Povežite se s nama

HOTNEWS

Nesretno i nezasluženo… Gorica pala u tragičnom raspletu s Dinamom

Nogometaši Gorice izgubili su 4-3 od Dinama na svom terenu, iako su do 90. minute bili sjajni i vodili 3-2. U zadnjoj minuti Dinamo je izjednačio iz penala, pa zabio za vodstvo u šestoj minuti sudačke nadoknade…

Objavljeno

na

Razočaravajući rasplet vidjeli smo na Gradskom stadionu ove subote poslijepodne. Gorica je bila sjajna, zabila je tri gola Dinamu, branila se požrtvovno i hrabro, a na kraju pala nesretno, gotovo tragično, izvan sudačke nadoknade, s dva primljena gola u “90+”, pri čemu su oba puta prethodile sumnjive sudačke odluke i procjene…

Iako ponovno oslabljena neigranjem ozlijeđenih Kahline, Suka, Steenvoordena i Mitrovića, Gorica je na megdan Dinamu izašla hrabro, odlučno i energično. Dario Špikić bio je u glavnoj ulozi u tih prvih 20-ak minuta, puno je toga od njega kretalo, a u tom dobrom razdoblju stvorila je Gorica dvije, tri vrlo lijepe situacije. Jedna od njih pretvorena je u gol za vodstvo, i to u 11. minuti.

Špikić je primio loptu na desnoj strani, gurnuo sjajnu loptu za Matara Dieyea, koji ju je primio i desnom nogom poslao u mrežu ispod Dominika Livakovića. Činilo se u prvi trenutak da je Senegalac bio u debelom zaleđu, tako je pokazala i linijska sutkinja, no provjera VAR-a to je demantirala. Matar je ušao u savršenom trenutku i zabio svoj treći gol u prvenstvu.

Nakon 15-20 sjajnih minuta, kontrolu na terenu ipak je preuzeo Dinamo. Počeli su “modri” prijetiti, stvarati opasne situacije ispred Ivana Banića, a do izjednačenja su došli preko Luke Ivanušeca u 34. minuti. Previše je vremena imao veznjak Dinama, nitko nije izašao na njega na pravi način, djelovalo je to kao prilično “jeftino” primljen gol…

Nešto slično dogodilo se i šest minuta poslije, kad je potpuni preokret donio Mislav Oršić. Opet su gosti predugo bili u goričkom kaznenom prostoru, dopustili da Oršić puca i eto preokreta… No samo dvije minute poslije, opet izjednačenje! Doka je ubacio s boka, Lovrić dohvatio loptu i zabio za 2-2.

Nastavak je slijedio u 61. minuti, kad je spektakularan gol zabio Dario Špikić, lijevom nogom s desnog ruba šesnaesterca, u suprotnu malu mrežicu! Činilo se u tim trenucima da je Gorica “na štihu”, što je i vrijedilo sve do same završnice. I tragičnog raspleta.

Napadao je Dinamo zadnjih pola sata, Gorica se branila, no posustala je u 90. minuti. Pucao je Oršić iz mrtvoga kuta, činilo se da nitko od Goričana to nije dodirnuo, a lopta je završila u suprotnom autu. Brzo je to izveo Dinamo, dok su Goričani tražili pravdu, da bi već u sljedećem trenutku Musa zakačio Petkovića po nozi i – penal! Petković je sam i realizirao kazneni udarac, no tu tragediji nije bio kraj.

Već je istekla i sudačka nadoknada od pet minuta kad je dosuđen, činilo se, prestrog faul Muse na Atiemwenu, no Marko Tolić je uzeo loptu, nabacio, lopta se odbijala u gužvi i došla do stopera Theophile Catherina, koji ju je uspio nekako provući u mrežu Ivana Banića.

Nezasluženo, nesretno, ali Gorica je tako opet izgubila od Dinama. Deveti put u deset pokušaja. Sad je valjda ispucala sve moguće načine na koji se može izgubiti jedna nogometna utakmica…

GORICA – DINAMO 3-4
VELIKA GORICA Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete). Četvrta sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). VAR: Duje Strukan (Split). AVAR: Goran Perica (Šibenik).
STRIJELCI: 1-0 Dieye (11), 1-1 Ivanušec (34), 1-2 Oršić (40), 2-2 Lovrić (42), 3-2 Špikić (61), 3-3 Petković (90-11m), 3-4 Theophile Catherine (90+6)
GORICA: Banić – Doka (od 71. Mohammed), Moro, Jovičić, Čabraja – Babec, Kalik (od 81. Mudrinski) – Špikić (od 81. Hamad), Dvorneković (od 69. Golubickas), Lovrić – Dieye. Trener Siniša Oreščanin.
DINAMO: Livaković – Moharrami (od 85. Atiemwen), Theophile-Catherine, Perić, Gvardiol – Jakić (od 67. Kastrati), Ademi, Ivanušec (od 90. Tolić) – Oršić (od 90. Franjić) – Petković, Gavranović. Trener Zoran Mamić.
ŽUTI KARTONI: Špikić, Dieye, Banić, Musa (Gorica)

CityLIGHTS

Ministar Ružić obišao radove na obnovi Centra za odgoj i obrazovanje

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: mrosp.gov.hr

Vrijedna obnova Centra za odgoj i obrazovanje u Velikoj Gorici, teško oštećenog u potresu, trebala bi biti završena do rujna 2027. godine, a projekt financiran iz državnog proračuna procijenjen je na više od šest milijuna eura.

Tijekom posjeta Velikoj Gorici ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Alen Ružić obišao je radove na obnovi zgrade Centra u Zagrebačkoj ulici. U pratnji su bili gradonačelnik Krešimir Ačkar i ravnateljica ustanove Ivana Kokić Ajazaj.

Novi prostori trebali bi donijeti suvremenije uvjete rada i kvalitetnije usluge za ukupno 182 djece uključene u sustav obrazovanja i socijalne skrbi. Uz infrastrukturnu obnovu planirano je i tehnološko opremanje Centra. Privremeni prostor nalazi se u najmu Međunarodne zračne luke Zagreb. Ravnateljica Ivana Kokić Ajazaj pritom je istaknula važnost suradnje sa Zračnom lukom koja traje od 2016. godine, kada je potpisana Povelja o suradnji i prijateljstvu s ciljem poboljšanja kvalitete života osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju na području Velike Gorice.

Ministar Ružić zahvalio je upravi zračne luke na kontinuiranoj podršci Centru, ocijenivši suradnju institucija i lokalne zajednice važnim primjerom pomoći djeci s teškoćama u razvoju i njihovim obiteljima.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Goričke večeri: sezona otvorena!

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Nastavite čitati

HOTNEWS

Kaufland škola voća i povrća: Pet ustanova Velike Gorice u borbi za donaciju

Status partnera pojedine Kauflandove trgovine ili logističko-distributivnog centra dobit će ona škola koja prikupi najveći broj glasova.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Yan Krukau/Pexels

Kaufland je pokrenuo glasovanje u sklopu projekta „škola voća i povrća”, u kojem osnovne škole iz Hrvatske konkuriraju za cjelogodišnju donaciju svježeg voća i povrća, a odluka je sada u rukama kupaca.

Glasovanje traje od 13. do 26. svibnja i provodi se isključivo putem Kaufland mobilne aplikacije. Svaki korisnik jednom dnevno može aktivirati kupon vrijedan 10 bodova i na taj način dati svoj glas školi po izboru. U natjecanju sudjeluje i pet obrazovnih ustanova iz Velike Gorice: OŠ Vukovina, OŠ Novo Čiče, OŠ Velika Mlaka, OŠ Eugena Kumičića te Centar za odgoj i obrazovanje Velika Gorica.

Dodatno, korisnici koji kao matičnu poslovnicu imaju bilo koji Kaufland u Zagrebu ili Karlovcu mogu svoj kupon usmjeriti i prema školama iz Jastrebarskog. Na kraju natjecanja, status partnera pojedine Kauflandove trgovine ili logističko-distributivnog centra dobit će ona škola koja prikupi najveći broj glasova među svim prijavljenim ustanovama.

Nastavite čitati

HOTNEWS

KTC nastavlja ulaganja: Ozelenjeno još pet vrtića i donirano 4.000 eura

KTC kroz projekte uređenja vrtićkih dvorišta i donacije lokalnim udrugama nastavlja kontinuirano ulagati u zajednicu.

Objavljeno

na

KTC je četvrtu godinu zaredom proveo projekt „Za zelenu mladost“, kroz koji uređuje i ozelenjuje dvorišta dječjih vrtića u sredinama u kojima posluju njihovi trgovački centri.

Ovogodišnjim aktivnostima obuhvaćeno je pet vrtića, čime je ukupan broj uređenih vrtićkih prostora narastao na 20. Cilj projekta je djeci omogućiti kvalitetniji boravak na otvorenom te ih od najranije dobi potaknuti na razvijanje svijesti o važnosti očuvanja okoliša i zelenih površina.

Među ovogodišnjim pobjednicima natječaja našli su se DV Reheki Orehovica, DV Bjelovar – objekt Alojzija Stepinca, DV Varaždin – objekt Kozarčeva, DV Petrinjčica – objekt Izvor iz Petrinje te DV Lojtrica – centralni objekt iz Velike Mlake. Vrtićima su osigurani sadni materijal, bilje, alat i igračke za aktivnosti na otvorenom, a u samom uređenju okoliša sudjelovali su i zaposlenici KTC-a zajedno s djecom i odgajateljima. Tako su vrtićka dvorišta dobila novi, zeleniji izgled prilagođen boravku i igri na otvorenom.

Uz projekt uređenja vrtića, KTC je zajedno s dugogodišnjim partnerom Tvornicom ulja Čepin uručio i donaciju od 4.000 eura Udruzi „Sunčica-Velika Gorica“. Donaciju je predala predsjednica Uprave KTC d.d. Daliborka Kranjčić, dok ju je u ime Udruge preuzela voditeljica Jadranka Kovač.

Udruga „Sunčica-Velika Gorica“ djeluje na području promicanja inkluzije te provodi programe odgoja, obrazovanja i rehabilitacije za djecu predškolske i osnovnoškolske dobi, sa i bez poteškoća u razvoju.

KTC kroz projekte uređenja vrtićkih dvorišta i donacije lokalnim udrugama nastavlja kontinuirano ulagati u zajednicu s ciljem poboljšanja uvjeta za djecu i jačanja društveno odgovornih inicijativa.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Australski turopoljci koji vole češkanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Vanesa Miković/Cityportal

Tko kaže da za egzotične životinje treba otići na drugi kraj svijeta?

OPG Munđer iz Velike Mlake na svome imanju drži jednu od najvećih ptica na svijetu – emua!

Ovi “Australski turopoljci” vole salatu, češkanje i naše Turopolje, a rado poziraju i pred kamerom.

Pogledajte kako su emui iz Australije pronašli svoj drugi dom kod obitelji Munđer.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno