Povežite se s nama

HOTNEWS

Opskrba vodom u Vukomeričkim goricama više neće biti problematična

Objavljeno

na

Radove na magistralnom cjevovodu u Kušancu, danas je obišao gradonačelnik Dražen Barišić sa suradnicima.

 

„On je sada u svojoj drugoj fazi, mi smo 2013. godine izgradili prvu fazu kad smo od Veterinarske stanice do Vukovinskog polja povukli jedan cjevovod. Svih ovih godina dolazi do problema sa smanjenim tlakom i distribucijom vode na Vukomeričkim goricama, zbog čega u ljetnim mjesecima po nekoliko dana nema opskrbe vodom, što nikako nije dobro.“ – rekao je gradonačelnik Barišić, te istaknuo kako će do kraja godine biti završena druga faza radova koja je u tijeku. Cjevovod je postavljen u dužini od 3,6 km, a vrijednost radova je oko 3,5 milijuna kuna.

 

 

Radovi su i na uređenju prometnica, a jedna od onih koja je godinama bila „ulica problem“ je ulica Matije Gupca u Kurilovcu. „Sa 180 tisuća kuna iz programa redovnog održavanja nerazvrstanih cesta ona je u dužini od 300 metara i širini od 3 metra preasfaltirana“ – kaže Barišić, te ističe da se i dalje rješavaju imovinsko pravni odnosi o čijem ishodu ovisi početak potpune rekonstrukcije ove ulice koja će  tada imati i nogostup, i biciklističku stazu.

 

Također, radi se i na uređenju Industrijske ulice u radnoj zoni Štuki.

 

 „Ona je sad vrlo bitna jer se tu nalazi nekoliko gospodarskih subjekata koji se razvijaju zajedno s ovom cestom. Vrijednost radova je 2,5 milijuna kuna u dužini od 220 metara, imat će dvadesetak parkirališnih mjesta, te će tako biti jedna od modernijih ulica koja će dati novi vizualni identitet ovom dijelu grada“ – kaže Barišić.

 

Drago Arbanas jedan od poduzetnika u ovoj radnoj zoni rekao je kako je ovo izuzetno dobra stvar. „Cesta će se proširiti, dobiti ćemo nova parkirna mjesta, pješačku stazu i zelene otoke.“

 

Završetak radova očekuje se do kraja mjeseca.

 

CityLIGHTS

Uskrsno druženje u Velikoj Gorici: gradonačelnik Ačkar podijelio 1.200 porcija ribica i čestitao Uskrs

Okupljanje je proteklo u vedrom i opuštenom ozračju, uz zajedničko druženje i najavu skorog uskrsnog slavlja koje je dodatno unijelo radost među okupljene građane.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Danas je na Veliki petak kod Tržnog centra održano tradicionalno uskrsno druženje koje je okupilo brojne građane u blagdanskom ozračju.

U jutarnjim satima, od 9:30, građani su imali priliku uživati u podjeli besplatnih porcija prženih ribica, što je i ove godine privuklo velik broj Velikogoričanki i Velikogoričana koji su se odazvali pozivu na zajedničko druženje.

Događaju je nazočio gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima, koji je tom prigodom osobno čestitao sugrađanima nadolazeće uskrsne blagdane te poručio:

“Jako nam je drago da se tradicionalno održava druženje na Veliki petak, podjela ribica našim sugrađankama i sugrađanima. Veliki petak, blagdan muke gospodnje, kada je uistinu prilika da svi zajedno steknemo snagu. Zajedno je to prilika za svakoga od nas da pobudi u sebi više razumijevanja, tolerancije i ljubavi prema svakome čovjeku, prema svome bližnjemu i da ako s nekime i jesmo u zavadi, da se pruži ruka pomirenja i da se dočeka Uskrs čista srca onako kako to i priliči. Prošle godine smo imali 1.000 porcija, ove godine 1.200 porcija, ali prema svemu sudeći, kako danas vidimo, vjerojatno će biti iduće godine i  1.500.”

Okupljanje je proteklo u vedrom i opuštenom ozračju, uz zajedničko druženje i najavu skorog uskrsnog slavlja koje je dodatno unijelo radost među okupljene građane.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Želiš mijenjati stvari u svom gradu? Velika Gorica traži nove članove Savjeta mladih

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pixabay

Grad Velika Gorica otvorio je postupak izbora novog saziva Savjeta mladih, tijela koje ima važnu ulogu u povezivanju mladih s lokalnom vlasti i donošenju odluka koje ih se tiču.

Riječ je o savjetodavnom tijelu koje zastupa interese mladih, potiče njihovo aktivno uključivanje u društveni i javni život te služi kao platforma za iznošenje prijedloga i inicijativa. Kroz njegov rad mladi imaju priliku sudjelovati u oblikovanju politika i aktivnosti na lokalnoj razini.

Savjet mladih broji 11 članova, uključujući predsjednika i njegova zamjenika. Prijaviti se mogu osobe u dobi od 15 do 30 godina koje žive ili borave na području Velike Gorice. Važno je napomenuti kako članstvo u Savjetu nije spojivo s funkcijom vijećnika u Gradskom vijeću.

Kandidate mogu predlagati organizacije i skupine koje djeluju u području mladih – od udruga i obrazovnih institucija do političkih podmladaka, sindikata i neformalnih inicijativa mladih. U slučaju neformalnih skupina, potrebno je okupiti najmanje 20 mladih koji zajednički predlažu kandidata.

Prijave se podnose na službenim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada, uz sve tražene podatke i dokumentaciju, uključujući obrazloženje i životopis kandidata.

Rok za podnošenje kandidatura traje 15 dana od objave poziva. Rezultati izbora bit će objavljeni na službenim stranicama Grada, čime će i službeno započeti mandat novog saziva Savjeta mladih.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

SUTRA Ačkar poziva na uskrsno druženje: pržene ribice i čestitke kod Tržnog centra

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica i gradonačelnik Krešimir Ačkar sa suradnicima organiziraju tradicionalno uskrsno druženje koje će se održati sutra, 2. travnja, na Veliki petak. Okupljanje počinje u 9:30 sati na prostoru kod Tržnog centra.

U sklopu prigodnog programa građanima će biti podijeljene besplatne porcije prženih ribica, a gradonačelnik će tom prilikom osobno uputiti uskrsne čestitke svim sugrađanima.

Organizatori pozivaju sve Velikogoričanke i Velikogoričane da se pridruže događanju te provedu jutro u blagdanskom ozračju, uoči Uskrsa koji donosi zajedništvo i radost.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Proljetni hit u gradu: stižu Muzej smijeha i ‘Gljive na Gorice’

Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica Velika Gorica

S dolaskom toplijih dana u Velika Gorica vraća se jedno od najposjećenijih gradskih druženja – manifestacija Petek na Gorice koja će se održati u petak, 10. travnja kod Turističke zajednice grada.

Ovogodišnje izdanje donosi spoj tradicije, edukacije i zabave, a program je raspoređen u jutarnjem i popodnevnom terminu, namijenjen svim generacijama.

Jutro: domaći okusi i preventivno mjerenje

Od 10 do 13 sati održava se MLJAC i ART plac s lokalnim proizvođačima i kreativcima – od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i rukotvorina. U sklopu jutarnjeg programa, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije, u Centru za posjetitelje organizirano je i preventivno mjerenje, dostupno svim posjetiteljima.

Popodne: gljive, drift i Muzej smijeha po prvi put

Od 16 do 18 sati program postaje dinamičniji. Novost je mali sajam „Gljive na Gorice”, gdje će OPG Antolić i OPG Landeka predstaviti svježe gljive i proizvode od gljiva. Veliku pažnju privlači i DONUT drift show, u sklopu kojeg stiže izložbeno profesionalno drift vozilo kao najava događaja DONUT 7 na poligonu Bugatti Rimac poligon Mičevec. Poseban gost je velikogorički prvak u driftaškom sportu Marko Brdek, koji će približiti ovu atraktivnu motorsport disciplinu svim generacijama.

Prvi put u Veliku Goricu stiže i HaHaHouse – Muzej smijeha, koji donosi interaktivni program, maskote, igre i tombolu. Kako su poručili: „HaHaHouse, Muzej smijeha s ponosom najavljuje svoj prvi dolazak na Petek na Gorice! 10.4. dolazimo s igrama, maskotama, tonom smijeha i dobre zabave za sve posjetitelje. Pripremili smo i super tombolu, jer HaHaHouse kada dolazi u goste, ne dolazi praznih ruku.“

Sport, rekreacija i nordijsko hodanje

U popodnevnom dijelu održava se i sportski kutak za djecu, Tai Chi na otvorenom te posebna radionica nordijskog hodanja u suradnji sa Sportsko-rekreativnim društvom Samobor. Program uključuje pokazno predavanje i praktični dio, a prijave su otvorene za sve generacije putem online obrasca.

Grad koji kroz manifestaciju gradi identitet

Organizatori iz Turističke zajednice grada Velike Gorice ističu kako Petek na Gorice povezuje lokalne proizvođače, edukaciju i zajedništvo te jača identitet grada. Kako je naglasila direktorica Maja Toth: „Petek na Gorice nije samo događanje, već i platforma za jačanje identiteta Velike Gorice kao ugodne, autentične i održive destinacije, koja njeguje svoje nasljeđe i prirodne resurse. Kroz pažljivo osmišljene programe i suradnju s lokalnim dionicima, nastavljamo graditi manifestaciju koja donosi vrijednost i našim sugrađanima i posjetiteljima“.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno