Povežite se s nama

Sport

Nogometni déjà vu: Gorica opet dobra, Dinamo opet uzeo bodove

Nogometaši Gorice odigrali su dobru partiju, ali i izgubili 3-1 od Dinama na Maksimiru. Dani Olmo, Moro i Gojak zabijali su za “modre”, dok je Kristijan Lovrić postao prvi igrač ove sezone koji je uspio loptu poslati iza leđa Dominika Livakovića

Objavljeno

na

Nada je tinjala, želja postojala, kao i ambicija, dojam je na kraju balade i ovoga puta daleko od lošega, čak štoviše, ali konačan ishod opet je isti. Gorica ponovno nije uspjela protiv Dinama, ni iz petog pokušaja “Jakirovi ratnici” nisu uzeli prvi bod prvaku države. I ako postoji neka nogometna verzija déjà vua, tako je možda najlakše opisati ono što se događalo na Maksimiru ovog petka navečer. Maksimalno motiviran Dinamo, jako dobra i opasna Gorica, ali i detalji koji razdvajaju. Centimetri, zamalo propuštene prilike, kašnjenje djelić sekunde i dodir pojedinačne klase. I pobjeda Dinama, zaslužena i bez mrlje.

Čovjek odluke ovoga puta bio je Dani Olmo. Igrač za kojeg je, realno gledajući, premalo i 40 milijuna eura, poseban nogometaš koji nogomet u HNL-u igra kao na igrici. Lako, precizno, efikasno. I nezaustavljivo, kako ove večeri, tako i mnogih drugih… On je potegnuo s 20-ak metara u 22. minuti, opalio lelujavu oštru loptu prema Kahlini gotovo iz koraka, i bilo je to 1-0. Na izmaku sata igre opet je Španjolac namjestio loptu, ovoga puta na korneru, naciljao glavu Nikole More u gužvi, i to je bilo 2-0. Kraj priče, kraj nade.

I, vjerojatno, realnost. Nakon gola Amera Gojaka u 83. minuti semafor je na Maksimiru pokazivao gordih i nezasluženo visokih 3-0, to više nije bila realnost, no zato je poslužio gol Kristijana Lovrića, majstorija u 86. minuti, kad je driblingom iz mjesta izbacio dvojicu igrača Dinama i desnicom pogodio mrežu Dominika Livakovića. I tako postao prvi čovjek koji je u tome uspio ove sezone, jer prije toga Dinamo je odigrao 446 minuta nogometa protiv Lokomotive, Slavena i Saturbala, a nije primio ni jedan jedini gol. Kiki Lovrić to je, eto, promijenio.

Iyayi Atiemwen bio je motiviran protiv bivših suigrača, ali nije uspio ni zabiti ni asistirati… Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Utakmica je otvorena sjajnom šansom Cherifa Ndiayea, nastavljena zicerom za Atiemwena, kojeg je skinuo Kahlina, pa poništenim golom Gorice zbog zaleđa Ndiayea. Samo minutu potom Olmo je zabio za vodstvo… I iste sekunde bilo je jasno da je ionako težak posao Gorici maksimalno dodatno otežan. Dominirao je Dinamo tijekom cijele utakmice, ukupno gledajući bio bolja momčad, više držao loptu i više prijetio, ali bila je ovo za Zagrepčane čak i teža utakmica nego što konačan rezultat govori. I to je razlog za zadovoljstvo u goričkom taboru, barem djelomično, jer naravno da nitko nikad nije zadovoljan kad izgubi utakmicu…

Pokušava trener Gorice Sergej Jakirović svaki put smisliti nešto novo, napraviti nekakvu zamku za Dinamo, ali svaki put to završava bolno slično. Uz dobar dojam, uz poraz, i bez previše sreće u svemu tome. I ovoga puta golovi su, pogotovo prva dva, padali iz situacija u kojima je puno toga odrađeno dobro, ali falilo je još ono nešto malo… Ono što Dinamovi igrači imaju, ono što prije svega Dani Olmo ima. I zato je ishod svaki put isti.

Sljedeći pokušaj bit će šesti, dogodit će se u 11. kolu, na stadionu u Velikoj Gorici, uz nadu da će i ova serija jednom stati, ma koliko Dinamo bio jak i moćan. No, o tom, potom… Sad se valja okrenuti Rijeci, koja za devet dana dolazi u Veliku Goricu. Igrat će se sljedeće nedjelje u 20 sati, bude li Gorica u ovakvom izdanju, imat će šansu ponovno nauditi Riječanima. Tri su tek kola iza nas, četiri su boda na kontu, ajmo dalje. Puno je još posla ispred Jakira i njegovih igrača, ali smjer kojim idu definitivno je dobar.

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Kurilovca

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 23. i 24. kola u kojima je na 12 odigranih utakmica postignuto 53 pogotka (23+ 30). Do kraja prvenstva za odigrati su još utakmice dva kompletna kola i nekoliko odgođenih utakmica.

Utakmice 25. kola igraju se u petak, 29. svibnja, odnosno u ponedjeljak 01. lipnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 23.-24. kolo

Rezultati 23. kola (petak, 22.05.2026.): Buna – VG Boys 1:3, Dinamo – Klas 1:2, Posavec – Lekenik 0:0, Velika Mlaka 1947 – Hruševec 7:2, Polet – Gradići 2:2, Vatrogasac – Lukavec 3:0, Kurilovec slobodni.

Rezultati 24. kola (ponedjeljak, 25.05.2026.): Lukavec – Polet 1:3, Gradići –Velika Mlaka 1947 4:4, Hruševec – Posavec 5:1, Lekenik – Dinamo 6:0, Klas – Buna 3:0, VG Boys – Kurilovec 2:1 (Škrinjarić, Zorić / Šporčić), Vatrogasac slobodni.

Poredak nakon 24. kola: 1. Klas 55 (21 17 4 0 97:26), 2. VG Boys 50 (23 16 2 5 71:24), 3. Kurilovec 47 (21 15 2 4 61:20), 4. Velika Mlaka 1947 38 (22 12 2 8 61:48), 5. Dinamo 35 (22 11 2 9 63:51), 6. Lekenik 34 (22 10 4 8 57:44), 7. Vatrogasac 33 (20 10 3 7 36:26), 8. Gradići 22 (21 6 5 11 30:66), 9. Lukavec 22 (22 6 4 12 31:43), 10. Polet 22 (23 6 4 13 34:50), 11. Buna 22 (20 6 3 13 29:44), 12. Hruševec 12 (20 3 3 14 30:87), 13. Posavec 9 (21 1 6 14 11:82).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Šahovsko natjecanje Zagrebačke županije i tečaj za šahovske suce u Buševcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Sportske igre mladih Šahovsko natjecanje Zagrebačke županije održano je u Buševcu za plasman na završno natjecanje Sportske igre mladih, koje će biti održano u Rijeci. Natjecanje je održano u dvije skupine: za uzrast do 11 godina i za uzrast do 15 godina.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Zajedno su igrali djevojčice i dječaci, a tri prvoplasirane djevojčice i tri prvoplasirana dječaka u svom uzrastu dobili su medalje. Prvaci su izborili plasman na završno natjecanje Sportske igre mladih.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Poredak U15: 1. Larisa Živčić, 2. Melani Đurašin, 3. Maja Kos; 1. Vid Karan, 2. Marin Doko, 3. Juraj Ilić.  Poredak U11: 1. Maša Šuligoj, 2. Marta Rožić, 3. Paula Kovačević; 1. Borna Križanić, 2. Matija Pek, 3. Viktor Heinrich.

Tečaj za šahovske suce  Seminar za klupske i županijske šahovske suce u organizaciji ogranka Centar Hrvatske udruge šahovskih sudaca (HUŠS) i ŠK Polet Buševec održan je u prostorijama ŠK Polet Buševec, od 23 do 24. svibnja 2026, godine.. Predavači na seminaru bili su međunarodni sudac Siniša Režek i drzavni sudac Maroje Portada.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Seminar je uspješno završilo ukupno 24 kandidata.  Nakon položenog teorijskog i praktičnog dijela ispita njih 14 steklo je zvanje klupskog, a 10 zvanje županijskog šahovskog suca.

Prema izjavi predavača seminar je po brojnosti i komponentama tečaja bio jedan od najvećih i najkvalitetnijih u RH, od osamostaljenja. Predsjednik Ogranka Centar HUŠS Robert Kupek, nakon razgovora sa sudionicima, istaknuo je veliko zadovoljstvo organizacijom i kvalitetom seminara: ”Izvrstan tečaj, ljudi iznimno zadovoljni, metodički savršeno osmišljeno!” (Tekst: Zlatko Rožić)

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Završeno ekipno Finale Kupa Hrvatske u šahu

Objavljeno

na

Objavio/la

Cityportal.hr                                           Utorak, 26.05.2026.

Završeno ekipno Finale Kupa Hrvatske u šahu

Ovogodišnje ekipno Finale kupa Hrvatske odigrano je u mjestu Brela. Završeno je u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Natjecale su se 32 ekipe, a među tih 32 plasman je izborila i ekipa ŠK Polet. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠK Petar Sedlar-Pepe (Kaštel Novi), a slijedili su GŠK Solin-Cemex (Solin) i ŠK Stridon (Štrigova). Natjecanje se moglo pratiti na 48 ploča uživo, što je bilo vrlo zanimljivo za ljubitelje šaha.

Brela, svibanj 2026. Finale Kupa Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet

Brela, svibanj 2026. Finale Kupa Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet

Ekipa Poleta nastupila je u sastavu: Filip Radenić, koji je ovih dana ispunio normu FIDE majstora, Željko Jukić NM, Goran Radić MK i Tereza Dejanović NM. Radenić je na prvoj ploči pokazao da može i dalje napredovati. Od 6 partija osvojio je 4,5 boda i osvojio 33 nova rejting boda. Poraz je doživio od velemajstora Ante Brkića, ali je pobijedio velemajstora Aleksandra Kovačevića iz Srbije. Odlično je igrala i Tereza Dejanović, koja također u zadnje vrijeme dobro napreduje i prešla je granicu od 2000 rejting bodova. Polet je podijelio 13.mjesto zajedno s prvoligašima ŠK Mihovljan, ŠK Dugo Selo i još 4 kuba iz 2.lige.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Plesni klub Barbara dvostruki osvajač Kupa Hrvatske na 13. Državnom prvenstvu

U gradu na tri rijeke imale dupli uspjeh!

Objavljeno

na

Objavio/la

Trodnevno 13. Državno prvenstvo mažoret timova završeno je jučer (nedjelja, 24.05.2026.) u organizaciji Hrvatske udruge mažoret timova (HUMT-a, predsjednik Vlado Palac) i suorganizaciji Grada Siska odnosno Plesačke udruge Stardance Sisak. Prvenstvo je održano u Sportskoj dvorani Brezovica u Sisku (22. do 24. svibnja 2026. godine).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana na prvenstvu sudjelovalo je 14 timova: Belečke mažoretkinje (Belec), Halubajke Viškovo (Viškovo), Jelačićke – Zaprešićke mažoretkinje, Mažoretkinje DND-a Budinščina, Mažoretkinje Dubrovčan (Dubrovčan), Mažoretkinje Grada Kutine, Mažoretkinje Grada Svetog Ivana Zeline, Plesna udruga Magi (Graberje Ivaničko – Ivanić Grad), Plesna udruga Ritmokracija (Brdovec), Plesna udruga Stardance Sisak, Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica), Stankovačke mažoretkinje (Stankovci), Tribunjske mažoretkinje (Tribunj) i Vodiške mažoretkinje (Vodice).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana natjecanja izvedeno je više od stotinu koreografija (uračunat i show program) u konkurenciji sva tri dobna uzrasta: kadetkinja, juniorki i seniorki. Izvedbe je ocjenjivao sudački žiri u sastavu: Vlado Palac – delegat natjecanja, Lucija Palac, Ivana Mišević (svi iz Velike Gorice), Sara Bogović (Veliko Trgovišće), Ana Marija Benčić (Kutina), Josipa Razum (Ivanić Grad), Petra Kocman  (Budinščina) i Katarina Ahel.

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dvostruke osvajačice Kupa Hrvatske 2026. su mažoretkinje Plesnog kluba Barbara (juniorke i kadetkinje) i Mažoretkinje Dubrovčan u konkurenciji seniorki.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Moja županija

Mraclin uvjerljiv protiv Metalca, Ivan Kos – Čapa proslavio jubilej asistencijom i pogotkom

Objavljeno

na

Objavio/la

Prije početka susreta domaća uprava prigodnim je dresom s brojem 200 nagradila Ivana Kosa za dvjestoti nastup u dresu Mraclina, a iskusni napadač jubilej je obilježio asistencijom i pogotkom. Nogometaši Mraclina ostvarili su važnu pobjedu u borbi za bijeg iz donjeg dijela tablice svladavši na Novoj grabi Metalac iz Siska rezultatom 3:0.

Domaćini su do prednosti stigli u 34. minuti kada je nakon ubačaja Frana Krilića s desne strane glavom precizan bio Dominik Smolković. Mraclin je i u nastavku bio bolja momčad, a vodstvo je povećano u 52. minuti. Ivan Kos probio je desni bok gostiju i ubacio u peterac gdje je Igor Hajduk na drugoj vratnici pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Točku na zasluženu pobjedu stavio je upravo slavljenik Ivan Kos u 70. minuti. Nakon kornera i nekoliko odbijanaca lopta je stigla do domaćeg napadača koji je s četrnaest metara preciznim prizemnim udarcem pogodio iza leđa vratara Blagojevića. Ovom pobjedom Mraclin je dva kola prije kraja napravio važan korak prema očuvanju četvrtoligaškog statusa.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 28. kolo

MRACLIN – METALAC (S) 3:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Juraj Mikšec (Vrbovec). Pomoćnici: Luka Bradašić (Novska) i Veronika Muraja (Rajić).

STRIJELCI: 1:0 – Smolković (34), 2:0 – Hajduk (52), 3:0 – I. Kos (70).

MRACLIN: Matejčić (od 78. Zagorac), Marjanović, J. Domitrović, Rajić, Brdek, Smolković (od 60. Matić), Borovac, Tokić, Krilić, Hajduk, I. Kos (od 83. Hodalin). Trener: Marko Pancirov.

METALAC (S): Blagojević, Čajani, Acel, Matić (od 53. Pupić), Bičanić, Ayuba, Kesse (od 53. Perić), Brlečić, Krištopović, Knežević (od 57. Bekonjić), Vincelj (od 53. Brlić). Trener: Dalibor Sanader.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno