Nakon neodlučenog rezultata uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca

Pomoćnici: Tin Debogović (B. Gorica) i Filip Hribar (P. Brdovečko)

Delegat: Nedjeljko Kozlovac (Jastrebarsko)

Strijelac: 1:0 – Kostanjski (26), 1:1 – Sedlaček (77)

NK SAMOBOR: Alagić, Noršić, Ovčariček (od 60. Severec), Kotoraš, Regović (od 85. Gluić), Golubić (od 46. Hanachi), Bišćan,Petruša (od 46. Maruna), Ibrahimović, Kostenjak, Kižlin (od 64. Burilo)

Trener: Siniša Mišković.

NK KURILOVEC: Jelavić, Mandura, Čurek, Rajić Ivan, Perić, Povoljnjak, Sedlaček, Humeljak (od 46. Marelja)Božić, Velić, Krpečanec (od. 46 Muhar),

Trener: Perica Vidak

Zahvaljujući mladom vrataru Jelaviću koji je svojim intervencijama u raspucavanju s 11 metara obranio dva udarca Maruni i Gluiću uspio je Kurilovčane odvesti dalje u nastavk CUPA NSZŽ-a.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu od gostiju iz Kurilovca koji su došli bez nekoliko standardnih igrača. Strpljivom igrom u bloku i kratkim pasovima Samoborčani su uspjeli doći u vodstvo već u 26. minuti kada je iz auta lopta upućena u kazneni prostor, a Kostanjski neometano pogodio za 1-0. Mladi vratar Jelavić koji je dobio priliku umjesto Kovačića ništa nije mogao napraviti osim loptu pogledom ispratiti u mrežu. Kurilovčani su zaigrali nešto bolje tek pred kraj prvoga djela susreta, ali nedovoljno za nešto više osim dvije prilike Humeljaka u 40 minuti i Mandure u 44 minuti kada je s nekih 30 metara pucao iznad vratnice.

12.09.2018.-Samobor-utakmica NK Samobor – NK Kurilovec. Foto: Nikica Topić/Cityportal.hr

U nastavku drugog dijela gosti su zaigrali bolje od domaćina koji je čvrsto stajao u bloku, ulaskom Muhara i Marelje okrenut tijek igre, prilike su se ukazale tek u 67 minuti Muhara koji iz slobodnog udarca gađa preko gola, Ćureka u 71 i Velića u 74 minuti koji s ruba kaznenog prostora puca a njegov udarac odličnom intervencijom skida vratar Alagić. U 77 minuti prava školska akcija, Perić je izvrsno povukao loptu sa sredine terena izvrsno uposlio Velića na desnoj strani, a Velić na drugoj pogađa Sedlačeka kojemu nije bilo teško pospremiti za poravnanje za konačnih 1 – 1.

Nakon neodlučenog rezultata uslijedilo je izvođenje jedanaesteraca,  za Kurilovčene pucali su i pogodili Velić, Sedlaček, Mandura i Muhar dok je udarce Marune i Gluća izvrsnom intervencijom skinuo mladi vratar Jelavić te tako svoju momčad odveo u daljnju fazu natjecanja.

Marko Rus opet u Dinamo Hidrelu

Iznenada su se rastali novi član Jedinstvene županijske lige Jelačić iz Vukovine i iskusni vezni igrač Marko Rus. Rus i nedavno otišli trener Stiven Žitnik imali su značajan doprinos ulasku kluba iz Vukovine u jači peti rang.

– Na startu nove sezone u igru sam ulazio s klupe, što je bilo i logično jer sam u finišu priprema s obitelji bio na Jadranu. Odigrano je 7 kola, a moj novi rejting se nije promijenio, a preiskusan sam igrač da si to mogu dozvoliti. Odlučio sam otići, a u Jelačiću su se složili – otkriva Rus koji je plemeniti veznjak koji je dobar dio karijere nosio dres Udarnika, danas Kurilovca.

Rus je ekspresno dobio novu ponudu.

– Da, odmah je stigao poziv iz Dinamo Hidrela za povratak u Novo Čiče. Zadovoljna sam jer poznajem sredinu, mladog trenera Kajinića, predsjednicu Cesarec i mlade buduće suigrače. Sve su to domaći mladi dečki i mislim da mogu puno pomoći, uz ostalo i iskustvom – kazao je Marko Rus.

Spomenimo još, Jelačić je u srijedu u Stupniku od Stupnika izgubio 2:6 u kup natjecanju NSZŽ.

FOTO Gorica i Mraclin u vodstvu s maksimalnim učinkom

23.09.2020. Velika Gorica. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica – 05. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon 5. kola Lige veterana Nogometnog saveza Velika Gorica u vodstvu su s maksimalnih 15 bodova Gorica i Mraclin, na trećem mjestu Klas ima pet bodova manje i utakmicu manje. Na začelju je Lomnica bez boda i Vatrogasac s jednim bodom.

Gorica je u susretu s Kurilovcem opravdala ulogu favorita, ali je zbog minimalnog vodstva domaćih sve do završnice bilo otvoreno pitanje pobjednika. Kurilovec je propustio najpovoljniju prigodu za izjednačenje, kada je plasirani kazneni udarac vratar Gorice Trputec paradom izbacio u korner. Dva pogotka u finišu učinila su pobjedu uvjerljivom.

Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica 2020./2021., 05. kolo

Rezultati 05. kola (18.-21.09.2020.): Mlaka – Gradići 6:0, Mraclin – Ban Jelačić 6:2, Buna – Lomnica 4:2, Dinamo – Hruševec 1:1, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Gorica – Kurilovec 3:0, VG Boys – Lukavec 2:1, Klas – Mladost odgođeno. 15. kolo: Hruševec – Klas 1:2.

Redoslijed nakon 05. kola: 1. Gorica 15 (5 5 0 0 27:7), 2. Mraclin 15 (5 5 0 0 20:6), 3. Klas 10 (4 3 1 0 15:5), 4. Lekenik 9 (5 3 0 2 14:7), 5. Mlaka 8(-3) (5 3 2 0 18:4), 6. Buna 7 (5 2 1 2 12:10), 7. VG Boys 7 (5 2 1 2 7:6), 8. Hruševec 7 (5 2 1 2 5:8), 9. Dinamo 7 (5 2 1 2 6:10), 10. Ban Jelačić 5 (5 1 2 2 9:14), 11. Kurilovec 4(-3) (5 2 1 2 12:10), 12. Mladost 4 (4 1 1 2 12:12), 13. Lukavec 3 (5 1 0 4 5:18), 14. Gradići 3 (5 1 0 4 4:22), 15. Vatrogasac 1 (5 0 1 4 8:18), 16. Lomnica 0 (5 0 0 5 8:25).

Rukomet svima, rukomet za djecu i mlade

19.-20.09.2020. Velika Gorica. Turnir ”Rukomet svima, rukomet za djecu i mlade”. Foto: HRK Gorica

Turnir odnosno projekt ”Rukomet za sve, rukomet za djecu i mlade” u organizaciji HRK Gorica održan je prošlog vikenda (19.-20.09.2020.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sudjelovali su: RK Zaprešić, RK Petrinja, RK Medveščak, ŽRK Udarnik (V. Gorica), ŽRK Dugo Selo, ŽRK Ivanić i domaćin HRK Gorica. Utakmice su igrane u trajanju 2×20 minuta.

Rukomet svima, rukomet za djecu i mlade 2020. – Rezultati

Mlađi kadeti (2004./2005.)  Zaprešić – Gorica 16:21, Petrinja – Zaprešić 19:25, Gorica – Petrinja 23:19. Poredak: 1. Gorica, 2. Zaprešić, 3. Petrinja.

Dječaci A (2006./2007.)   Medveščak – Gorica 0:10, Petrinja – Medveščak 10:0, Gorica – Petrinja 8:25. Poredak: 1. Petrinja, 2. Gorica, 3. Medveščak.

Dječaci B (2008. i mlađi)  Medveščak – Gorica 18:14, Petrinja – Medveščak 16:16, Gorica – Petrinja 13:24. Poredak: 1. Petrinja, 2. Medveščak, 3. Gorica.

Djevojčice (2008. i mlađe)  Dugo Selo – Udarnik 10:18, Ivanić – Dugo Selo 15:14, Udarnik – Ivanić 20:12. Poredak: 1. Udarnik, 2. Ivanić, 3. Dugo Selo.