Odbojkaši Gorice porazili Siščane

U 8. kolu 2. nacionalne odbojkaške lige – centar, Gorički odbojkaši osvojili su nova tri boda, pobjedivši OK Sisak II rezultatom 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:16)

Protekli vikend bio je dosta zahtjevan za OK Goricu. Najprije su u subotu seniori odigrali prvenstvenu utakmicu protiv OK Siska II, koji čine juniorski igrači istoimenog kluba, a zatim su u nedjelju juniori OK Gorice nastupili na juniorskom prvenstvu regije centar, koje je održano, u Nedelišću.

Znajući kako igraju protiv perspektivne, ali ipak juniorske momčadi OK Siska II, seniorski sastav Goričana u utakmicu svjesno kreće s dva mlada igrača, Domagojem Ivkovićem i Matijom Klasnićem, na pozicijama tehničara, odnosno srednjeg blokera. Ostatak prve postave činili su drugi srednji bloker, Ivan Vrpoljac, korektor Damjan Šprem, a primački par činili su Mateej Bičvić i Josip Huljev, koji ove sezone nisu igrali zajedno. Na klupi su tako ostali Luka Humski, Vedran Vukić, Dario Rukavina, David Petar Buđak i Neno Hazer.

Utakmica nije krenula prema željama Goričana, čiji je cilj bio napraviti što veću razliku kako bi u igru mogla ući i preostala dva juniora s klupe te steći neprocjenjivo iskustvo. Bilo je dosta problema s prijemom, koji je automatski sa sobom vukao i lošiji napad. Mlada protivnička momčad je znala iskoristiti svaku pogrešku domaćina, i iznenađujuće osvojila prvi set. Iako ih se ne može kriviti za slabu igru Goričana u prvom setu, na kraju su ipak cijenu platili Ivković i Klasnić, na čija mjesta u drugom setu ulaze Humski, odnosno Vukić. Igra domaćih odmah postaje stabilnija, i to se vidi po rezultatu. Treba primijetiti kako Siščani ne odustaju od svoje dobre igre iako protiv sebe imaju znatno iskusniju momčad. Dosta dobro se drže u drugom i trećem setu, koji na kraju odlaze na stranu domaćina. U četvrtom setu, umjesto gripoznog Huljeva u igru ulazi Rukavina, a krajem set na servis ulazi i mladi Hazer. Razina igre Siščana opada u četvrtom setu i to je bilo dovoljno da Goričani naprave značajnu rezultatsku prednost. Uz malo muke, tri boda ipak ostaju u Velikoj Gorici.

Nedjelja je ipak bila rezultatski neuspješna za OK Goricu. Juniori Goričana, pod vodstvom novog trenera Daria Rukavine, nastup na juniorskom prvenstvu regije centar završili su bez pobjede u dvije utakmice. Za mlade odbojkaše OK Gorice nastupili su: David Petar Buđak, Domagoj Ivković, Robert Strnić, Neno Hazer, Matija Klasnić i Tomo Dumić. Za komentar juniorskog nastupa zamolili smo trenera Rukavinu: “Teško je biti zadovoljan nakon dva poraza iz dvije utakmice, no ne mislim kako smo bili najlošija momčad na turniru. Dvije su momčadi iz naše skupine, OK Croatia i OK Sisak, na kraju bile među prve tri momčadi u ukupnom poretku, pa se može reći kako nas ždrijeb baš i nije mazio. Protiv OK Croatije nismo imali nikakve šanse, no možemo žaliti zbog poraza protiv Karlovca, za koji smatram da smo mogli puno bolje odigrati odlučujući treći set. Vidio sam na kojim dijelovima igre moramo poraditi i nadam se da će dečki prihvatiti moje savjete. Oni su svi ipak kadetski uzrast i nama je glavni cilj što spremniji odigrati nadolazeće kadetsko prvenstvo.”

3. Memorijalni malonogometni turnir “Blaž Galeković – Blaško”

Momčad Tona i prijatelji sedmercima do pobjednika

Nogometni klub Mraclin i navijačka skupina GPP organizirali su u znak sjećanja na pokojnog člana kluba i predsjednika navijačke skupine 3. Memorijalni malonogometni turnir Blaž Galeković – Blaško.

Sudjelovalo je 12 momčadi koje su razigravale u četiri skupine, polufinale su izborile prvoplasirane momčadi u grupi.

U prvoj polufinalnoj utakmici momčad Tona i prijatelji pobijedila je momčad CB Pokupčanka & ŠRC Stari grad, a u drugoj momčad OPG Cvetnić s 4:0 CB Egos. U utakmici za 3. mjesto CB Pokupčanka & ŠRC Stari Grad pobijedila je rezultatom 2:0 CB Egos. U finalu velika borba. Tijekom utakmice igrači OPG Cvetnić imali su više prilika, no nedostajalo im je sreće jer su nekoliko puta pogađali okvir vrata, te je utakmica završena 0:0. U udarcima sa sedam metar bolja je bila momčad Tona i prijatelji.

Za najboljeg igrača proglašen je Dario Šestić (OPG Cvetnić), za najboljeg vratara Josip Pogledić (Tona i prijatelji), a za najboljeg strijelca Marko Cimeša (CB Pokupčanka & ŠRC Stari Grad). Sve utakmice odlično je sudio Tihomir Bratković.

Predsjednik Nogometnog kluba Mraclin Goran Vukašinec obratio se na kraju turnira nazočnima:
– Velika zahvala svim posjetiteljima, svim momčadima Turopoljsko – posavske lige, kao i momčadima koje su sudjelovale na Blaškovom turniru. Velika zahvala svim ljudima dobre volje koji su duže razdoblje radili u organizaciji lige i turnira, hvala svim sponzorima, kao i Zajednici športskih udruga Velika Gorica.

FOTO Hrvatska slavi svoje nogometne heroje

Hrvatska nogometna reprezentacija danas na Svjetskom prvenstvu u Rusiji završava svoju nogometnu bajku, koju prekrasno priča već mjesec dana i svi se molimo da se okonča osvajanjem titule svjetskog prvaka. U finalu 21. Svjetskog prvenstva u susretu protiv reprezentacije Francuske, danas u Moskvi s početkom u 17 sati, naši heroji nakon ispisivanja nogometne povijesti imaju jedinstvenu i posve realnu prigodu da se popnu na nogometni Olimp. Sutra ćemo ih, neovisno o ishodu današnjeg finalnog meča, dočekati po povratku iz Rusije kao svjetske prvake.

Startao trećeligaš iz Kurilovca

Stigli trener Vidak i mladi igrači iz prvoligaša Gorice

Dogovorena suradnja Gorice i trećeligaša Kurilovca je za mnoge u Velikoj Gorici logična za daljnji prosperitet nogometa na ovom prostoru a isto tako je logično i gašenje druge momčadi u novom prvoligašu jer je spomenuta solucija vjerojatno ekonomičnija i obostrano korisnija. Selidba mladog trenera Perice Vidaka u Kurilovec je prvi a ujedno i pravi rezultat takve suradnje a stigli su nakon toga trećeligašu i mladi igrači iz prvoligaša. Kurilovčani su pripreme započeli u subotu 14. srpnja. Igrače i struku pozdravili su direktor kluba Silvio Kranjac te članovi Uprave Juraj Odrčić, Jurica Mihalj, Dražen Vujnović, Ivan Novosel, tajnik Ratko Leder i domar Miro Halilić (nekolicina čelnika je u Rusiji na finalu).

Trener Vidak pojašnjava. “Kurilovec je napustio dobar dio prošlosezonskog kadra a ostali su tek Čunčić, Šarić, Kelava, Brajko, braća Ivan i Marko Čolić i Povoljnjak. Iz Gorice su stigli Sedlaček, Humeljak, J. Rajić, Roginić, Sudar, Krpečanec, Božić, Perić, Matić, Spudić, Kelihar, Olić i Velić. Iz Gradića su nam pristupili vratar Kovačić i Ivan Raić. Očekujemo još nekoliko iskusnijih pojačanja. Treninzi su svakodnevno, utorkom i četvrtkom dva puta. Prva pripremna utakmica predviđena je 28. srpnja kontra Zagorca. Primarni cilj je razvoj mladih igrača ali i stabilnost rezultata”-naglasio je novi trener Kurilovca Vidak.