Povežite se s nama

Vijesti

Odlučili ste se izolirati? Vrijeme prikratite čitanjem…

Knjižnica je građanima omogućila da posude više knjiga i na duži rok

Objavljeno

na

Zbog trenutne situacije s koronavirusom odgođena su sva sportska i kulturna događanja te bilo koje vrste okupljanja. Treći program HRT-a emitirat će školski program. Preporuka je što manje izlaziti, pa će dio građana koji taj savjet može poslušati, možda imati viška vremena. Sve planirane programe, zbog pandemije virusa COVID-19, odgodila je i Gradska knjižnica Velika Gorica, ali odjeli za posudbu knjiga ostaju otvoreni i radit će prema redovnom radnom vremenu. Dobra vijest iz knjižnice je i što su korisnicima omogućili posudbu i više od četiri naslova knjiga odjednom i to na rok od 60 dana, a sve kako bi se smanjila potreba za brojem posjeta odjelima knjižnice.

– Uz dosadašnje preventivne mjere dezinficiranja vraćene knjižne građe, počinjemo s primjenom mjera na temelju uputa nadležnih tijela. Dežurna epidemiološka služba Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo poručuje da u svijetu nije zabilježeno dugotrajno zadržavanje virusa na knjižnoj građi, a pri povratku knjige se prema potrebi mogu prebrisati blagim dezinfekcijskim sredstvom. Iako bi bilo dobro da dezinfekcijska sredstva za suho pranje ruku budu dostupna na ulazima u knjižnicu, za sada nemamo tu mogućnost, te ovim putem apeliramo na korisnike da redovito peru ruke. Također, osobe s respiratornim tegobama prema ovim preporukama ne bi smjele ulaziti u knjižnicu. Iako vjerujemo da će uskoro doći do smirivanja situacije, dođe li do promjena, postupat ćemo prema uputama nadležnih tijela te vas o svemu obavijestiti na vrijeme. Hvala na razumijevanju! – javili su iz knjižnice.

Vijesti

Brzo rješenje – Reciklažno dvorište Velika Gorica ponovno otvoreno

Objavljeno

na

Objavio/la

Reciklažno dvorište Velika Gorica ponovno je otvoreno nakon kraćih poteškoća i već danas radi prema redovnom radnom vremenu, izvijestila je VG Čistoća.

“Poštovani korisnici, obavještavamo vas da je Reciklažno dvorište Velika Gorica očišćeno i ponovno otvoreno za zaprimanje otpada. Rad dvorišta sad se odvija prema redovnom radnom vremenu. Hvala na razumijevanju i strpljenju”, poručuju iz VG Čistoće.

Podjećamo, jutros je došlo do zatvaranja zbog problema uzrokaavnih snijegom, a svi građani bili su upućeni odnositi otpad na Reciklažno dvorište Mraclinska Dubrava.

Nastavite čitati

Vijesti

Hladnoća ne popušta! HZJZ upozorava na opasnosti niskih temperatura

Snijeg i niske temperature i dalje pogađaju Hrvatsku…

Objavljeno

na

Objavio/la

Snijeg je prekrio dijelove Hrvatske, a temperature su ove zime pale i do -14 °C. Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ) upozorava građane da niske temperature mogu ozbiljno ugroziti zdravlje, od ozeblina i smrzotina do pothlađenosti koja u ekstremnim slučajevima može biti opasna po život.

Kako prenosi Večernji.hr, HZJZ preporučuje da izlazak na hladnoću bude ograničen na nužne situacije, uz praćenje vremenske prognoze i upozorenja o niskim temperaturama. Važno je odjenuti slojevitu, toplu odjeću koja zadržava toplinu, vunu, polipropilen ili svilu te zaštititi glavu, ruke i stopala. Kapu koja prekriva uši, rukavice i topla, vodootporna obuća smatraju se ključnim u prevenciji ozljeda od hladnoće, dok šalom preko usta treba smanjiti udisanje hladnog zraka, posebno kod osoba sa srčanim i plućnim problemima.

Osobama s kroničnim bolestima, posebno kardiovaskularnog i respiratornog sustava, savjetuje se izbjegavanje izlazaka u rano jutro i kasno navečer. Uz to, HZJZ upozorava na opasnost od klizavih površina i povećan rizik od padova. Teži fizički poslovi i aktivnosti koje ubrzavaju disanje također se ne preporučuju. Stručnjaci pozivaju građane da prate bližnje koji većinu vremena provode sami i po potrebi im pomognu.

U slučaju simptoma pothlađivanja ili ozeblina, trnjenje, gubitak osjeta prstiju, blijeda koža ili bo, HZJZ savjetuje brzo pronalaženje toplog prostora, skidanje vlažne odjeće i postupno zagrijavanje osobe umotavanjem u deke. Topli napitci poput čaja ili juhe mogu pomoći, ali izravno izlaganje jakom izvoru topline treba izbjegavati. Ako je stanje ozbiljno, preporučuje se kontakt s Hitnom medicinskom službom (194) ili Centrom za žurne službe (112).

Nastavite čitati

Vijesti

Policija zaustavila preprodaju droge u Velikoj Mlaki – pronađene veće količine marihuane i amfetamina

U stanu u Velikoj Mlaki policija je pronašla više od 170 grama različitih droga i vagu, a osumnjičeni je završio u pritvoru.

Objavljeno

na

Objavio/la

U stanu kuće u Velikoj Mlaki uhićen je 34-godišnjak kojeg policija sumnjiči da je nabavljao i preprodavao marihuanu, amfetamin i hašiš, a nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja predan je pritvorskom nadzorniku.

Kako izvještava Policijska uprava zagrebačka, do osumnjičenog su došli operativnim radom, a sumnje su potvrđene pretragom stana koji koristi. Policajci su ondje pronašli ukupno 76,3 grama marihuane pakirane u tri paketa, 80,6 grama amfetamina također u tri pakiranja te 17,2 grama smole konoplje u jednom pakiranju. Uz drogu je pronađena i digitalna vaga s tragovima opojnih sredstava.

Prema sumnjama policije, 34-godišnjak je drogu nabavljao na zasad neutvrđen način, skrivao je u stanu te je potom preprodavao na ilegalnom tržištu, čime je prekršio odredbe Zakona o suzbijanju zlouporabe droga. Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja protiv osumnjičenog je podnesena kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Novom Zagrebu.

Nastavite čitati

Sport

Petarda Taxi Bračića i glatka pobjeda Gorenc Transporta u 1/16 finala na 33. Kup HVIDR-a

Danas je na rasporedu novih pet utakmica šesnaestine finala

Objavljeno

na

Objavio/la

Na 33. Kup HVIDR-a u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici jučer (utorak, 06. siječnja 2026.) je odigrano pet utakmica 1/16 finala. Zanimljive i efikasne utakmice, postignuto je 23 gola na 6 utakmica.

33. Kup HVIDR-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

33. Kup HVIDR-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najuvjerljiviji dojam bila je predstava sastava Taxi Bračića, ne samo zbog visoke pobjede, nego i zbog igre odnosno nadmoći koja je pokazana na parketu. ”Taksisti” su svi redom aktivni nogometaši u goričkim klubovima, tjelesno su spremni i čestim izmjenama drže visoki ritam utakmice.

33. Kup HVIDR-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na sličan način su i Gorenc Transporti riješili prolazak u osminu finala, golovima Grdenića i Galovića u prvom poluvremenu, a J.Kovačić je početkom drugog dijela postavio konačni rezultat.

Danas (srijeda, 07.01.2026.) na programu je novih pet utakmica šesnaestine finala, početak je u 17:30 sati.

Galerija fotografija:

33.Kup HVIDR-a 2025. (28.12.2025. – 11.01.2026.)

Rezultati 1/16 finala (06.01.2026.): Crofna – Turbina 2:4 (Baf, N.Tolj-ag / Kramarić 2, Kelava, N.Tolj), CB Scotch CB Passage – Gorenc Transporti 1:3 (Mikulin / Grdenić, Galović, Kovačić), Bau Elektro – CB Concordia Pizza Factory 2:4 (Panadić, Đurašić / Pavić, Kestić, Kos, Prenkpalaj), Taxi Bračić – Oštri Ćošak 5:0 (Lovrić, Harambšić, Matić, Vojnović, Glavić-ag), Elektroluč Solar – Kos Prijevoz 0:2 (Drezga, Beloša-Fijan).

Nastavite čitati

Vijesti

Izložba malih životinja otkazana zbog lošeg vremena

Objavljeno

na

Velika Gorica ostaje bez najavljene izložbe malih životinja jer je Udruga uzgajatelja malih životinja Turopolje, koja se trebala održati od 9. do 11. siječnja.

Podsjećamo, izložba je trebala okupiti oko 600 životinja i oko 40 uzgajatelja te nagraditi one najbolje.

Razlog otkazivanja su nepovoljni vremenski uvjeti, a organizatori su potvrdili kako se manifestacija, nažalost, neće održavati ni tijekom cijele izložbene sezone 2025./26.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno