Povežite se s nama

Sport

Nogometašice Gorice odigrale prvu utakmicu: ‘Bit će cure sve bolje i bolje!’

I prije nego što su stigle odigrati prijateljsku utakmicu, samo mjesec dana nakon što su se okupile na prvom treningu, nogometašice ŽNK Gorice odigrale su prvu službenu utakmicu. Primile su sedam golova od Pregrade, ali i zaslužile komplimente

Objavljeno

na

Dobro je, za početak možemo biti jako zadovoljni…, rekao je Marko Uzelac, trener nogometašica Gorice, nakon njihove povijesne, prve utakmice ikad.

Rezultatom se nitko u klubu, u HNK Gorici, čija su djevojke najnovija sekcija, ne uzrjava previše, tih 0-7 samo je prvi korak na, nadamo se, dugom putu koji je pred velikogoričkim ženskim nogometom. Prvu utakmicu u povijesti kluba odigrale su kadetkinje, djevojčice i djevojke rođene 2003. godine i poslije. S druge strane bila je Pregrada, sredina koja je već godinama poznata po dobrom radu ženskog nogometnog kluba.

– Budući da prije početka sezone nismo uspjeli odigrati niti jednu prijateljsku utakmicu, ovo nam je bila doslovno prva. Mnogim našim curama bila je i prva nogometna utakmica u životu uopće, a s druge strane bila je ekipa koja je igrala i pionirsku i mlađekatedsku ligu, cure koje treniraju već godinama. Ali dobro, mi smo na početku, treniramo tek mjesec dana, ukupno smo odradili svega 12 treninga, tako da moramo biti zadovoljni onim što smo vidjeli – kazao je trener Uzelac, koji na raspolaganju ima velik broj djevojaka.

– Imamo 24 igračice s pravom nastupa u ovoj ligi, uz njih su tu još i tri starije, kao i tri koje će 13 godina navršiti tek u listopadu. Nakon toga će i one imati pravo nastupa. Brojčano smo, dakle, jako dobri, ali sad je pred nama puno rada i treniranja. Vjerujem da ćemo već na proljeće biti puno bolje, jer moramo imati na umu da velik dio ovih cura nikad prije nije trenirao nogomet – dodao je trener.

Roditelji su bodrili djevojke s improviziranih tribina uz teren, na kojem su, u ovoj povijesnoj utakmici, nastupile sljedeće igračice: Petra Sučec, Laura Lovrić, Tea Plahutar, Paula Štefančić, Matea Đogaš, Valerija Gregurić, Sara Zagorac, Lucija Slivak, Nikolina Kuzmić, Petra Basta, Kiara Brstilo, Marija Domić, Antonija Galeković, Lana Diankov i Marta Rimac.

– Utakmice se igraju dva puta po 40 minuta, a to je u ovom trenutku ipak malo previše za naše cure. Potrebno nam je još neko vrijeme treniranja da bi cure uopće mogle to fizički ispratiti, pa ćemo se tek onda posvetiti tehnici i drugim stvarima. Puno je posla pred nama, a dobro je što su cure redovne na treninzima, što su jako motivirane. I sigurno će napredovati iz treninga u trening – zaključio je trener Uzelac.

Sljedeću utakmicu djevojke će igrati već u četvrtak, i to pod rasvjetom na Gradskom stadionu. U četvrtak u 20 sati na pomoćnom terenu s umjetnom travom igrat će protiv ŽNK Četiri rijeke iz Karlovca. Svi zainteresirani za ženski nogomet su dobrodošli, da vide kako to izgleda u izvedbi mladoga goričkoga kluba…

Sport

FOTO Klas i Polet odigrali u tvrdoj utakmici neodlučeno

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas i Polet su u 27. kolu Premier lige odigrali neodlučeno, za domaće je strijelac bio Marijo Tadić, a za goste Kristijan Šečić.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje momčadi su od početka imale skoro istovjetnu taktiku, pojačanom obranom osigurati svoja vrata i onda brzim kontranapadima ugroziti suparnička. Ugodno je iznenadila ozbiljnost kojom su igrači i jedne i druge momčadi sprovodili taktike trenera.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Od polovice prvog poluvremena Klas je češće napadao, a najzreliju prigodu za pogodak propustili su nakon serije od četiri uzastopna udarca iz kuta. Polet je pokušavao više učiniti preko kontranapada, posebno se isticao Šečić na lijevoj bočnoj poziciji.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U drugom poluvremenu domaći su došli u vodstvo golom M.Tadića u 60. minuti, dvije minute kasnije izjednačio je Šečić.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (27 9 6 12 42:50 33) je s 33 boda na 13. mjestu prvenstvene ljestvice, a Polet (27 14 4 9 50:32 46) je sa 46 bodova na 4. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 27. kolo

NK Klas – NK Polet (Buševec) 1:1 (0:0)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Nedjelja, 03.05.2026., 17:30 sati. Sutkinja: Marijana Kumer (Breganica). Pomoćni suci: Bruno Geller i Vedran Đurak (oba Sveti Ivan Zelina). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – M.Tadić (60), 1:1 – Šečić (62).

KLAS: Mujkić (od 46. Petrović), Mesić, Perša, Petir (cap.), Županić, Jambrišak, Gajski, Matić (od 70. Kovačić), M.Tadić, Gredelj, Maričević. Trener: Josip Tadić.

POLET: Halilić. Šečić, Matković, Karaula (od 63. Dolački), B.Šestak (od 90. Kirin), Kaurin, Jušić, N.Šestak, Stuparić (cap.), Golubić, Dejanović (od 63. Debijađi). Trener: Josip Rožić.

Nastavite čitati

Sport

Nova medalja za Mirjanu Lučić – iz Podgorice s broncom

Članica PSTK Uspon osvojila medalju na ITTF World Para Challengeru i još jednom potvrdila da pripada međunarodnom vrhu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Naša paraolimpijka, Mirjana Lučić, inicirala je pokretanje Univerzalne sportske škole za djecu s invaliditetom/privatni album M.Lučić

Hrvatska para stolnoteniska reprezentacija nastupila je na ITTF World Para Challenger Podgorica 2026 turniru koji se održavao od 29. travnja do 2. svibnja, a među reprezentativkiama se našla i Mirjana Lučić, koja je kući odnijela broncu.

Lučić je do postolja stigla u jakoj konkurenciji sportašica iz cijelog svijeta, čime je ostvarila jedan od zapaženijih hrvatskih rezultata na turniru te je nizu zahtjevnih mečeva pokazala je čvrstinu i borbenost.

“Rezultat koji dolazi kao potvrda rada, upornosti i kontinuiteta koji se gradi iz turnira u turnir”, poručili su iz Hrvatskog paraolimpijskog odbora.

 

Nastavite čitati

Moja županija

Otvorena utakmica bez pobjednika, Buna i Lukavec podijelili bodove

Objavljeno

na

Objavio/la

U susretu bez većeg rezultatskog imperativa, budući da se obje momčadi nalaze u vrlo komotnoj situaciji na ljestvici, gledali smo otvorenu i borbenu utakmicu koja je na kraju završila podjelom bodova. Prvu ozbiljniju priliku imali su domaći u 22. minuti kada je Čumpek iz blizine pucao pokraj gola. Već u sljedećem napadu uzvratio je Lukavec, no Vidaković također nije bio precizan.

U završnici prvog dijela gosti su preuzeli inicijativu i opasno pritiskali, ali bez konkretne završnice. Kazna je stigla u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Đurašin je primio loptu na lijevoj strani, izašao sam pred Dražića i precizno pogodio dalji kut za vodstvo Bune 1:0. Ulaskom Justina u nastavku Buna je zaigrala znatno opasnije i neko vrijeme držala kontrolu igre, no Lukavec se sredinom drugog dijela uspio osloboditi pritiska i prebaciti težište igre. Iz jednog kornera stiglo je i izjednačenje, Pleša je bio najviši u skoku i pogodio za 1:1.

Do kraja susreta igralo se otvoreno, s prilikama na obje strane. Najveću šansu imao je domaćin u sudačkoj nadoknadi kada je Yetna sjajno pronašao Justina, ali je ovaj iz neposredne blizine prebacio vrata. S obzirom na prikazano tijekom svih devedeset minuta, podjela bodova nameće se kao najrealniji ishod.

PREMIER NSZŽ, 27. kolo

BUNA – LUKAVEC 1:1

MALA BUNA. Igralište Bune. Gledatelja 100.
Sudac: Alen Hrgović (Zagreb). Pomoćnici: Nikolina Bašić i Ivan Batušić.

STRIJELCI: 1:0 – M. Đurašin (45), 1:1 – Pleša (76).

BUNA: Vidović, Yetna, Jukić (od 56. Mrkonjić), Žlebečić, M. Đurašin, Gorenc (od 80. Đurašić), Forjan (od 46. Škojc), Huđber, Đuretić, Čumpek (od 46. Justin), Vukašinec (od 72. S. Zlodi). Trener: Mario Đuretić.

LUKAVEC: Dražić, Marijan Grdenić, Kos (od 67. Hladni), Marko Grdenić, Vidaković, Tuka, Mihalinčić, Banić (od 80. Holić), Pleša, Vukadin (od 75. Karavla), Bogadi. Trener: Mario Skorin.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Sport

Sjajan vikend za AK Turopolje – Goričani nastupili na dvije utrke

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Atletski klub Turopolje jučer je imao predstavnike na dvije potpuno različite utrke, od trail staza Cresa do piste nekadašnje vojne baze Željava u Lici.

Na Cresu je održan Griffon Trail, gdje su Toni i Kristina Terzić trčali utrku Piccolo Griffon dugu osam kilometara, s oko 200 metara elevacije. Toni Terzić kroz cilj je prošao za 55 minuta i 39 sekundi, što mu je donijelo 23. mjesto, dok je Kristina Terzić s vremenom 1:02:15 zauzela sedmo mjesto ukupno. Uz to, osvojila je i prvo mjesto u kategoriji Ž50.

U isto vrijeme u Lici je održan Željava Airbase polumaraton, utrka koja se trči na prostoru nekadašnjeg vojnog aerodroma, uz mogućnost izbora više dionica.

Na polumaratonu su nastupili Ivica Prpa, Ivan Rečić i Valerija Prpa. Ivica Prpa istrčao je vrijeme 1:41:04 i završio na 23. mjestu u muškoj konkurenciji, dok je Ivan Rečić s rezultatom 1:47:16 zauzeo 30. mjesto. Valerija Prpa ostvarila je novi osobni rekord, 2:13:11 i time završila na 18. mjestu među ženama.

Na utrci na 10 kilometara nastupila je Severina Prpa, koja je dionicu završila za 1:11:05 te zauzela 51. mjesto u ženskoj konkurenciji.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vodeći Posavec prošetao se ”osmicom” u Turopolju

Objavljeno

na

Objavio/la

Posavec vodeći klub Jedinstvene 1. ŽNL i budući premier ligaš s osam golova protiv znatno oslabljene momčadi Turupolja potvrdio je superiornost u ovom rangu natjecanja. Strijelci su bili Leon Badrić (3), Petar Milatović (2), Leo Sever, Filip Musolli i Matija Breščaković.

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klub iz Općine Orle pet kola prije kraja prvenstva ima 16 bodova više od drugoplasiranog Rakovca (utakmica manje odigrana) i matematički je osigurao prvo mjesto te plasman u viši rang natjecanja – Premier ligu Nogometnog saveza Zagrebačke županije.

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 02.05.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-25.kolo: NK Turopolje – NK Posavec 0:8. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje (25 8 6 11 41:43 30) je s 30 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku, a Posavec (25 20 4 1 73:14 64) je sa 64 boda nedostižan na prvom mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 25. kolo

NK Turopolje – NK Posavec (Orle) 0:8 (0:5)

Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 40. Subota, 02.05.2026., 17:30 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkaš (svi Velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Milatović (15), 0:2 – Sever (21), 0:3 – Badrić (25), 0:4 – Badrić (33), 0:5 – Milatović (35), 0:6 – Musolli (51), 0:7 – Badić (62), 0:8 – M.Breščaković (80).

TUROPOLJE: Culović, Križanac, Badallaj, Blagušević, Ceković (cap.), Zdunić, Jurić, Karlović, Lozić, Jurišić, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

POSAVEC: Strnić (od 46. Zagorac), Skrbin (od 46. M.Breščaković), Milatović, Žilić (od 56. Sudar), Badrić, Delač (od 56. Rajić), Vrban, Dianežević (cap.)(od 46. Musolli), Marijan (od 56. J.Breščaković), Sever, Lihtar. Trener: Nino Matković.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno