Novi trener, stare navike: Dinamovci iz Čiča postaju “kraljevi remija”

Nakon što su primili šest komada u Vukovini, uprava Dinamo Hidrela odlučila je promijeniti trenera. Mario Kajinić zamijenio je Nevena Andriševića, a u svom debiju na klupi došao je do četvrtog remija u pet proljetnih utakmica

U 20. kolu prvenstva 1. županijske lige istok u nedjelju su u Novom Čiču igrali Dinamo Hidrel i Kloštar iz Kloštar Ivanića. Prije početka utakmice javila se predsjednica Dinama Hidrela Ivana Cesarec.

– Nakon poraza od Jelačića u Vukovini 0-6 u 19. kolu odlučili smo se na smjenu trenera. Umjesto Nevena Andriševića, izbor je pao na našeg trenera juniora Marija Kajinića. Kajinić je dijete kluba, kao igrač svih selekcija mladeži, a seniorski nogomet zaključio je ranije zbog ozljede i posvetio se trenerskom poslu. Naši juniori koje vježba su vodeća momčad u svojoj ligi, a oni kvalitetniji igraju paralelno i za seniore. Kao trener seniora Kajinić debitira protiv Kloštra. Andrišević iz Kobilića je iskazao veliku korektnost i ostaje u Dinamu Hidrelu kao trener kadeta – otkrila je predsjednica dinamovaca iz Čiča Ivana Cesarec.

Utakmica je završila 2-2. Za “posijana” dva vrlo važna boda mogu žaliti jedni i drugi. Gosti jer su dva puta vodili i imali dopadljivu igru dobre kombinatorike, a domaći nisu iskoristili prigode za još poneki pogodak.

Svi igrači Kloštra branili su svoju mrežu

Kloštar je poveo u 21. minuti, nakon kornera je izbliza pogodio Davor Tomljanović. Izjednačio je Martin Žugaj iz slobodnjaka u 39. minuti. Tri minute kasnije Pudić je imao kolosalnu priliku zabiti i za vodstvo plavih iz Čiča, ali pucao je slabo i vratar Frigan je bez poteškoća umirio loptu. Slobodni udarac je bio koban i za Hidrel. Izveo ga je u 55. minuti Antonio Krajinović i pogodio lijevo iznad takozvanog živog zida nečuvana vrata jer je vratar Gligorević “čuvao” suprotnu vratnicu. Za novo izjednačenje opet je zaslužan igrač utakmice Žugaj, koji je zaradio kazneni udarac, kojeg je Marko Šantek u 81. minuti uspio pretvoriti u konačnih 2:2.

Četvrti je to remi Hidrela u pet proljetnih prvenstvenih utakmica. Nažalost, bodovanje je takvo da su dinamovci osvojili samo četiri od 15 mogućih bodova. Srećom po njih, ni klubovi sa samog začelja, Zvekovac, Oborovo 74 i Ostrna, nisu učinkovitiji.

DINAMO HIDREL – KLOŠTAR 2-2
NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Gledatelja 50. Sudac: Pranjić (Dugo Selo).
STRIJELCI: 0-1 Tomljanović (21), 1-1 Žugaj (39), 1-2 Krajinović (55), 2-2 Šantek (81-11m).
DINAMO HIDREL: Gligorević, Sudar, Prnjak, Panić, Kuzmić, Šantek, I. Jambrešić, Blažević (od 60. Ž. Josić), D. Josić (od 70. Jurišić), Žugaj, Pudić. Trener Mario Kajinić
KLOŠTAR: Frigan, R. Kletečki, Sesar, Bungić, Bilandžija, Širić (od 78. Filipović), Hasanović, M. Kletečki, Krajinović, Jerković, Tomljanović. Trener Dario Turkalj.
IGRAČ UTAKMICE: Martin Žugaj

FOTO Druga pobjeda rukometašica Udarnika

19.10.2019. Velika Gorica. 3.hrvatska rukometna liga Središte (ž), 03. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometašice Udarnika su u 3. kolu 3.HRL Središte (ž) nadigrale ekipu Siska i zabilježile drugu prvenstvenu pobjedu, nakon što su u prvom kolu bile bolje od Dugog Sela 2. U drugom kolu bile su slobodne, jer je ekipa Dubrave odustala od natjecanja i prije nego što je počelo.

Dobrim dijelom u prvom poluvremenu Siščanke su bile u vodstvu (4:7, 6:9, 7:10), domaće su ipak uspjele mini serijom 4:0 preokrenuti rezultat (11:10) te se na odmor otišlo s neodlučenim rezultatom (11:11). Početkom drugog poluvremena vodstvo domaćih 15:12, izjednačenje 15:15 te ponovno vodstvo 16:15 u 42. minuti.

Na kraju ipak zaslužena pobjeda Udarnika u susretu u kojem su ekipe uzrastom izgledale kao da igraju u juniorskoj ligi. Jednako tako izgledale su i mlade sutkinje, koje su imale malo neobičan kriterij pri dosuđivanju sedmeraca, jer su u prvom poluvremenu za domaće dosudile jedan udarac sa 7m, a za gošće čak 7 penala?! Malobrojni gledatelji su se valjda već privikli na takav sudački ‘folklor’ i slične pojave na trećeligaškom rukometnom natjecanju.

Treća hrvatska rukometna liga Središte (žene) – 03.kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Sisak 23:21 (11:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 19.10.2019., 13:30 sati. Sutkinje: Klara Kokša i Klara Petričević (obje iz Koprivnice). Nadzornik: Robert Juriša (Osijek).

UDARNIK: Lokas, Vučićević, Jambrešić, Sertić, Gvardiol, Burić, Kusanić, Kordić, Skrbin, Gujić, Cerovski, Jurić, Petković, Dunđerović, Štefanić, Crnolatac. Trener: Josip Mesnik.

SISAK: Kardaš, Ančić, Potkonjak, Briševac, Čavrak, Karagić, Dobrić, B.Nišević, Karanović, Paramin, M.Nišević, Hrnčić, Boltužić, Nurkić. Trener: Mato Vujnović.

Pobjede Gradića i Dinama Obrež

Kurilovcu bod u Krapini

Tri kluba iz Turopolja odradila su u subotu svoje prvenstvene runde. Trećeligaš Kurilovec remizirao je u Krapini kontra Zagorca 1-1. Krapinčani su poveli, a izjednačio je Humeljak u 69. minuti. Kurilovec je ostao trećeplasirani.

Ugodno su iznenadili četvrtoligaši Gradići i Dinamo Odranski Obrež. Gradići su slavili u Svetom Ivanu Zelini 3-0 ,golovima Igora Hajduka u 44. i 68. te Abazija u 87. minuti. Dinamovci iz Obreža su, pak, pobijedili u Sisku renomiranu Segestu 1-0, a zabio je Tomislav Janječić u 68. minuti.

FOTO Ceković brži od sirene za pobjedu Gorice

19.10.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 05. kolo: HRK Gorica – GRK Varaždin. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dramatičan završetak utakmice između rukometaša Gorice i Varaždina koja je pogotkom Hrvoja Cekovića dvije sekunde prije isteka vremena završena pobjedom Goričana. Tijek utakmice, pogotovo u drugom poluvremenu, nije nagovještavao neizvjesnost sve do posljednje tri minute.

Gorica je prvo poluvrijeme okončala s 4 pogotka prednosti, prije isteka 39. minute imala je komotno vodstvo 25:18, a u 47.minuti semafor je pokazivao 28:24 i igrača više za domaće. Gosti su se ipak uspjeli približiti na 32:30 (56’50”) te s igračem manje čak i izjednačiti32:32 (59’26”)!! Zadnji napad nisu završili u 2. poluvremenu ubojiti Laljek odnosno Šafranko, lopta je upućena u ruke Cekoviću, koji je s krila pogodio za ipak zasluženu pobjedu.

Premijer liga rukometaša – 05. kolo

HRK Gorica – GRK Varaždin 33:32 (18:14)

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 19.10.2019., 19 sati. Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba iz Štivice). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 5, Ereš 1, Laljek 6(1), Negran 2, Šalić, Vrbić, Čavar 8(1), Žarković, Kraljević, Šafranko 7, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2, Ljubić 2. Trener: Andrija Nikolić.

GRK VARAŽDIN: Baranašić, Meštrić, Črnila, Špruk 1, Vujović 1, Trojko 4, Šagij 5, Vidaček 8(4), Puček, Budinski 4, Novak 7, Tači 1, Tompić, Kranjec 1. Trener: Damir Turković.

Sedmerci: Gorica 3(2), Varaždin 5(4). Isključenja: Gorica 8 min., Varaždin 16 min. Diskvalifikacija: Luka Trojko (3x2min.).