novoumirovljenog Stjepana Mihanovića iz Kurilovca, nogometaša Turopoljca Andreasa Šejića iz Turopolja koji je veliki majstor u obje sportske grane.

Unuk Zvonka Svekrića prvi je upecao šarana. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Predsjednik ribičke udruge Odra je Ognjen Cahun. “ŠRU Odra iz Velike Gorice ima više od 600 članova. Proljetos smo poribili sva jezera u okolici Velike Gorice sa 4,5 tona šarana i amura. U određenom vremenu prilagodbe ubačene ribe, odredili smo lovostaj a kao što ste svjedočili otvorenje je bilo jutros 14. travnja. Koristim prigodu da najavim naše buduće aktivnosti. Od 28. travnja do 1. svibnja organiziramo natjecanje na Ježevom jezeru u Novom Čiču, veliko višednevno druženje kod naše lijepe ribičke kučice i promociju ribičkog pribora. Paralelno imamo natjecanje i na Odri 28. travnja pod imenom Ultra light Cup a na oba natjecanja očekujemo veliki broj naših članova”– otkrio je predsjednik ŠRU Odra Ognjen Cahun.

FOTO Vatrogasac usporio lidera iz Ivanić Grada

Vatrogasac je uspio sačuvati mrežu protiv vodećeg na ljestvici i tako zaustavio odnosno usporio pobjedonosni hod Naftaš Ivanića, koji je nakon poraza u 1. kolu (2:3 u Lonjici) nanizao 7 pobjeda i jedan neodlučen rezultat. Domaćin nije ustuknuo pred favoriziranim gostima, tražio je svoju šansu u brzim kontranapadima. Gosti iz Ivanića demonstrirali su tečnu igru sitnog veza, ali samo do kaznenog prostora domaćih. U prvom poluvremenu bile su dvije kritične situacije (17. i 21. minuta) pred vratima domaće momčadi koje nisu realizirali Radoš i Mišić.

U nastavku je Vatrogasac propustio zicer za vodstvo u 68. minuti kada su se nakon ubačaja iz prekida napadači spetljali i izgurali loptu u golaut umjesto u nebranjeni dio mreže. Vrata domaćih bila su u opasnosti u 77. minuti kada je Joveš silovito pucao, ali je lopta završila u bloku Čumpeka. Vrlo dobri sudac Kocek zatražio je u 70. minuti liječniku pomoć zbog grča u nozi, nakon kraćeg prekida nastavio je susret.

Prva ŽNL skupina Istok – 10. kolo

NK Vatrogasac – ŠNM NK Naftaš Ivanić 0:0

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 70. Nedjelja, 14.10.2018., 15:30 sati. Sudac: Tomislav Kocek. Pomoćnici: Kristijan Kršak i Nikola Kamenarić. (svi Sv. Ivan Zelina). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb).

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Krasnić, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 80. Fabečić), Sambol, Matanović, Barišić, Ivkić, Šošić (od 46. Kadoić). Trener: Nino Matković.

NAFTAŠ IVANIĆ: Leš, Kelšin, D. Bilandžija, Lasić, Barić (od 67. Maras), I. Bilandžija, Marković, Škulec, Radoš (cap.), Joveš, Mišić. Trener: Patrik Oković.

Limačice Maraton kluba na tronu u Varaždinu

Ništa manje uspješni nisu bili niti Limači

Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever u Varaždinu Maraton klub Velika Gorica pokazao je dominaciju u kategoriji Limačica na utrci od 600 m, gdje su sva tri postoja zauzele članice Kluba. Najviše postolje zauzela je Tena Petračić s vremenom 1:45,50, dok su srebro i broncu odnijele Hana Tašaković (1:52,12) i Livia Debelić (1:53,03). Tara Petračić utrku je završila na 4. mjestu s vremenom 1:55,28.

Ništa manje uspješni nisu bili niti Limači. Ivan Aščić Toma na utrci od 600 m zauzeo odlično 3. mjesto s vremenom 1:57,48.

Konačno, mlađa juniorka Nina Vuković osvojila je zlato na utrci od 1500 m s vremenom 5:00,58.

FOTO Gorak poraz Gradića na domaćem terenu

Prekrasno sunčano nedjeljno popodne izmamilo je oko 100 gledatelja na stadion u Gradićima te gledalo dobru i kvalitetnu izvedbu i jedne i druge momčadi. Igralo se obostrano čvrsto, prigode su se redale na obje strane, s tim da je domaćin imao par izglednijih prigoda koje nije iskoristio. Gosti su zaprijetili već u 13. minuti preko Trčka, njegov udarac obranio je izvrsni mladi vratar Tomljenović, da bi na kontra strani uzvratio Župetić, koji puca pokraj vratnice. Gradići su došli u 27. minuti u odličnu prigodu za gol kada je Milanović odlično povukao loptu i gurnuo je za Budimira u prostor, a on na drugoj strani pronašao Župetića koji odlično puca, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

I onda u 41. minuti dvojbena odluka suca Radinića, koji na rubu kaznenog prostora ne sudi prekršaj nad Milanovićem te na povik gostujućeg igrača koji je pao u kaznenom prostoru dosuđuje najstrožu kaznu. Igrači domaće momčadi burno su prosvjedovali, ali to nije omelo Iskrića da sigurno realizira kazneni udarac za pobjedu i nova tri boda s kojim su gosti ostali na vrhu poretka.

Novoizabrani trener Gradića Vlado Horvat susret je odgledao iz gledališta pošto nije mogao voditi ovaj susret zbog jednomjesečne suspenzije.

4.HNL Središte – 09. kolo

NK Gradići – NK Gaj Mače 0:1 (0:1)

Velika Gorica. Igralište: Gradići. Gledatelja 100. Sudac: Zvonimir Radinić (Bjelovar). Pomoćnici: Mario Draženović (Karlovac) i Mladen Dujmić (Zag. Ogulinsko). Delegat: Božo Velić (Zagreb). Strijelac: 0:1 – Iskrić (41-11m).

NK GRADIĆI: Tomljanović, Krstanović, Milanović, Rajić, Župetić (od 57. Abazi), Perić (od 57. Štefner), Furić (od 66. Y.L. Junior), Božić, Zagorac, Budimir, Hajduk. Trener: -.

NK GAJ MAČE:  Trčak, Čavala, Kralj, Krpanec, Iskrić (od 90. Benčić), Bobinec (od  84.Trčak), Blagec (od 72. Vujica), Kipa (od 46. Kresonja), Oraić, Ščuric, Kreber (od 65. Martinić). Trener: Danijel Tomašković     .